Dodaj do ulubionych

Ach Panie Mecenasie, Pan jak coś napisze.....

11.08.19, 18:07
„Marność nad marnościami powiada Kohelet i nic tylko marność. Tak więc coś się zaczyna, a coś się kończy. Dzisiaj gdy wielu będzie z Pana szydzić i się naigrywać ja wiernie stać będę do końca. Odchodzi pan panie Marszałku z podniesionym czołem. Jestem bowiem pewien, że cała akcja z lotami, którą Pan tak pięknie zaplanował jest Pana nadzwyczajnym darem dla Polski. Pan wie, że władza PiS to najbardziej bezczelna i skorumpowana ekipa jaką mieliśmy w naszym kraju od czasów komunistów. I Pana patriotyczne serce postanowiło ją pogrążyć. Dzisiaj stojąc obok Kaczyńskiego będzie Pan w duchu powtarzał słowa poety:”Ja to sprawiłem; jakem wielki, dumny, Tyle głów hydry jednym ściąć zamachem! Jak Samson jednym wstrząśnieniem kolumny, Zburzyć gmach cały i runąć pod gmachem!”” – dodał.

„Tak Panie Marku! Pan jesteś Wallenrodem naszych czasów, który na swoim przykładzie pokazał podłość i pazerność tej władzy, aby doprowadzić do jej klęski. W podręcznikach będzie się Pana wspominać Pana poświęcenie. A to że musi Pan runąć pod gmachem to tylko dlatego, że Jarek się spostrzegł w co Pan gra (no przecież nie odwołał Pana za okradanie Państwa, gdyby tak było, to kto zostałby w elicie władzy?). Tak więc głowa do góry! To o Panu Mickiewicz w proroczym uniesieniu podsumowując los Wallenroda pisał: „Będzie ją śpiewać i kiedyś przyszłości
Z tej pieśni wstanie mściciel naszych kości!”
Polska Pana poświęcenia nie zapomni.

Wierny do końca,
Roman Giertych

PS A może na konferencji, przy Jarku, powie Pan jeszcze ile razy Prezydent samolotem na narty latał? Tak, żeby uwieńczyć Pana dzieło godne Wallenroda. Niech się Pan da namówić”
==================
A bo to można coś dodać?


--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
Edytor zaawansowany
  • benek231 11.08.19, 19:50
    babaobaba napisał:

    A bo to można coś dodać?
    **
    Cale szczescie, ze pisiory nie potrafia tanczyc bo i wykwintnym balom nie byloby konca (chyba, ze w poscie).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka