Dodaj do ulubionych

Problemy obronności

11.09.19, 16:54
Od sierpnia w życie wszedł nowy rozkaz pułkownika Radosława Cyniaka, dowódcy 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Dotyczy on wyglądu żołnierzy służących w jednostce. Kobietom zabrania się m.in. noszenia makijażu, kolorowych spinek i gumek we włosach, a także paznokci dłuższych niż 2 mm.

Jak donosi Gazeta Wyborcza żołnierki są oburzone. "Ewidentne uderzenie w kobiety". Rzecznik prasowy jednostki twierdzi, że nowe zasady zostały uzgodnione ze służącymi tam żołnierzami, również kobietami.

Moim zdaniem - jak słusznie podkreśla Dowództwo -idzie o "ujednolicenia wyglądu zewnętrznego żołnierzy 9. pułku rozpoznawczego (zarówno kobiet, jak i mężczyzn)" co chroni żołnierki przed molestowaniem i jest wdrożeniem nieformalnej dyrektywy komisarza Timmermansa o powrocie do zieleni.
Edytor zaawansowany
 • piq 11.09.19, 22:17
  ...o tym, że szkolenie załóg okrętów podwodnych nie istnieje, bo nie ma okrętów podwodnych, a ciągłość takiego szkolenia jest niezbędna, żeby miał kto obsadzać jednostki - jeśli ktoś je w końcu kupi? Albo o tym, że zakup f-35 jest idiotyczny, bo nie mamy systemów środowiska cyfrowego, w którym ten samolot musi działać, gdyż bez niego nie tylko nie jest lepszy niż mig-29 albo f-16, ale nawet gorszy? Gdzie jest choć jeden dziennikarz, który temu ćwierćchójowi złamanemu Błaszczakowi zada takie proste i oczywiste pytania?

  Nie, kurvva, skandal jest, bo panna nie może mieć tipsów.
 • oleg3 12.09.19, 10:20
  > Nie, kurvva, skandal jest, bo panna nie może mieć tipsów.

  To są chyba najbardziej nośne problemy sił zbrojnych na całym postępowym świecie. Parytet wśród wyszkolonych zabójców czy pilotów samolotów 5-tej generacji. A i tak najważniejszy jest stosunek armii do LGBT+.


  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka