Dodaj do ulubionych

Jędraszewski, heretyk i poganin odrzucający dary..

09.09.19, 00:15
...Ducha św., dzisiaj potępił rozum, jeden z atrybutów Ducha Pańskiego i samego Mesjasza. Dobrze byłoby znać, towarzyszu arcybiskupie, własny katechizm, siedem Darów Ducha św.:
Dar Mądrości
Dar Rozumu
Dar Rady
Dar Męstwa
Dar Umiejętności
Dar Pobożności
Dar Bojaźni Bożej

Potępienie przez towarzysza arcybiskupa Jędraszewskiego rozumu jest zatem herezją. Rozum jest podstawą wiary, wiara jest rozumna i konserwatyzm jest rozumny. Nierozumne jest postempactwo i lewactwo; pomysły samozwańczych adwokatów elgiebetyzmu, towarzyszu arcybiskupie, to typowa erupcja kompletnego odmóżdżenia, a nie rozumu.

Ale cóż wymagać od doktora teologii, który powołał się jako poważne źródło na prymaaprylisowy żart historyka Steele'a o Kpinomirze i Rechotosławie, Mieszku i jego siedmiu żonach: Całusławie, Biustynie, Błogominie, Udowicie i Pieściwoi oraz bliźniaczkach Rębisze i Pępisze. Na dodatek sfałszował przypis na ten temat - nie podał artykułu z dowcipem, tylko inną pracę Steele'a, w której tego żartu w ogóle nie ma. Gimnazjalista by się połapał. Pewnie dlatego Zalewska zlikwidowała gimnazja.
Edytor zaawansowany
 • boavista4 09.09.19, 03:47
  Piq, lepiej napisz o sobie, jakimi darami obdarzyl cie wszechmocny ikto nim jest!
 • oleg3 09.09.19, 07:31
  > dzisiaj potępił rozum

  Jakiś cytat zamiast histerii poproszę.

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka