Dodaj do ulubionych

Kabaret czy obraza uczuć?

01.09.19, 19:36
www.youtube.com/watch?v=dIpmPW3MAto===============

Czy to można traktować poważnie?

--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
Edytor zaawansowany
  • benek231 01.09.19, 21:13
    babaobaba napisał:

Czy to można traktować poważnie?
    **
    No pewnie, ze mozna. Chyba, ze ktos nie moze opanowac wybuchu wesolosci.
    Nie ma co - udal sie wam ten kaplan. I przyznam, ze tego goscia to z przyjemnoscia sluchalbym na mszach i innych imprezach, bo przynajmniej ciekawie opowiada i nie ciagle jedne i te same pierdoły.
  • babaobaba 01.09.19, 22:05
    benek231 napisał:

> babaobaba napisał:
    >
    > Czy to można traktować poważnie?
    > **
    > No pewnie, ze mozna. Chyba, ze ktos nie moze opanowac wybuchu wesolosci.
    > Nie ma co - udal sie wam ten kaplan. I przyznam, ze tego goscia to z przyjemnos
    > cia sluchalbym na mszach i innych imprezach, bo przynajmniej ciekawie opowiada
    > i nie ciagle jedne i te same pierdoły.

===================
    Ty sobie żartujesz a tu coś takiego, że powstały dwa takie same wątki. Przypadek?

PS. Nie mam kota. Ale kiedy pisałem ten post była burza. Przypadek?

Strach siię bać....

--
    Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
  • dachs 01.09.19, 22:16
    babaobaba napisał:

> Strach siię bać....

Poddaj sie egzorcyzmom.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • babaobaba 01.09.19, 22:26
    dachs napisał:

> babaobaba napisał:
    >
    > > Strach siię bać....
    >
    > Poddaj sie egzorcyzmom.
    >
    >
    >
    ====================
    Za duże ryzyko. Cenię sobie swoją powłokę cielesną, nie chciałbym na stare lata zamienić się w kota. Jednocześnie współczuję wszystkim wolno żyjącym kotom w naszym kraju, które mogą stać się ofiarą gorliwych wierzących.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • benek231 01.09.19, 22:40
    babaobaba napisał:

PS. Nie mam kota. Ale kiedy pisałem ten post była burza. Przypadek?
    **
    A ja mam dwa koty, i z cala pewnoscia nie jest to przypadek.

Swoja droga jestem przekonany, ze 3/4 parafian bardzo gladko przelknelo to kazanie. Nasz Szkop pewnie tez. No bo jak mowi ksiadz - to mowi.
  • babaobaba 02.09.19, 10:20
    benek231 napisał:

> babaobaba napisał:
    >
    > PS. Nie mam kota. Ale kiedy pisałem ten post była burza. Przypadek?
    > **
    > A ja mam dwa koty, i z cala pewnoscia nie jest to przypadek.
    >
    > Swoja droga jestem przekonany, ze 3/4 parafian bardzo gladko przelknelo to kaza
    > nie. Nasz Szkop pewnie tez. No bo jak mowi ksiadz - to mowi.

==================
    A ja się zastanawiam czy za tego kota nie był przebrany Institoris? Hmmm..... a może nawet sam sz0k, biorąc pod uwagę, że wiadomość jest sz0kująca.
    Swoją drogą jestem ciekaw ich zdania w tej sprawie bo może błądzę i nikt nie jest w stanie mnie z tej ścieżki sprowadzić.

--
  • dachs 01.09.19, 21:50
    A to nie ksiądz Natanek, przypadkiem?

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • babaobaba 01.09.19, 22:02
    dachs napisał:

> A to nie ksiądz Natanek, przypadkiem?
    >
    >
    ===================
    Nie wiem. Jakiś egzorcysta? V kolumna w szeregach kleru?

--
    Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.
  • babaobaba 02.09.19, 19:28
    Napisałem "V kolumna..." chodzi o to, że ten ksiądz to sabotażysta. Ma szansę wyrzucić więcej ludzi z Kościoła niż Rydzyk.

--
  • xiazeluka 03.09.19, 07:54
    "20 lipca 2011 metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz, nałożył na ks. Natanka karę suspensy, która zawiesza go w sprawowaniu funkcji kapłańskich i władzy rządzenia. Suspensa jest wynikiem nieposłuszeństwa ks. Natanka wobec swojego biskupa – kardynała Dziwisza, m.in. uporczywego niestosowania się do upomnień, niewywiązania się ze złożonych deklaracji, a także głoszenia poglądów niezgodnych z nauką Kościoła.

Mimo kary suspensy ks. Natanek sprawuje liturgię, publicznie wypowiedział posłuszeństwo kard. Dziwiszowi. Porównał się do ekskomunikowanego arcybiskupa Marcela Lefebvre’a i wyświęconych przez niego biskupów (z których ekskomunikę zdjął papież Benedykt XVI, jednak nadal pozostają w karze suspensy), a swoje nieposłuszeństwo względem kard. Dziwisza uzasadnił m.in. przekonaniem o jego kontaktach z masonerią. [...]

16 stycznia 2012 Rada Stała Episkopatu Polski po raz kolejny przestrzegła katolików przed gromadzeniem się wokół suspendowanego księdza i popieraniem głoszonych przez niego idei."

/Idiotopedia/

Samo nagranie pochodzi zaś z 2011 roku. Ależ macie refleks, towarzyszu.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • babaobaba 03.09.19, 10:54
    Gdy szatan opanuje kota
    82 102 wyświetlenia
    159
    170
    Udostępnij
    Zapisz
    Konrad Kruszewski
    Opublikowany 31 sie 2019
    Ksiądz radzi, co trzeba zrobić kiedy szatan wejdzie w kota i zwierzę jest wykorzystywane przez buddystów do śledzenia księży
    Kategoria
    Ludzie i blogi
    ==============
    Nie mam charakteru śledczego z UB więc zadowoliłem się datą publikacji.

--
  • institoris2 03.09.19, 11:47
    strona, ktora ma tysiac subskrybentow w jeden dzien miala 82 tys. wejsc?
    Bierzecie towarzyszu udzial w jakiejs chamskiej ustawce i wmawiacie nam tutaj, ze nic o tym nie wiecie.

babaobaba napisał:

> Gdy szatan opanuje kota
    > 82 102 wyświetlenia
    > 159
    > 170
    > Udostępnij
    > Zapisz
    > Konrad Kruszewski
    > Opublikowany 31 sie 2019
    > Ksiądz radzi, co trzeba zrobić kiedy szatan wejdzie w kota i zwierzę jest wyk
    > orzystywane przez buddystów do śledzenia księży
    > Kategoria
    > Ludzie i blogi
    > ==============
    > Nie mam charakteru śledczego z UB więc zadowoliłem się datą publikacji.

• babaobaba 03.09.19, 18:58
    Nie kłamiemy, towarzyszu Insti. Wasza bolszewicka czujność wiedzie Was na manowce. Ktoś wrzucił ten filmik na fejsbuka i kiedy posłuchałem odebrałem to jako działanie piątej kolumny w łonie Kościoła czemu dałem wyraz.

--
  • gini 03.09.19, 20:29
    Skrajnosci sa wszedzie

www.magnapolonia.org/oddzielnie-trzymaja-koguty-i-kury-aby-uniemozliwic-kogutom-wykorzystywanie-seksualne-kur/?fbclid=IwAR3iItvER3pk7raWwBEKCxEZIHxj-3dXViUWdNQrqddtjHfUrR_nnKoxTLU
  • xiazeluka 03.09.19, 13:25
    Towarzyszu, nagranie jest wyraźnie archiwalne, po jakości widać, że nakręcono je suszarką do włosów. Tak więc wątpliwe, by było świeże.
    Mła ustalenie faktów zajęło 15 sekund (aczkolwiek Mła przyznaje, że dzięki podpowiedzi Borsuka). Nie trzeba być śledczym, aby siebie samego szanować w elementarny sposób, zamiast bezmyślnie kopiować wszystko, co w ręce wpadnie. Już jedną tępą Kserokopiarkę tu mamy.

--
  • dachs 03.09.19, 21:29
    xiazeluka napisała:

> Nie trzeba być śledczym, aby siebie samego szanować w elementarny
    > sposób, zamiast bezmyślnie kopiować wszystko, co w ręce wpadnie.

To o szacunku dla samego siebie...
    Wydawało by się, że tak oczywiste.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • babaobaba 04.09.19, 12:56
    dachs napisał:

> xiazeluka napisała:
    >
    > > Nie trzeba być śledczym, aby siebie samego szanować w elementarny
    > > sposób, zamiast bezmyślnie kopiować wszystko, co w ręce wpadnie.
    >
    > To o szacunku dla samego siebie...
    > Wydawało by się, że tak oczywiste.
    >
    >
    =================
    Oczywiste jest to, że "kapłan" namieszał ludziom w głowach. Zaszkodził im, wiernym jak i Kościołowi. Trudno to dostrzec? Fraternizujesz się z ateistą by dowalić facetowi, który obywa się bez "wafelka". Tak to widzę....

--
  • gini 04.09.19, 14:03
    Nareszcie ktos na tym forumie zaczal sie martwic o kosciol
  • babaobaba 05.09.19, 13:38
    gini napisała:

> Nareszcie ktos na tym forumie zaczal sie martwic o kosciol
    =====================
    Jest o co się martwić.

Abp Jędraszewski musi dalej czekać na kardynalski kapelusz, choć stanął w Polsce na czele krucjaty przeciwko idei liberalnej i praw jednostki. I to z pośrednim i bezpośrednim poparciem episkopatu, w tym ordynariuszy uważanych za „umiarkowanych”.

Tak czy owak – nominacji kardynalskiej znów nie doczekał się nikt z biskupów pracujących w Polsce. Gorzej, odkąd Franciszek został papieżem w 2013 r., nie mianował kardynałem żadnego z nich. Kapelusz dostał tylko abp Konrad Krajewski, ale on jest funkcjonariuszem centralnej administracji kościelnej w Rzymie.

Polski Kościół ma w kolegium kardynalskim siedmiu przedstawicieli. Ale lada moment będzie miał już tylko trzech z prawem do wyboru następcy Franciszka. Mimo to na liście 13 nowych kardynałów mianowanych przez Franciszka znów nie ma duchownego pracującego w Polsce.

To osłabia wizerunkowo Kościół w Polsce w oczach opinii katolickiej. Szczególnie uderza ociąganie się papieża z nominacją kardynalską dla abp. Jędraszewskiego, było nie było następcy św. Jana Pawła II na urzędzie biskupa krakowskiego.

Mogą być różne powody tego swoistego ignorowania Kościoła w Watykanie Franciszka. Wśród nich także opór, jaki wywołują wśród kurialistów w Rzymie takie kiksy jak wypowiedź abp. Gądeckiego, że hitlerowscy agresorzy należeli do czołówki aborcyjnej, choć prawda jest odwrotna: reżimy totalitarne zakazywały aborcji, bo potrzebowały rekrutów do wojska i siły roboczej do machiny wojennej.

Albo jak najnowsza złota myśl bp. Nitkiewicza, że kościelne ataki (biskup nazywa je ,,krytyką”) na ,,ideologię” LGBT i gender to nie wyraz nienawiści, tylko troski. Znów nic dalszego od prawdy. Owszem, zdarzają się w Kościele ludzie, którzy okazują wykluczanym osobom empatię i troskę, ale nie w głównym nurcie obecnego polskiego katolicyzmu, tylko na Zachodzie. Pisowska propagandowa metoda odwracania znaczeń zatruła już mowę kościelną.

Polskich kardynałów z prawem elektorskim ma dziś Kościół w Polsce czterech: Grocholewskiego, Ryłkę, Nycza i Krajewskiego. Zenon Grocholewski przekroczy w październiku próg 80 lat życia i straci tym samym prawo do udziału w następnym konklawe. Stanisław Ryłko utraci je w 2025 r., Kazimierz Nycz dopiero w 2030 r., a Konrad Krajewski aż w 2043 r. Prócz tej czwórki członkami kolegium są kardynałowie Gulbinowicz (wysunięto przeciwko niemu zarzuty pedofilskie), Jaworski i Dziwisz.

Na liście nowo mianowanych „książąt” Kościoła rzymskiego znaleźli się głównie przedstawiciele Kościołów lokalnych spoza Europy. W tym dwaj biskupi pracujący w krajach muzułmańskich (Maroko i Indonezja). Franciszek lepiej czyta znaki obecnego czasu. To rozprzestrzenianie się islamu i różnych religijnych fundamentalizmów, a także wewnętrzny kryzys na tle pedofilii – stanowi dziś prawdziwe wyzwanie dla Kościoła rzymskokatolickiego, a nie rzekome ataki ze strony „neomarksistowskiej i tęczowej” zarazy.

szostkiewicz.blog.polityka.pl/2019/09/02/abp-jedraszewski-znow-pominiety-przez-papieza/

--
  • babaobaba 05.09.19, 13:43
    Decyzję papieża skomentował też znany ksiądz Wojciech Lemański. Duchowny przyznał, że papież podjął dobrą decyzję jeśli chodzi o polskich hierarchów: - Jak ja szanuję tego papieża Franciszka. Znów dał pstryczka w nos strategom Kościoła w Polsce. Tylu już nadstawiało głowy pod kardynalski kapelusz, a tu - figa z makiem. Ani biskup krakowski, ani prymas Polski ani nawet przewodniczący KEP - napisał. I udzielił porad polskim księżom, jak powinni postępować, co robić: - Zacznijcie śmierdzieć owcami. Sprzedajcie wasze mienie i kupcie sobie skarb, które rdza nie zeżre. Upomnijcie się o los skrzywdzonych przez księży-pedofilów. Przyjmijcie uchodźców z Lesbos. Zamiast walczyć z LGBT, bijcie się publicznie w piersi za abp. Paetza, za abp. Wesołowskiego, za biskupów współpracowników UB i byłego biskupa z Karagandy. Upominajcie rządzących. Stańcie po stronie niepełnosprawnych. A wtedy - kto wie, może papież wejrzy i na was łaskawszym okiem - polecił duchownym.

www.se.pl/wiadomosci/polityka/zacznijcie-smierdziec-ksiadz-skomentowal-decyzje-papieza-ws-jedraszewskiego-aa-HYvc-4NK6-CViF.html

--
  • xiazeluka 05.09.19, 14:34
    "stanął w Polsce na czele krucjaty przeciwko idei liberalnej i praw jednostki"

Wymieńcie, towarzyszu, te "idee" i "prawa jednostki", przeciwko którym stanął abepe J.

--
  • babaobaba 05.09.19, 15:32
    xiazeluka napisała:

> "stanął w Polsce na czele krucjaty przeciwko idei liberalnej i praw jednostki"
    >
    > Wymieńcie, towarzyszu, te "idee" i "prawa jednostki", przeciwko którym stanął a
    > bepe J.
    >
    ====================
    Napiszę ci szczerze i od serca: spierdalaj!!!
    Wyczerpałeś już wszystkie bonusy ode mnie.
    Zapewne coś jeszcze napiszesz by ostatnie słowo należało do ciebie tak jak masz to w zwyczaju ale ode mnie nie spodziewaj się rekcji. Bye, bye...

--
  • xiazeluka 05.09.19, 15:52
    Nerwowa reakcja dowodzi, że Mła był dla tow. baobaba za dobry. Szubrawcy tak mają, że nienawidzą swoich dobrodziejów.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka