Dodaj do ulubionych

"Fundamentalizm religijny rodziców :O)

07.08.19, 07:42
jest jak alkoholizm"

Eliza Michalik
6 sierpnia 2019 | 06:00

To niekończąca się sztafeta pokoleń: fanatycy przekazują pałeczkę swoim dzieciom.

W Polsce rzadko – a jeśli nawet, to nigdy głośno – nie mówi się o tym, że fundamentalizm religijny rodziców jest takim samym zagrożeniem dla dzieci jak alkoholizm, narkomania, pracoholizm, seksoholizm i inne nałogi. To temat tabu, niemal przez wszystkich zamiatany pod dywan (wyjątkiem jest Wojciech Eichelberger, znakomity psychoterapeuta). Dzięki temu Kościół katolicki swoimi nienawistnymi poglądami, jak ten o tęczowej zarazie, demoralizuje ludzi i przyczynia się do degeneracji społeczeństwa. Zupełnie bezkarnie i przez nikogo nieniepokojony.

Milczenie na temat regularnej nienawistnej, a często bezprawnej „edukacji” i indoktrynacji kościelnej nie dziwi, skoro Kościół katolicki jako instytucja ma pozycję niemal tak silną jak polski Sejm, a wpływy większe niż niejeden minister i niejedna wielka instytucja państwowa. Nie ponosi przy tym żadnej odpowiedzialności – żadnej! – za swoje słowa, czyny i decyzje.

Żeby uświadomić sobie skalę jego bezkarności, trzeba zatrzymać się i naprawdę pomyśleć przez chwilę nad skalą nieprawości, których się dopuszczał i dopuszcza, o odrażających, trwających latami gwałtach na dzieciach, przy udziale biskupów, a być może jeszcze wyższych rangą hierarchów kościelnych, tuszujących prawdę i kryjących przestępców w sutannach (m.in. o tym będzie kolejny film braci Sekielskich). O zbrodniach na kobietach – głośny był kilka lat temu przypadek partnerki księdza, która zmarła w męczarniach przy porodzie, ponieważ nie wezwał do niej karetki pogotowia. Księdza przełożeni przenieśli później po prostu do innej parafii, nie spadł mu z głowy włos.

Trzeba pomyśleć o usłużności wobec polityków, zwłaszcza polityków PiS, skrajnym upolitycznieniu i agitowaniu wiernych w zamian za określone finansowe korzyści uzyskiwane później od rządzących. O pijaństwie, tuszowaniu własnych przestępstw (pamiętacie arcybiskupa Michalika, który miał, jak opisywała prasa, doprowadzić do wyrzucenia z pracy policjanta za to, że ośmielił się zatrzymać jego auto do kontroli drogowej i wręczyć mu mandat?).

Ten sam Kościół, instytucja już w tej chwili bardzo zdemoralizowana, chciwa i zła, działająca głównie dla pieniędzy i władzy, w swoim i swoich politycznych protektorów interesie świadomie wychowuje nie katolików, lecz fanatyków, którzy z kolei przekazują swój fanatyzm dzieciom, tworząc nigdy niekończącą się toksyczną sztafetę pokoleń i tresując – ośmielę się postawić tezę, że z pełną premedytacją – rzesze nowych wyznawców dla siebie i rzesze kolejnych wyborców dla populistów.

Ten mechanizm nie jest niczym nowym, przeciwnie, jest od dawna zbadany i opisany przez psychologów, tyle że nie w Polsce, w której nawet najodważniejsi boją się wprost wystąpić o grant na takie badania i upublicznić informację o tym, jak fundamentalizm religijny rodziców wpływa na dzieci i jakimi ludźmi staną się maluchy wychowywane w toksycznych, fanatycznych rodzinach.

Wiadomo (szkoda tylko, że nie z badań polskich psychologów), iż takie dzieci będą miały w przyszłości problemy z własną tożsamością i rozwojem, nie będą potrafiły być sobą i rozwijać się zgodnie ze swoimi naturalnymi predyspozycjami, przejmą wszystkie lęki, uprzedzenia, dogmaty i chory, nienawistny sposób patrzenia na świat swoich rodziców. A jeśli spróbują zakwestionować ich fundamentalizm i rozwijać się jako ludzie, czeka ich długa droga do normalności i zdrowienia.

Pozwalając na uznawanie fundamentalizmu i fanatyzmu religijnego za jeszcze jeden normalny pogląd w przestrzeni publicznej, uprawniony i zasługujący na szacunek, traktując go jako po prostu odmienną opinię, szykujemy sobie piekło, z którego będziemy wychodzić przez dziesięciolecia.

Bo wychodzi się z niego przez świadomość i edukację, pomoc terapeutyczną, opiekę pomocy społecznej i profilaktykę, a wszystko to, żeby było skuteczne, musi tyle właśnie trwać.

wyborcza.pl/7,75968,25058046,fundamentalizm-religijny-rodzicow-jest-jak-alkoholizm.html#S.main_topic-K.P-B.3-L.3.glowka

A ja juz dawno temu rozpoznalem te przypadlosc jako syndrom dziur w mozgu, powyzeranych dzieciom przez ksiezy, oraz rodzicow. Na tym forum najlepszymi przykladami takich osobnikow sa Sz0k, Szkop, oraz Kretynluka.
Edytor zaawansowany
 • oleg3 07.08.19, 09:39
  "Fundamentalizm religijny" na liście chorób? W postępowych krajach "fundamentalizm religijny rodziców" bywa już przesłanką ograniczenia praw rodzicielskich.

  W sumie to bardzo dobrze, że GW jedzie otwartym tekstem. I to przed wyborami!


  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 07.08.19, 15:51
  oleg3 napisał:

  > "Fundamentalizm religijny" na liście chorób?
  **
  No chyba sam przyznasz, ze posiadanie zayoba zdrowe nie jest. A czesto niebezpieczne dla otoczenia.
 • oleg3 07.08.19, 17:58
  benek231 napisał:

  > oleg3 napisał:
  > > "Fundamentalizm religijny" na liście chorób?
  > **
  > No chyba sam przyznasz, ze posiadanie zayoba zdrowe nie jest. A czesto niebezpieczne dla otoczenia.

  Jakże łatwo ośmieszyć WHO!
  Jest wszelako problem techniczny. Za chorobę uznamy rzecz jasna wyłącznie "fundamentalizm chrześcijański" i będzie zgrzyt. Chyba, że potrafisz Krzysiu wykazać brak choroby przy "fundamentalizmie islamskim".
  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 07.08.19, 21:40
  oleg3 napisał:

  Jakże łatwo ośmieszyć WHO!
  Jest wszelako problem techniczny. Za chorobę uznamy rzecz jasna wyłącznie "fundamentalizm chrześcijański" i będzie zgrzyt. Chyba, że potrafisz Krzysiu wykazać brak choroby przy "fundamentalizmie islamskim".
  **
  Widze, ze konkurujesz ze Szkopem na pokretnosc. Tylko, ze ja nie mam zamiaru dochodzic sensu tego co powyzej.

  Niemniej polski katolicyzm i arabski islam maja pewna wspolna ceche. Jest to tendencja do nawrotow fundamentalizmu. W wydaniu islamskim jest to znacznie powazniejsza sprawa gdyz wraz z nawrotem starannie niszczone jest wszystko co bardziej nowoczesne niz akceptowaliby fundamantalisci. A pozniej nastepuje odprezenie, liberalizacja i stopniowe powroty wolnosci przeroznych i pro-zachodnich trendow. Gdy zdawaloby sie liberalny islam osiaga apogeum nastepuje znow islamska rewolucja, w jakiejs formie, i... Znow to samo co jakies 30 lat. Cyklicznie.
  Z polskim fundamentalizmem katolickim sprawy maja sie podobnie, tyle ze opresyjnosc fundamentalistow jest znaczaco mniej dotkliwa. I tak to sie kreci. Co Polacy wychyla glowki z katolickiego grajdola, posmakuja swobod oraz demokracji, to zaraz mnoza sie na potege Jedraszewscy i Kaje Godek. A tu Olegi3, Szkopy, Sz0ki i Krytynyluki. I sciagaja wszystkich w dol, do tradycyjnego polskiego szamba katolickiego.
 • xiazeluka 07.08.19, 09:44
  Ciekawe, kogo tym razem splagiatowała tow. Michalik. Widzi Mła się, że Kretyna52.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • oleg3 07.08.19, 10:19
  Co sądzisz Krzysiu o "fundamentalizmie klimatycznym"? To normalne zachowanie? W pytaniu nie idzie tylko o CO2. Potraktuj sprawę szeroko. Wojna z mięsożercami, wykorzystywanie dzieci, wziątki od korporacji, itp.


  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • xiazeluka 07.08.19, 10:52
  Mła się pomylił. Tow. Michalik nie odpisywała od Kretyna52. Kiedy się czyta jej teksty i podobnych Kretynów52, na myśl przychodzą gniewne tyrady młodego krzykacza w Monachium:

  "Hitler przez dwie godziny tłumaczył "czemu jesteśmy przeciwko Żydom". Od początku było jasne, że tylko jego partia "uwolni Niemców spod władzy Żydów!". Szczegółowo opisywał, jak począwszy od średmniowiecza Żydzi kalali społeczeństwo. [...] Osiemnaście razy słuchacze zgotowali mu głośne brawa, szczególnie gdy nazwał Żyda włóczęgą zamieszanym w "rabunek na gościńcu". [...]
  ...żydowski spisek ma międzynarodowy charakter, a popierana przez Żydów zasada równości wszystkich ludzi i międzynarodowej solidarności jest jedynie wybiegiem w celu wynarodowienia innych ras. [...] Tego wieczoru Żyd stał się niszczycielem, rabusiem i szkodnikiem posiadającym moc "podkopywania całych narodów". Hitler nawoływał do powszechnej walki na śmierć i życie. "

  Jan Toland "Hitler. Reportaż biograficzny", Warszawa 2015, str. 128-129  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 08.08.19, 16:43
  Hitler robil nagonke na mniejszosc zydowska i homoseksualna, czyli nie jak ja lecz... jak ty glupolu. Ja krytykuje zdecydowana wiekszosc, na czele z kk. Tylko krytykuje bo nagonki mozna robic na mniejszosci, barania glowo.

  Podsumowujac do Hitlera znacznie blizej jest tobie gdyz w dodatku, jak i sam Hitler, jestes Kretynieluko antydemokratycznym gownem. Najwiekszym na tym forum tak jak tamten najwiekszym antydemokratycznym gownem byl w Niemczech.
 • xiazeluka 08.08.19, 16:59
  Towarzysz Adolf rzeczywiście urządzał nagonki. Czyli postępował dokładnie tak samo, jak Kretyn52. A nagonka ma następujące znaczenie: "zorganizowana kampania przeciwko komuś". Nie musi być to mniejszość, może być to równie dobrze większość, czyli np. nagonka homoterroryzmu wymierzona w większość normalną. O historii i języku polskim zatem sobie nie pogadamy, masz zatrważające braki w obu obszarach.

  Język, maniery i program polityczny tow. Adolfa jest w stu procentach zgodny z Twoimi przymiotami, oregoński nazisto. Ten sam pełen przemocy język, to samo wykluczanie i organizowanie nagonek na wybrane środowiska, te same postulaty anihilacji przeciwników politycznych. Przystrzyż swoje obleśne wąsiska w kwadracik, będziesz dobrą, aczkolwiek obszarpaną kopią swojego firera.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 08.08.19, 17:10
  No coz ty praktykujesz nagonki na mniejszosci - tak jak Hitler. Oraz jestes antydemokratycznym gownem - takze jak Hitler. Czy znaczy to, ze jestes Hitler? Absolutnie nie. Ty jestes plynne gowno w ludzkiej skorze.
 • xiazeluka 08.08.19, 18:35
  Towarzysz Hitler poddał się demotfukratycznej procedurze, dzięki demotfukracji doszedł w końcu do władzy. To taki sam wielbiciel tego poronionego systemu jak Ty, Kretynie52.

  A, właśnie, na jakie to mniejszości Mła organizuje nagonki? Chyba nie zamierzasz teraz udawać zająca ściganego przez zawziętego Mła Shatterhanda?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • snajper55 09.08.19, 02:18
  xiazeluka napisała:

  > Towarzysz Hitler poddał się demotfukratycznej procedurze, dzięki demotfukracji
  > doszedł w końcu do władzy. To taki sam wielbiciel tego poronionego systemu jak
  > Ty, Kretynie52.

  Nie. To był dyktator, który doszedł do władzy w demokratyczny sposób. Gdyby był wielbicielem demokracji, to by organizował wybory.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • benek231 09.08.19, 06:44
  Kretynluka mial to wytlumaczone dziesiatki razy z zadnym efektem. Znaczy sie idiota. W dodatku usilujacy wmowic ludziom, ze ukonczyl historie na UW. No gdyby jeszcze np. biologie, ale historie?!

  Bo z Hitlerem i demkracja jest tak jakby zaprosic do domu kogos kto okaze sie zlodziejem. W zwiazku z powyzszym, zdaniem Kretynaluki, zapraszanie kogokolwiek do domu jest wystepkiem.
 • xiazeluka 09.08.19, 09:58
  "Bo z Hitlerem i demkracja jest tak jakby zaprosic do domu kogos kto okaze sie zlodziejem."

  To miało być błyskotliwe, lecz tylko miało. Zejdźmy na ziemię. Powiedz no, Kretynie52, naprawdę sobie wyobrażacie, że będąc ignorantem macie coś mądrego do powiedzenia?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • xiazeluka 09.08.19, 09:50
  No popatrzcie, towarzyszu S55, dokładnie o to samo oskarżacie krwawego dyktatora Kaczyńskiego.

  Konstrukcja "dyktator, który doszedł do władzy demokratycznie" jest udaną próbą powiązania grochu z kapustą, dowodzącą, że jej autor może być dumny ze swojej niechlujności logicznej.

  Wielbiciel demotfukracji tow. Hitler porzucił rewolucyjną drogę do władzy i poddał się pokornie woli wyborców, wielokrotnie biorąc udział w wyborach (parlamentarnych i prezydenckich). Brał w nich udział do skutku, czyli do zdobycia władzy. Mając władzę mógł sobie już darować półśrodki i wreszcie rządzić. Po 1933 roku dwa razy odbyły się jeszcze wybory, przynosząc dwukrotnie zwycięstwo PiS... pardon... NSDAP.
  No, ale to już było po fakcie.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 07.08.19, 22:15
  oleg3 napisał:

  > Co sądzisz Krzysiu o "fundamentalizmie klimatycznym"?
  **
  Wydaje mi sie, ze na razie nic nie sadze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka