Dodaj do ulubionych

Kaczyński: Państwo to my. :O)

07.09.19, 22:10
Co wiemy po konwencji PiS

Roman Imielski
7 września 2019 | 15:35

Zamach na państwo prawa nie tylko będzie trwał, ale też będzie to zamach totalny.

Dużo ważniejsze od propozycji gospodarczych, które politycy PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim zaprezentowali na konwencji w Lublinie, było to, jaką wizję państwa przedstawił lider rządzącego obozu. I co nas czeka, jeśli 13 października PiS znów wygra wybory i stworzy kolejny rząd.

W przydługawym wystąpieniu prezesa Kaczyńskiego bardzo mocno wybrzmiały słowa o końcu „państwa trybunalskiego”. Państwa, jak mówił prezes PiS, rządzonego faktycznie przez sądy, a nie obywateli (czytaj: naród).

To oznacza, że zamach na państwo prawa nie tylko będzie trwał, ale też będzie to zamach totalny. Od 2015 r. mamy już na to konkretne przykłady: niepublikowanie niewygodnych dla władzy wyroków Trybunału Konstytucyjnego, upolitycznienie nowej Krajowej Rady Sądownictwa, czystka w sądach i prokuraturze, wreszcie nieuznawanie prawomocnych wyroków.

Tak, nieuznawanie. Naczelny Sąd Administracyjny już dawno zdecydował, że Kancelaria Sejmu, czyli marszałek PiS, musi ujawnić listy poparcia dla obecnych członków KRS. By tego nie robić, posłał innego urzędnika PiS - szefa Urzędu Ochrony Danych Osobowych - by wyrok wbrew konstytucji zablokował. A grupa posłów PiS poprosiła przejęty przez nominatów partii Trybunał Konstytucyjny, by de facto skasował wyrok NSA, też wbrew konstytucji.

Wreszcie to osobiście Kaczyński decyduje, czy ktoś złamał prawo, czy nie. Tak było w przypadku byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i afery z jego lotami - prezes PiS orzekł, że Kuchciński nie złamał prawa. Roma locuta, causa finita.

Dlatego kolejne cztery lata rządów PiS to rzeczywiście nie będzie „państwo trybunalskie”, tylko „państwo partyjne”. To PiS będzie decydował, który wyrok jest OK, a który nie.

Wystąpienie Kaczyńskiego było też jasną zapowiedzią ścisłego sojuszu tronu z ołtarzem. Prezes PiS podkreślał, że konserwatywne wartości będą hołubione. To oznaczać będzie być może zaostrzenie prawa do aborcji, a na pewno walkę z edukacją seksualną w szkołach i wydumaną ideologią LGBT w ogóle. Wreszcie jeszcze większe uderzenie w finansowanie np. gender studies.

Ale też oznaczać będzie coś więcej - Kościół katolicki będzie miał ochronę w sprawach pedofilskich. Już dziś prokuratury powściągliwie - delikatnie mówiąc - działają w takich przypadkach. W afery pedofilskie zamieszani są ważnie hierarchowie, którzy kryli przestępców w sutannach, a nawet nakłaniali ofiary do milczenia.

Kościół jest PiS potrzebny do mobilizacji wyborców - ambony to najtańsza i bardzo skuteczna kampania bezpośrednia.

Na koniec zostawiłem sprawy europejskie. Nie miejmy złudzeń - po wystąpieniu Kaczyńskiego jest pewne, że konflikt z Brukselą przekształci się w wojnę w ramach „wstawania z kolan”. Bo UE i zasady takie jak praworządność będą coraz bardziej uwierać obóz władzy.

A jak wygląda „wstawanie z kolan”, zobaczyliśmy właśnie na przykładzie podatku cyfrowego od gigantów takich jak Facebook czy Google. Rząd PiS z niego zrezygnował, bo naciskali na to Amerykanie. I nie pomogły zaklinania ze strony resortu finansów, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak szczerze przyznał, że z podatku cyfrowego „wycofaliśmy się w imię dobrych relacji z innym państwem”.

wyborcza.pl/7,75968,25168497,kaczynski-panstwo-to-my-co-wiemy-po-konwencji-pis.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy
Juz Wojtyla wybrzydzal na przymiotnik "liberalna", przy demokracji. Pozniej biskupi wielokrotnie powtarzali za nim.
W efekcie wyselekcjonowany i wspierany przez kler PiS dazy do likwidacji demokracji i najprawdopodobniej zwiazkow z UE.

Podziekujmy wiec biskupom za powtorke z Targowicy. Tak wowczas jak i teraz chodzi o uchronienie Polakow przed zgubnymi wplywami Zachodu. Przedtem w objeciach Katarzyny a teraz Wladimira.
Edytor zaawansowany
 • babaobaba 08.09.19, 09:44
  Z tym tekstem nie da się dyskutować. Same fakty.  --
  Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
 • snajper55 08.09.19, 12:42
  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • benek231 08.09.19, 15:42
  I takie panstwo nalezy zwalczac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka