Dodaj do ulubionych

uchodźcy z Syrii jeżdżą tam na urlop,...

18.08.19, 13:05
...lepszego komentarza do niemieckiego (czyli też unijnego) skretynienia w tej sprawie nikt nie byłby w stanie sobie wymyślić - rzeczywistość wymyśliła go sama. Firmy organizujące takie wyjazdy w Niemczech prosperują znakomicie. Mało co ostatnio tak mnie rozśmieszyło.
www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-uchodzcy-jezdza-na-urlop-do-syrii-szef-niemieckiego-msw-ich-,nId,3155387
Edytor zaawansowany
  • dachs 18.08.19, 13:46
    To chyba nie jest skretynienie unijne, raczej poprawne politycznie.
    W końcu istnieją odpowiednie przepisy, tyle że się ich w stosunku do tych akurat grup nie stosuje.
    Ale uchodźcy sami starają się, żeby europejczyków w tej poprawności wyleczyć. Sztylety i perony to ostatnio najpopularniejsze środki wyrażania wdzięczności wobec gospodarzy.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • institoris2 18.08.19, 14:25
    wydalenie z Niemiec jednej osoby kosztuje okolo 8 tys. EUR.
    Porownanie z kwota 800EUR, ktore placa Syryjczycy za podroz tam i z powrotem, to akurat dobra ilustracja sprawnosci "liberalnych demokracji".
    Obecnie w Niemczech przebywa 246000 osob zobowiazanych do opuszczenia kraju z tego okolo 56000, ktore powinny kraj opuscic natychmiast, reszta jest czasowo tolerowana. Teoretycznie koszty wydalenia ponosi dana osoba, w praktyce 99% kosztow spada na EU i Niemcy (koszta ponosi takze Polska, bo przykladowo za miejsce w samolocie, czy, jak sie niekiedy zdarza, wyczarterowanie calej maszyny, pokrywa Frontex).
    W pierwszym polroczu 2019 wydalono z Niemiec 11500 osob, z tego 4200 do innych krajow UE (Dublin 2).
    Utrata statusu uchodzcy, o czym w linkowanym artykule, wcale nie pociaga za soba automatycznego wydalenia z kraju, zalezy to rowniez od innych przepisow prawa imigracyjnego.

piq napisał:

> ...lepszego komentarza do niemieckiego (czyli też unijnego) skretynienia w tej
    > sprawie nikt nie byłby w stanie sobie wymyślić - rzeczywistość wymyśliła go sam
    > a. Firmy organizujące takie wyjazdy w Niemczech prosperują znakomicie. Mało co
    > ostatnio tak mnie rozśmieszyło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka