Dodaj do ulubionych

Opozycyjny Senat to uśmiech losu dla PiS!

15.10.19, 15:34
Senat to se może zablokować wybór X na prestiżowe apolityczne stanowiska rzecznika tego i owego czy prezesa tamtego (szacuję, że to jakieś pól tuzina stanowisk). Marszałek sobie lata, wszyscy senatorowie zatroskani i w togach. W systemie ustawodawczym spełniają rolę zbiorowego monarchy: o niczym nie decydują, ale zatwierdzają.

I nagle PiS traci senat! Państwo już nie jest zawłaszczone. Demokracja kwitnie. I to takim małym kosztem, że senat nie zatwierdzi sejmowej ustawy do 6-tej rano, co i tak było wielkim obciachem.

Możliwe jest też rozwiązanie polegające na tym, że senat będzie niepisowski z nazwy i pisowski z treści.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25310853,jan-f-libicki-kandydatem-pis-i-psl-na-marszalka-senatu-wiazace.html#s=BoxOpMT

--
PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji. © RAZ
Obserwuj wątek
    • perla_roztocza senatem nie da się rządzić 15.10.19, 16:10
      PiS ma 48 plus Lidia Staroń, w sumie 49.
      Opozycja 51 o ile niezależni to faktycznie opozycja. No i PO z PSL muszą być jednomyślni w każdej sprawie.
      A przecież 100% frekwencji jest tylko na pierwszym posiedzeniu.
      Izba będzie niewydolna i sparaliżowana.
      Ale masz rację Oleg, opozycja dostała ochłap i niech teraz gardłują o braku demokracji to im Prezes powie, że przecież mają demokratyczny senat, a skoro tak to jest demokracja właśnie.
      • oleg3 Re: senatem nie da się rządzić 15.10.19, 17:04
        Jest jeszcze jeden plusik, perła. Prokuratura bohatersko i merytorycznie, co i raz wnosi wniosek o pozbawienie immunitetu senatora X, Y czy Z. A "układ" odrzuca wniosek. Ziobro bezradny!
        Trzeba znów głosować na PiS! Więcej! Więcej! Więcej głosów!!!

--
        • oleg3 Re: senatem nie da się rządzić 15.10.19, 17:17
          Obierając ziemniaki do zupy aż się złapałem za głowę! Jak mogłem nie docenić geniuszu Komendanta. PO rządziło 8 lat i wszystko spierdoliło. PiS rządzi(ł) 8 lat, ale Dobra Zmiana została unicestwiona przez opozycyjny senat.

--
    • benek231 Re: Opozycyjny Senat to uśmiech losu dla PiS! 15.10.19, 16:22
      oleg3 napisał:

I nagle PiS traci senat! Państwo już nie jest zawłaszczone. Demokracja kwitnie.
      **
      Nie klam. Demokracja przestala kwitnac gdy PiS niezgodnie z prawem nie oglosil wyrokow TK, wyznaczyl dublerow do TK, a nastepnie niezgodnie z prawem wybral Przylebska na prezesa TK.
      Pozniej doszedl chocby polityczny wybor nowego skladu KRS oraz niezgodnej z Konstytucja Izby Dyscyplinarnej.

Dzieki m.in. powyzszym osiagnieciom doszedl byl PiS do swej obecnej pozycji i teraz najprawdopodobniej chcialby resetu czyli "chlopaki co bylo to bylo i zaczynamy od stanu na dzien dzisiejszy - kochajmy sie i zyjmy w zgodzie".

Bardzo malo wiesz na temat demokracji, wiec moze wypowiadaj sie o czyms innym.
          • oleg3 Re: Krzysiu, to nie jest Olimpiada dla 15.10.19, 17:28
            > Ale moze przestan myslec o demokracji. Mysl o czyms innym.

Ja Krzysiu piszę akurat o polityce. Nie jestem wyznawcą św. Demokracji.
            Ciekawi mnie jednak twoje roszczenie do kontroli moich myśli. To jakiś nowy trend czy tylko bezmyślne naśladowanie Orwella?

--
            • benek231 Re: Krzysiu, to nie jest Olimpiada dla 15.10.19, 18:51
              oleg3 napisał:

Ja Krzysiu piszę akurat o polityce. Nie jestem wyznawcą św. Demokracji. Ciekawi mnie jednak twoje roszczenie do kontroli moich myśli.
              **
              Gdybys ty tylko myslal to mialbys swiety spokoj. Ale ty niestety wyrazasz te swoje mysli, wykazujac sie kompletna ignorancja w temacie demokracji oraz senatu. Bo wbrew temu co nam tu opowiadasz senat zajmuje sie nie tylko pierdołami, wiec smialo moze nie istniec, ale bierze udzial w procesie tworzenia prawa.

Art. 121.

1.) Ustawę uchwaloną przez Sejm Marszałek Sejmu przekazuje Senatowi.

2.) Senat w ciągu 30 dni od dnia przekazania ustawy może ją przyjąć bez zmian, uchwalić poprawki albo uchwalić odrzucenie jej w całości. Jeżeli Senat w ciągu 30 dni od dnia przekazania ustawy nie podejmie stosownej uchwały, ustawę uznaje się za uchwaloną w brzmieniu przyjętym przez Sejm.

3.) Uchwałę Senatu odrzucającą ustawę albo poprawkę zaproponowaną w uchwale Senatu, uważa się za przyjętą, jeżeli Sejm nie odrzuci jej bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Istnienie senatu w demokracjach nie jest obowiazkowe, jednakze tam gdzie istnieje jest on jedna z bardzo waznych instytucji tworzacych prawa.
              Rozumiem, ze w systemie ktory popierasz tworzenie praw bedzie o wiele prostsze, szybsze i sprawiedliwsze, gdyz bedzie to robota monarchy, niemniej - obawiam sie - nie nastapi to ani za twojego zycia ani zycia twoich wnukow, wiec nie pieprz Oleg.
              • oleg3 Re: Krzysiu, to nie jest Olimpiada dla 15.10.19, 19:03
                Krzysiu, a senat może skutecznie zmienić przecinek w sejmowej ustawie? Senat może jedynie opóźnić proces legislacyjny: do 30 dni. Mam nadzieję, że nazwanie cię analfabetą nie będzie obrazą.

--
                • benek231 Re: Krzysiu, to nie jest Olimpiada dla 15.10.19, 20:38
                  oleg3 napisał:

> Krzysiu, a senat może skutecznie zmienić przecinek w sejmowej ustawie? Senat m
                  > oże jedynie opóźnić proces legislacyjny: do 30 dni. Mam nadzieję, że nazwanie c
                  > ię analfabetą nie będzie obrazą.
                  **
                  Jesli to ty mnie nazwiesz to nie bedzie obraza z cala pewnoscia. Ignorantem jestes przeciez. W dodatku widzisz te zabawe jako zero-jedynkowa podczas gdy jest ona czesto o wiele bardziej skomplikowana. W tym ukladzie jaki jest senat moze nic nie ugrac jesli pisiory pojda w zaparte niemniej ich propozycje zmian, czy nowych aktow prawnych trafiaja takze do opinii publicznej - ma miejsce dyskusja, publiczny spor, jawny konflikt, ktory moze obnazac glupote i kretynizm pisiorow, jesli to ma miejsce. Bez senatu w rekach opozycji pisiory ucinalyby dyskusje tak jak do tej pory. A tak musza bardziej martwic sie o sensownosc tego co robia czyli takze o wlasna liczebnosc gdyz ta, w obliczu ewidentnych kretynizmow, moze sie wykruszac. Czyli znow ta twoja stara szkola dychotomii - czarne-biale lub sloma-siano - wychodzi na wierzch. Tymczasem zycie jest o wiele bogatsze w barwy.
                  • oleg3 Re: Krzysiu, to nie jest Olimpiada dla 15.10.19, 20:47
                    Krzysiu,czytaj GW! Z ciebie nie jest senatorska głowa.

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,25312265,nowe-poslanki-z-ulicy-do-mownicy.html?disableRedirects=true#s=BoxWyboImg2

Jeśli Jarosław Kaczyński myśli, że największym problemem w parlamencie będzie dla Prawa i Sprawiedliwości Senat, w którym większość ma opozycja, może się srogo zawieść, gdy gruby kij w szprychy zacznie mu wtykać kobieca ekipa, jakiej jeszcze polski Sejm nie widział. Oto bowiem na fali zmian społecznych mandaty poselskie uzyskała rekordowa liczba progresywnych, liberalnych światopoglądowo kobiet.

--
    • qwardian Re: Opozycyjny Senat to uśmiech losu dla PiS! 15.10.19, 17:25

Który senat, bo będą trzy. Ten poprzedni, obecny i kolejny, jeżeli sąd rozpatrzy pozytywnie apelację Konfederacji. Im więcej wyborów tym więcej demokracji. Między wyborami jest autokracja..

--
      Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
      www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
    • oleg3 Marszałek senatu z PSL? 16.10.19, 12:05
      Rzecz jasna o ile nie da się kupić brakujących głosów w obozie PO.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25313408,wladyslaw-kosiniak-kamysz-o-sytuacji-po-wyborach-nie-ma-juz.html#s=BoxOpImg1
      Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w porannej rozmowie RMF FM stwierdził, że w nowej sejmowej układance "dwie największe partie w Senacie i w Sejmie muszą sobie zdać sprawę, że są jeszcze pozostałe bloki polityczne" i zacząć liczyć się z nimi chociażby w kwestii wyboru marszałków.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka