Dodaj do ulubionych

"Postępak" donosi........

16.10.19, 08:16
Podręcznik do religii przedstawia argumenty przeciwko teorii ewolucji. To, zdaniem autorów, m.in. druga zasada termodynamiki....

W szkolnym podręczniku do religii poddano w wątpliwość prawdziwość teorii ewolucji. Autorzy przedstawili szereg argumentów przeciw.
=====================
Czy Jezus wypowiadał się w tych sprawach? Może coś wiecie, wy, niepostępaki... wink

www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,25296518,podrecznik-do-religii-przedstawia-argumenty-przeciwko-teorii.html#s=BoxLSImg2

--
Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
Obserwuj wątek
    • sz0k postempak niech sprawdzi w słowniku znaczenie 16.10.19, 09:18
      babaobaba napisał:

> Podręcznik do religii przedstawia argumenty przeciwko teorii ewolucji. To, zdan
      > iem autorów, m.in. druga zasada termodynamiki....
      >
      > W szkolnym podręczniku do religii poddano w wątpliwość prawdziwość teorii ewolu
      > cji. Autorzy przedstawili szereg argumentów przeciw.

Słowa - "teoria".

--
      "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
      Nikołaj Gogol
      • babaobaba Re: postempak niech sprawdzi w słowniku znaczenie 16.10.19, 18:00
        sz0k napisał:

> babaobaba napisał:
        >
        > > Podręcznik do religii przedstawia argumenty przeciwko teorii ewolucji. To
        > , zdan
        > > iem autorów, m.in. druga zasada termodynamiki....
        > >
        > > W szkolnym podręczniku do religii poddano w wątpliwość prawdziwość teorii
        > ewolu
        > > cji. Autorzy przedstawili szereg argumentów przeciw.
        >
        > Słowa - "teoria".
        >
        ======================
        Cytat z linkowanego materiału:

"Choć każdy z powyższych argumentów nauka dawno obaliła, autorzy podręcznika do religii postanowili i tak umieścić je na swoich kartach."

No więc jak to jest z tą nauką kontra religia? Czy autorzy podręcznika zasługują na pochwałę czy pogardę. Śpieszę "donieść", że ta zabawa kleru kosztuje podatników ponad siedem miliardów złotych. Jeśli mamy wrócić do wiedzy sprzed stuleci to ja się z tym nie zgadzam tym bardziej, że wymaga się od wiernych by wierzyli w dogmaty to może niech od nauki niech będą naukowcy a od religii księża. Mieszanie tych dwóch spraw nie wyjdzie na zdrowie ani nauce ani religii.

--
        Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.
        • sz0k Re: postempak niech sprawdzi w słowniku znaczenie 17.10.19, 12:10
          babaobaba napisał:

> sz0k napisał:
          >
          > > babaobaba napisał:
          > >
          > > > Podręcznik do religii przedstawia argumenty przeciwko teorii ewoluc
          > ji. To
          > > , zdan
          > > > iem autorów, m.in. druga zasada termodynamiki....
          > > >
          > > > W szkolnym podręczniku do religii poddano w wątpliwość prawdziwość
          > teorii
          > > ewolu
          > > > cji. Autorzy przedstawili szereg argumentów przeciw.
          > >
          > > Słowa - "teoria".
          > >
          > ======================
          > Cytat z linkowanego materiału:
          >
          > "Choć każdy z powyższych argumentów nauka dawno obaliła, autorzy podręcznika do
          > religii postanowili i tak umieścić je na swoich kartach."

Rozumiem, zamiast słownika preferujesz artykuły z gazeta.pl
          Nieszczególnie mnie to dziwi. Keep on trolling.

--
          "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
          Nikołaj Gogol
          • babaobaba Re: postempak niech sprawdzi w słowniku znaczenie 17.10.19, 20:28
            sz0k napisał:

Rozumiem, zamiast słownika preferujesz artykuły z gazeta.pl
            Nieszczególnie mnie to dziwi. Keep on trolling
            ==================
            To bardzo porządny portal i należy mieć zaufanie do ich publikacji. Natomiast nie można wierzyć w żadne słowo tych, którzy chcieliby nas zawrócić do czasów średniowiecza.

Keep on trolling..... postanowiłem sprawdzić czym jest trollowanie bowiem z lubością posługujesz się tym epitetem w stosunku do mnie. Napiszę tak - warto czasem sprawdzić co oznacza jakieś używane słówko bo można wtopić. Znasz moje dobre serce więc za darmoszkę podzielę się tym co znalazłem:

businessinsider.com.pl/media/internet/kim-jest-troll-internetowy-portret-psychologiczny/zwn8e33

Będę wdzięczny za wskazanie tych cech, które by pasowały do mnie smile

--
            • sz0k Re: postempak niech sprawdzi w słowniku znaczenie 18.10.19, 09:18
              babaobaba napisał:

> sz0k napisał:
              >
              > Rozumiem, zamiast słownika preferujesz artykuły z gazeta.pl
              > Nieszczególnie mnie to dziwi. Keep on trolling
              > ==================
              > To bardzo porządny portal i należy mieć zaufanie do ich publikacji. Natomiast n
              > ie można wierzyć w żadne słowo tych, którzy chcieliby nas zawrócić do czasów śr
              > edniowiecza.
              >
              > Keep on trolling..... postanowiłem sprawdzić czym jest trollowanie bowiem z lub
              > ością posługujesz się tym epitetem w stosunku do mnie. Napiszę tak - warto czas
              > em sprawdzić co oznacza jakieś używane słówko bo można wtopić. Znasz moje dobre
              > serce więc za darmoszkę podzielę się tym co znalazłem:
              >
              > businessinsider.com.pl/media/internet/kim-jest-troll-internetowy-portret-psychologiczny/zwn8e33
              >
              > Będę wdzięczny za wskazanie tych cech, które by pasowały do mnie smile

Spadaj trollu.

--
              "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
              Fryderyk D. Wilhelmsen
      • babaobaba Re: Gdyby autorzy tego kompromitującego gniota... 16.10.19, 18:03
        wikul napisał:

> ... trochę się wysilili to wiedzieli by że to wszystko da się pogodzić. Ale pot
        > rzeba wiedzy i otwartości a nie przesądów i mitów z ub. wieku, przeznaczonych d
        > la maluczkich.
        >
        > pl.wikipedia.org/wiki/Michał_Heller

===================
        Może nasi księżulkowie chcieli wzbudzić "twórcze napięcie" jak pisał Heller. smile

--
        Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
    • felusiak1 Siermiężne próby 16.10.19, 18:39
      Teoria ewolucji ma swoich przeciwnikow w kregach naukowych.
      Ostatnio David Gelernter z Yale University wypowiedział sie przeciwko ale nie z powodów religijnych lecz czysto matematycznych. Teoria Darwina ma coraz wiecej luk. Dobrze tłumaczy adaptacje ale nie wyjasnia powstawania nowych gatunkow. Innymi slowy Teoria Darwina zostanie zaniedługo obalona.
      evolutionnews.org/2019/05/yales-david-gelernter-darwins-doubt-is-one-of-the-most-important-books-in-a-generation/
      • babaobaba Re: Siermiężne próby 16.10.19, 19:52
        .... i zostanie ludzkości Biblia?
        Ja uważam, że jeśli są luki to należy je wyjaśnić. To po pierwsze a poza tym jakiś jeden David to trochę mało bo temat jest zbyt obszerny by mógł go objąć jeden, nawet wybitny, naukowiec.

--
        Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
        • felusiak1 Re: Siermiężne próby 16.10.19, 20:23
          Nie jeden David. On opóścil darwinizm ostatnio. Jest o tym w artykule. Odrzucenie Darwina nie ma nic wspolnego z religią, z biblią. I nie pochodzi od biologów lecz od fizyków i matematykow.
          Szansa przypadkowego powstania funkcjonalnej proteiny to 10 do 77 potegi. Szansa powstania planety takiej jak Ziemia to 10 do 282 potegi.
          • snajper55 Re: Siermiężne próby 20.10.19, 02:48
            felusiak1 napisał:

> Nie jeden David. On opóścil darwinizm ostatnio. Jest o tym w artykule. Odrzucen
            > ie Darwina nie ma nic wspolnego z religią, z biblią. I nie pochodzi od biologów
            > lecz od fizyków i matematykow.
            > Szansa przypadkowego powstania funkcjonalnej proteiny to 10 do 77 potegi. Szans
            > a powstania planety takiej jak Ziemia to 10 do 282 potegi.

Jaka jest szansa, że z wysokości 5 km trafisz kroplą wody w ziarnko grochu leżące na ziemi?

S.
            --
            Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
      • wikul Skąd wiecie, że Ziemia jest kulą? 16.10.19, 19:55
        Skąd wiecie, że Ziemia jest kulą? Nie sprawdziliście tego sami. Nie widzieliście żadnych prawdziwych dowodów. Nigdy nie przeprowadziliście żadnych obliczeń. Myślicie, że Ziemia jest kulą, bo wam tak powiedziano! Nazywam się Marcin Napiórkowski. Wykładam w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i zajmuję się badaniem współczesnych mitów. Na łamach Magazynu TVN24 będę teraz regularnie śledził światowe zmowy w serii #tospisek!. Niech drżą reptilianie, masoni, cykliści i weganie. Nikt nie może czuć się bezpieczny. A wy zostańcie na nasłuchu. Prawda wkrótce wyjdzie na światło dzienne. ...

www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/istnieje-zewnetrzna-krawedz-swiata-200-dowodow-na-to-ze-ziemia-jest-plaska,122,2191
          • jenisiej Wkład polskiej uczonej do ewolucjonizmu 18.10.19, 21:06
            Benia Krzyk napisał:
            amerykanscy wyznawcy kreacjonizmu z wielkim poswieceniem poszukiwali prehistorycznych sladow czlowieka odcisnietych w skale wulkanicznej, tuz obok sladow dinozaurow.

Mogli zapytać Polaków:

Czekamy na nagrodę Nobla smile

--
            - To zbyt inteligentne teksty jak na XX i zbyt poprawnie napisane - ortografia, niemal brak literówek, bez chaosu, uporządkowane, czyste cytaty, interpunkcja, ogólna estetyka, dbałość o czytelność. Tego nie da się w jednej chwili nauczyć. Jenisiej?
            - Kompletnie o nim zapomnialem. Moze byc Jeni.wink
            - Też o nim myślałem.
        • babaobaba Re: Skąd wiecie, że Ziemia jest kulą? 16.10.19, 20:20
          wikul napisał:

> Skąd wiecie, że Ziemia jest kulą? Nie sprawdziliście tego sami. Nie widzieliści
          > e żadnych prawdziwych dowodów. Nigdy nie przeprowadziliście żadnych obliczeń. M
          > yślicie, że Ziemia jest kulą, bo wam tak powiedziano! Nazywam się Marcin Napiór
          > kowski. Wykładam w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i zaj
          > muję się badaniem współczesnych mitów. Na łamach Magazynu TVN24 będę teraz regu
          > larnie śledził światowe zmowy w serii #tospisek!. Niech drżą reptilianie, mason
          > i, cykliści i weganie. Nikt nie może czuć się bezpieczny. A wy zostańcie na nas
          > łuchu. Prawda wkrótce wyjdzie na światło dzienne. ...
          >
          >
          > www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/istnieje-zewnetrzna-krawedz-swiata-200-dowodow-na-to-ze-ziemia-jest-plaska,122,2191

=================
          Wzmiankowani księża powinni tego "gieniusza" zaprosić do współredagowania podręcznika smile

--
        • snajper55 Re: Skąd wiecie, że Ziemia jest kulą? 20.10.19, 02:43
          wikul napisał:

> Skąd wiecie, że Ziemia jest kulą? Nie sprawdziliście tego sami. Nie widzieliści
          > e żadnych prawdziwych dowodów.

A nawet jakby widzieli, to przecież te dowody mogły być sprokurowane przez Szatana, aby omamić człowieka i sprowadzić go ze ścieżki wiary.

S.
          --
          Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka