Dodaj do ulubionych

Czy ktoś potrafi streścić donosy Tokarczuk na PL..

10.10.19, 15:32

..zanim zakłamane elity zaczną się prześcigać z gratulacjami. Bo z mojej strony to kondolencje.

--
Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
Obserwuj wątek
    • piq oj tam, oj tam,... 10.10.19, 18:57
      ...Ezra Pound był hitlerowcem, Disney nazistą, Leni Riefenstahl podobnie, Majakowski to komuch, Caravaggio to pedał i zbrodniarz, a jednak ich osiągnięcia artystyczne docenia się w oderwaniu od ich innych dzieł.

Führer również przeszedłby do wdzięcznej pamięci cywilizacji, gdyby pisał świetne książki i malował kapitalne obrazy, ale on oddał się dość zgrubnej i nie pozbawionej niezamierzonej niechlujności wielkoskalowej rzeźbie w masach ludzkich. To potrafią docenić tylko bardzo nieliczni koneserzy sztuki snycowania w narodach.
      • qwardian Re: oj tam, oj tam,... 10.10.19, 20:31
        Nie może być mowy o niechlujności w technice jaką AH stosował w swojej technice malarskiej. Dlaczego, posłużę się wypowiedzią eksperta w tej dziedzinie..

www.kazimierzdolny.pl/news/akwarela_-_krolowa_technik_malarstwa/30035.html
        --
        Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
          • qwardian Re: niechlujność i pewna zgrubność AH przejawiała 11.10.19, 07:41

Tutaj opinie mogą być podzielone, bo np. zbrodniarze katyńscy wyższej kadry oficerskiej przeżyli II wojnę światową, to samo powojenni organizatorzy aparatu opresji w PRL. Sceptycznie oceniam zdolność Niemców do sfinalizowania skutecznej czystki wśród komunistów, to samo tyczy się AK, za co wspólnie zapłaciliśmy wysoką cenę. Frustracja z tego wynikająca spowodowała sporo niepotrzebnych ofiar, których można było uniknąć...

--
            Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
            www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
    • kalllka Re: Czy ktoś potrafi streścić donosy Tokarczuk na 11.10.19, 11:23
      Ja potrafię ale po co? Chciałbyś żebym ci opowiedziała coś co już rozumiesz? Bo np., taki Plato, czy jemu / komu czemu/ siedząc w ogrodzie sztuki myślenia pośród innych leniwych upalonych w słońcu, o coś chodziło? Nie!
      Tak jak nie chciało mu się siedzieć tylko leżeć tak leżał i choć rozumiał leżenie to brak mu było akceptacji= akcji. Podzielam pogląd dzisiejszych dietetyków, ze filozofii znacznie bliżej antropomorficznie- było do fizjologii niż nam się wydawało...
      A mimo to nie wyciągam wniosków, za cała ludzkość to nadmiernie nadęty / spożyciem czerwonej fasoli i koziego sera/ chromosom igrek.
      Wnioskuje tedy by nie czepiać Tokarczuk, której rodowód pszeniczny; wynalazlszy /w Karkonoszach/ kamień filozoficzny, napisała do nos samiuskich.
      A może nie identyfikujesz się ze Stonehenge qw i dlatego czepiasz Żydów?
      Naprawdę trudno jest żyć bez ziemi na ziemi bez własnych znaków w zbożu.
      • qwardian Re: Czy ktoś potrafi streścić donosy Tokarczuk na 11.10.19, 11:34

Właśnie sobie pomyślałem Kaleczko, że oprócz książki, którą mi poleciłaś przeczytałem uważnie Ucztę Platona i Antygonę Sofoklesa. To tyle na temat fikcji. Ostatniego noblistę, którego przeczytałem to Archipelag Gulag, Sołżenicyna. Była to moja pierwsza książka, którą przeczytałem po angielsku. Więc fikcji w zasadzie nie czytam, chyba że trafi się coś pouczającego, coś na czym mogę się oprzeć.

--
        Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
        • kalllka Re: Czy ktoś potrafi streścić donosy Tokarczuk na 11.10.19, 12:48
          Ahh so. To przecież prostackie właśnie, ze właśnie pisze o Platonie gdy akurat o nim myślisz.
          To wlasnie wynik kolaboracji kilku lokalnych podprogowych / czyli i według słownika generacji muzyka Podsiadly/ wyrzutków z języka, z programistami. dużo bardziej realne, mówisz, niż wyrwane z archiwalnych pitawali- łażenie w te i we fte, Tokarczuk?
            • kalllka Re: Czy ktoś potrafi streścić donosy Tokarczuk na 11.10.19, 14:53
              Haha, bibka trwa!
              I nie mam zamiaru tylko o niej czytać! Ale nie uważam by Platon był jej wyrazicielem. Mam wrażenie, przy okazji łażenia po bibliotekach (!) i odgrzebywania sensu w zapisanych szpargałach,ze staremu Plate, bardziej leżało na wątrobie niż na sercu...
              Jezus był prostym człowiekiem, jak to mówią z wielkim sercem- obchodzilo go co się dzieje z ludźmi, którzy nic maja w głowach, w przeciwieństwie do Platona oddanego poróbstwu.
              No i Jezus logicznie dzielił swój czas na medytacje/ modlitwę naukę/ i zajęcia praktyczno- techniczne.
              Chodził i gadał z ludźmi, i to w kilku językach.
              A Plato co? tylko poplątanym przez Bachusa zeusem..
              PS
              Nie wiem czy masz wnuki,qw, w związku z tym możliwość przyglądania się jak dzisiaj rosna dzieci. ..maja tylko rachityczne stożki wzrostu bo uczą się bez fotosyntezy. Jakieś takie beztlenowce...
              Nic nie potrafią wyobrazić sobie, bez obrazka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka