Dodaj do ulubionych

Apel niezależnego portalu dziennikarskiego

08.08.19, 11:23
Drodzy, kochani Państwo,

Mamy dla Was kilka propozycji i jedną dużą prośbę.

Jesteśmy razem już trzy lata, „chodzimy ze sobą”, czy – jak się teraz mówi – „spotykamy się” od czerwca 2016. Tak czy inaczej lubimy się i szanujemy, nawet jeżeli czymś się nawzajem wkurzymy. Istotą tego związku jest, jak sądzę, wspólnota wartości, które nas mobilizują i uczuć, jakie nami targają, gdy patrzymy na polską rzeczywistość, a także Państwa przekonanie, że to co tworzymy jest wartościowym i pod pewnymi względami wyjątkowym medium.

Przykład OKO.press daje nadzieję na przetrwanie jakościowego dziennikarstwa, które – w dobie internetu, wraz z kryzysem prasy papierowej, a także telewizji – szuka sposobu, jak przetrwać. Jak zachować długie śledztwa, głębsze analizy, sondaże z prawdziwego zdarzenia, profesjonalne materiały filmowe i niewygórowane, ale godne zarobki dla zatrudnionych na umowie o pracę dziennikarzy.

Druga nadzieja jest patriotycznej natury. Mamy poczucie, że razem z Wami bronimy wartości demokratycznych. Jeżeli jako społeczeństwo przegramy bitwę z ustrojem autokracji wyborczej, jaki tworzą obecne władze, to ucierpi na tym Polska i to na długie lata, a osławionym Polkom i Polakom będzie się żyło gorzej, głupiej, niebezpieczniej.

OKO.press jest wolne od jakichkolwiek powiązań z władzą, nawet pośrednich – poprzez reklamy spółek skarbu państwa – kierujemy się wyłącznie tym, co sami i same uważamy za ważne, ciekawe, wartościowe i potrzebne. Brak reklam, nie mówiąc o tekstach mniej lub bardziej dyskretnie sponsorowanych daje nam – i Wam – komfort pełnej niezależności.

Fala populistycznego kłamstwa podniosła się wysoko i wymaga bardziej złożonych analiz – demaskowania całych narracji, jakimi żywi się propaganda prorządowa. Pojawiły się nowe wyzwania – trzeba się było zająć Kościołem katolickim i jego powiązaniami z państwem, co robimy z przekonaniem, że tutaj też rozstrzyga się przyszłość Polski. A także rosnącym w siłę ruchem nacjonalistycznym i faszyzującym, z którymi polskie władze toczą niebezpieczny flirt.

Musimy działać, by obronić demokrację i wolność słowa w Polsce. I by OKO przetrwało. Dlatego proponujemy Wam zalegalizowanie naszego partnerskiego związku. Specjalne teksty, niepublikowane taśmy, poufne wiadomości - takie będzie konto "Twoje OKO". Oczywiście za darmo, bez reklam.

Czyli, co? ZAŁÓŻ KONTO. OTWÓRZ OKO! I bądź z nami na dobre i na złe.

Bez Ciebie nie damy rady.

Piotr Pacewicz
Redaktor naczelny OKO.press
Edytor zaawansowany
 • xiazeluka 08.08.19, 11:32
  Nazwisko "Pacewicz" wymawia się "Susłow".

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • wikul 08.08.19, 11:45
  xiazeluka napisała:

  > Nazwisko "Pacewicz" wymawia się "Susłow".


  Ten apel skierowany nie jest do ciebie. To jest apel kierowany do normalnych ludzi. , specjalisto od demolowania nazwisk.
 • xiazeluka 08.08.19, 13:03
  Normalni ludzie nie łożą ciężko zarobionej forsy na ordynarną propagandę. Tak więc Wasze xero skierowane jest do ludzi nienormalnych.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • wikul 08.08.19, 13:37
  xiazeluka napisała:

  > Normalni ludzie nie łożą ciężko zarobionej forsy na ordynarną propagandę. Tak w
  > ięc Wasze xero skierowane jest do ludzi nienormalnych.


  Kłótnia z faszystowskim idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie. Po pewnym czasie dostrzegasz że świni się to podoba.
 • xiazeluka 08.08.19, 14:51
  Porównanie staje się faktem? No, no, co za oryginalne xero.

  Kserokopiarko, uwierzcie mądrzejszemu - jesteście tylko urządzeniem kopiującym, więc nie możecie dyskutować, rozmawiać, spierać się. Zostawcie te czynności ludziom.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • babaobaba 08.08.19, 15:11
  wikul napisał:
  >
  >
  > Kłótnia z faszystowskim idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie. Po pewnym cz
  > asie dostrzegasz że świni się to podoba.
  ==================
  Cenne spostrzeżenie. Zauważyłem również, że od kiedy przestałem tego typa kopać po zbukach znalazł sobie nowego kopacza. Masochiści tak mają, podoba im się kiedy są kopani bo normalnie nie są w stanie osiągnąć wzwodu prącia i tymi kopniakami leczą swoje zaburzenia erekcji. smile

  --
  Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
 • xiazeluka 08.08.19, 16:09
  "Zauważyłem również, że od kiedy przestałem tego typa kopać po zbukach znalazł sobie nowego kopacza. "

  Bardzo cenne naukowe spostrzeżenie: jeśli ktoś niczego nie mówi, to nikt mu nie odpowiada. Ho, ho, cóż za klasa.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • piq 10.08.19, 11:37
  ...a przy okazji apelu mam jedną pochwałę i jedno pytanie. Pochwała to: "autokracja wyborcza" to świetna nazwa dla demokracji. Pytanie to: dlaczego Polki i Polacy są "osławieni"? Może jako dzielny czytelnik portalu OkoPress mi to wikul wyjaśnisz.
 • xiazeluka 10.08.19, 16:03
  Oprogramowanie Kserokopiarki nie obejmuje tego problemu: Fatal ertor, out of memory.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka