Dodaj do ulubionych

Casus Adamowicz i troche watpliwosci

09.08.19, 15:30
(moich).
Wszyscy tu jeszcze pamietamy tragiczne wydarzenia na imprezie dziekczynnej organizowanej przez pana Owsiaka w Gdansku, morderstwo pana Adamowicza na oczach tysiecy ludzi i gorace dyskusje o tym, komu przypisac odpowiedzialnosc za ten odrazajacy czyn.
O ile dobrze pamietam, to stanelo na tym, ze za inspiratora uznana zostala pisowska telewizja pod wodza pana Kurskiego, tzw. kurwizja.
Ja tam zgodliwy czlowiek jestem i nie mysle na nowo wywolywac dyskusji, przypomnial mi sie jedynie pan Adamowicz w kontekscie statystyki, na ktora sie natknalem.
Jest to statystyka opublikowana przez BKA (niemiecki federalny urzad kryminalny), dotyczaca przestepstw dokonanych przez tzw. "Flüchtlingen", a dokladniej porownanie ilosci wyjasnionych (niektorych) przestepstw dokonanych przez czlonkow tej grupy w roku 2014 i roku 2018 (w roku 2015 pani Merkel otwarla granice dla wszystkich, ktorzy byli w stanie wypowiedziec slowo azyl; jak sie okazuje zdolnosciami takimi wykazalo sie 1,5 do 2 mln ludzi, dokladnie nikt nie wie).
Statystyka:
morderstwa i zabojstwa: 2014- 122, 2018- 430 (+352%)
delikty seksualne: 2014- 949, 2018- 6046 (+637%)
uszkodzenie ciala: 2014-18512, 2018- 73177 (+395%)

W zwiazku z ta statystyka napadly mnie watpliwosci, czy czescia winy za te ponad 300 morderstw i zabojstw wiecej rocznie, pare tysiecy gwaltow itd. mozna obarczyc pania Merkel, jej ministrow, "demokratyczne" partie z Frontu Jednosci Narodu, gro mediow, Koscioly, Zwiazki Zawodowe, niezliczonych prominentow i miliony tzw. Gutmenschen entuzjastycznie witajach "uciekinierow" na dworcach ("Gutmensch" to okreslenie uprzejmego, pelnego zrozumienia dla innych, szczegolnie przesladowanych przedstawicieli wszelakich mniejszosci, czlowieka, wyposazonego w niezawodny kompas moralny, niezachwiane poczucie sprawiedliwosci i co istotne, gotowego ochoczo dzielic sie swoimi zaletami z innymi, mniej doskonalymi bliznimi; wypisz wymaluj nasza forumowa pani tete...
Uprzejmie prosze o opinie i, oczywista, z gory serdecznie dziekuje.
Edytor zaawansowany
  • sz0k 09.08.19, 16:06
    institoris2 napisał(a):

> przez tzw. "Flüchtlingen"

Cholera, oplułem monitor jak próbowałem to wypowiedzieć na głos.

--
    "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • benek231 09.08.19, 16:46
    Jesli chodzi o Adamowicza to mozemy jedynie domniemywac, ze atmosfera nagonki jaka pisiory na niego przypuscily mogla miec wplyw na decyzje zabojcy. Intencja nagonki bylo zniszczenie Adamowicza no i kurwizja odniosla sukces. Podobnie jak nagonka narodowcow na Narutowicza mogla miec wplyw na postepowanie Niewiadomskiego (mowia, ze miala ale...).

Natomiast Merkel odpowiada za wpuszczenie do Niemiec wielkiej liczby uchodzcow a nie za ich przestepstwa. Szczegolnie jesli uwzglednic taki oto drobiazg, ze w podanych statystykach nie ma informacji na temat pochodzenia osobnikow z poszczegolnych grup przestepczych. Gdyby jednak mialo okazac sie, ze to wlasnie uchodzcy spowodowali podany wzrost przestepstw, to Merkel i tak nie mozna obciazac odpowiedzialnoscia za przestepstwa. Mozna miec jej za zle, ze zezwolila na az taka imigracje, ale to wszystko co mozna.

Trzecim problemem jest zestawienie powyzszego "jednego z drugim". Czy miales w tym jakis cel?
  • xiazeluka 09.08.19, 18:15
    "Mozna miec jej za zle, ze zezwolila na az taka imigracje, ale to wszystko co mozna."

Zdaniem Kretyna52 nielegalny import inżynierów, chirurgów i architektów z Nigerii nie ma związku z popełnianymi przez nich przestępstwami. Ot, ciocia Makrela zaprosiła ich na herbatkę i tyle, co oni robią po wysiorbaniu napoju to już nie jej sprawa.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • babaobaba 09.08.19, 18:21
    Dobre pytanie, Benku. Można by zapytać mojego forumowego przyjaciela po co tu pisze. Niech się gimnastykuje.
    Moja odpowiedź brzmi: co ma piernik do wiatraka? Co daje porównywanie rzeczy nieporównywalnych?

--
    Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
  • benek231 09.08.19, 19:19
    babaobaba napisał:

Dobre pytanie, Benku. Można by zapytać mojego forumowego przyjaciela po co tu pisze. Niech się gimnastykuje.
    Moja odpowiedź brzmi: co ma piernik do wiatraka? Co daje porównywanie rzeczy nieporównywalnych?
    Nie wiem i dlatego pytam. Moze ja po prostu czegoz nie widze, choc powinienem...
  • dachs 09.08.19, 19:34
    babaobaba napisał:

> Co daje porównywanie rzeczy nieporównywalnych?

Doprecyzuj proszę, jakie rzeczy uważasz w tym wypadku za nieporównywalne.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • babaobaba 10.08.19, 12:53
    dachs napisał:

> babaobaba napisał:
    >
    > > Co daje porównywanie rzeczy nieporównywalnych?
    >
    > Doprecyzuj proszę, jakie rzeczy uważasz w tym wypadku za nieporównywalne.
    >

========================
    Ależ proszę. Mord na śp. Adamowiczu miał charakter polityczny. Natomiast Insti przytacza statystyki mówiące o przestępstwach kryminalnych. Nie ma tam słowa, ze jakiś czarny muzułmanin zamachnął się był skutecznie na kanclerz Merkel.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • xiazeluka 10.08.19, 15:58
    Charakter polityczny, rzecze drzewo. Doskonały przykład udanego oddziaływania prymitywnej propagandy na prymitywne jednostki.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • gini 13.08.19, 19:31
    Doprawdy mord na Adamowiczu mial charakter polityczny?Czy znasz juz wyrok sadu bo ja chyba gdzies przeoczylam .
    Przestepstwa kryminalne, hmm , jak wysadzaja mi metreo w Brukseli albo zaabijaja i dra sie alalh akbar to zw<ykle przestepstwo kryminalne?
    Ktos tych ludzi sprowadzil wiec powinien poniesc za nich odpowiedzialnosc
  • dachs 10.08.19, 00:35
    No dobrze, Babo o Babo.
    Zakładam że to liczbę przestępstw z liczbą imigrantów uważasz za nieporównywalne .
    A jednak... możliwe są scenariusze, opierające się na założeniu, że ilość nowych migrantów może mieć coś wspólnego ze wzrostem przestępczości.
    Najbardziej prawdopodobne są trzy.
    1. Wraz ze wzrostem liczebności migrantów, ludność miejscowa, zyskała do nich łatwiejszy dostęp. Nie trzeba już szukać imigranta do bicia po zaułkach, sam się nawija na każdym kroku. To samo dotyczy gwałtów na powabnych Arabkach.
    2. Mieszkający już tu emigranci poczuli się zagrożeni w swoim bezpieczeństwie przez przybyszów i bronią swojej zdobytej już pozycji.
    3. Scenariusz tak nieprawdopodobny, że aż nie wart wspomnienia i przytaczam go tylko dla porządku:
    miliony młodych, silnych mężczyzn, stają wobec rzeczywistości, która w żaden sposób nie koreluje z ich oczekiwaniami. Język jest trudny, klimat fatalny, wszędzie świnina, kultura i stosunki między ludźmi zupełnie inne niż to, do czego są przyzwyczajeni. Nie czekają tu na nich nowe samochody, nie kładą się przed nimi blondynki, a pieniądze które im się przecież „należą” jak ministrom od Szydło, w żaden sposób nie rekompensują trudów podjętych by się tu dostać. Do tego zupełnie niezrozumiałe jest, że ci niewierni żyją lepiej niż wyznawcy Allaha.
    No i co z tym zrobić? Ahuja – bracia! Bić swynojadów. A blondynki? Te na pół ubrane, wyuzdane dziewczyny, aż proszą sie o prawdziwego mężczyznę ze wschodu.
    Ale jak mówię, to jest absolutnie nieprawdopodobny scenariusz.

--
    Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.
  • monalisa2016 10.08.19, 01:00
    Od taka mala dygresja
    www.youtube.com/watch?v=xVKnMj0la4M

--
    ......................................
    www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
  • institoris2 10.08.19, 02:39
    scenariusze nieprawdopodobne, wiec niniejszym, och ta wygoda, to czynie.
    Pozwole sobie Borsuku dorzucic jeszcze pare nieprawdopodobnosci do Twoej (nieprawdopodobnej) diagnozy.
    Jednym z takich czynnikow bylaby socjalizacja gosci pani Merkel, polegajaca na wychowaniu naszych atomowych technikow i lekarzy, w przekonaniu, ze stanowia oni centrum Swiata i najwyzszy stopien ewolucji, wychowaniu na prawdziwych i swiadomych ksiazat. Wiaze sie to rowniez z wpajanym od najmlodszych lat przekonaniem o wyzszosci moralnej wynikajacej z wyznawana jedynej, prawdziwej religii i przekonaniem o marnosci wyznawcow innych, czy zadnych. Osobniki takie moga byc zaledwie tolerowane i to pod warunkiem, ze zgodza sie przyjac role poddanczo-uzyteczna.
  • babaobaba 10.08.19, 13:00
    dachs napisał:

> No dobrze, Babo o Babo.
    > Zakładam że to liczbę przestępstw z liczbą imigrantów uważasz za nieporównywaln
    > e .
    > A jednak... możliwe są scenariusze, opierające się na założeniu, że ilość nowyc
    > h migrantów może mieć coś wspólnego ze wzrostem przestępczości.
    > Najbardziej prawdopodobne są trzy.
    > 1. Wraz ze wzrostem liczebności migrantów, ludność miejscowa, zyskała do nich ł
    > atwiejszy dostęp. Nie trzeba już szukać imigranta do bicia po zaułkach, sam się
    > nawija na każdym kroku. To samo dotyczy gwałtów na powabnych Arabkach.
    > 2. Mieszkający już tu emigranci poczuli się zagrożeni w swoim bezpieczeństwie p
    > rzez przybyszów i bronią swojej zdobytej już pozycji.
    > 3. Scenariusz tak nieprawdopodobny, że aż nie wart wspomnienia i przytaczam go
    > tylko dla porządku:
    > miliony młodych, silnych mężczyzn, stają wobec rzeczywistości, która w żaden sp
    > osób nie koreluje z ich oczekiwaniami. Język jest trudny, klimat fatalny, wszę
    > dzie świnina, kultura i stosunki między ludźmi zupełnie inne niż to, do czego s
    > ą przyzwyczajeni. Nie czekają tu na nich nowe samochody, nie kładą się przed ni
    > mi blondynki, a pieniądze które im się przecież „należą” jak ministrom od Szydł
    > o, w żaden sposób nie rekompensują trudów podjętych by się tu dostać. Do tego z
    > upełnie niezrozumiałe jest, że ci niewierni żyją lepiej niż wyznawcy Allaha.
    > No i co z tym zrobić? Ahuja – bracia! Bić swynojadów. A blondynki? Te na pół ub
    > rane, wyuzdane dziewczyny, aż proszą sie o prawdziwego mężczyznę ze wschodu.
    > Ale jak mówię, to jest absolutnie nieprawdopodobny scenariusz.
    >
    =====================
    Ależ ja tego absolutnie nie kwestionuję. Kwestionuję natomiast chybione porównanie do morderstwa dokonanego na prezydencie Gdańska. Gdyby jeszcze zamachowiec był Murzynem i mamrotał pod nosem Allah Akbar. Ale ten był biały i nie mamrotał a wykrzykiwał wszyscy wiemy co. Nie wiem jaki był zamiar założyciela wątku, jakie intencje. Jeśli będziemy mieli trochę szczęścia i cierpliwości to może Insti to wyjaśni.

--
    Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.
  • monalisa2016 09.08.19, 23:01
    Cytat z postu institoris2
    "morderstwa i zabojstwa: 2014- 122, 2018- 430 (+352%)
    delikty seksualne: 2014- 949, 2018- 6046 (+637%)
    uszkodzenie ciala: 2014-18512, 2018- 73177 (+395%)"
    .................
    To sa oficjalne liczby ktore wykryto i udowodniono, a ile pozostalo w "ciemnosciach" poniewaz policja jest przeciazona mozna powiedziec sparalizowana iloscia przestepstw "fachowcow".

--
    ......................................
    www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
  • qwardian 10.08.19, 07:48

Posłużę się też inną obserwacją. Z racji wątpliwego przybytku rąk do pracy w dziedzinach wykwalifikowanych, nie prezentują oni również żadnych walorów w stosunkowo prostym zbieraniu niemieckich szparagów. Media kierują pretensje w stronę Polaków. Ci z kolei zobaczyli pierwszy raz szparagi w Niemczech, przez kilka dekad siali i zbierali, nauczyli się ich upraw, powielając warsztat na rodzimej ziemi w Polsce.
    Tego samego nie udało się powielić na kontynencie afrykańskim, jego tubylcy nic nie nauczyli się od białych kolonizatorów, przeciwnie, odrzucili, albo zapomnieli wszystko co starał się im przekazać cywilizowany człowiek. Na Bliskim Wschodzie praca również cieszy się mniejszym heroizmem niż kreowanie konfliktów..

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • qwardian 10.08.19, 08:02
    Dnia 5 Sierpnia 2019 roku Centrum Prasowe Ansar Allah (ar. Poplecznicy Boga, ruch Huti) udostępniło materiał filmowy przedstawiający zakończenie letniego obozu dla uczniów w Sanie. W meczecie Al Saliha dzieciom rozdano zielone opaski ze sloganem Huti, tzw. Okrzykiem (الصَّرْخَة), czyli słowami “Bóg jest wielki! Śmierć Ameryce! Śmierć Izraelowi! Przekleństwo na Żydów! Zwycięstwo Islamu!”.

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka