Dodaj do ulubionych

Żołnierska krew przelana za Polskę

06.08.19, 16:15
... była tak samo czerwona i pachniała Ojczyzną.
szokuje, że istnieją politycy, który i ją potrafią opluć.

Odwaga niebezpiecznie potaniała
Wandal A. Słomka zniszczył pomnik gen. Berlinga, a PiS-policja fakt ignoruje.

Przyzwolenie władzy na burzenie pomników historii i masowa produkcja tych, dla Lecha Kaczyńskiego jest jawnym aktem agresji wymierzonym w dalszy podział i skłócanie Polaków.
Jaki by nie był powód tych wandalizmów, jest inny, cywilizowany sposób protestu i zgłaszania swoich wątpliwości i ocen do jednostek administracji samorządowej. Fakt, że zniszczenie dotyczy pomnika generała, który wbrew władzy radzieckiej forsował Wisłę, aby pomóc Powstaniu Warszawskiemu, a w operacji tej zginęło dwa razy więcej polskich żołnierzy niż w walce o Monte Cassino (2,3 tys.), czuję odrazę do ludzi, którzy dopuścili się tego barbarzyństwa.

Powstaje jednak pytanie, jaki cel chcą osiągnąć wandale i ich poplecznicy przy pomocy tych aktów agresji? Czy chodzi o nagłośnienie chorego z nienawiści A. Słomki i jego dalszą karierę polityczną, czy może wywołanie efektu domina i rozpoczęcie walki na burzenie pomników biskupów oraz Lecha Kaczyńskiego?
Jakkolwiek by było, nie dajmy się sprowokować, a od policji oczekuję co najmniej takich reakcji, jak po obaleniu (bez zniszczenia) pomnika biskupiego pedofila w Gdańsku.

Adam Asnyk we fragmencie wiersza "Do młodych" napisał:

(...) Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść:
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć! (...)

Widać w obecnych władzach małość, cynizm, podłość i brak wyobraźni. Zwłaszcza odwaga niebezpiecznie staniała i wyraża się ją szczególnie w stosunku do nieżyjących, albo przy niesłuchającej argumentów zmanipulowanej większości.

Przerażające, że obyła się i spowszedniała też nasza wolność do tego stopnia, że nawet tchórzliwy mały i schorowany dziadziuś, może nam ją bez trudu zabrać.

Swoją drogą, to jakim trzeba być matołem, aby walczyć z żołnierzami, którzy ostatecznie wyzwalali Polskę spod okupacji niemieckiej?

W poczuciu odpowiedzialności,

Adam Mazguła

==================
Ostatni żołnierz Rzeczypospolitej?

--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
Edytor zaawansowany
  • qwardian 06.08.19, 17:23
    Wyzwalamy dzisiaj Polskę od okupantów niemieckich metodami pokojowymi. Metody jakie stosował ten dżentelmen nie zasługują na majestat pomnika.

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • dachs 06.08.19, 23:25
    Trudna sprawa. Na burzenie pomnika Berling nie zasłużył, ale na sam pomnik też raczej nie.
    Z drugiej znowuż strony, broni go z ferworem facet, który uważa pułkownika Kuklińskiego za zdrajcę.
    Jak się ma takich przyjaciół... to nic dziwnego, że się leży.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • czuk1 07.08.19, 05:10
    dachs napisał:

> Trudna sprawa. Na burzenie pomnika Berling nie zasłużył, ale na sam pomnik też
    > raczej nie.
    Nie mam zdania nt. czy za udział w walce z Niemcami i próby obrony walczących w POwstaniu Warszawskim …. pomnik Berlingowi się nie należy ? Ścisłej…. nie mógł stać ? Czy p. Słomka wyrokuje o pomnikach ?

> Z drugiej znowuż strony, broni go z ferworem facet, który uważa pułkownika Kuklińskiego za zdrajcę. Jak się ma takich przyjaciół... to nic dziwnego, że się leży.

Tacy faceci kontrowersyjni nie powinni być (i nie są słuchani częściowo) przez społeczeństwo i władze. To państwo (czyje by nie było - pisowskie czy peowskie) powinno prowadzić narodową
    politykę i rządzić w państwie. Za nią i jej efekty będą rozliczani.

--
    www.facebook.com/PoselSzejnfeld/videos/374851349896917/?multi_permalinks=1187697321425493&comment_id=1187957454732813¬if_id=1565075431136077¬if_t=feedback_reaction_generi
    --- władcy Polski nie liczą się z realiami , nie słuchają życzliwych porad i apeli polityków UE.
  • babaobaba 07.08.19, 13:05
    dachs napisał:

> Trudna sprawa. Na burzenie pomnika Berling nie zasłużył, ale na sam pomnik też
    > raczej nie.
    > Z drugiej znowuż strony, broni go z ferworem facet, który uważa pułkownika Kukl
    > ińskiego za zdrajcę.
    > Jak się ma takich przyjaciół... to nic dziwnego, że się leży.
    >
    >
    ====================
    Kukliński był zdrajcą. Zawsze tak uważałem i nie trafił do mnie żaden argument, który pozwoliłby spojrzeć na niego inaczej. Pamiętam wiele dyskusji o tym panu. Nawet sam Miller uznał publicznie, że Kukliński zdrajcą nie był. Zapewne widział w tym interes polityczny Polski lub własny a ja uważałem, że powinien powiedzieć Amerykanom to co powiedział i kropnąć sobie w łeb.
    A Berling wysłał Wojsko Polskie na wsparcie powstania. Ryzykował nie mniej niż Kukliński - czasy stalinowskie, wojna. Do tego walczył z okupantem niemieckim. Wojskowi nie powinni mieć poglądów politycznych, nieprawdaż? Zmienia się rząd a wojsko dalej służy Ojczyźnie a nie rządowi. Przynajmniej tyle teoria. Jaka jest praktyka wiemy, widzimy.
    Słomka za swój czyn powinien być ukarany chyba, że będzie jako kolejny ponad prawem.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • dachs 07.08.19, 16:26
    babaobaba napisał:

>

> Kukliński był zdrajcą. Zawsze tak uważałem i nie trafił do mnie żaden argument,
    > który pozwoliłby spojrzeć na niego inaczej.

No, to zostańmy przy rozbieżności zdań.

> A Berling wysłał Wojsko Polskie na wsparcie powstania. Ryzykował nie mniej niż
    > Kukliński - czasy stalinowskie, wojna.

Są teorie, że ryzykowałby, gdyby ich nie wysłał. Stalinowi było na rękę przedłużanie powstania.

> Słomka za swój czyn powinien być ukarany chyba, że będzie jako kolejny ponad prawem.

No i proszę, tu się ładnie zgadzamy.

--
    Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.
  • babaobaba 09.08.19, 15:00
    dachs napisał:

babaobaba napisał:

> A Berling wysłał Wojsko Polskie na wsparcie powstania. Ryzykował nie mniej niż
    > Kukliński - czasy stalinowskie, wojna.

Są teorie, że ryzykowałby, gdyby ich nie wysłał. Stalinowi było na rękę przedłużanie powstania.
    ===============
    Hmm... słyszałem o tym, że Rosjanie potrzebowali czasu na przegrupowanie wojsk, uzupełnienie zaopatrzenia i dlatego nie pomogli Warszawie. Do tej pory uważałem to za komunistyczną propagandę ale wygląda na to, że nie kłamali. Poza tym nie musieli wykrwawiać własnego wojska. Czysta kalkulacja. Natomiast naziści nie domyślili się, że odpuszczenie Warszawie zostawiłoby na zapleczu Armii Czerwonej ideowych i zdeterminowanych żołnierzy oddanych walce o swój kraj tylko bezmyślnie marnotrawili wojenne zapasy na wyburzenie Warszawy.

--
    Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
  • xiazeluka 09.08.19, 15:30
    Sowieci nie byli zainteresowani zdobywaniem Warszawy, zarówno z powodów militarnych (celem były przyczółki za Wisłą i Narwią, a nie bezcelowe zmagania o jakieś miasto) jak i politycznych (od chwili powołania PKWN "stolicą" "wyzwalanej" Polski stał się Lublin).

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • xiazeluka 09.08.19, 15:28
    "Stalinowi było na rękę przedłużanie powstania. "

Towarzysz Stalin najpewniej miał to gdzieś. Sprawiało mu przyjemność, że Szkopy mają drobne kłopoty, złościł się, że Alianci mu głowę zawracają, ale praktycznie awantura w Warszawie w ogóle go nie obchodziła.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • institoris2 07.08.19, 00:45
    Mazgula czy Berling?

babaobaba napisał:

> Ostatni żołnierz Rzeczypospolitej?

• babaobaba 07.08.19, 10:12
    institoris2 napisał(a):

> Mazgula czy Berling?
    >
    > babaobaba napisał:
    >
    >
    > > Ostatni żołnierz Rzeczypospolitej?
    >
    >
    ===================
    Mazguła.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka