Dodaj do ulubionych

Jeszcze o szczepionkach i antyszczepionkowcach :O)

12.08.19, 07:06
Boisz się szczepionek? Ja ci to wytłumaczę

Anne Applebaum
12 sierpnia 2019 | 06:00

Jak się spierać ze zwolennikami teorii spiskowych? Można twardo: - Człowieku, bzdury opowiadasz! I łagodnie: - Rozumiem, masz prawo się bać. Różni ludzie, różne metody. Każda może być skuteczna

Na tle zwolenników teorii o płaskiej ziemi, o prawdzie na temat wydarzeń 11 września i o miejscu urodzenia Obamy wyróżniają się wyznawcy antyszczepionkowej teorii spiskowej: mogą oni wyrządzać natychmiastowe i konkretne szkody, nieosiągalne dla tamtych. Teoretycy miejsca urodzenia Obamy z pewnością zwiększyli nieufność Amerykanów do polityki, chociaż trudno powiedzieć precyzyjnie, jak to zrobili. Za to kiedy antyszczepionkowcy zdołają przekonać rodziców, żeby nie szczepili swoich dzieci, skutkiem mogą być choroby, a nawet śmierć.

Jak zatem się im przeciwstawiać? Czy współczucie wobec rodziców wystraszonych szczepionkami przyczynia się do zmiany ich postawy, czy też lepiej ich traktować twardo? W ostatnich paru latach wypróbowano we Włoszech obydwie te taktyki; a są one krajem, w którym od mniej więcej 2012 r. liczba szczepień gwałtownie spadła. W 2015 odsetek szczepień przeciw odrze był jednym z najniższych w całej Europie – wynosił 85 proc. i był niższy niż w Indiach. We Włoszech w 2017 r. wystąpiła wysoka zachorowalność na odrę: ponad 5 tys. przypadków, cztery osoby zmarły.

Doktor nie wytrzymał
Nietrudno wytłumaczyć, dlaczego tak się stało. Włosi są znani z niezwykle niskiego poziomu zaufania do swoich rządów, mają też tradycję ulegania medycznym mistyfikacjom. Ponadto sprawa została upolityczniona: Ruch Pięciu Gwiazd – „antypartyjna” partia, założona przez aktora komediowego i utworzona w internecie – długo puszczała oko do antyszczepionkowców i potakiwała im. Nic dziwnego, że ruch oparty na nienawiści do „establishmentu” podejrzliwie odnosił się też do establishmentu medycznego.

Zarówno we Włoszech, jak i w USA argumentacja używana w tej kampanii jest taka sama: strach (mający swe źródło w pewnym, uznanym dzisiaj za pozbawiony podstaw artykule naukowym), że najpowszechniej stosowane szczepionki dla dzieci wywołują autyzm; wiara, że szczepionki to przekręt, zorganizowany przez wielkie firmy farmaceutyczne; przekonanie, że z rozmysłem ukrywano niebezpieczeństwa związane ze szczepionkami.

Jeden z włoskich lekarzy nie wytrzymał. Roberto Burioni powiedział mi: – Uznałem, że za dużo jest dezinformacji i że muszę coś z tym zrobić.

Burioni, wybitny wirusolog i profesor uniwersytetu, wypowiedział wojnę online ruchowi antyszczepionkowemu: „Jeżeli oni mogą pisać w mediach społecznościowych, to ja też mogę”. Umieszczał w sieci historie osób okaleczonych i oszpeconych wskutek komplikacji wywołanych chorobami zakaźnymi. Obalał argumenty antyszczepionkowców, spierał się z poszczególnymi z nich, wyśmiewając ich ignorancję: – Usiłowałem im pokazać, jak bardzo są głupi i jak bardzo wydumane i nonsensowne jest to, co mówią.

Zyskał ogromną rzeszę zwolenników, po czym napisał książkę, która zdobyła nagrodę, „Szczepionki to nie opinia”. Przyłączył się do proszczepionkowego, pronaukowego kontrruchu, który zmusił poprzedni włoski rząd, by zaczął wymagać szczepienia wszystkich dzieci przed ich przyjęciem do przedszkola, pod groźbą, że nie dostaną w nim miejsca. Chociaż dzisiaj rządzi we Włoszech Ruch Pięciu Gwiazd – a polityk tego ruchu jest ministrem zdrowia – reakcja na ruch antyszczepionkowców jest tak silna, że chociaż rządzący rozważali rezygnację z tego wymogu, na razie z niego nie zrezygnowali.

Niejasne niepokoje
Czy jednak metoda Burioniego to jedyny sposób? Roberta Villa, dziennikarka zajmująca się nauką i autorka artykułów na jej temat, ma co do tego wątpliwości. Ona też przyciąga zwolenników w mediach społecznościowych, zwłaszcza na You Tubie; prezentuje w nich nagrania wideo dotyczące szczepionek i innych zagadnień zdrowotnych, niekiedy występując na tle swojej kuchni.

Nie atakuje zaniepokojonych rodziców – uważa, że nie można przyciągnąć uwagi kogokolwiek poprzez obrażanie go. Zamiast tego, odnotowując, że niekiedy w spiskowych teoriach występuje ziarno prawdy – np., że w przeszłości niektóre szczepionki wywoływały pewne skutki uboczne – stara się zajmować ich niepokojami jako uzasadnionymi, a następnie delikatnie ich przekonywać.

Wskazuje, że według najnowszych statystyk zaledwie 0,5 proc. włoskich rodziców to zatwardziali antyszczepionkowcy; za to znacznie liczniejsza jest inna grupa: rodzice odczuwający niejasne niepokoje w sprawie szczepionek. Jej zdaniem tę grupę można przeciągnąć na swoją stronę łagodną perswazją, zwłaszcza przyznając od początku, że „mają wszelkie podstawy do tego, żeby się bać”.

A co, jeżeli obydwoje mają rację? To znaczy jeżeli bardziej brutalna metoda Burioniego – „takie są fakty” – i łagodniejsza taktyka Villi po prostu są skuteczne w przypadku różnych ludzi? Są Włosi, na których zrobią wrażenie mocne komunikaty prawdziwego eksperta; są też tacy, na których zrobi wrażenie łagodna perswazja ze strony kogoś, kto wydaje się „sympatyczny”; i tacy, na których zrobi wrażenie polityka rządu. A z tego płyną dalsze wnioski: by kampania przeciwdziałania dezinformacji była skuteczna, trzeba sięgać po różne strategie i różne komunikaty, i różni ludzie powinni te komunikaty przekazywać.

W świecie, w którym rozpowszechniane są teorie spiskowe – medyczne, naukowe i oczywiście polityczne – to coś więcej niż tylko pożyteczna konstatacja. Chodzi o to, by zacząć myśleć na nowo o długofalowych strategiach przeciwdziałania dezinformacji. Wskaźniki szczepień we Włoszech rosną, epidemie słabną, a żeby do tego doprowadzić, trzeba było działań różnych ludzi, posługujących się różnymi językami.

przeł. Andrzej Ehrlich

Anne Applebaum – amerykańska pisarka i publicystka, zdobywczyni Nagrody Pulitzera za książkę „Gułag”. W zeszłym roku ukazała się po polsku nakładem wydawnictwa Agory jej książka „Czerwony głód”

(C) 2019 „The Washington Post”


wyborcza.pl/7,75968,25079392,boisz-sie-szczepionek-ja-ci-to-wytlumacze.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.glowka
"...trzeba było działań różnych ludzi, posługujących się różnymi językami."

Co dziala zawsze, z wyjatkiem prob oddzialywania na Kretynaluke, takze antyszczepionkowca. Bo nie ma takiego jezyka ktorym mozna by dotrzec do tego wykolejenca.
Edytor zaawansowany
 • xiazeluka 12.08.19, 08:49
  No, faktycznie, w żadnym języku świata nie da się wytłumaczyć Kretynowi52 różnicy między "antyszczepieniowcami" a "wrogami przymusu szczepień".

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 12.08.19, 15:27
  xiazeluka napisała:

  No, faktycznie, w żadnym języku świata nie da się wytłumaczyć Kretynowi52 różnicy między "antyszczepieniowcami" a "wrogami przymusu szczepień".
  **
  Formalnie to sa rozne pojecia, niemniej w tym przypadku tzw. ""wróg przymusu szczepień" automatycznie stawal sie "antyszczepionkowcem". W obydwu przypadkach chodzilo bowiem o to by nie bylo przymusu szczepien - to wlasnie postulowali antyszczepionkowcy. By po zniesieniu przymusu szczepien mogli zgodnie z prawem nie szczepic wlasnych dzieci, i nie martwic sie o przyjecie ich do przedszkola czy szkoly. Tak twierdzili, o to ponoc zabiegali.

  Twoj guru J*M, Kretynieluko, wymyslil sobie wtedy ten wlasnie "trick", pod ktorym i ty sie podpisales: "nie jestesmy antyszczepionkowcami a tylko przeciwnikami przymusu szczepien". Bo wygladalo to znacznie lepiej niz antyszczepionkowiec. Jednak w praktyce sprowadzalo sie do tego samego: do zadania zniesienia przymusu szczepien. Problem w tym, ze zniesienie przymusu oznaczalo zgode na rezygnacje ze szczepien tych wszystkich polskich matolow, ktorych tobie, J*M, i Putinowi, i pozostalym antyszczepionkowcom udalo sie do tego przekonac.

  To jest ten przypadek w ktorym nie wystarczy powiedziec "ja jestem jedynie przeciwko przymusowi", gdyz cala idea powszechnych szczepien i prewencji epidemiologicznej polega wlasnie na przymusie szczepien. Inaczej to nie ma prawa dzialac, ty smrodzie Putina.
 • babaobaba 12.08.19, 15:40
  Genialne, Benku. Zdaniem tutejszego magistra wróg przymusu nie jest antyszczepionkowcem, ba, jest nawet za tym by szczepić nieobowiązkowo ale wszystkich. smile  --
  Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
 • dachs 12.08.19, 17:44
  babaobaba napisał:

  > Genialne, Benku. Zdaniem tutejszego magistra wróg przymusu nie jest antyszczepi
  > onkowcem, ba, jest nawet za tym by szczepić nieobowiązkowo ale wszystkich. smile

  Z pewną taką nieśmiałością wspomnę, że w Niemczech (ale z Niemiec to tylko Gwardian bierze przykład) trwa akurat dyskusja na temat obowiązku szczepień.
  Przeciw obowiązkowi wypowiadają się miedzy innymi lekarze (złożyli petycję ze 143000 podpisów), a także Deutscher Ethikrat - Niemiecka Rada Etyki złożona z 26 przedstawicieli członków różnych gałęzi nauk przyrodniczych, medycyny, prawa, teologi, etyki, ekonomii i filozofii.
  To oczywiście nie pomniejsza geniuszu Benka, który genialny jest po prosty z definicji.
  --
  Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
 • t_ete 12.08.19, 23:49
  dachs napisał:

  > Z pewną taką nieśmiałością wspomnę, że w Niemczech (ale z Niemiec to tylko Gwar
  > dian bierze przykład) trwa akurat dyskusja na temat obowiązku szczepień.
  > Przeciw obowiązkowi wypowiadają się miedzy innymi lekarze (złożyli petycję ze
  > 143000 podpisów), a także Deutscher Ethikrat - Niemiecka Rada Etyki złożona z 2
  > 6 przedstawicieli członków różnych gałęzi nauk przyrodniczych, medycyny, prawa,
  > teologi, etyki, ekonomii i filozofii.

  Ciekawa jestem argumentow Niemieckiej Rady Etyki, ktora sprzeciwia sie
  obowiazkowi szczepien.
  Moglbys podac wiecej szczegolow ?

  tete
 • monalisa2016 13.08.19, 00:05
  Znam pare przykladow szczepienia, najdrastyczniejszy wystapil u kolegi ktory po szczepieniu wyladowal w szpitalu, bardzo dlugi okres w spiaczce, po obudzeniu uczono go chodzic i mowic. W kazdym miesiacu styczen swietuje drugie urodziny kiedy obudzono go z spiaczki. Bylo z nim tragicznie, do dzis walczy z nastepstwami. Kolezanka krotko po szczepieniu wyladowala takze w szpitalu, nie bylo z nia tak tragicznie jak wlasnie w powyzszym przykladzie. Nastepny przyklad z najblizszego kregu rodzinnego, tak samo skonczylo sie parodniowym pobytem w szpitalu. Gdybys znala tete j. niemiecki dala bym ci material adwokatki ktora prowadzi sprawy ludzi raszacych o odszkodowania szkod poszczepionkowych (9 wywiqdow z adwokatka).

  www.youtube.com/watch?v=t7NyhlXJFqc&list=PLWaadGwaAcelGvfjkIsV5PHdjcp50Z2QB&index=4

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • monalisa2016 13.08.19, 00:37
  Obserwujac rozwoj sprawy i lobby jak i mozolne jak i kosztowne dochodzenie wlasnego prawa (przyklad moj kolega) wole sie zabespieczyc, skoro dojdzie do przymusowych szczepien przygotowalam sobie juz odpowiednia ankiete (jeszcze nie jest kompletna, pracuje nad nia) ktora podsune szczepiacemu lekarzowi przed szczepieniem do wypelniania na wszelki wypadek. Niestety, przygotowuje ja sobie w jezyku tego kraju w ktorym mieszkam, wiec cytuje dla przykladu i natchnienia dla innych:

  Ärztliche Impferklärung

  Bitte vor der Impfung und für jeden Impfstoff separat ausfüllen!

  Ich, der unterzeichnende Arzt, erkläre hiermit verbindlich, dass der Impfstoff
  ......................................................................................................................
  ......................................................................................................................
  (genauer Name des Impfstoffes und des Herstellers), als Vorbeugung gegen
  folgende Erkrankung(en) gegeben wird:
  .....................................................................................................................
  .....................................................................................................................
  Der Impfstoff besteht aus folgenden Inhaltsstoffen:
  ....................................................................................................................
  ....................................................................................................................
  Ich erkläre, dass dieser Impfstoff frei von Verschmutzungen irgendwelcher Art ist.
  Ich habe mich durch eine gründliche Untersuchung unmittelbar vor der Impfung
  davon überzeugt, dass der/die zu Impfende
  Name, Vorname ..........................................................................................
  geboren am ................................................................................................
  Anschrift .....................................................................................................
  gesund ist und er/sie vor der Impfung keinerlei Krämpfe, neurologische Störungen
  oder Allergien hatte. Ich versichere, dass der verabreichte Impfstoff völlig
  ungefährlich für das Leben und die Gesundheit des/der zu Impfenden ist und
  dass er keine direkten oder indirekten Schäden oder Folgekrankheiten verursachen wird.
  Um sicherzustellen, dass ich keine Impfkomplikation übersehe, habe ich mich ausführlich
  über mögliche Komplikationen der von mir verabreichten Impfung informiert.
  Folgende mögliche Komplikationen sind mir aus der Fachliteratur, insbesondere
  der Fachinformation des Impfstoffes, bekannt:
  .................................................................................................................
  .................................................................................................................
  Die folgenden möglichen Kontraindikationen wurden von mir sorgfältig geprüft:
  ................................................................................................................
  ................................................................................................................
  ?
  Ich sehe die Risiken von schweren Impfkomplikationen oder gar Impfschäden
  als derart gering an, dass ich bereit bin, die volle Haftung für etwaige
  Gesundheitsschäden zu übernehmen. Wenn irgend ein physischer oder
  psychischer Schaden durch die heutige Impfung entsteht, verpflichte ich mich,
  dem/der Impfgeschädigten oder dessen/deren Familie oder Angehörigen
  gegenüber, ohne jegliche Verzögerung oder Anrufung eines Gerichts,
  vollumfänglich für den Schaden aufzukommen.
  ?
  Da die von mir verabreichte Impfung nicht völlig frei von Risiken ist,
  bin ich nicht bereit, eine Haftung für etwaige Gesundheitsschäden
  zu übernehmen.
  Das Risiko haben allein der/die zu Impfende bzw. sein/ihr Vormund zu tragen.
  ?
  Ich kann belegen, dass es für den von mir verabr eichten Impfstoff einen
  direkten Wirkungsnachweis gibt, wonach Geimpfte eindeutig gesünder sind
  als Ungeimpfte.
  ?
  Ich bin mir nicht sicher, ob es für den von mir empfohlenen Impfstoff
  einen direkten Wirkungsnachweis gibt, ich vertraue jedoch – ungeprüft
  – den Angaben der Zulassungsbehörde.
  Ich versichere weiter, dass der verabreichte Impfstoff mindestens .....................
  Jahre lang die Krankheit gegen die er gegeben wird, verhütet. Sollte die Krankheit,
  gegen die geimpft wurde, dennoch in dieser Zeit auftreten, so werde ich freiwillig
  und ohne vorherigen gerichtlichen Prozess vollumfänglich für den entstandenen
  Schaden aufkommen.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  Den o.g. Impfstoff verabreiche ich heute an die o.g. Person.
  Diese bzw. deren Erziehungsberechtigte bzw. deren Vormund wurde genauestens
  über die Zusammensetzung des Impfstoffes, aller möglichen Nebenwirkungen und
  unter Aushändigung des zum Impfstoff gehörenden Beipackzettels informiert.
  .......................................................................................................................
  .......................................................................................................................
  .......................................................................................................................
  Ort und Datum ................................................................................................
  Name und rechtsverbindliche Unterschrift des Arztes .........................................
  .......................................................................................................................

  Praxisstempel .................................................................................................


  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • t_ete 13.08.19, 00:39
  monalisa2016 napisał(a):

  > Znam pare przykladow szczepienia, najdrastyczniejszy wystapil u kolegi ktory po
  > szczepieniu wyladowal w szpitalu, bardzo dlugi okres w spiaczce, po obudzeniu
  > uczono go chodzic i mowic. W kazdym miesiacu styczen swietuje drugie urodziny k
  > iedy obudzono go z spiaczki. Bylo z nim tragicznie, do dzis walczy z nastepstwa
  > mi. Kolezanka krotko po szczepieniu wyladowala takze w szpitalu, nie bylo z nia
  > tak tragicznie jak wlasnie w powyzszym przykladzie. Nastepny przyklad z najbli
  > zszego kregu rodzinnego, tak samo skonczylo sie parodniowym pobytem w szpitalu.
  > Gdybys znala tete j. niemiecki dala bym ci material adwokatki ktora prowadzi s
  > prawy ludzi raszacych o odszkodowania szkod poszczepionkowych (9 wywiqdow z adw
  > okatka).

  Brat szwagra kolezanki doznal zapasci po szczepieniu na grype.
  Dziecko kuzynki bratowej zapadlo na autyzm wskutek szczepionki.
  Internet puchnie od takich przykladow.
  Zapewne w wielu jezykach mozna przeczytac materialy adwokatek
  prowadzacych sprawy roszczen 'szkod poszczepionkowych'.

  Poprzestane na oczekiwaniu odpowiedzi od Dachsa, dobrze ?

  tete


 • dachs 13.08.19, 06:54

  > Poprzestane na oczekiwaniu odpowiedzi od Dachsa, dobrze ?

  Dokument Rady Etyki zawiera 107 stron i zawarte w nim rozważania dotyczą zarówno medycznych i technicznych, jak moralnych i społecznych aspektów.
  W aspekcie moralnym Rada widzi szczepienia w ramach moralnego obowiązku, jaki każdy obywatel ma w stosunku do współobywateli.
  Powszechnego pożytku szczepionek nikt nie kwestionuje, ale występowanie jednostkowych przypadków powikłań poszczepiennych, lub zanieczyszczeń preparatów, są dla Rady wystarczającym powodem, by wyrazić dezaprobatę wobec obowiązkowych szczepień.
  Najsilniej wyraziła Rada swoje stanowisko w aspekcie społecznym. Obowiązkowe szczepienia musiałyby być niejednokrotnie prowadzone pod przymusem, a to stanowi naruszenie prawa jednostki do decydowania o swoim losie. Do tego państwo nie ma prawa.
  Jak widzisz niewiele różni się to od tego, co głosi JKM.
  Tu Luka się zdziwi, gdyż Niemiecka Rada Etyki jest ciałem powołanym za rządów SPD i Zielonych.

  --
  Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
 • t_ete 13.08.19, 08:45
  dachs napisał:

  > Dokument Rady Etyki zawiera 107 stron i zawarte w nim rozważania dotyczą zarówn
  > o medycznych i technicznych, jak moralnych i społecznych aspektów.
  > W aspekcie moralnym Rada widzi szczepienia w ramach moralnego obowiązku, jaki k
  > ażdy obywatel ma w stosunku do współobywateli.
  > Powszechnego pożytku szczepionek nikt nie kwestionuje, ale występowanie jednost
  > kowych przypadków powikłań poszczepiennych, lub zanieczyszczeń preparatów, są d
  > la Rady wystarczającym powodem, by wyrazić dezaprobatę wobec obowiązkowych szcz
  > epień.
  > Najsilniej wyraziła Rada swoje stanowisko w aspekcie społecznym. Obowiązkowe sz
  > czepienia musiałyby być niejednokrotnie prowadzone pod przymusem, a to stanowi
  > naruszenie prawa jednostki do decydowania o swoim losie. Do tego państwo nie ma
  > prawa.
  > Jak widzisz niewiele różni się to od tego, co głosi JKM.
  > Tu Luka się zdziwi, gdyż Niemiecka Rada Etyki jest ciałem powołanym za rządów S
  > PD i Zielonych.

  Dzieki smile
  Ciekawe czy ( jak ?) zmieni sie 'polityka panstwa' w tym zakresie ... ?
  Mam nadzieje, ze beda rozsadni, potrafia pogodzic 'koniecznosci'
  z 'wolnosciami', i Niemcy nie obudza sie ktoregos
  dnia z 'reka w nocniku' w postaci epidemii odry.
  Haslo moralnego obowiazku wobec wspolobywateli ...
  jest wzniosle, piekne - i dla ludzi swiadomych zagrozen - oczywiste.

  Ale wiesz co byloby - gdyby je 'wrzucic na' polski twitter ... ? wink

  tete

 • xiazeluka 13.08.19, 09:21
  Jeszcze bardziej zdziwi się Kretyn52...

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 13.08.19, 15:54
  Szkop przetlumaczyl:

  "Powszechnego pożytku szczepionek nikt nie kwestionuje, ale występowanie jednostkowych przypadków powikłań poszczepiennych, lub zanieczyszczeń preparatów, są dla Rady wystarczającym powodem, by wyrazić dezaprobatę wobec obowiązkowych szczepień."
  **
  Jest wiele lekow, ktorych powszechnego pożytku nikt nie kwestionuje, niemniej w jednostkowych przypadkach prowadza one do niebezpiecznych reakcji i powiklan. Czy jest to dobre uzasadnienie dla wycofania tych lekow z obiegu? Podobnie z zanieczyszczeniami tych medykamentow oraz strzykawek - co niesie z soba podobne skutki.

  Ile jest tych "jednostkowych przypadków powikłań poszczepiennych, lub zanieczyszczeń preparatów"? Czy 1%, 3%, czy 5%? Bo juz 10% przy masowosci szczepien to juz nie sa jednostkowe przypadki. W 5mln populacji szczepionej byloby to 500 tys. tych przypadkow, a powiedzmy 1% przeklada sie na 50 tys. Czy 50 tys. powiklan to ciagle "jednostkowe przypadki"? Tyle, ze w takim ukladzie jak najbardziej mozna kwestionowac zasadnosc szczepien.
  Przyjmijmy jednak, ze w tej samej populacji istotnie zdarzaja sie "jednostkowe przypadki" powiklan, w liczbie 100, co rowna sie .02% Czy rozsadne jest rezygnowanie systemu ktory sprawdza sie w ponad 99%? Nie znam wszystkich powodow dla ktorych NRE rekomendowala rezygnacje z przymusu szczepien, ale rozsadku w srod nich z cala pewnoscia nie bylo.

  Aspekt spoleczny, natomiast, to juz libertynizm w czystej postaci. Ciekawe czy w obliczu epidemii dzumy, ospy lub eboli libertyni z NRE beda gotowi podtrzymac swoja opinie, ze "obowiązkowe szczepienia musiałyby być niejednokrotnie prowadzone pod przymusem, a to stanowi naruszenie prawa jednostki do decydowania o swoim losie. A "do tego państwo nie ma prawa."

  Tylko paczcie moisciewy w przypadku epidemii panstwo samo daje sobie takie prawo i nikt nie ma nic do gadania. Bo to panstwo ustanawia prawa.
 • dachs 13.08.19, 17:11
  benek231 napisał:
  > Jest wiele lekow, ktorych powszechnego pożytku nikt nie kwestionuje, niemniej w
  > jednostkowych przypadkach prowadza one do niebezpiecznych reakcji i powiklan.
  > Czy jest to dobre uzasadnienie dla wycofania tych lekow z obiegu? Podobnie z za
  > nieczyszczeniami tych medykamentow oraz strzykawek - co niesie z soba podobne s
  > kutki.

  Uszatku mój miły. Niedawno napisałeś taki mądry post o demokracji, że aż Cię pochwalić musiałem. Przyznam, że niechętnie, ale jednak. Czemu nie chcesz pozostać na tym poziomie?
  Czy naprawdę nie jesteś w stanie rozróżnić stosowania ryzykownych leków w konkretnych przypadkach chorobowych, przy zgodzie pacjenta uprzedzanego o możliwych powikłaniach, od przymusu narażania pacjentów na wszelki wypadek?

  > Nie znam wszystkich powodow dla ktorych NRE rekomendowala rezygnacje z przymusu
  > szczepien, ...
  Jest tego 107 stron. Nie będę ich tłumaczył. Nie chce mi się. Sam zresztą całości nie czytałem, a skorzystałem z omówień w prasie. W końcu od tego mamy dziennikarzy, żeby nam takie rzeczy przybliżali.
  Ale jak chcesz zadać sobie trudu, to tu jest całość.
  www.ethikrat.org/fileadmin/Publikationen/Stellungnahmen/deutsch/stellungnahme-impfen-als-pflicht.pdf
  > ...ale rozsadku w srod nich z cala pewnoscia nie bylo.

  Pewnie nie. W ogóle poza Tobą, to już rozsądnych ludzi nie ma.

  > Ciekawe czy w obliczu epidemii dzumy, ospy lub eboli libertyni z NRE beda gotowi
  > podtrzymac swoja opinie, ze "obowiązkowe szczepienia musiałyby być niejednokrotnie
  > prowadzone pod przymusem, a to stanowi naruszenie prawa jednostki do decydowania o sw
  > oim losie. A "do tego państwo nie ma prawa."

  Mylisz, Uszatku libertynizm z libertarianizmem, ale nie martw się, mądrzejsi od Ciebie (tak z parę miliardów osobników) też tak mają.
  Ale ci z NRE to też i nie libertarianie, to zwykli ludzie, którym obawy jednostki są bliższe od totalitarnych modeli sterowania społeczeństwem.
  A w przypadku epidemii obowiązek szczepień nie byłby już chyba konieczny, bo ludzie swój rozsądek jednak mają i w try miga ustawiłyby sie kolejki.

  > Bo to panstwo ustanawia prawa.

  To przestań w końcu narzekać na to, że państwo pisowskie ustanawia pisowskie prawa.
  Bo to państwo ustanawia prawa. smile
  --
  Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
  /G.K. Chesterton/
 • benek231 13.08.19, 18:39
  Pytalem czy dobrze przetlumaczyles bynajmniej nie dlatego, ze watpie w twoja wiedze i zdolnosci. Po prostu nie moglem uwierzyc, ze Niemcy powolali do zycia NRE w takim skladzie i tak orzekajaca.


  Libertynizm – nieformalny ruch społeczno-polityczny działający w XVII i XVIII wieku w Europie – głównie we Francji. Współcześnie słowem tym opatruje się najczęściej poglądy uzasadniające różnie rozumianą wolność w skrajnych postaciach

  pl.wikipedia.org/wiki/Libertynizm
  Czy juz teraz wiesz dlaczego powiedzialem 'libertynizm' a nie 'libertarianizm'? Bo libertarianie, owszem, wysoko cenia sobie wolnosc, ale znaja granice glupoty. Zupelnie nie jak ty, i Kretynluka.

  Czyli moj argument z epidemiami stoi mocno jak stal. Choc przyczepiles sie, jak to menda, do libertynizmu a nie do istoty argumentu. Gdyby to mieli byc libertarianie to sprawy mialyby sie identycznie, z tym tylko, ze byliby to libertarianie zaraz po upadku na glowki. Co bylbys w stanie zrozumiec gdybys nie byl koscielna kurwa.

 • institoris2 14.08.19, 13:15
  mozesz sobie porownac z panstwami w ktorych jest przymus szczepien.
  link.springer.com/epdf/10.1007/s00103-019-02901-5?shared_access_token=yObdaLzMDz3KN7ONI1MlGve4RwlQNchNByi7wbcMAY7fv6nYLZulKxweFQmZaoP6cvCb6fuN6BqvQUk8pHv9Q9QqWO9-IHt8U7CA9QZ4Z4ZAZHtj08st0GBrRWYlE1-OIZclBgLw2g8BBwItIxbtfw%3D%3D
 • xiazeluka 12.08.19, 16:21
  Kretynie52, technikum to jednak nie jest najlepsza platforma do skoków na główkę do pustego basenu logiki. Antyszczepieniowiec jest wrogiem szczepień, wolnościowiec jest wrogiem przymusu szczepień, co oznacza, że swoje dzieci zaszczepi.
  W wielu państwach przymusu nie ma, a mimo to 9 na 10 rodziców pozwala swoje potomstwo zaszczepić.

  Tak więc wyszedłeś na podwójnego idiotę, co w Twoim przypadku jest naturalne. Niemniej nie martw się, jakiekolwiek głupstwo palniesz i tak Baobab z radością wyliże Ci stopy.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 12.08.19, 19:33
  Kretynaluka napisała:

  Antyszczepieniowiec jest wrogiem szczepień, wolnościowiec jest wrogiem przymusu szczepień, co oznacza, że swoje dzieci zaszczepi.
  **
  Sraty-taty. Gdyby antyszczepionkowcy mieli legalny wybor to siedzieliby na dupach, nikt by o nich nie slyszal, a oni tylko nie szczepiliby swoich dzieci i mielibysmy jedna epidemie po drugiej, po czym znow wprowadzono by przymus. Ale mieli nadzieje, ze dzieki pomocy tzw. "wolnosciowcow" uda im sie osiagnac cel, ktorym bylo nieszczepienie wlasnych dzieci.
  Wy natomiast, pajace, na czele z toba, szczepicie wlasne dzieci gdyz macie pietra, ze pociagna was do odpowiedzialnosci i ukarza. Prawdziwy wolnosciowiec daje z siebie troche krwi i potu, a wy gamonie potraficie tylko dac dupy, i gledzic.
  ***
  W wielu państwach przymusu nie ma, a mimo to 9 na 10 rodziców pozwala swoje potomstwo zaszczepić.
  **
  No i sam widzisz, debilu, ze 90% spoleczenstw olewa zarowno antyszczepionkowcow jak i was, pajace. Bo bez wzgledu na wolnosc wyboru zdrowy rozsadek podpowiada im by dzieci szczepic. Rozumiesz? Oni szczepiliby dzieci tak czy owak, czyli olewajac te twoja glupawa wolnosc narazania innych na skutki wlasnego syfilisa.

  W przypadku rezygnacji z przymusu szczepien czesc populacji nie bedzie szczepic dzieci z czystego lenistwa, przez co powodowac zagrozenie epidemiologiczne (patrz zachorowalnosc na odre w Europi Zach. oraz Stanach). Tym samym, z uwagi na skutki, a nie tylko czcze deklaracje, wolnosciowiec staje sie antyszczepionkowcem. Co bylbys w stanie zrozumiec, moze, gdybys nie byl antydemokratycznym gownem, Kretynieluko.

  Ciagle bijesz wlasne rekordy samokompromitacji. Tata do szkoly nie posylali, co?
 • benek231 12.08.19, 19:53
  Kretynaluka napisala:

  Kretynie52, technikum to jednak nie jest najlepsza platforma do skoków na główkę do pustego basenu logiki.
  **
  Znaczy uwazasz, ze twoja platforma jest znacznie lepsza, od mojej, "do skoków na główkę do pustego basenu logiki." (?) smile

  A swoja droga to jesli ten "basen logiki" jest pusty to jaki z niego basen logiki, Matole? Pusty basen to tylko pusty basen. By byc "basenem logiki" (akceptuje metafore) to basen ten musi byc pelen, ty zwyrodnialcu. Gdyz tylko wtedy moze byc "basenem logiki". Nawet czara goryczy musi byc wypelniona. smile
  Ale tez juz ty wiesz najlepiej jak to bylo z tym basenem.
 • xiazeluka 12.08.19, 21:58
  Kretynie52, nie łam sobie makówki - i tak nie zrozumiesz, o co chodzi z pustym basenem logiki. To dla Ciebie za trudne, tak samo trudne jak rozumienie tego, co się do Ciebie pisze. Wolisz pławić się w bajorze kłamstw, zamiast zażywać kąpieli w krystalicznie czystym jeziorze faktów:

  "mielibysmy jedna epidemie po drugiej"

  Opowiedz ze szczegółami o kolejnych zarazach szalejących w Finlandii czy Hiszpanii - w tych krajach przymusu nie ma. Mła nawet osobą własną był w Hiszpanii dwa miesiące nazad i wrócił żywy, zdrowy, nieskażony, chociaż na ulicach przewalały się międzynarodowe, wielorasowe tłumy.

  Wolnościowcy szczepią swoje dzieci, nie ze strachu, lecz czystej kalkulacji. Trzeba mieć nerwy ze stali, by tego nie uczynić. Choć prawdopodobieństwo złapania czegoś paskudnego jest niewielkie, to jednak istnieje i można takim kosztem go uniknąć. Dlatego dla świętego spokoju szczepionek nie odrzucamy, co lata temu wytłumaczył JKM, a tę jego wypowiedź wielokrotnie Mła przytaczał, ale Kretyn52 woli wierzyć w swoje kłamstwa niż cudze wyjaśnienia i uparcie zatyka uszy i zamyka oczy. Jak sześciolatek chowa się nocą pod kołdrą, dzięki czemu wypełzające z ciemnych kątów potwory go nie zauważą.

  Kiedy przechodzisz obok wazonu z kwiatami, to te ze zgrozy więdną, co nie, morderco logiki?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 12.08.19, 22:53
  Kretynaluka napisała:

  Wolnościowcy szczepią swoje dzieci, nie ze strachu, lecz czystej kalkulacji.
  **
  Logika wykazales sie juz przy tym "basenie logiki", ale ty koniecznie musisz brnac dalej w kretynizm. Bo jesli uwazasz, ze nie istnieja zagrozenia, a same szczepienia to fikcja, i robia wiecej zlego niz dobrego, to po jaka cholere szczepisz dzieci na wrazie czego ty wodoglowiu. Albo jest sie przekonanym do nonsensu szczepien i sie nie szczepi albo robisz z siebie idiote, jak teraz. To tak jakbys oglaszal sie ateista ktory na wrazie czego raz w miesiacu uczestniczy w mszy - "nie ze strachu, lecz czystej kalkulacji". Tylko jakos nie wykalkulowales sobie tego, ze nie ma sensu awanturowac sie o dowolnosc szczepien skoro zdecydowales, ze jednak bezpieczniej jest sie szczepic - bez wzgledu na mozliwosc wyboru. Bo wtedy nie ty, ale inny cymbal, dzieki tobie, nie bedzie szczepil swoich dzieci i doprowadzi do tragedii.

  Chcesz miec wolnosc wyboru to wybieraj sobie ale tylko wlasnym kosztem. Oglos oficjalnie, ze nie bedziesz szczepil dzieci. Zaplac kare, czy idz do pudla, ale po cichu je zaszczep - na wrazie czego. Dokonaj wyboru na wlasna reke i bez ogladania sie na innych. Tak jak to czynia ludzie naprawde wolni, przez co nie obawiajacy sie ryzyka i okazjonalnych batow, ty wolnosciowy bidulo.

 • xiazeluka 13.08.19, 08:23
  "Bo jesli uwazasz, ze nie istnieja zagrozenia, a same szczepienia to fikcja, i robia wiecej zlego niz dobrego, to po jaka cholere szczepisz dzieci na wrazie czego ty wodoglowiu."

  Skoro Mła szczepi dzieci, to nie może uważać, że szczepionki robią więcej złego niż dobrego, a więc szczepienia nie mogą być fikcją, czyli Mła nie uważa tak, jak Kretyn52 myśli, że sobie wyobraża.

  "Albo jest sie przekonanym do nonsensu szczepien i sie nie szczepi albo robisz z siebie idiote, jak teraz."

  Nie chodzi o szczepienia, lecz ich przymus, Kretynie52. Gdybyś nie był nieuczciwy, to byś to w końcu zrozumiał, nawet posługując się swoją namiastka mózgu. Dyskutujesz sam ze sobą i - co komiczne - ogłaszasz swoje zwycięstwo.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 14.08.19, 06:03
  Kretynaluka napisała:

  Skoro Mła szczepi dzieci, to nie może uważać, że szczepionki robią więcej złego niż dobrego, a więc szczepienia nie mogą być fikcją, czyli Mła nie uważa tak, jak Kretyn52 myśli, że sobie wyobraża.
  **
  To znaczy, ze znowu przesunales granice wlasnego cymbalstwa, skoro nie kwestionujesz potrzeby szczepien a mimo to chcialbys aby byly one dobrowolne. Co w istocie oznacza zgode na to aby leniwa i glupia czesc populacji nie byla zapedzana do szczepien (bo sama nie pojdzie), przez co nakrecala spirale epidemii. A idac dalej przylaczenie sie do antyszczepionkowcow, ktorym takze chodzi o to by ludzie nie szczepili sie. Bo ty jestes aspoleczny typ, oraz psychol, ktorego nie interesuje dobro wspolne lecz zainteresowany jestes wylacznie wlasna wolnoscia, majac w dupie mozliwosc epidemii dzumy, cholery, ospy, gruzlicy czy eboli. Ale o tym wiemy juz od dawna. Ty jestes zaszczepiony i zaszczepisz swoje dzieci.
  ***

  Nie chodzi o szczepienia, lecz ich przymus, Kretynie52.
  **
  Czyli o to samo co powyzej - o sztuke dla sztuki i libertynskie postawienie na swoim. A wies niech sie pali.
  Skoro rozumiesz idee i potrzebe powszechnych szczepien to znaczy, ze obowiazku i przymusu nie wymyslono dla ciebie. No podziwiam, po prostu, Kretynieluko. Niemniej wymyslono go dla tych mniej swiadomych zagrozen, dla leniwych, dla nieodpowiedzialnych. A tu nie da sie - chyba, ze sam wyglowkujesz geniuszku - aby jednoczesnie funkcjonowala dobrowolnosc dla ciebie, oraz obowiazkowosc dla Szkopa. Bo wylacznosc dobrowolnosci doprowadzi do przeroznych epidemii - te beda zasluga twoja oraz antyszczepionkowcow.

  Ty jestes wyjatkowo tepy leb, Kretynieluko, oraz najwyrazniej - dumny z tego.

 • dachs 14.08.19, 06:54
  benek231 napisał:  > Co w istocie oznacza zgode na to aby leniwa i glupia czesc populacji nie byla zapedzana
  > do szczepien (bo sama nie pojdzie)..., przez co nakrecala spirale epidemii.

  Tak, dokładnie o to idzie, żeby bezmyślny karbowy z batem nie zapędzał ludzi tam, gdzie nie chcą iść.

  > przez co nakrecala spirale epidemii.

  W tym roku burmistrz Nowego Jorku stwierdził epidemię i zarządził obowiązkowe szczepienia
  Sytuacja była dramatyczna, stwierdzono bowiem 285 zachorowań na odrę.
  Na 8,5 miliona ludzi. 0,0035%. !!!!
  Qrwa, Krzysiu, Ty to potrafisz zrobić z człowieka antyszczepionkowca

  --
  Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.
 • benek231 14.08.19, 07:35
  dachs napisał:

  Qrwa, Krzysiu, Ty to potrafisz zrobić z człowieka antyszczepionkowca
  **
  Byles nim zanim, w ogole, wszedlem w ten temat. Razem z Kretynemluka stales sie antyszczepionkowcem. A tylko udawales ciemny i glupi lud.
  Ja z ciebie nie potrzebowalem nic robic.
 • monalisa2016 14.08.19, 13:53
  benek231 napisał:

  > dachs napisał:
  >
  > Qrwa, Krzysiu, Ty to potrafisz zrobić z człowieka antyszczepionkowca
  > **
  > Byles nim zanim, w ogole, wszedlem w ten temat. Razem z Kretynemluka stales sie
  > antyszczepionkowcem. A tylko udawales ciemny i glupi lud.
  > Ja z ciebie nie potrzebowalem nic robic.

  Benio, widze ze tyrasz pilnie tu dla Melindy. smile


  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • benek231 14.08.19, 17:28
  monalisa2016 napisał(a):

  Benio, widze ze tyrasz pilnie tu dla Melindy. smile
  **
  Jakiej znowu Melindy. Jestem na emeryturze czyli nie musze juz tyrac. I nie tyram.
 • monalisa2016 14.08.19, 17:44
  Mieszkasz w Stanach powinienes wiedziec dla jakiej Melindy.

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • benek231 14.08.19, 17:47
  monalisa2016 napisał(a):

  > Mieszkasz w Stanach powinienes wiedziec dla jakiej Melindy.
  **
  Ze slyszenia znam dwie Melindy, ale nie pracuje dla zadnej z nich. Jestem na emeryturze.
 • monalisa2016 14.08.19, 18:39
  Pani M. zwiazanej z tym tematem watka, robisz to swiadomie lub nieswiadomie? To ze jestes na emeryturze to nic nie mowi ze robisz dla niej tu lobby.

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • benek231 14.08.19, 19:56
  Jeli juz, Moniu, to dla tej drugiej pani M., tej z repertuaru TEE-SET. smile
 • monalisa2016 14.08.19, 20:14
  benek231 napisał:

  > Jeli juz, Moniu, to dla tej drugiej pani M., tej z repertuaru TEE-SET. smile

  Holenderska pop-rock-grupa nie byla "filantropami" i nie miala nic z szczepionkami do czynienia, w dodatku brak tam Melindy. smile Wiec Benio jak to jest z ta slynna Melinda i Bill'im?


  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • xiazeluka 14.08.19, 07:48
  Kretynie52, zrozum wreszcie, że w większości krajów świata szczepienia nie są przymusowe, a więc nie musisz się tak mazać i jęczeć ze strachu, że coś Ci grozi. Wygląda na to, że większość świata jest aspołeczna, a jedynie Kretyn52 prospołeczny...

  "Bo wylacznosc dobrowolnosci doprowadzi do przeroznych epidemii - te beda zasluga twoja oraz antyszczepionkowcow"

  No, a teraz wymień epidemie, które w ciągu ostatniej dekady nawiedziły Hiszpanię, Finlandię, Niemcy, Austrię, Danię i inne kraje, w których nie ma przymusu kłucia igłami. Sprawdźmy, kto tu jest dumny z posiadania tępego łba.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 14.08.19, 08:52
  Kretynaluka napisała:

  Sprawdźmy, kto tu jest dumny z posiadania tępego łba.
  **
  Oczywiscie ty - to juz zostalo udowodnione.

  Wymieniles syfilityku kraje w ktorych z cala pewnoscia nie ma ciebie oraz tobie podobnych. To sa kraje bardziej zaawansowane rozwojowo, a ich obywatele umyslowo, od obywateli polskich. Mieszkancy tych krajow to zazwyczaj ludzie odpowiedzialni, rozsadni, oraz przestrzegajacy praw. Czego nie da sie powiedziec o przynajmniej polowie Polakow (np. najwiecej w Europie wypadkow samochodowych po pijaku). Ale w Afryce Srodkowej takze niema przymusu szczepien i co kawalek maja jakas epidemie. A ja obawiam sie, ze w Polsce bedzie dokladnie to samo, jesli tylko posluchaja ciebie, Kretynieluko.

  Aktualnie Trump rozwaza wprowadzenie bardziej elastycznego prawa regulujacego godziny pracy kierowcow dlugodystansowych ciezarowek. Dzisiejsze ograniczenia wziely sie z ilosci smiertelnych wypadkow spowodowanych przez przemeczonych kierowcow. Trump chce im przywrocic dobrowolnosc, czyli wolnosc wyboru, czyli to co juz bylo.
  Wiadomo, ze odpowiedzialni kierowcy beda robli sobie przerwy na wypoczynek i sen - jesli tylko beda mogli. Ale wiadomo tez, ze tych innych tez jest sporo, i ze obecne prawo wymyslono wlasnie dla nich. Tak jak obowiazkowe szczepienia dla Szkopa.
 • xiazeluka 14.08.19, 10:00
  Czyli nie umiesz wymienić krajów europejskich, w których nie ma przymusu szczepień i są ciągłe epidemie. Wyszedłeś na głupka tylko dlatego, że oślim uporem chciałeś pokonać fakty.

  A propos faktów - nie jest także prawdą, że w Polsce jest najwięcej wypadków spowodowanych przez alkohol. Najwięcej - i to pięć razy więcej - jest w kulturalnej Francji (1009 vs 198, dane za 2016 rok). Więcej jest także w IV Rzeszy. Znowu prawisz pierdoły, zamiast porządnie sprawdzić.

  "To sa kraje bardziej zaawansowane rozwojowo, a ich obywatele umyslowo, od obywateli polskich. Mieszkancy tych krajow to zazwyczaj ludzie odpowiedzialni, rozsadni, oraz przestrzegajacy praw. "

  Popatrzmy zatem.

  Liczba zabójstw umyślnych (dane Eurostatu za 2016, przestępstwa na 100 tys. mieszkańców):

  Miejsce szóste - Finlandia
  Miejsce siódme - Francja
  Miejsce dziesiąte - UK
  Miejsce piętnaste - Szwecja
  Miejsce osiemnaste - Niemcy

  Hm... a gdzie dzika Polska? Tryb wyszukiwania, serczing, serczing... o, wreszcie jest:

  Miejsce dwudzieste trzecie - Polska

  Ciekawie wygląda wykres rozbojów w ujęciu wieloletnim. Przyjmując index = 100 dla 2007 roku, zmiany do 2012 są następujące:

  Finlandia 95 ->91
  Francja 94->100
  UK (Anglia i Walia) 95->77
  Niemcy 94->92
  Szwecja 103->106

  We Francji i Śfecji nastąpił wzrost przestępczości. A dzika, zasiedlona przez Kretynoluków Polska?

  Polska 93 ->73

  Największy spadek w porównaniu do powyższych państw.

  Tak, Kretynie52, siedzisz w kokonie urojeń i nie masz pojęcia o rzeczywistym świecie. Taka jest przyczyna tych głupot, które w kółko opowiadasz. Poproś swojego Murzyna, by Cię nauczył obsługi gógla, dowiesz się o milionach innych niespodzianek.


  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 14.08.19, 20:07
  Kretynaluka napisala:

  A propos faktów - nie jest także prawdą, że w Polsce jest najwięcej wypadków spowodowanych przez alkohol.
  **
  Fakty sa takie, ze ja napisalem smiertelnych wypadkowa ni tylko wypadkow, oszuscie.

  Z zezwoleniem na dobrowolnosc szczepien w Polsce jest tak jak z zezwoleniem na powszechne posiadanie broni, czyli tak jakby dac malpie brzytwe. I wyobraz sobie, ze z dwojga zlego to ty bynajmniej nie jestes ta brzytwa.

  Podsumowujac zezwolenie w Polsce na dobrowolnosc szczepien bedzie w skutkach takie samo jak zezwolenie na dobrowolnosc w zakresie czasu prowadzenia dlugodystansowych ciezarowek - bardzo duzo trupow.
 • xiazeluka 14.08.19, 21:21
  "Fakty sa takie, ze ja napisalem smiertelnych wypadkowa ni tylko wypadkow, oszuscie."

  1009 wypadków po alkoholu we Francuskim Kalifacie i 198 w TymKraju. Naprawdę zechcesz twierdzić, że w tych 198 zdarzeniach będzie więcej trupów niż w 1009?

  "Podsumowujac zezwolenie w Polsce na dobrowolnosc szczepien bedzie w skutkach takie samo jak zezwolenie na dobrowolnosc w zakresie czasu prowadzenia dlugodystansowych ciezarowek - bardzo duzo trupow."

  Świetnie. A teraz podaj jakiś na to dowód. Sprawdzalny, oparty na fatach, statystykach, czymkolwiek sprawdzalnym, mitomanie.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • snajper55 14.08.19, 09:04
  xiazeluka napisała:

  > Antyszczepieniowiec jest wrogiem szczepień, wolnośc
  > iowiec jest wrogiem przymusu szczepień, co oznacza, że swoje dzieci zaszczepi.

  Nieprawda. Nie oznacza.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • xiazeluka 14.08.19, 10:01
  Nie oznacza, Mła dziękuje za zwrócenie uwagi. Winno być: "...co oznacza, że swoje dzieci być może zaszczepi."


  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 14.08.19, 16:20
  snajper55 napisał:

  Antyszczepieniowiec jest wrogiem szczepień, wolnościowiec jest wrogiem przymusu szczepień, co oznacza, że swoje dzieci zaszczepi.
  >
  > Nieprawda. Nie oznacza.
  **
  No popatrz, Snajper, zupelnie zapomnialem, ze Kretynluka to klamca, przylapywany tu na klamstwach.
  Pewnie mowil mi, ze swoje dzieci szczepi wylacznie po to by lepiej wygladac. Tego pozerstwa to oni wszyscy nauczyli sie od J*M.
 • xiazeluka 14.08.19, 18:26
  Opinia na jakiś temat nie jest kłamstwem, Kretynie52. Mła wykazuje sterty głupot, którymi próbujesz nas karmić, ale nie nazywa ich kłamstwami.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 15.08.19, 15:10
  Mowilem o twoich klamstwach a nie o opiniach, Kretynieluko.
 • xiazeluka 15.08.19, 16:00
  A gdzie w tym zdaniu jest kłamstwo, Kretynie52?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 15.08.19, 18:26
  Kretynluka wystekala:

  ...wolnościowiec jest wrogiem przymusu szczepień, co oznacza, że swoje dzieci zaszczepi.
  **
  Snajper pomogl mi przypomniec sobie, ze ty przeciez jestes klamczuch. Czyli, ze mogles mnie oklamywac, ze swoje dzieci szczepiles.
  Zatem klamstwo jest tu - byc moze.
 • dachs 15.08.19, 18:38
  benek231 napisał:

  > Snajper pomogl mi przypomniec sobie, ze ty przeciez jestes klamczuch. Czyli, ze
  > mogles mnie oklamywac, ze swoje dzieci szczepiles.
  > Zatem klamstwo jest tu - byc moze.

  Luka podziękował Snajperowi za zwrócenie uwagi na nieprecyzyjne sformułowanie.
  A ty własnie dowiodłeś, że nie masz żadnych argumentów.
  Jak ja cię lubię - Uszatku.  --
  Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
 • xiazeluka 15.08.19, 19:05
  Czytaj Kretynie52 całe drzewko odpowiedzi, bo wybiórczość kończy się tym, co zawsze - wychodzisz na sam wiesz za kogo.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 15.08.19, 21:08
  xiazeluka napisała:

  Czytaj Kretynie52 całe drzewko odpowiedzi, bo wybiórczość kończy się tym, co zawsze - wychodzisz na sam wiesz za kogo.
  **
  Zauwaz, Kretynieluko, ze Snajper odezwal sie dopiero na koniec tego watku, a ostatnie dwa moje wpisy po Snajperze dotyczyly wlasnie tej mozliwosci, ze mogles klamac ze szczepieniem dzieci, bo jestes klamczuch. Czy ma to jakies znaczenie? Nie ma. Taki juz jestes.

  A w dodatku tzw."wolnosciowiec" ktoremu nie przeszkadza ograniczanie wolnosci przez Kaczynskiego. Za czasow Platformy to morda nie zamykala ci sie od jadowitej krytyki... Platformy. A teraz zachowujesz sie jak rasowy pisior, wielbiacy PiS.

  No i oczywiscie ta dobrowolnosc szczepien, w celu wywolania w Polsce epidemii przeroznego swinstwa. Z mojego dziecinstwa i wczesnej mlodosci pamietam kilka osob, w roznym wieku, z choroba Heinego-Medina. Natomiast w ciagu ostatnich 50-lat nie spotkalem nikogo z polio. I nawet wiem, ze to z powodu przymusowych szczepien. Gdyby byly dobrowolne to pewnie i twoje dzieci dotkniete by byly ta straszna choroba. Bo ty poszedlbys po porade do baby-szeptuchy, by zamowila chorobe. W ramach korzystania z wolnosci od panstwa.
 • xiazeluka 15.08.19, 22:10
  A w czym Mła mógł kłamać, Kretynie52? Szczególnie po doprecyzowaniu zdania? Znowu ośli upór prowadzi Cię na manowce, ale skoro lubisz dowodzić swojej głupoty, to Mła może jedynie z ubolewaniem ustąpić drogi.

  Ograniczanie wolności przez krwawego dyktatora to na czym mianowicie polega? Mła się założy, że gdyby wyliczyć w punktach zastrzeżenia do reżimu LiN, to byśmy zupełnie o czym innym napisali. W Twojej terminologii: jeden z nas by "kłamał".

  Tak, Kretynie52, sprzeciw wobec przymusu oznacza chęć zachorowania, tak samo jak sprzeciw wobec grzybobrania oznacza chęć spożycia muchomora. Rozpędź się, pochyl głowę i walnij w ścianę. Może ścianie to pomoże, bo Ty już jesteś bez szans.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 15.08.19, 23:11
  Kretynaluka wybelkotala:

  Ograniczanie wolności przez krwawego dyktatora to na czym mianowicie polega?
  **
  Twoja wolnosc to twoje prawa. A gdy klero-faszysci ograniczaja twoje prawo do obserwowania jawnego procesu politycznego (utajnienie listy z poparciem sedziow) to tym samym ograniczaja twoja wolnosc (patrz moj watek o dziekowaniu biskupom za dar pisu). Ale ty oczywiscie nie masz nic przeciwko temu - bos pisior a nie wolnosciowiec, poszczynogo.
 • xiazeluka 16.08.19, 00:05
  I tak płynnie ze szczepienia i szczepionek Kretyn52 prześlizgnął się w bezpieczniejsze, jak mu się wydaje, rejony okołosądownicze. Otóż ewentualne machlojki przy gromadzeniu podpisów poparcia nie naruszają Mła wolności, natomiast są po prostu nadużyciem reżimu.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 16.08.19, 07:42
  Kretynaluka wybeczala:

  Otóż ewentualne machlojki przy gromadzeniu podpisów poparcia nie naruszają Mła wolności,
  **
  "Ewentualne" moze i nie naruszaja ale te aktualne, z utajnieniem listy sedziow, z cala pewnoscia tak. Co wiedzialbys gdybys nie byl antydemokratycznym gownem i smrodem Putina. Podobnie z antyszczepionkowym podejsciem, takze na zlecenie Kremla.

  Nawet nie probowales komentowac przykladow "wolnosci" kierowcow ciezarowek, oraz szczepionek przeciw polio. Zamarles jak ten baran przed betonowa sciana, glupku, i tak tkwisz, osle jeden.
 • xiazeluka 16.08.19, 07:57
  A skąd wiesz, że naruszają, skoro na razie są tajne? Jako demotfukratyczne gowno i onuca Putina masz wiadomości z pierwszej ręki? To zacytuj, co tam jest na tych świstkach.
  Znowu wybiegłeś przed orkiestrę, Kretynie52.

  "Gdyby byly dobrowolne to pewnie i twoje dzieci dotkniete by byly ta straszna choroba. "

  Czy w Hiszpanii i Finlandii szaleje polio? Podaj jakiś link na potwierdzenie i Mła uzna się za pokonanego. Biedny Kretynie52, to rozczulające obserwować, że tak bardzo chcesz, a jeszcze bardziej nie możesz.

  "Nawet nie probowales komentowac przykladow "wolnosci" kierowcow ciezarowek"

  A co tu jest do komentowania? Trump dobrze robi znosząc absurdalne restrykcje.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka