Dodaj do ulubionych

RAZ się pomylił. Tak jak piq

15.10.19, 14:29
Idzie rzecz jasna o mandaty w sejmie IX kadencji. Błędy Ziemkiewicza są dla politycznego publicysty b. bolesne. Nie zauważył możliwej "miejskiej premii" dla PSL (po odrzuceniu różu) i migracji "elementów wichrzycielskich" na listę Konfederacji. Jeden błąd przytrafi się każdemu, dwa błędy profesjonalisty podtapiają ego i wizerunek.

O błędach piqa: rząd zawsze może sobie kupić paru posłów. Zwłaszcza jak ma prezydenta desygnującego premiera. Jednak błąd piqa jest mniejszy niż RAZa!
Cytat
Poko dostaje łomot od PiSu kilkunastoma procentami, ale PiS ma problem z utworzeniem rządu, bo nieźle wypada lewactwo (kilkanaście) i eurochłopi-kukiz (okolice dziesięciu); wchodzi też konfederacja nad próg wyborczy. Powstaje słaby rząd lub powołanie rządu się bardzo przeciąga, bo nikt nie chce z poputczykami i sprzedawczykami się koalicjować.--
PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji. © RAZ
Obserwuj wątek
  • astra18 Re: RAZ się pomylił. Tak jak piq 15.10.19, 15:33
   oleg3 napisał:


   Powstaje słaby rząd
   > lub powołanie rządu się bardzo przeciąga, bo nikt nie chce z poputczykami i spr
   > zedawczykami się koalicjować.

   Mit.
   Nie takie koalicje i zaprzedanie partyjnej duszy za polityczne frukty świat widział.
   Najnowszy przykład to Razemki z bufonowatym Zandbergiem.
   > [/quote]
   >
   >
  • piq dalej pisałem jeszcze o gowinowcach, oleg,... 16.10.19, 02:06
   ...a doszli jeszcze do kłopotów PiSu ziobrowcy żądający zmiany premiera. Też o tym pisałem. Gowin ma 19 posłów, a Ziobro 18, przy czym Gowin jest o tyle groźniejszy, że ma własne terenowe struktury partyjne (2 tys. ludzi), których partia Ziobry nie ma. Gowin popiera Morawieckiego, ale nie musi tego robić, jeśli nie dostanie więcej niż ma.

   Zwłaszcza, że PiS planował zdobycie 250-270 mandatów i wyrzucenie Gowina z wice, Jadzi Emilewicz z ministerstwa i danie mu jakiegoś podrzędnego stołka ministerialnego na odczepne (zakładając, że nie wprowadziaż tylu posłów do sejmu, a wprowadził mnóstwo ludzi z dalekich miejsc). Teraz większość PiSu wisi na Gowinie, nawet nie na Ziobrze, bo Gowin może się dogadywać z kimś z opozycji (PSL-Kukiz, Konfederacja, nawet z kimś z resztek platfusich konserwatystów) a Ziobro niezbyt. Zresztą Zbynio celuje w przejęcie PiSu, a nie w jakieś gry z kimkolwiek.

   Dlatego rząd będzie słaby, a większość niezbyt stabilna. Miałem rację. Przeczytaj mój post, na który się powołujesz, do końca. Nawiasem mówiąc prognoza jeśli jest trafna w 2/3, to jest całkiem trafiona, a moja jest w 3/4. Przewidziałem poprawnie wszystkie wyniki partyjne oraz grę gowinowców. Nie przewidziałem buntu Ziobry.
   • oleg3 Re: dalej pisałem jeszcze o gowinowcach, oleg,... 16.10.19, 09:25
    Pojechałeś o jeden most za daleko. Nawet gdyby Zjednoczona Prawica zdobyła 225 mandatów, to i tak nie miałaby problemu z powołaniem rządu. A raz powołany premier w zasadzie jest nieodwoływany (konstruktywne wotum nieufności).

    --
    PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji. © RAZ

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka