Dodaj do ulubionych

Darowizna. Jestem obywatelem polskim i mieszkam w

02.09.19, 17:03
Chyba wpłacę na chłopaków. Tak ładnie proszą, a PiS im obciąć.
Mieszacz w Sejmie przyda się.
Nie mam oporów , bo w sprawach gospodarczych mają wiele racji. Prywatyzacja. Pogonić pociotów z państwowych stołków
Edytor zaawansowany
 • oleg3 02.09.19, 17:15
  Co to za chłopaki?

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • andrzejg 02.09.19, 17:58
  Nie jesteś na bieżąco?
  Korwinowcy

  Mam zalajkowanych Wałęsę i Centkiewicza
  PiS i PO
  Też lewicę i feministki

  FB daje duże możliwości przy umiejętne obsłudze
 • oleg3 02.09.19, 18:26
  > Nie jesteś na bieżąco?
  Nawet się nie staram.

  Jeżeli idzie o kasę, to korwinowcy (nawet nie wiem czy prokorwinowcy czy antykorwinowcy) ją rozpieprzyli. Dostali miliony za poprzednie wybory. Wydali na kobiety wino i śpiew.


  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • andrzejg 02.09.19, 18:31
  Czyli wiadomo jakie mają podejście do rządzenia.

  Jak na mszy. Wszyscy się składają, a jeden pije.
 • oleg3 03.09.19, 10:13
  Dowcip antyklerykalny tylko dla racjonalistów. smile

  Wracając do polityki. W ostatnich wyborach sejmowych dotację wzięły partie "stare" (takie ze strukturami) i "nowe" bez struktur. Kukiz15 nie wziął z powodów zasadniczych, a .N z powodu błędu księgowego. O "starych" nie warto wspominać. Wzięły, utrzymały struktury i dalej są w grze. "Nowe" czyli zandbergowcy i korwiniści dotację dostali, a struktur dalej nie mają. Nikt nie wie na co poszedł wcale niemały szmal.

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • xiazeluka 03.09.19, 13:44
  Problem polega na tym, że porządny człowiek w zasadzie nie ma wyboru (może nie iść na wybory, może iść i głosować z zaciśniętymi zębami):

  LiN - narodowi socjaliści rozrzucający na prawo i lewo forsę. Wynocha.
  Peło+jakieś resztki - oszuści i złodzieje, nie mający niczego do zaproponowania poza "usunąć PiS". Won.
  Peezel+resztki po Kukizie - bezideowe dziwki. Dziwkom się płaci za usługę, a nie poglądy. Raus.
  Czerwone Pedały Razem - porządni ludzie na te śmiecie nie głosują. Fuck off.

  Porządnym ludziom zostaje więc jedynie Konfederacja, za wysokimi plecami JKM jest tam sporo przytomnych ludzi.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • andrzejg 03.09.19, 18:19
  jeden nawet zaszczepił swoje dzieci
 • benek231 04.09.19, 08:31
  Kretynaluka napisała:

  Porządnym ludziom zostaje więc jedynie Konfederacja, za wysokimi plecami JKM jest tam sporo przytomnych ludzi.
  **
  Porzadni ludzie to przede wszystkim nie antydemokratyczne gowno, oraz nie koscielne kurwy. A ty mozesz nazywac sie sam jak tylko chcesz.
  Znaczy za plecami J*M jest sporo takich kreatur i glupkow jak ty, Kretynieluko.
 • xiazeluka 04.09.19, 10:12
  Porządni ludzie nie są takimi antypolskimi bydlakami jak Ty, Kretynie52.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • andrzejg 05.09.19, 18:26
  Potrzebuję link do rzeczowego, krytycznego, tekstu o Powstaniu Warszawskim.
  Mógłbyś tu wkleić?
 • xiazeluka 05.09.19, 20:22
  Autorstwa Mła może być?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • andrzejg 05.09.19, 20:52
  Gdybym szukał kogoś innego, to napisałbym gdzie indziej
 • xiazeluka 05.09.19, 21:41
  Tło podjęcia decyzji plus jej krytyka:
  preczzkomuna.neon24.pl/post/21764,dlaczego-wlasciwie-w-warszawie-doszlo-do-awantury

  Opis działań sowieckich w rejonie Warszawy:
  www.salon24.pl/u/predatorxl/118502,te-niedobre-iwany

  Nowe ustalenia:
  www.salon24.pl/u/predatorxl/723213,powstanie-warszawskie-w-swietle-najnowszej-publikacji

  Powstanie oczami Niemca:
  www.salon24.pl/u/predatorxl/801537,awantura-warszawska-1944-oczami-niemca
  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • xiazeluka 05.09.19, 21:42
  Ten czteropak opisuje całość zagadnienia z kilku najważniejszych perspektyw.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • andrzejg 05.09.19, 21:47
  Dzięki.
  Jak mi się uda namieszać w głowie znajomym, to dam znać
 • andrzejg 06.09.19, 17:56
  Spojrzysz czy artykuł dotyczący Krakowa jest wiarygodny? www.tygodnikprzeglad.pl/zbrodniczy-rozkaz/

 • xiazeluka 06.09.19, 21:29
  Mła nie dysponuje pełnym tekstem tej depeszy, a bez tego trudno ocenić, czy kategoryczne opinie autora artykułu są słuszne, tym bardziej, że prof. Chwalba nieco inaczej ją widzi (nie jako bezwzględny rozkaz działania, lecz projekt do rozważenia). Inaczej także datuje depeszę - na 18, a nie 23 sierpnia:

  www.kedyw.info/wiki/Andrzej_Chwalba,_Powstanie_krakowskie_-_w_sierpniu,_we_wrze%C5%9Bniu,_a_mo%C5%BCe_10_pa%C5%BAdziernika_1944%3F#cite_note-13

  Co do meritum, to zgoda. Zdanie "Walka o Warszawę mimo dużych strat w ludziach i w materiale daje nam potężny atut w rozgrywkach politycznych" jednoznacznie kompromituje Bora i jego bandę, ukazując ich całkowite odklejenie od rzeczywistości. O zbrodniczych intencjach nie wspominając.

  Artykuł wiarygodny, aczkolwiek z jednym wyjątkiem - ukazywanie Rzepeckiego jako Kasandry z całą pewnością jest błędne, jako że ten jegomość odegrał dużą i ponurą rolę w zawiązywaniu puczu w KG AK.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • gini 06.09.19, 22:14
  W rzeczonym tekście napisałem między innymi, że los Warszawy został przypieczętowany już w momencie załamania się hitlerowskiej ofensywy na wschodzie. Gdyby nie zniszczono jej w 1944, zniszczyłoby ją długie oblężenie – podobnie jak miało to miejsce z Gdańskiem lub Wrocławiem. Dziś chcę rozwinąć ten temat i dodać kilka faktów nie zawartych w tamtym artykule.  „Drugi Stalingrad”

  Skąd pewność, że Warszawę zmienionoby w twierdzę? Miała po temu wszelkie dane. Z taką ewentualnością liczył się „Bór” wydając rozkaz rozpoczęcia Powstania. „Musieliśmy się liczyć z tym, że jeżeli stolica stanie się polem bitwy i walk ulicznych między Niemcami a Sowietami, może ją czekać los Stalingradu” – mówił.

  Mimo że Niemcy w zasadzie nie bronili miast, których nie uważali za swoje, Warszawa była dla nich istotna z wielu względów. Po pierwsze, była bardzo ważnym strategicznie punktem zajętego kraju. Leżała w jego centrum, nad brzegiem dużej rzeki – która w znaczący sposób ułatwia obronę, której przekroczenie wymaga na dodatek natężonej pracy niejednego oddziału saperów. Wilno i Lwów – przykładowo – nie spełniały tych warunków.

  Po drugie, wraz z Gdańskiem i Wrocławiem Warszawa tworzyła trzy punkty w linii, trzy ważne punkty, w których zogniskować można było natarcie – a które nie mogły pozostać niezdobyte za plecami Armii Czerwonej.

  Po trzecie – Warszawa była stolicą okupowanego kraju. Stracić ją, znaczyło stracić Polskę. Propagandowo miało to ogromne znaczenie. Dlatego zamiast oddać ją bez walki, należało zrównać ją z ziemią lub obronić. Na poparcie tego możemy przytoczyć list dowódcy SS Heinricha Himmlera pisany 2 sierpnia 1944 roku do Adolfa Hitlera:

  „Warszawa – stolica, głowa, inteligencja tego niegdyś szesnasto-, siedemnastomilionowego narodu Polaków, będzie starta. Tego narodu, który od siedmiuset lat blokuje nam Wschód i od pierwszej bitwy pod Tannenbergiem [chodzi o bitwę pod Grunwaldem – przyp. J. K.] ciągle nam staje na drodze. Wtedy polski problem dla naszych dzieci i dla wszystkich, którzy po nas przyjdą, a nawet już dla nas – nie będzie dłużej żadnym wielkim problemem historycznym”.

  Tak więc zniszczenie Warszawy leżało w interesie nazistów. Można śmiało przypuścić, że rozkaz obrócenia miasta w perzynę nie był podyktowany jedynie zemstą za wybuch Powstania. Po zakończeniu walk Heinrich Himmler rozkazał:

  „Miasto ma całkowicie zniknąć z powierzchni ziemi (…) Nie powinien pozostać kamień na kamieniu! Wszystkie budynki należy zburzyć do fundamentów. Pozostaną tylko urządzenia techniczne i budynki kolei żelaznej”.

  Festung Warschau

  Jednakże Hitler miał inne plany. Jego obsesją był atak – jak napisał niemiecki historyk Manfred Görtemaker. Führer postanowił zmusić aliantów do ugody z państwami Osi, poprzez zmiażdżenie ich sił na zachodzie. Temu miała służyć operacja w Ardenach – okrążyć alianckie armie i zadać im spektakularną klęskę… Jednakże w tym celu musiał choć na chwilę związać siły sowieckie na wschodzie. To była jego ostatnia szansa na zwycięstwo i wiedział o tym. Był szaleńcem – ale nie głupcem.

  Plan utworzenia Festung Warschau – Twierdzy Warszawa – wykiełkował jeszcze przed rozpoczęciem Powstania. Rozkaz by bronić Warszawy za wszelką cenę, wydany został 27 lipca 1944 roku. Teraz powrócono do niego, mimo chwilowej zmiany planów przez szefa SS.

  Wybór właśnie tego miasta był oczywisty – z powodów podanych przeze mnie powyżej. Hitler wydał więc rozkaz sprzeczny z rozkazem Himmlera – kiedy ten wysłał do Warszawy oddziały burzące miasto, Führer wysłał do niej budowniczych i specjalistów od fortyfikacji. Trzy lata temu sopoccy miłośnicy historii odnaleźli dokument niemieckiej 9. Armii, mapę z 20 grudnia 1944 roku. Jej tytuł głosi:

  STÜTZPUNKTPLAN FESTUNG WARSCHAU

  polmedia.pl/warszawa-nie-miala-nic-do-stracenia-festung-warschau-i-powstanie-warszawskie/
 • andrzejg 07.09.19, 08:26
  Podobnie jak powstał Festung Krakau.
 • gini 07.09.19, 08:36
  Akurat Krakow obeszli Rosjanie

  Plan utworzenia Festung Warschau – Twierdzy Warszawa – wykiełkował jeszcze przed rozpoczęciem Powstania. Rozkaz by bronić Warszawy za wszelką cenę, wydany został 27 lipca 1944 roku. Teraz powrócono do niego, mimo chwilowej zmiany planów przez szefa SS.
 • andrzejg 07.09.19, 08:47
  Gdybać to sobie możesz.
  Kraków był polskim miastem, a Breslau i Danzig Niemcy bronili już jako swoje. Stąd te festungi.

  Warszawę porównuj do Krakowa. Nie jest powiedziane, że z Warszawą byłoby podobnie jak z Krakowem.
  Które gdybanie jest prawdziwsze?
 • gini 07.09.19, 09:55
  dziwna jogika oszczedzali nasze a rujnowali swoje
 • andrzejg 07.09.19, 10:53
  Twoja logika jest dziwna
  Mieli bronić nie swoje mając na plecach mieszkańców chcących ich pozabijać?
 • gini 07.09.19, 16:11
  We Wroclawiu powstania nie bylo.

  pl.wikipedia.org/wiki/Obl%C4%99%C5%BCenie_Wroc%C5%82awia_(1945)

  We Wrocławiu przebywało wówczas około miliona osób. Z powodu braku odpowiedniej ilości transportu, 20 stycznia wydano decyzję o pieszej ewakuacji. Z powodu zimna (około –20°C), przemęczenia i chorób zmarło około 90 tysięcy osób.
 • babaobaba 07.09.19, 09:37
  Rosjanie mogliby obejść Warszawę, odciąć źródła zaopatrzenia i Niemcy mogliby sobie festungować kiedy miasto byłoby okrążone. Kraków też został okrążony i Ruskie zostawili Szkopom furtkę by mogli wydostać się z miasta. Próba wysadzenia w powietrze Wawelu została udaremniona przez ruch oporu.  --
  Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
 • xiazeluka 07.09.19, 15:09
  Autor tych żenujących głupot powinien zostać skazany na codzienne ich czytanie.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • andrzejg 12.09.19, 09:05
  przekonały mojego rozmówcę.

  Dzięki
 • institoris2 04.09.19, 00:04
  jak twierdzi posel Winnicki, Konfederacja zarejestrowala sie w 22 okregach, co oznacza start w calej Polsce.
  www.youtube.com/watch?v=HZhKylBn-hk
  Bez struktur byloby to raczej niemozliwe.

  oleg3 napisał:

  O "starych" nie warto wspominać. W
  > zięły, utrzymały struktury i dalej są w grze. "Nowe" czyli zandbergowcy i korwi
  > niści dotację dostali, a struktur dalej nie mają. Nikt nie wie na co poszedł wc
  > ale niemały szmal.


 • oleg3 04.09.19, 07:37
  institoris2 napisał(a):

  > Bez struktur byloby to raczej niemozliwe.

  Struktury mają narodowcy, którzy żadnych dotacji nigdy nie dostali. Konfederacja ma generałów.
  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • oleg3 04.09.19, 09:03
  Surowo. Ale sprawiedliwie. Kasa została zmarnowana. Metodą działania jest ciągle guerrilla. Żadnej ciągłości, kultury organizacyjnej etc.

  P.S.
  Nie wykluczam, że Konfederacja dostanie mój głos. Na razie skłaniam się do głosowania na chłopów/antysystemowców (!) .

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • institoris2 07.09.19, 12:10
  bo jakos nie docieraja do mnie sygnaly o organizacyjnych sukcesach wolnosciowcow.
  W przeciwienstwie do narodowcow, ktorzy struktury buduja konsekwentnie i z widocznymi rezultatami.
  Przykladem niech bedzie Marsz Narodowy i budowane wokol niego przedsiewziecia, jak chocby Media Narodowe, czy ostatnio Roty (chyba Niepodleglosci sie one nazywaja?).
  Z ciekawoscia i spora sympatia obserwuje poczynania takiego Roberta Bakiewicza, ktory ,jak sadze, doskonale rozumie, ze czynnikiem decydujacym we wspolczesnym spoleczenstwie, jest mozliwosc mobilizacji jak najszerszej grupy sympatykow, co bez rozbudowanych i aktywnych struktur, jest niemozliwe (albo mozliwe jedynie akcjonalnie, wiec niekoniecznie akurat wtedy, kiedy jest to najbardziej potrzebne).
  Rownie wazna jak struktury, jest obecnosc medialna, i to obecnosc rowniez przychylna, a nie jak to jest dotychczas, totalne przemilczenie, a jesli juz, to z wydzwiekiem negatywnym (POPiSowskie media doskonale tu ze soba wspolpracuja).
  Tak czy inaczej u Narodowcow mozna dostrzec jakas dlugoterminowa strategie i mam nadzieje, ze, konsekwentnie realizowana, przyniesie ona polityczne efekty.
  Wolnosciowcom na chwile obecna polecilbym podlaczenie sie pod narodowcow i utworzenie w ramach ruchu narodowego "skrzydla wolnosciowego".

  oleg3 napisał:


  > P.S.
  > Nie wykluczam, że Konfederacja dostanie mój głos. Na razie skłaniam się do głos
  > owania na chłopów/antysystemowców (!) .

  bez przesady Olegu, PSL na sile poszukuje jakiejs niszy politycznej, pozwalajacej jej przetrwac, dzis moze to byc to, za pare lat zupelnie co innego, bezideowi koniunkturalisci, partia przydatna jedynie we wszelkiego rodzaju rozgrywkach politycznych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka