Dodaj do ulubionych

Prowokacja czy głupota?

08.08.19, 09:16
Naczelny rabin Polski o zaproszeniu na rocznicę utworzenia Brygady Świętokrzyskiej: Osobista zniewaga.

Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, odmówił udziału w uroczystościach upamiętniających powstanie Brygady Świętokrzyskiej, którym patronuje prezydent Andrzej Duda. - Zaproszenie mnie do wzięcia w nich udziału traktuję jako osobistą zniewagę - napisał.

=========================
Czy ktoś wie dlaczego ten Schudrich tak się zdenerwował? Może ci żołdacy zabili paru Żydków dla wprawy ale żeby zaraz się obrażać....

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25068414,naczelny-rabin-polski-o-zaproszeniu-na-obchody-rocznicy-utworzenia.html#a=363&c=159&s=BoxNewsMT

--
Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.
Edytor zaawansowany
  • babaobaba 08.08.19, 19:57
    Nikt nie podjął rękawicy?
    Wymowne...

--
    Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
  • institoris2 08.08.19, 20:46
    przejechac sie po Schudrichu, czy po Dudzie?

babaobaba napisał:

> Nikt nie podjął rękawicy?
    > Wymowne...
    >
    >
    >
  • babaobaba 08.08.19, 21:30
    Wybór należy co ciebie.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • institoris2 09.08.19, 01:12
    to dawaj, przewieziemy sie troche po panu prezydencie.
    Sytuacja, gdzie wysoko postawieni urzednicy kancelarii pana prezydenta dopuscili sie obrazy (i to osobistej) pana naczelnego rabina, traci skandalem, a juz z pewnoscia swiadczy o braku profesjonalizmu wspomnianych urzedasow (pan prezydent powinien wyciagnac tu surowe konsekwencje i wywalic jelopow na zbity pysk).
    W tej konkretnej sytuacji nalezalo dyskretnie poinformowac pana naczelnego rabina o planowanej uroczystosci i spytac, czy zyczy sobie byc na owa uroczystosc zaproszonym.
    Pan rabin, jako czlowiek bywaly i swiatowiec pelna geba, odpowiedzialby rownie dyskretnie, ze zaproszenie potraktuje jako osobista obraze, w konsekwecji zaproszenia by nie dostal i skandalu by nie bylo.

Odnosnie przyszlosci postulowalbym, zeby kancelaria pana prezydenta z odpowiednim wyprzedzeniem wysylala grafik zajec glowy naszego panstwa do pana naczelnego rabina z prosba o opinie na temat zaplanowanych zajec pana prezydenta, wskazaniem ewentualnych terminow, ktore pan naczelny rabin zechcialby uswietnic swoja obecnoscia, jak rowniez o wskazanie uroczystosci, co do ktorych pan naczelny rabin mialby watpliwosci (te moznaby z kalendarza pana prezydenta skreslic).
    Nie jest to nic specjalnie skomplikowanego i jestem pewien, ze w miare sprawna sekretarka poradzilaby sobie z tym lepiej, niz durne urzedasy.

babaobaba napisał:

> Wybór należy co ciebie.
    >
    >
  • babaobaba 09.08.19, 10:09
    institoris2 napisał(a):

> to dawaj, przewieziemy sie troche po panu prezydencie.
    > Sytuacja, gdzie wysoko postawieni urzednicy kancelarii pana prezydenta dopuscil
    > i sie obrazy (i to osobistej) pana naczelnego rabina, traci skandalem, a juz z
    > pewnoscia swiadczy o braku profesjonalizmu wspomnianych urzedasow (pan prezyden
    > t powinien wyciagnac tu surowe konsekwencje i wywalic jelopow na zbity pysk).
    =====================
    Podzielam tą opinię. Pan prezydent wciąż się uczy ale kadrę powinien mieć profesjonalną.

> W tej konkretnej sytuacji nalezalo dyskretnie poinformowac pana naczelnego rabi
    > na o planowanej uroczystosci i spytac, czy zyczy sobie byc na owa uroczystosc z
    > aproszonym.
    =====================
    Zadawanie retorycznych pytań nie przystoi nawet nieukom wokół pana prezydenta. Myślę (pozwoliłem sobie, przepraszam), ze otoczenie pana prezydenta a nawet sam pan prezydent nie mieliby problemu z zapoznaniem się z "osiągnięciami" NSZ, ponieważ wiedza ta jest w zasięgu ręki. Po chrześcijańsku się nią podzielę:
    "Wybór takiego właśnie święta jest dość kontrowersyjny. Dlaczego? Brygada Świętokrzyska to oddział Narodowych Sił Zbrojnych, który odmówił scalenia się z Armią Krajową. Oddział ten walczył z komunistycznymi bojówkami, ale także znany jest z rabowania wsi, mordowania cywilów, Żydów i otwartej współpracy z nazistowskimi oddziałami. Czy zatem głowa państwa polskiego powinna patronować uroczystościom związanym z takim oddziałem, który nie ma czystej karty w historii?"
    www.se.pl/wiadomosci/polityka/brygada-swietokrzyska-co-to-jest-prezydent-andrzej-duda-objal-jej-swieto-patronatem-aa-pMcN-Gtdc-Xk3H.htm
    Warto jeszcze poczytać tu:

zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie/

> Pan rabin, jako czlowiek bywaly i swiatowiec pelna geba, odpowiedzialby rownie
    > dyskretnie, ze zaproszenie potraktuje jako osobista obraze, w konsekwecji zapro
    > szenia by nie dostal i skandalu by nie bylo.
    >
    > Odnosnie przyszlosci postulowalbym, zeby kancelaria pana prezydenta z odpowiedn
    > im wyprzedzeniem wysylala grafik zajec glowy naszego panstwa do pana naczelnego
    > rabina z prosba o opinie na temat zaplanowanych zajec pana prezydenta, wskazan
    > iem ewentualnych terminow, ktore pan naczelny rabin zechcialby uswietnic swoja
    > obecnoscia, jak rowniez o wskazanie uroczystosci, co do ktorych pan naczelny r
    > abin mialby watpliwosci (te moznaby z kalendarza pana prezydenta skreslic).
    > Nie jest to nic specjalnie skomplikowanego i jestem pewien, ze w miare sprawna
    > sekretarka poradzilaby sobie z tym lepiej, niz durne urzedasy.
    ========================
    Zmiana tonu na lekki, ba, satyryczny. Czy w obliczu zbrodni NSZ wypada chrześcijaninowi żartować? Odpowiedz sobie sam.

> babaobaba napisał:
    >
    > > Wybór należy co ciebie.
    > >
    > >
    =================
    Podtrzymuję. Wybór należy do ciebie.

--
  • xiazeluka 09.08.19, 12:45
    Mordowanie komunistów, ich sympatyków i taktyczna współpraca z Niemcami to zasługi, a nie powód do pretensji.
    Co do Żydów - a gdzie i kiedy Brygada mordowała?

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • institoris2 10.08.19, 02:18
    z waszej strony towarzyszu, do napisania paru krytycznych slow o panu naczelnym rabinie. Niech wam bedzie towarzyszu, mnie tam prosic usilnie nie trzeba, szczegolnie w sprawach, ktore nie przysparzaja specjalnych trudnosci.
    Tak sie sklada, ze od ladnych juz paru lat przyszlo mi zyc w Niemczech i sila rzeczy docieraja do mnie wypowiedzi, mniej lub bardziej oficjalnych czynnikow diaspory zydowskiej w tym kraju. Na pierwszy plan wysuwaja sie liczne, by nie powiedziec nader liczne, komunikaty Zentralrat der Juden in Deutschland, dotyczace wielu aspektow zycia w tym kraju. Jako, swego rodzaju, obserwator z zewnatrz, scharakteryzowalbym te wypowiedzi jako polajanki zainfekowanego narodu, majacego w swoim dorobku niespotykane zbrodnie i ciagle nie potafiacego od tych zbroni sie odciac.
    Pisze o tym dlatego, bo mam wrazenie, ze pan naczelny rabin wypowiada sie z podobnych pozycji, co z kolei oznacza, ze narod polski przyrownac mozna w tym wzgledzie do narodu niemieckiego, tzn. wedle pana naczelnego rabina.
    Osobiscie nie podzielam tego przekonania, ale znajda sie liczni, ktorzy za panem naczelnym rabinem, gotowi sa zrownac nas z Niemcami, jako narod nieedukowalnych mordercow.

babaobaba napisał:

> Podtrzymuję. Wybór należy do ciebie.
    >
    >
    >
  • babaobaba 10.08.19, 12:45
    institoris2 napisał(a):

> z waszej strony towarzyszu, do napisania paru krytycznych slow o panu naczelnym
    > rabinie.
    ===================
    Czemu nie ale i tak kombinujesz jak koń pod górę

Niech wam bedzie towarzyszu, mnie tam prosic usilnie nie trzeba, szcz
    > egolnie w sprawach, ktore nie przysparzaja specjalnych trudnosci.
    > Tak sie sklada, ze od ladnych juz paru lat przyszlo mi zyc w Niemczech i sila r
    > zeczy docieraja do mnie wypowiedzi, mniej lub bardziej oficjalnych czynnikow di
    > aspory zydowskiej w tym kraju. Na pierwszy plan wysuwaja sie liczne, by nie pow
    > iedziec nader liczne, komunikaty Zentralrat der Juden in Deutschland, dotyczace
    > wielu aspektow zycia w tym kraju. Jako, swego rodzaju, obserwator z zewnatrz,
    > scharakteryzowalbym te wypowiedzi jako polajanki zainfekowanego narodu, majaceg
    > o w swoim dorobku niespotykane zbrodnie i ciagle nie potafiacego od tych zbroni
    > sie odciac.

======================
    Kiedy ktoś założy watek na temat w którym się rozwodzisz chętnie sam dołożę moje pięć groszy. Tymczasem chciałbym towarzyszowi przypomnieć, że uprawianie pisowskiej propagandy polegającej głownie na tzw odwracaniu kota ogonem nie przynosi towarzyszowi chluby.

> Pisze o tym dlatego, bo mam wrazenie, ze pan naczelny rabin wypowiada sie z pod
    > obnych pozycji, co z kolei oznacza, ze narod polski przyrownac mozna w tym wzgl
    > edzie do narodu niemieckiego, tzn. wedle pana naczelnego rabina.
    ================
    Doprawdy? ! To trzymano przede mną w tajemnicy bo, co prawda, zdarzało mi się czasem usłyszeć czy przeczytać coś o niezbyt czystych raczkach i niezbyt szlachetnych czynach w naszym narodzie ale żeby zaraz porównywać do Niemców?

> Osobiscie nie podzielam tego przekonania, ale znajda sie liczni, ktorzy za pane
    > m naczelnym rabinem, gotowi sa zrownac nas z Niemcami, jako narod nieedukowalny
    > ch mordercow.
    =====================
    No to obaj nie podzielamy tego przekonania. Niemniej trudno wymagać od rabina by świętował jakieś rocznice bandytów, którzy zabili jego rodaków. Czy mógłbyś w tej sprawie zająć jasne stanowisko?

>
    > babaobaba napisał:
    >
    >
    > > Podtrzymuję. Wybór należy do ciebie.
    > >
    > >
    > >

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • snajper55 09.08.19, 02:09
    Prezydent Duda objął patronatem uroczystości, jednak się na nie nie wybiera. Nikt też nie będzie go reprezentować.

Pali, ale się nie zaciąga. Głosuje ZA, ale się nie cieszy.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • institoris2 09.08.19, 09:13
    stalo sie tak, jak postulowalem, pan prezydent zatrudnil sensowna sekretarke.

snajper55 napisał:

> Prezydent Duda objął patronatem uroczystości, jednak się na nie nie wybiera. Ni
    > kt też nie będzie go reprezentować.
    >
    > Pali, ale się nie zaciąga. Głosuje ZA, ale się nie cieszy.
    >
    > S.
  • sz0k 09.08.19, 13:11
    Jako pytanie przewodnie portalu gazeta.pl ze szczególnym uwzględnieniem tutejszych forów i piszących na nich osób.
    Chociaż odpowiedź w przeważającej części brzmi: jedno i drugie, czego np. baobab jest sztandarowym przykładem. Dlatego, że prowokować też trzeba umieć, a w przypadku baobaba mamy do czynienia z prowokacjami o wdzięczności i wyszukaniu przydrożnego, suchego badyla.

--
    "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
    Nikołaj Gogol
  • babaobaba 09.08.19, 14:48
    sz0k napisał:

> Jako pytanie przewodnie portalu gazeta.pl ze szczególnym uwzględnieniem tutejsz
    > ych forów i piszących na nich osób.
    > Chociaż odpowiedź w przeważającej części brzmi: jedno i drugie, czego np. baoba
    > b jest sztandarowym przykładem. Dlatego, że prowokować też trzeba umieć, a w pr
    > zypadku baobaba mamy do czynienia z prowokacjami o wdzięczności i wyszukaniu pr
    > zydrożnego, suchego badyla.
    >
    ==================
    Dzięki ci, dobry człowieku, za te cenne uwagi. Są w stanie wiele zmienić w moim życiu. No i nie bez znaczenia jest fakt, że napisałeś to z wdziękiem leliji o pięknym zapachu. Niestety w temacie wątku ani słówka. Nie dowiemy się czy zaproszenie dla Schuldricha było taktowne czy grubiańskie. No bo Brygda była czysta. Wszystkich, których zamordowali umarli pod innym szyldem. To tak jakby Kowalski zabił Jankowskiego po czym zmienił tabliczkę na drzwiach na Wiśniewski i już za zbrodnię nie odpowiadał. Ale po co ja to piszę, badylek przydrożny...

--
  • sz0k 09.08.19, 15:01
    babaobaba napisał:

> Ale po co ja to piszę

To jest kluczowe pytanie, na które powinieneś uczciwie sam przed sobą odpowiedzieć. Po co tutaj piszesz to co piszesz? Naprawdę.

--
    "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
    Nikołaj Gogol
  • institoris2 09.08.19, 15:32
    ?????????????????????????
    jestem w szoku...

sz0k napisał:

> To jest kluczowe pytanie, na które powinieneś uczciwie sam przed sobą odpowiedz
    > ieć. Po co tutaj piszesz to co piszesz? Naprawdę.
    >
  • babaobaba 09.08.19, 18:12
    sz0k napisał:

> babaobaba napisał:
    >
    > > Ale po co ja to piszę
    >
    > To jest kluczowe pytanie, na które powinieneś uczciwie sam przed sobą odpowiedz
    > ieć. Po co tutaj piszesz to co piszesz? Naprawdę.
    >

==================
    To nie jest kluczowe pytanie tylko pytanie wyrwane z kontekstu. Niemniej spróbuję odpowiedzieć - piszę bo lubię. Piszę bo mnie to emocjonuje. Piszę w nadziei, że naprawię świat. A ty? Po co piszesz?

--
  • sz0k 09.08.19, 20:02
    babaobaba napisał:

> A ty? Po co piszesz?

Ostatnio? Przyznam szczerze, że sam nie wiem. Dlatego pewnie piszę coraz mniej. Od tak, od czasu do czasu starając się stanąć w obronie czy to wiary (religii, Kościoła) czy rozumu (zdrowego rozsądku, logiki), czy obu tych rzeczy na raz.

--
    "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem."
    Ludwik Pasteur
  • a000000 10.08.19, 10:11
    babaobaba napisał:

>Piszę w nadziei, że naprawię świat.

Pikratku drogi!! ty weź się i ogarnij..... taki duży a taki naiwny?

• babaobaba 10.08.19, 12:48
    a000000 napisała:

> babaobaba napisał:
    >
    > >Piszę w nadziei, że naprawię świat.
    >
    > Pikratku drogi!! ty weź się i ogarnij..... taki duży a taki naiwny?
    >

==================
    Nadzieja umiera ostatnia...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka