Dodaj do ulubionych

Są tu jacyś fani siatkówki?

26.09.19, 11:20
Dziś Wielka Polska* zagra w półfinale ME ze Słowenią. Słoweńcy ograli nas na ME 2017 i 2015. Wygrać w Lublanie przeciw 10 tys. kibiców osłodziłoby tamte bolesne porażki.

* Określenie Wielka Brazylia odnosiło się do czasów, kiedy Brazylijczycy byli dla innych nie do ruszenia. Polska reprezentacja dopiero pretenduje do "Wielkiej Polski". Brak (po 2 MŚ) złota ME i przede wszystkim z ł o t e g o medalu IO. Wszystko przed nami.

--
"Jak człowiek wierzy w siebie,to cała reszta to betka,
Nie ma takiej rury na świecie,której nie można odetkać"
Jonasz Kofta
Obserwuj wątek
    • wikul Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 26.09.19, 12:21
      W takiej formie i z tym trenerem Polska jest nie do pokonania. Ale w sporcie bywa różnie, nagłe spadki formy też się zdarzają. Irytują mnie dziennikarze i ich hurraoptymizm. To dotyczy również kibiców ale to drobiazg.
      Na ogół unikam przepowiedni ale teraz się pokuszę. Przewiduję 3 : 0 dla Polski ale po morderczej walce.
      • oleg3 Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 26.09.19, 13:52
        > W takiej formie i z tym trenerem Polska jest nie do pokonania
        Vital jest niesamowitym trenerem. Drużyna (nie tylko Polska) zawsze jest w szczytowej formie kiedy trzeba.

--
        Jonasz Kofta
          • oleg3 Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 26.09.19, 15:12
            A która reprezentacja trenowana przez Vitala zawiodła w kluczowym momencie?

--
            Jonasz Kofta
            • wikul Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 26.09.19, 15:44
              oleg3 napisał:

> A która reprezentacja trenowana przez Vitala zawiodła w kluczowym momencie?

Np tu.

sport.tvp.pl/43493427/vital-heynen-jestem-w-stanie-zyc-z-ta-porazka

Ale ja nie chce deprecjonować jego osiągnięć bo trenerem jest nietuzinkowym i chyba najlepszym w tej chwili "na rynku". Wielu nam zazdrości, ale sam trener nie wygrywa. Polska zbiera żniwo dobrej i szerokiej pracy z młodzieżą co wydaje się dziwne na tle naszego ciągłego narzekania.
              • oleg3 Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 26.09.19, 15:56
                To była porażka w kluczowym momencie? Oj, trudno z tobą nawiązać kontakt intelektualny. Heynen wysłał do Chicago rezerwy, które niespodziewanie zdobyły, po świetnej grze, brązowy medal. Wtedy liczył się tylko turniej kwalifikacyjny do IO w Gdański.

Ja nie chcę przesądzać wyniku ME. Pisałem o trenerskich dokonaniach Vitala. Z Niemców wycisnął wszystko. Cudem wygraliśmy wtedy z nimi na MŚ i kwalifikacjach do Rio.

--
                Jonasz Kofta
                • wikul Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 26.09.19, 20:34
                  oleg3 napisał:

> To była porażka w kluczowym momencie? Oj, trudno z tobą nawiązać kontakt intele
                  > ktualny. Heynen wysłał do Chicago rezerwy, które niespodziewanie zdobyły, po św
                  > ietnej grze, brązowy medal. Wtedy liczył się tylko turniej kwalifikacyjny do IO
                  > w Gdański.

Chciałeś przykład to masz ale nie opisuj swoich odczuć tylko odczucia trenera, a on napisał jak wół: jestem w stanie żyć z tą porażką
                  – Czuliśmy się gotowi na ten mecz, ale już początek nie był udany. To nie było to, czego oczekiwaliśmy. Zagraliśmy jedno z naszych najsłabszych spotkań. Szkoda, że na takim etapie turnieju. Popełniliśmy dużo bardzo prostych błędów i zabrakło energii, która była potrzebna. Gdybyśmy zagrali naszą siatkówkę, bylibyśmy w finale – stwierdził w rozmowie z Aleksandrą Rajewską z TVP Sport.

I dlatego pozwoliłem sobie na uwagę o nieprzewidywalności sportu, nawet w sytuacjach na pozór oczywistych.

Rzeczywiście, trudno z tobą nawiązać kontakt intelektualny.
                  • oleg3 Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 27.09.19, 08:38
                    > I dlatego pozwoliłem sobie na uwagę o nieprzewidywalności sportu, nawet w sytuacjach na pozór oczywistych.
                    Widzę Wikul, że różnimy się nie tyle w kwestiach politycznych, co w poziomie rozumienia sensu zdań. Ja napisałem, że Vital przygotowywał trenowane przez siebie reprezentacje do kluczowych meczów, tak że grały na 110 proc. swoich możliwości, ty o nieprzewidywalności sportu. To się nie wyklucza. Vital wczoraj stracił cnotę. Polacy zagrali na 60-70 proc.

--
                    Jonasz Kofta
                    • xiazeluka Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 27.09.19, 09:54
                      "Polacy zagrali na 60-70 proc."

Naprawdę? Bo Mła ich gra nie podobała się od samego początku. Nie było w tym siły i lekkości, którą demolowali ostatnio w finale czegoś tam Brazylię. Mecz z hitlerowcami dowodził tego w oczywisty sposób, lecz wszyscy zachwycili się wynikiem, nie analizując słabej gry. Dlatego Mła od razu po tym spotkaniu typował 3:1 dla Słowenii.

--
                      Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
                      • oleg3 Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 27.09.19, 10:16
                        > Naprawdę?

Ja tam o procenty nie będę się spierał. smile
                        Zagrali źle, b. źle.

--
                        Jonasz Kofta
                        • oleg3 Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 27.09.19, 10:27
                          Jeszcze do luki.

Masz rację, że już mecz z Niemcami sygnalizował załamanie formy.

--
                          Jonasz Kofta
                          • xiazeluka Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 27.09.19, 11:27
                            O ile ta forma w ogóle była. Stracony set z najsłabszą Estonią na dzień dobry, potem jacyś frajerzy, wreszcie pierwszy mecz z lepszym zespołem i od razu kłopoty. Mła się nie zna na siatkówce, ale gołym okiem było widać, jak nasi grają ciężko i bez polotu.

--
                            • oleg3 Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 27.09.19, 12:03
                              > Mła się nie zna na siatkówce

Trochę dystansu Luka. ME są turniejem specyficznym. W Ameryce Południowej można z góry zakładać, że w finale mistrzostw kontynentu zagra Brazylia z Argentyną. W Ameryce Północnej USA z Kanadą lub Kubą. W Europie jest inaczej. Mamy historyczną wielką piątkę/szóstkę (Rosja, Włochy, Polska, Serbia, Francja, Bułgaria; teraz Bułgarię zastąpiła Słowenia nie wiadomo na jak długo), a medale i tak często zdobywały drużyny z drugiej półki. ME w 2007 zdobyła Hiszpania ogrywając w finale rozegranym w Moskwie Rosję. W 2017 wicemistrzostwo zdobyli Niemcy.

--
                              Jonasz Kofta
                            • wikul Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 27.09.19, 12:23
                              xiazeluka napisała:

> O ile ta forma w ogóle była. Stracony set z najsłabszą Estonią na dzień dobry,
                              > potem jacyś frajerzy, wreszcie pierwszy mecz z lepszym zespołem i od razu kłopo
                              > ty. Mła się nie zna na siatkówce, ale gołym okiem było widać, jak nasi grają ci
                              > ężko i bez polotu.

Jak zwykle, nie zna się ale wie wszystko najlepiej. A argument z Estonią tylko potwierdza że jest zadufanym w sobie ignorantem.
                      • sz0k Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 27.09.19, 12:27
                        xiazeluka napisała:

> Dlatego Mła od razu po tym spotkaniu typował 3:1 dla Słowenii.

smilesmilesmile Ja też od razu po meczu Polski ze Słowenią typowałem 3:1 dla Słowenii smile I do tego 99:94 w gemach i że piłkę meczową odda Kubiak serwem smile Szkoda tylko, że bukowie już nie chcieli przyjmować zakładów bo byłbym teraz bardzo bogatym człowiekiem.

--
                        "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
                        Fryderyk D. Wilhelmsen
    • boomerang Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 26.09.19, 12:26
      chodziłem do szkół w Nowej Hucie (podstawówka i liceum), a Hutnik Nowa Huta był wtedy cholernie mocny w lidze siatkówki i miał w swoim składzie medalistów olimpijskich, więc siłą rzeczy moimi nauczycielami od WFu byli owi siatkarze... a ja chciałem grać w piłkę nożną... a oni mi to uniemożliwiali w liceum... fakt że podrosłem wtedy do około 1.90, ale wciąż czułem się futbolistą, a ci nauczyciele-siatkarze mieli moje zainteresowania za nic... tak więc nie lubię siatkówki, która jakby nie było jest wciąż grą niszową na świecie (poza Polską)
      • oleg3 Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 26.09.19, 13:50
        > jest wciąż grą niszową na świecie (poza Polską)

Aż tak źle nie jest. Siatkówka to nie pelota baskijska.

--
        Jonasz Kofta
          • oleg3 Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 26.09.19, 14:20
            boomerang napisał:

> trochę wyżej niż żużel, ale jednak

Zupełnie mi to nie przeszkadza. smile

Siatkówka jest grą dla inteligentnych zawodników, trenerów i kibiców. Warunkiem sukcesu dla zawodnika jest inteligencja. To ona pozwala przełamać nawet słabe warunki fizyczne. Inteligencja i siła mentalna. Wielcy są tylko ci, którzy potrafią przełamać stres. Jest mnóstwo wielkoludów brylujących do połowy seta, ale pamiętamy tych bezbłędnych po 20-tym punkcie.

--
            Jonasz Kofta
      • wikul Re: Są tu jacyś fani siatkówki? 26.09.19, 15:04
        boomerang napisał:

> ... tak więc nie lubię siatkówki
        > , która jakby nie było jest wciąż grą niszową na świecie (poza Polską)

Kiedyś ciągle czytałem jak to w USA piłka nożna (soccer) jest dyscypliną niszową. Teraz, jak mam czas i ochotę podziwiam (niestety w nocy) pełne wielkie stadiony na meczach MSL
        www.meczyki.pl/mls,33,terminarz
        A teraz zapoznaj się z zasięgiem "niszowej" siatkówki w Europie (na świecie jest podobnie).
        pl.wikipedia.org/wiki/Europejska_Konfederacja_Piłki_Siatkowej
        • wikul I jeszcze ... o niszowej dyscyplinie. 26.09.19, 15:12
          Obecnie do FIVB przynależy 220 krajowych związków piłki siatkowej, zrzeszonych w 5 kontynentalnych konfederacjach:...

Podaj (poza piłką nożną) jaka dyscyplina sportowa jest bardziej popularna na świecie.

pl.wikipedia.org/wiki/Międzynarodowa_Federacja_Piłki_Siatkowej
    • oleg3 Gratulacje dla Słoweńców 27.09.19, 08:59
      Naszym żółtka kartka. smile

Dla mnie ME to była symulacja przyszłorocznego turnieju olimpijskiego. Symulacja bardzo owocna, bo skończyło się jak zawsze na IO. Ogrywamy słabych i przegrywamy z pierwszą dobrą drużyna, na którą wpadamy. Ile to już razy?

Fajnie jest zdobyć złoto ME, ale do historii przechodzi się jako mistrz olimpijski. Wolę przeżyć rozczarowanie (w sumie niewielkie) na ME niż na IO. Ciągle mam zadrę za Londyn. Jako zwycięzcy Ligi Światowej jechaliśmy po złoto. Rewelacyjny początek i kompletna klapa.

--
      Jonasz Kofta
      • oleg3 Kwalifikacje do IO Tokio 27.09.19, 09:53
        Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo trafienia w turnieju olimpijskim na Słowenię. W kontekście olimpijskim zwycięstwo nad Słowenią już zaliczyliśmy w Gdańsku (sierpień 2019). smile

W IO bierze udział 12 zespołów wyłanianych w odrębnym od MŚ czy mistrzostw kontynentów systemie kwalifikacji. Gospodarz czyli Japonia ma miejsce z urzędu. Drużyn z Europy będzie tylko 4. Polska, Rosja i Włochy już przeszły sito. O j e d y n e miejsce powalczą w styczniu 20120 Francja, Serbia, Słowenia, Bułgaria, Niemcy (i ktoś jeszcze; szansa dla 8 zespołów z europejskiej czołówki - tych bez kwalifikacji na dziś ). Już wiadomo, że Mistrz Europy może nie pojechać na Igrzyska. Na pewnie nie pojedzie mistrz i wicemistrz, bo miejsce jest jedno.

Ranga ME spada, choć ME ładnie wygląda w CV.

--
        Jonasz Kofta
        • xiazeluka Re: Kwalifikacje do IO Tokio 27.09.19, 11:29
          "Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo trafienia w turnieju olimpijskim na Słowenię. "

A Mła by powiedział, że szkoda. Niech się wreszcie nasze polsko-kubańskie gwiazdy przełamią w starciu z reprezentacją kraju o populacji Warszawy.

--
          • oleg3 Re: Kwalifikacje do IO Tokio 27.09.19, 11:37
            Przełamały się! Zdobyły olimpijską kwalifikację. A populistyczny argument (z reprezentacją kraju o populacji Warszawy) jeszcze lepiej wygląda w odniesieniu do Rosji.

--
            Jonasz Kofta
              • oleg3 Re: Kwalifikacje do IO Tokio 27.09.19, 12:08
                xiazeluka napisała:

> Owszem, wygląda lepiej, ale odnośnie naszych superstarów pozostaje w mocy.

Zatem Chińczycy powinni spotykać się w finale z Hindusami.
                Liczebność populacji ma Luka marginalne znaczenie. Na parkiecie może zagrać tylko 6-tka.

--
                Jonasz Kofta
                • xiazeluka Re: Kwalifikacje do IO Tokio 27.09.19, 13:19
                  Powinni. Jeśli się nie spotykają, to coś im szwankuje w procesie szkolenia albo są za niscy. Jeśli dwumilionowa Słowenia leje nas w nogę i siatkę, to coś jest nie tak - błędy trenerskie, motywacyjne, mentalne, coś innego. Tak samo - jeśli Wyspy Owcze wygrają raz w nogę z Hiszpanią, to powiedzmy, że był to przypadek. Jeśli wygrają trzy razy w trzech kolejnych spotkaniach o stawkę w ME, to jednak liczebność populacji będzie miała znaczenie.

--
                  • oleg3 Re: Kwalifikacje do IO Tokio 27.09.19, 13:52
                    > Jeśli dwumilionowa Słowenia leje nas w nogę i siatkę, to coś jest nie tak

A niby dlaczego Luka?
                    Starcie sportowe rozgrywa się według reguł, w których liczy się starcie teamów. Zawodnicy, trenerzy, medycy ... . Ważna jest oczywiście kasa i kibice. Liczebność miasta czy kraju nie ma znaczenia. Taki cytat

Po meczu płakali jak bobry. W czasie jego trwania walczyli jak lwy. Skazywani na porażkę rugbiści Urugwaju sensacyjnie pokonali Fidżi 30:27 w meczu grupy D, trwającego w Japonii Pucharu Świata. Dla drużyny z Ameryki Płd. to dopiero trzecie zwycięstwo w historii jej występów w rugbowym mundialu.

Z wikipedii

Liczba ludności (2017) • całkowita 885 000
                    Liczba ludności (2017) • całkowita 3 360 148

--
                    Jonasz Kofta
                      • oleg3 Re: Kwalifikacje do IO Tokio 27.09.19, 14:47
                        xiazeluka napisała:

> "Sensacyjnie". Wczorajsze lanie nie było sensacją, lecz spodziewaną codziennością.

Może ja źle odczytuję drzewko wątku. To było do mnie?

--
                        Jonasz Kofta
                        • oleg3 Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 27.09.19, 15:41
                          xiazeluka 27.09.19, 13:19
                          > Jeśli dwumilionowa Słowenia leje nas w nogę i siatkę, to coś jest nie tak - błędy trenerskie, motywacyjne, mentalne, coś innego.

oleg3 27.09.19, 13:52

A niby dlaczego Luka?
                          Starcie sportowe rozgrywa się według reguł, w których liczy się starcie teamów. Zawodnicy, trenerzy, medycy ... . Ważna jest oczywiście kasa i kibice. Liczebność miasta czy kraju nie ma znaczenia. Taki cytat: ...rugbiści Urugwaju sensacyjnie ...

xiazeluka 27.09.19, 14:31
                          "Sensacyjnie". Wczorajsze lanie nie było sensacją, lecz spodziewaną codziennością.

Ja dziękuję.
                            • oleg3 Re: Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 27.09.19, 17:48
                              Luka, nie chodzi o to na co ja liczyłem. Idzie o to, że liczebność populacji nie przekłada się na siłę teamu Reszta jest do dyskusji. A ty zachowujesz się w tym wątku jak gimbaza na Onecie. Nie jesteś kibicem siatkówki więc pewnie nie pamiętasz, ze na ostatnich MŚ Polacy przegrali po koszmarnym meczu z Argentyną (prowadzili 14:11 w 5-tym secie), a później (po planowanej porażce z Francją) dali koncert.

--
                              Jonasz Kofta
                              • xiazeluka Re: Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 27.09.19, 20:21
                                Liczebność populacji jako taka nie przekłada się etc., ale jednak musi być jakiś powód, że dwumilionowa społeczność ma lepsze reprezentacje w kilku dyscyplinach od tej dwadzieścia razy większej. W kilku, a nie w jednej.
                                To samo w większej skali występuje w piłce nożnej - Polska ma dobrych graczy i słabe (z okresowymi wyjątkami) drużyny. Polscy kopacze odpadli w starciu z Łotyszami, Szkotami, Białorusinami, Luksemburczykami, Słowakami... Zdaje się, że potomków husarzy jest więcej od zusammen tych pozostałych?
                                Powód, Olegu, jest ważny. A nie upieranie się, że jest nieważny.

--
                                    • oleg3 Re: Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 27.09.19, 23:33
                                      xiazeluka napisała:

> Polscy siatkarze trzy razy dostali wpierdol od tych będących na dorobku Słoweńc
                                      > ów. Piłkarze ostatnio również.

pl.wikipedia.org/wiki/Reprezentacja_S%C5%82owenii_w_pi%C5%82ce_siatkowej_m%C4%99%C5%BCczyzn

--
                                      Jonasz Kofta
                                            • oleg3 Re: Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 28.09.19, 20:21
                                              xiazeluka napisała:

> W stylu Kretyna52. Brawo.
                                              Luka
                                              Nudzisz. popisujesz się ignorancją i wszystko chcesz nadrabiać banalnymi sztuczkami retorycznymi.

Tak reprezentacja 35 mln kraju przegrała z reprezentacją 2 mln kraiku. Tak. Po raz trzeci na ME. Wcale z tego nie wynika, że mamy do dupy zawodników, trenerów i cały system siatkówki. Jest dokładnie odwrotnie. Mamy wzorcowy w skali światowej system i kroczymy od sukcesu do sukcesu.

--
                                              Jonasz Kofta
                                              • xiazeluka Re: Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 28.09.19, 21:07
                                                Ciekawe, że "sztuczka retoryczna" postawiła Cię na baczność i skłoniła do długotrwałego, upartego jazgotu, zamiast skłonić do wzruszenia ramionami i olania tematu.

Słowenia nie ma wzorcowego w skali światowej systemu i nie odnosi sukcesów. Pewnie dlatego, że ich za mało. Mła zrozumiał wreszcie tę tajemnicę siatkówki.

--
                                                • sz0k Re: Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 28.09.19, 22:06
                                                  Najważniejsze, że 37-o milionowemu krajowi udało się po raz kolejny pokonać 67-o milionowy kraj smile
                                                  Natomiast aż się boję sprawdzać jaki jest nasz bilans w meczach z 1,4 mld krajem Chinami i 1,3 mld krajem Indiami smile

--
                                                  "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
                                                  Nikołaj Gogol
                                                  • sz0k Re: Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 30.09.19, 13:03
                                                    xiazeluka napisała:

> Anand jest lepszy od naszych najlepszych szachistów.

Hehe, wpisałem sobie w googla - "ranking szachistów", oto wynik:
                                                    pl.wikipedia.org/wiki/Ranking_szachowy
                                                    Coś mało tam tych hindusów - pierwszy na 5 miejscu dopiero, potem tylko 48 i 59 i to by było na tyle. U Chiczyków niewiele lepiej.

--
                                                    "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
                                                    Karol Marks
                                                  • xiazeluka Re: Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 30.09.19, 20:26
                                                    Anand - 5 miejsce.

Najlepszy Polak - 38 miejsce. Na 90 jest jeszcze Krasenkow, ale to z pochodzenia Rusek.

W pierwszej setce jest 1,5 Polaka i 3 Indian.

U kobiet jeszcze gorzej:

Dwie Indianki (3 i 25 pozycja), jedna Polka (37 miejsce).

Chińczyków mało? Orientalne mikrusy to dwukrotni mistrzowie świata (2014, 2018), raz wicemistrzowie (2006). Polacy na podium od II wojny światowej nie stali.

Żółte mikruski wręcz miażdżą konkurencję: sześciokrotne mistrzynie, czterokrotne wicemistrzynie, cztery razy III miejsce. Polki - II miejsce raz, III miejsce dwa razy. Chinka jest aktualną mistrzynią świata.

Hm?

--
                                                  • sz0k Re: Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 30.09.19, 21:28
                                                    xiazeluka napisała:

> Hm?

Czy ja wiem. Na szczycie widzę jakiegoś Norwega, a tam nieco ponad 5 mln mieszkańców. Niemalże taka Słowenia światowych szachów smile No a Ruskie też 10 razy mniej mieszkańców niż Chińczycy, czy Hindusi.

--
                                                    "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
                                                    Nicolás Gómez Dávila
                                                  • xiazeluka Re: Luka, rajcują cię takie retoryczne wygrane? 30.09.19, 23:05
                                                    Jeden Norweg i potem długo nic. Numer drugi to pseudo Norweg, syn imigrantów z Iranu. Reszta najlepszych reprezentuje poziom naszych juniorów starszych. Na ostatniej olimpiadzie zajęli 29 miejsce - przyzwoite, ale bez konfrontacji z topowymi zespołami.

--
                                                  • oleg3 Teza No 1 30.09.19, 10:53
                                                    Wiesz co Luka. Zmieniłem zdanie. Na początek odpowiem Ci na pytanie "Dopiero teraz?" To było z szacunku do Ciebie. Jednak to ja decyduję o "dopiero teraz" i powrócę.

Zacznijmy od Twojej pierwszej tezy.
                                                    - oleg: Polacy zagrali na 60-70 proc.
                                                    - luka: Naprawdę? Bo Mła ich gra nie podobała się od samego początku.

Zatem Luka w 1 tezie ocenia potencjał polskiej reprezentacji wyżej niż oleg!
                                                    --
                                                    Jonasz Kofta
                                                  • xiazeluka Re: Teza No 1 30.09.19, 12:05
                                                    Mła nie będzie się spierał o procenty. Mła nawet chętnie uwierzy, że Twoja ocena siły gry jest zbieżna ze stanem faktycznym. Mła chodziło o to, że gołym okiem było widać różnicę między ME a tymi rozgrywkami, które skończyły się finałem z Brazylią. Chociaż i wówczas były jakieś awarie.

Potencjał to raczej nieopisywalna kategoria.

--
                                                  • oleg3 Re: Teza No 1 30.09.19, 12:46
                                                    Luka na ile zatem oceniasz grę reprezentantów Polski w meczu ze Słowenią. Na więcej niż ja czy na mniej.

Ponowny cytat:

"Zatem Luka w 1 tezie ocenia potencjał polskiej reprezentacji wyżej niż oleg!"

Luka bądź mężczyzną!
                                                    - potwierdzasz moją tezę
                                                    - modyfikujesz swoją
                                                    - zarzucasz mi błąd logiczny
                                                    - czy uciekasz w retoryczne sztuczki?

--
                                                    Jonasz Kofta
                                                  • xiazeluka Re: Teza No 1 30.09.19, 12:51
                                                    Mła twierdzi, że panowie grali na 100% swoich aktualnych możliwości, co oznacza, że poziom gry był niższy niż ostatnio.
                                                    Czy w ten sposób Mła potwierdza Twoją tezę/modyfikuje swoją/coś komuś zarzuca (???)/ucieka w retoryczne sztuczki (???)?

--
                                                  • oleg3 Re: Teza No 1 30.09.19, 14:07
                                                    >Czy w ten sposób Mła potwierdza Twoją tezę/modyfikuje swoją/coś komuś zarzuca (???)/ucieka w retoryczne sztuczki (???)?

W oczywisty sposób Luka ucieka w retoryczne sztuczki. Cytat jeszcze raz.

Co zatem innego niż ocena gry Polaków poniżej olegowego "60-70 proc." oznaczało "Naprawdę?" Czy mogło oznaczać coś innego niż 50-60 proc.?

--
                                                    Jonasz Kofta
                                                  • xiazeluka Re: Teza No 1 30.09.19, 14:18
                                                    Gdzie tu jest "retoryczna sztuczka"? To poziom rozumienia tekstu. Retoryczną sztuczką jest nazywanie własnych ograniczeń "retoryczną sztuczką".

Co oznaczało "naprawdę" Mła przed chwilą wyjaśnił. Przywiązałeś się do swojej tezy i usiłujesz rozciągnąć jej autorstwo na Mła.

--
                                                  • kalllka Re: Teza No 1 30.09.19, 14:32
                                                    Rozciąga raczej limits of words. Kongwistyka
                                                    uzyta by peryferie by rozwalić atmosferę na forum.

Czysta matematyka. , tak jak w przypadku użycia komórek exela do programowania worda.
                                                  • oleg3 Re: Teza No 1 30.09.19, 14:42
                                                    Według luki jego "Naprawdę?" wcale nie oznaczało, że 60-70 proc. jest większe niż 50-60 proc. Oznaczało, że "że panowie grali na 100% swoich aktualnych możliwości".

Ponowny cytat:

--
                                                    Jonasz Kofta
                                                  • xiazeluka Re: Teza No 1 30.09.19, 20:14
                                                    Problem na poziomie polszczyzny.

- oleg: Polacy zagrali na 60-70 proc. [Tłumaczenie: Polacy nie zagrali na 100% swoich możliwości. Gdyby zagrali na 100%, to ho ho]
                                                    - luka: Naprawdę? [Tłumaczenie: jesteś pewien, Olegu, że Polacy nie grali na 100% swoich aktualnych możliwości? Mła od początku widział, że nie ma tej mocy, która była x czasu temu, dlatego sądzi, że aktualna forma Polaków wyznacza 100% ich możliwości]

Jeszcze inaczej - Polacy przegrali ze Słowenią pięcioma punktami (-23, +26, -22, -23). Dowodzi to wyrównanej gry, o mały figiel rezultat byłby odwrotny. Oleg twierdzi, że to wina gry na 60-70% (na ile procent zagrali Słoweńcy? Nasze 60-70% to mniej czy więcej od x% Słoweńców?), Mła twierdzi, że nasi zagrali na 100% - w aktualnej dyspozycji, ponieważ od początku turnieju byli bez wielkiej formy, a zwycięstwa z kelnerami jedynie zaburzyły i przykryły ten fakt widoczny nawet dla laika.

--
            • wikul Re: Kwalifikacje do IO Tokio 27.09.19, 12:25
              Gdyby poziom sportu w jakimś kraju zależał od populacji to wiadomo kto by zwyciężał we wszystkich mistrzostwach. Na szczęście tak nie jest i wyniki sportowe zależą od wielu innych czynników. Ale skąd "znawca" o mentalności zadufanego w sobie przedszkolaka może o tym wiedzieć.
              Od lat niewielkie populacje Litwy i państw bałkańskich wygrywają w koszykówkę ze znacznie większymi populacjami. I nikogo to już (poza przedszkolakami) nie dziwi.
                • wikul Kali Mławski tego nie zrozumie , 28.09.19, 21:47
                  ...Kali jest za głupi.
                  Szkoda mojego czasu. Mogę ci tylko litościwie podrzucić kilka linków.

www.midrasz.home.pl/2002/wrz/wrz02_2.html
                  warszawskibiegacz.pl/czy-to-wlasnie-w-tym-tkwi-sukces-kenijskich-biegaczy/
                  www.newsweek.pl/sekret-czarnoskorych-sprinterow/ksmqjp3
          • wikul Re: Kwalifikacje do IO Tokio 27.09.19, 12:41
            xiazeluka napisała:

> A Mła by powiedział, że szkoda. Niech się wreszcie nasze polsko-kubańskie gwia
            > zdy przełamią w starciu z reprezentacją kraju o populacji Warszawy.

Bełkot ignoranta nie zasługującego na komentarz gdyby (jak zwykle) kogoś nie obrażał. Do jakiego stopnia trzeba zidiocieć żeby człowiekowi który uciekł z komunistycznego raju i ożenił się z Polką, odmawiać prawa do nowej ojczyzny. I toto uważa się za antykomunistę.

sport.tvp.pl/38966170/kuba-czyli-uciekaj-albo-gnij-gdyby-zebrali-wszystkich-byliby-mistrzami

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka