Dodaj do ulubionych

Kłamstwo nie jest grzechem!

28.09.19, 10:07

No bo gdyby było, to żaden pisowiec nie miałby poparcia kościoła, no nie? wink

​Onet ujawnia korespondencję rzecznika KRS z hejterką Emilią


Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-onet-ujawnia-korespondencje-rzecznika-krs-z-hejterka-emilia,nId,3226684?fbclid=IwAR08LErEWNfWJoqE9zBEl5F26DUoIGLm89WxVtYGVaG6OWrBypjEmFFBFEg#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
Obserwuj wątek
   • babaobaba Re: Do kogo ta mowa, kolego? :O) 29.09.19, 17:22
    benek231 napisał:

    > Przeciez wiadomo, ze jak czlowiek nagrzeszy to sie spowie, ma grzechy odpuszczo
    > ne, i idzie do nieba.

    =====================
    Wiadomo, że wiadomo a jednak uczciwi ludzie starą się nie grzeszyć za to politycy pisowscy grzeszą pragmatycznie. Kłamstwo w tej partii jest cnotą. Ciekawe, że Kościół katolicki toleruje takie zachowania. W końcu ktoś pociągnie ich do współodpowiedzialności. Za komuny było takie hasełko: "Partia - Naród, Naród - Partia" Teraz nowe powinno brzmieć: Partia - Kościół, Kościół - Partia" Pod słowem partia oczywiście PiS.
    --
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
    • benek231 Do kogo ta mowa, kolego? :O) 29.09.19, 17:36
     Przepraszam za generalizacje grzechu. My jednakze mowimy o klamstwach a przeciez wiadomo, ze klamstwa do grzechow nie naleza. Sprawdzilem w przykazaniach i klamstwa tam nie ma, zatem tym bardziej mozna sie nie przejmowac i klamac dalej.

     Popatrz na biskupow, ktorzy doskonale o tym wiedza. No i nie rumienia sie gdy ciagle klamia jak najeci. Wiadomo dlaczego. Bo klamstwo to nie grzech.
     • babaobaba Re: Do kogo ta mowa, kolego? :O) 29.09.19, 20:28
      Nie przepraszaj. Ja nie mam ambicji nikogo nawracać tym bardziej, że w kwestii kościoła i większości sprawujących tam posługę kapłanów mam zdanie jak twoje. A kłamstwo jest grzechem w kościele belzebubowym tolerowane, tymczasem:

      " KŁAMSTWO ZAKAZANE PRZEZ ÓSME PRZYKAZANIE

      1. Boleśnie ranią nas sytuacje, w których wychodzi na jaw, że zostaliśmy oszukani przez kogoś, kto posłużył się kłamstwem. Ból jest tym większy, jeśli kłamstwo pochodzi od bliższej osoby, gdyż wówczas poważnie zostaje nadszarpnięte wzajemne zaufanie. Takie sytuacje bardzo niszczą więzi małżeńskie, rodzinne, przyjacielskie czy też relacje koleżeńskie, sąsiedzkie, zawodowe lub społeczne.

      2. Kłamstwo jest wymierzone w prawo człowieka do prawdy oraz w cnotę miłości i sprawiedliwości. Św. Augustyn definiując je mówi, że „kłamstwo polega na mówieniu nieprawdy z intencją oszukania” .Jest ono – jak naucza Katechizm Kościoła Katolickiego – najbardziej bezpośrednim wykroczeniem przeciw prawdzie. „Kłamać oznacza mówić lub działać przeciw prawdzie, by wprowadzić w błąd tego, kto ma prawo ją znać”(KKK 2483). Ciężkość grzechu kłamstwa zależy od natury prawdy, w którą jest wymierzony, od okoliczności, intencji osoby posługującej się kłamstwem oraz od krzywd doznanych przez ofiary kłamstwa . Katechizm Kościoła Katolickiego naucza, że „kłamstwo samo w sobie stanowi jedynie grzech powszedni; staje się ono jednak grzechem śmiertelnym, gdy poważnie narusza cnotę sprawiedliwości i miłości” .

      3. W Starym Testamencie na moc wypowiadanych przez nas słów i potrzebę odpowiedzialności za nie wskazywał autor Księgi Przysłów, mówiąc: „Uderzenie rózgi wywołuje sińce, uderzenie języka łamie kości” (Prz 28,17).

      Jezus radykalnie wzywa do mówienia prawdy i wystrzegania się fałszu, który jest zaprzeczeniem czemuś, co miało miejsce, lub potwierdzeniem czegoś, co nie miało miejsca. Czyni to słowami: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5, 37). „Pan przypomina, że kłamstwo jest dziełem diabła: Wy macie diabła za ojca... prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa (J 8, 44)” (KKK 2482). "

      Zauważ jaki problem mają tutejsi zwolennicy PiS ani me, ani be ani kukuryku, ze zacytuję klasyka. Nie mają nic do powiedzenia. To forum dyskusyjne a oni milczą. Wstyd?      --
      Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka