Dodaj do ulubionych

No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow ?

21.10.19, 21:04
www.tvn24.pl/pis-chce-ponownego-przeliczenia-glosow-w-wyborach-do-senatu-w-szesciu-okregach-wnioski-do-sadu-najwyzszego,979209,s.html
Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN, mówiąc wcześniej o wnioskach PiS, gdy wiadomo było o dwóch pierwszych, stwierdził, że w ramach protestów wnioskodawca złożył wnioski o oględziny kart wyborczych na rozprawie, porównanie kart wyborczych z protokołami poszczególnych komisji wyborczych, ponowne przeliczenie głosów na rozprawie oraz o umożliwienie wnioskodawcy wypowiedzenia się na rozprawie, w szczególności co do kart do głosowania, które zostały zakwalifikowane jako głosy nieważne. Michałowski informował, że w obu złożonych wówczas protestach podniesiono ten sam zarzut naruszenia przepisów Kodeksu wyborczego (art. 227) polegający na niewłaściwym zakwalifikowaniu głosów jako nieważne, podczas gdy głosy te powinny zostać uznane za ważne.

.............................................................................................................................

Na stronie PKW mozna zajrzec do kazdego obwodu by sprawdzic jaka byla liczba glosow niewaznych (komisja wyszczegolnia ile glosow i z jakiego powodu zostaly uznane za niewazne). Wyrywkowo sprawdzilam w miejscach gdzie zdecydowanie wygral kandydat
PiS - oraz w miejscach, ktore PiS uznaje teraz za 'podejrzane' i wnioskuje o sprawdzenie/przeliczenie glosow. Proporcje glosow waznych i niewaznych - sa podobne.

No ale co ja tam wiem wink

tete
Obserwuj wątek
      • benek231 No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 22.10.19, 03:49
        felusiak1 napisał:

Nie przypuszczam, aby wyniki wyborów w tych okregach uległy zmianie.
        **
        Czy moze raczej dasz slowo honoru, ze nie ulegna te wyniki zmianie. Bo samo twoje przypuszczanie jakos niewielkie robi na mnie wrazenie. No bo niby na jakiej podstawie przypuszczasz(?) Czy moze bez zadnej podstawy? Ot tak po prostu przypuszczasz sobie...(?)

Po to wprowadzili pisiory prawo o poprawianiu zakreslen na listach wyborczych by z tego prawa moc korzystac, gdy zajdzie taka potrzeba. Tak jak teraz. Czyli z cala pewnoscia znajda wsrod niewaznych glosow takie ktore smialo mozna "poprawic". Na swoja korzysc oczywiscie. No bo jaki inny bylby sens poprawiania(?) Przeciez nie na korzysc opozycji.

Gdyby chodzilo o sama weryfikacje to pewnie nie byloby problemu. Ale zgodnie ze swoim prawem pisiory moga "poprawiac" glosy niewazne i robic z nich wazne. Znaczy beda oszukiwac i falszowac. A wiesz dlaczego? Otoz dlatego, ze ja nie przyjmuje do wiadomosci ich dobrej woli oraz uczciwosci. Posadzam ich wylacznie o nieuczciwe zamiary, ba przekonany jestem co do tego.

• wkkr Re: No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 22.10.19, 10:48
            To moze przeliczmy wszystkie głosy a nie tylko tam gdzie PiS przegrał stosunkowo niewielką liczba głosów?
            Może niech PO policzy głosy tam gdzie kandydat opozycji przegrał nieznaczną większością głosów?
            Może niech przy okazji uzna za ważne głosy postawione na logo KO.....
            Czy PiS naprawdę tego chce? Może stracą jeszcze parę mandatów....

--
            Ceterum censeo Russia delendam esse
            • oleg3 Re: No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 22.10.19, 11:46
              A ktoś Abstrakt zabrania uprawnionym podmiotom składania stosownych wniosków?

> To moze przeliczmy wszystkie głosy a nie tylko tam gdzie PiS przegrał stosunkowo niewielką liczba głosów?

OTUA nie zabrania! OTUA zmusza sądy do zajmowania się protestami wyborczymi. Na tym właśnie (m.in) polega DEMOKRACJA. Czy KOD już wezwał sądy do odrzucenia wszystkich protestów wyborczych bez ich rozpatrywania?

Ja nawet chciałbym być demokratą. Chciałbym dołączyć do tej lepszej części. Mądrzejszej. Wykształconej. Tylko qurwa ciągle przeszkadza mi, demonstrowana przez tych mądrzejszych, głupota.

--
              PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji. © RAZ
            • astra18 Re: No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 22.10.19, 12:49
              wkkr napisał:

> To moze przeliczmy wszystkie głosy a nie tylko tam gdzie PiS przegrał stosunkow
              > o niewielką liczba głosów?
              > Może niech PO policzy głosy tam gdzie kandydat opozycji przegrał nieznaczną wię
              > kszością głosów?

Oczywiście pod bacznym okiem wszystkich "europejskich demokratów", wedle życzenia Grzecha.
                • babaobaba Re: No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 23.10.19, 08:51
                  wkkr napisał:

> Bez nadzoru OBWE jakiekolwiek liczenie sprawdzające nie ma sensu bo PiS jest zd
                  > olny do wszystkiego - nawet do fałszerstwa na tym etapie. Liczenie głosów przez
                  > sędziów wyklętych to farsa.
                  >

=================
                  .... i Astra 18 o tym wie ale nie odpowie. Po pisowsku, niesprawiedliwie i niemoralnie.
                  Nie po to przecież kombinowali przy Prawie Wyborczym by teraz przegrać. Nie po to powołali SWOJĄ komisję by teraz przegrać. To postępowanie po katolicku przez ateistów nie bojących się Boga.

--
                  Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
                • snajper55 Re: No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 24.10.19, 20:52
                  wkkr napisał:

> Bez nadzoru OBWE jakiekolwiek liczenie sprawdzające nie ma sensu bo PiS jest zd
                  > olny do wszystkiego - nawet do fałszerstwa na tym etapie. Liczenie głosów przez
                  > sędziów wyklętych to farsa.

Fałszerstw nie dokonuje się w czasie liczenia głosów. Fałszerstwa robi się przed liczeniem głosów. Sądzisz że te kłódki na drzwiach piwnic i papierowe plomby to są jakieś przeszkody dla fachowców? A liczyć to sobie potem można w świetle jupiterów i na oczach setek kamer.

S.
                  --
                  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
        • felusiak1 Re: No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 22.10.19, 06:27
          benek, ty naprawdę jesteś dogmatyczny dekiel. Wyjasniam ci w drodze szczerego wyjatku bo ponizam sie tłumaczac mułowi do czego jest alfabet.
          1. Komisja wyborcza to nie partyjna jaczejka. tam wszyscy patrza sobie na rece zatem nie mozna oszukać licząc.
          2. Ja, w przeciwieństwie do ciebie, tak jak e_te zajrzałem do wynikow i dla przykładu w Okregu 12 kandydat PiS przegrał róznicą 2451 głosów. Głosów nieważnych było 2844. Nie ma najmniejszej szansy aby wśród tych nieważnych głosów znaleźć potrzebne 2452 głosy na PiS. Jak znajdą 20 to bedzie cud.
          • t_ete Re: No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 22.10.19, 09:57
            felusiak1 napisał:

> Nie ma najmniejszej szansy aby wśród tych nieważnych głosów znaleźć
            > potrzebne 2452 głosy na PiS. Jak znajdą 20 to bedzie cud.

A w jaki sposob moga znalezc wsrod niewaznych glosow - glosy na PiS?

Musieliby szukac wsrod glosow - gdzie zaznaczono 'iksem' nazwiska
            obydwu kandydatow... Juz kraza opowiesci, ze moga to byc 'dodatkowe iksy'
            zaznaczone innym kolorem/ innym dlugopisem.
            Przypuscmy, ze takowe znajda - to jak mozna udowodnic, ktory kolor
            byl 'pierwotny' ?

Rownie dobrze mozna spekulowac, ze 'pierwotne' wskazanie bylo
            na kandydata opozycji a jakis 'PiS-owiec' w komisji dobazgral drugi 'iks' by
            uniewaznic glos.

Wg mnie to bez sensu...

Poza tym jesli sprawdzales liczbe niewaznych glosow - musiales zauwazyc, ze
            wiekszosc tych niewaznych glosow liczonych w komisjach
            obwodowych - to glosy 'puste' a nie 'dwuiksowe'.

tete
            • felusiak1 Re: No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 22.10.19, 20:03
              Moga. Glosy liczone są przez maszynę (scanner). Podczas recznego liczenia glos odrzucony może okazać się ważny.
              Ktoś postawil x, zamazal go i postawił x przy innym nazwisku. Maszyna uznaje to za głos niewazny. Reczne liczenie uzna taki głos.
              Rzecz w tym, ze to może nie być głos na PiS.
              Na dobra sprawę nie ma powodów do kwestionowania wyników i nie wiem dlaczego PiS to robi. Wydaje sie to być nieracjonalne.
          • benek231 Re: No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 22.10.19, 19:42
            felusiak1 napisał:

1. Komisja wyborcza to nie partyjna jaczejka.
            **
            Ale ta nowa izba SN to partyjna jaczejka i najpierw ona bedzie decydowac co, gdzie, i jak korygowac.
            A komisja wyborcza nie jest partyjna jaczejka jesli rzeczywiscie opozycja ma w nich wystarczajaco duzo ludzi by skutecznie kontrolowac pisiory. I tu mam powazne watpliwosci czy ma.

Ja nie jestem dekiel ale ty jestes zdecydowany dogmatyczny pisior i nie probuj sie wylgiwac. Wszystkie watpliwosci notorycznie tlumaczysz na korzysc PiS.
            Czy ty, Einstein, doprawdy nie potrafisz zrozumiec co znaczy kompletny brak zaufania do partii rzadzacej?
    • t_ete Re: No to jakie beda te 'wlasciwe' wyniki wyborow 22.10.19, 11:12
      > Proporcje glosow waznych i niewaznych - sa podobne.

Podam przyklady (% niewaznych glosow w kartach do glosowania)
      - przyjrzyjcie sie : tak wygladala liczba glosow niewaznych zarowno tam gdzie PiS przegral
      jak i tam - gdzie PiS wygral 'boj' o Senat

Stanislaw Gawlowski - 2,5 %
      Gabriela Morawska-Stanecka - 2,9 %
      Wadim Tyszkiewicz - 2,2 %
      Lidia Staron - 1,8 %
      Jerzy Wenderlich - 2,0 %
      Aleksander Pociej - 3,3 %
      Margareta Budner - 3,3 %
      Krzysztof Mroz - 2,5 %
      Zdzislaw Pupa - 2,9 %
      Krzysztof Michalkiewicz - 1,8 %
      Stanislaw Karczewski - 2,4 %
      Jacek Wlosowicz - 2,9 %
      Jan Hamerski 2,1 %

tete
    • perla_roztocza totalsi się kompromitują na całej linii 22.10.19, 11:43
      a tete im wtóruje.
      1. protesty wyborcze są zagwarantowane przez prawo w kodeksie wyborczym, art. 82 i 83.
      2. totalsi zrobili to samo co PiS, złożyli 2 protesty tam gdzie nieznacznie wygrał PiS ale o tym nie mówią.
      3. totalsi wrzeszczą o zamachu na demokratyczne wybory czym przyznają, ze w Polsce jest demokracja co kwestionowali przez 4 ostatnie lata.
      4. na Florydzie, kluczowym stanie tamtych wyborów, liczono głosy x razy bo różnica między Buszem jr. a Alem Gorem była minimalna, i nikt z tego powodu nie krzyczał o dyktaturze i przekręcie wyborczym, a już w ogóle beneficent wyborów Busz jr. właśnie.
      • t_ete Niechlujne ... 22.10.19, 12:05
        perla_roztocza napisał:

> 1. protesty wyborcze są zagwarantowane przez prawo w kodeksie wyborczym, art. 8
        > 2 i 83.

Ja nic nie mam do protestow wyborczych ale do argumentu o
        duzej liczbie glosow zakwalifikowanych przez komisje obwodowe - jako niewazne
        .
        W ostatnim poscie podalam procent tych glosow w roznych 'obwodach
        senackich'.

> 2. totalsi zrobili to samo co PiS, złożyli 2 protesty tam gdzie nieznacznie wyg
        > rał PiS ale o tym nie mówią.

Nie to samo. Argumenty sa zupelnie inne.
        Chodzi o naruszenie kodeksu wyborczego.

> 3. totalsi wrzeszczą o zamachu na demokratyczne wybory czym przyznają, ze w Pol
        > sce jest demokracja co kwestionowali przez 4 ostatnie lata.

Wrzeszcza, wyja ... a PiS zawsze oskarza o falszowanie wyborow gdy je przegrywa.

> 4. na Florydzie, kluczowym stanie tamtych wyborów, liczono głosy x razy bo różn
        > ica między Buszem jr. a Alem Gorem była minimalna, i nikt z tego powodu nie krz
        > yczał o dyktaturze i przekręcie wyborczym, a już w ogóle beneficent wyborów Bus
        > z jr. właśnie.

No i ?
        Przypomniec co PiS wyprawial po wyborach samorzadowych 2014 ?
        Do tej pory nie przeprosil za tamte oskarzenia.

tete
        • oleg3 Re: Niechlujne ... 22.10.19, 12:23
          >Nie to samo. Argumenty sa zupelnie inne.
          > Chodzi o naruszenie kodeksu wyborczego.

Orzekła Tete. Jako autorytet moralny. Niestety orzeczenia autorytetów moralnych nie są znane OTUA. Protesty POKO to jądro demokracji, protesty PiS to autorytarne ciągotki. Kalizm w stanie czystym!

--
          • perla_roztocza Re: Niechlujne ... 22.10.19, 12:33
            oleg3 napisał:

> Protesty POKO to jądro demokracji, protesty PiS to autorytarne ciągotki.

otóż to, przejście z PO do PiS to kradzież, przejście z PiS do PO to pozyskanie właśnie.
          • t_ete Re: Niechlujne ... 22.10.19, 15:11
            oleg3 napisał:

> Orzekła Tete. Jako autorytet moralny. Niestety orzeczenia autorytetów moralnych
            > nie są znane OTUA. Protesty POKO to jądro demokracji, protesty PiS to autoryt
            > arne ciągotki. Kalizm w stanie czystym!

...............z uraza orzekl Oleg ...

Jestes w stanie odroznic protest z argumentem o zlamaniu
            kodeksu wyborczego (chodzi o 'wstawienie' na liste
            kandydata po smierci Kornela Morawieckiego - nie dotrzymano wskazanego
            w kodeksie terminu) czy protest ws. pomylonego w druku kart - logo
            od gdybania ze gdzies bylo za duzo glosow niewaznych - i czesc z nich
            moze byla glosami na kandydata PiS ?

Jesli nie odrozniasz - trudno.

Ja napisalam w otwarciu watku o co chodzi
            a Ty po prostu pleciesz... w chorze z Perla.

tete

• oleg3 Re: Niechlujne ... 22.10.19, 15:45
              t_ete napisała:

> ...............z uraza orzekl Oleg ...
              A gdzie ta uraza?

> w stanie odroznic protest z argumentem o zlamaniu kodeksu wyborczego
              > Jesli nie odrozniasz - trudno.

Wreszcie zrozumiałem! Postęp ma polegać na likwidacji sądów.

--
              • t_ete Czy to jest 22.10.19, 19:10
                oleg3 napisał:

> Wreszcie zrozumiałem! Postęp ma polegać na likwidacji sądów.

................. czy to jest remake Monty Python
                - wersja dla zagubionych w Polsce ?

tete
                • oleg3 Re: Czy to jest 22.10.19, 19:56
                  > ................. czy to jest remake Monty Python
                  > - wersja dla zagubionych w Polsce ?

To byłaby wersja optymistyczne Teta. Wersja zakładająca, ze reżyser, aktorzy i widzowie znają swoje role w spektaklu. A tak niestety nie jest. Aktorzy biorą się za pisanie tekstów, reżyserzy organizują turne, a przekwitłe już ślicznotki wygryzają młode striptizerki. Nikt nie gra swojej roli.

--
              • perla_roztocza Re: Niechlujne ... 22.10.19, 19:34
                oleg3 napisał:

> Wreszcie zrozumiałem! Postęp ma polegać na likwidacji sądów.

w PiSie dobrze wiedzą, że przegrają w sądzie. I o to im chodzi.
                Bo nikt już nie będzie mógł mówić, że sądy straciły niezależność i steruje nimi Prezes czy Ziobro właśnie.
            • felusiak1 Re: Niechlujne ... 22.10.19, 20:22
              W okregu Kornela Morawieckiego są dwa wyjścia. Albo uznać kandydaturę dopisanego kandydata za nieważną albo przeprowadzić nowe wybory. W pierwszym przypadku wyborcy PiS zostana pozbawieni głosu zatem rozsadne byłoby przeprowadzic nowe wybory.

Glosy liczone sa maszynowo i za każdym kolejnym przeliczaniem wynik jest inny. Nie tylko w Polsce. Tak jest na calym świecie. Przy recznym liczeniu czesc glosow nieważnych uznana zostanie za ważne ale to i tak nie da zwyciestwa PiSowi. To po cholerę było zaczynać zadyme.
              • t_ete Re: Niechlujne ... 22.10.19, 21:31
                felusiak1 napisał:

> W okregu Kornela Morawieckiego są dwa wyjścia. Albo uznać kandydaturę dopisaneg
                > o kandydata za nieważną albo przeprowadzić nowe wybory. W pierwszym przypadku w
                > yborcy PiS zostana pozbawieni głosu zatem rozsadne byłoby przeprowadzic nowe wy
                > bory.

Zgadzam sie. Nie sadze by SN uznajac niewaznosc wyboru - nie zdecydowal o przeprowadzeniu nowych wyborow.

Nawiasem mowiac komisarz wyborczy, ktory zdecydowal o zarejestrowaniu kandydata
                w miejsce po zmarlym Kornelu Morawieckim choc kodeks wyborczy wyraznie mowi o terminie najpozniej 15 dni przed wyborami- powinien z hukiem i w nieslawie - wyleciec.
                Poza tym - o zarejestrowaniu kandydata decyduje okregowa komisja wyborcza, nie komisarz.
                To co ? Zaspala ? Nie rozumiem tego ...

> Glosy liczone sa maszynowo i za każdym kolejnym przeliczaniem wynik jest inny.
                > Nie tylko w Polsce. Tak jest na calym świecie. Przy recznym liczeniu czesc glos
                > ow nieważnych uznana zostanie za ważne ale to i tak nie da zwyciestwa PiSowi. T
                > o po cholerę było zaczynać zadyme.

Maszynowo ?
                Glosy w komisjach obwodowych liczone sa recznie. Sporzadzany jest protokol.
                Protokol trafia dalej - do okregowej komisji wyborczej (oraz spakowane karty
                do glosowania).

tete
                • felusiak1 Re: Niechlujne ... 22.10.19, 21:57
                  Nie wiedziałem, ze Polska jest tak zacofana. Liczą ręcznie a to oznacza, ze PiS zakwestionowal wybory w zupelnie innym celu. Oni wiedza, ze nie uzyskaja dodatkowych głosów. Ciekawe. Czy aby nie chodzi o sprowokowanie wkroczenia tzw. instytucji europejskich do polskich wyborow?

• t_ete Re: Niechlujne ... 22.10.19, 22:29
                    felusiak1 napisał:

> Nie wiedziałem, ze Polska jest tak zacofana. Liczą ręcznie a to oznacza, ze PiS
                    > zakwestionowal wybory w zupelnie innym celu. Oni wiedza, ze nie uzyskaja dodat
                    > kowych głosów. Ciekawe. Czy aby nie chodzi o sprowokowanie wkroczenia tzw. inst
                    > ytucji europejskich do polskich wyborow?

Nie wiem po co PiS-owi ta awantura.
                    Jedyne (jak dla mnie) wytlumaczenie - ze to przekaz dla wlasnych
                    wyborcow. Wszedzie spiski, oszustwa, wrog czuwa - ale MY pilnujemy,
                    kontrolujemy, walczymy na wielu frontach itd.

tete

• benek231 Re: Niechlujne ... 23.10.19, 06:23
                      t_ete napisała:

Nie wiem po co PiS-owi ta awantura.
                      **
                      Jak to po co - dla odbicia kilku senackich mandatow. Wystarczy im odbic 3 a znow beda mieli wszystko w swoich rekach i znow - jak poprzednio - beda mogli w pelni kontrolowac proces polityczny, olewac opozycje i tworzyc ustawy w 24 godziny. Dla mnie jest to oczywiste.
                      W warunkach w ktorych Senat znajduje sie w rekach opozycji pisiorom nie tylko bedzie znacznie trudniej przepychac ustawy ale - co rownie wazne - opozycja bedzie w posiadaniu b. waznej mownicy z ktorej propagandowo torpedowac bedzie poczynania kaczystow. A kaczy totalsi czuja sie dobrze tylko gdy w rekach maja wszystko.
                      • benek231 PS... Opinie nowej senatorki-elektki :O) 23.10.19, 06:38
                        >> Morawska-Stanecka podkreślała, że może sobie tylko wyobrazić rwetes, jaki powstałby, gdyby to opozycja miała przewagę kilku mandatów w Sejmie. - Wtedy wszystkie wyniki byłyby przeliczane jeszcze raz, bo PiS nie mieści się w głowie, że może przegrać. I jeszcze raz, i jeszcze raz, aż wreszcie policzono by w "sposób prawidłowy". To jest przerażające, to naprawdę sytuacja dramatyczna - mówiła Morawska-Stanecka. >>
                        i
                        >> Protestami PiS zajmie się teraz nowa izba Sądu Najwyższego (Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych), co do której jest sporo wątpliwości, bo sędziów wybrała Krajowa Rada Sądownictwa wcześniej obsadzona przez polityków. Zdaniem polityczki Lewicy taka sytuacja to "porażka państwa polskiego". - Ja od trzech lat stoję przed sądami. Te protesty były właściwe i zasadne. PiS zdemolowało państwo prawa, gdyby tak nie było, to nikt nie miałby wątpliwości - dodała. >>

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25332847,gabriela-morawska-stanecka-senatorka-elektka-lewicy-w-poranku.html#s=BoxOpImg5
                        • benek231 "Krok po kroku po Senat. Tak mogą zmienić :O) 23.10.19, 07:21
                          wynik wyborów"

Łukasz Woźnicki, Dominika Wielowieyska

22 października 2019 | 18:35

Co się będzie działo z protestami wyborczymi? Oto 10 punktów, które wam wszystko wyjaśnią

1. Protest wyborczy może wnieść pełnomocnik komitetu wyborczego, szef komisji wyborczej albo sam wyborca. Ma na to siedem dni od czasu ogłoszenia wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą. Protesty mogą dotyczyć ważności wyborów ogólnie, ważności wyborów w danym okręgu albo wyboru konkretnej osoby. Autor protestu musi sformułować zarzut wskazujący, jakie przestępstwo przeciw wyborom popełniono albo które przepisy dotyczące głosowania lub ustalenia wyników wyborów naruszono. A także wskazać na to konkretne dowody.

2. Protesty wnosi się do Sądu Najwyższego. Rozpoznaje je Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych (IKNiSP). To jedna z dwóch nowych izb SN utworzonych w ramach prezydenckiej „reformy” sądownictwa. Andrzej Duda obsadził izbę od zera i powołał do niej 20 sędziów. Wszystkich wskazała mu w ubiegłym roku upolityczniona Krajowa Rada Sądownictwa.

3. Protesty rozpoznają trzyosobowe składy sędziów IKNiSP. Wyznacza ich system informatyczny wdrożony w SN. Program przydziela sprawy sędziom z listy alfabetycznej zgodnie z kolejnością wpływu do sądu. Sprawy dwóch pierwszych protestów PiS otrzymali ostatni sędziowie na liście alfabetycznej: Krzysztof Wiak, Jacek Widło i Grzegorz Żmij. Dodatkowo sprawy tego samego skarżącego mogą zostać połączone do wspólnego rozpoznania. Decyzję o wyznaczeniu składów formalnie podejmuje prezes IKNiSP. Jest nim dr hab. Joanna Lemańska, koleżanka prezydenta Andrzeja Dudy z Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

4. Pełnomocnik komitetu wyborczego PiS wystąpił do SN o oględziny kart do głosowania i porównanie ich z protokołami komisji wyborczych, a także o ponowne przeliczenie głosów. Teoretycznie może do tego dojść w samym SN, ale w praktyce taki przypadek miał miejsce tylko raz – w latach 90.

5. Zwykle SN występuje o przeprowadzenie oględzin kart czy protokołów do sądu okręgowego z danego okręgu wyborczego, jeśli uzna takie oględziny za zasadne. Później sąd występuje do komisji wyborczej o udostępnienie kart do głosowania czy protokołów. Karty do głosowania są przechowywane w urzędach gmin i miast, które prowadziły komisje wyborcze.

6. Sędziowie mogą podjąć decyzję o przeliczeniu głosów. Mogą liczyć sami albo powierzyć je zespołowi sekretarzy, którzy będą pracować pod ich nadzorem. Przepisy wyborcze nie przewidują obecności obserwatorów.

7. Po rozpoznaniu protestu trzyosobowy skład IKNiSP wydaje opinię, w której stwierdza, czy zarzuty były zasadne, a jeśli tak – czy nieprawidłowości miały wpływ na wynik wyborów.

8. O ważności wyborów i ważności wyboru konkretnego posła albo senatora, przeciwko któremu wniesiono protest, IKNiSP decyduje w pełnym składzie 20 sędziów. Stosowną uchwałę izba musi podjąć nie później niż w ciągu 90 dni od dnia wyborów.

9. Izba w pełnym składzie może odrzucić protest wyborczy lub stwierdzić wygaśnięcie mandatu posła albo senatora, a także nakazać przeprowadzenie ponownych wyborów w konkretnym okręgu. Może też nakazać powtórzenie tylko konkretnych czynności, gdy np. do nieprawidłowości doszło przy liczeniu głosów.

10. Decyzje trzyosobowego i pełnego składu IKNiSP nie podlegają zaskarżeniu.

wyborcza.pl/7,75398,25335572,krok-po-kroku-po-senat-tak-moga-zmienic-wynik-wyborow.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.maly
      • benek231 Totalsi czyli totalitarni klerofaszysci :O) 22.10.19, 19:53
        Na przyklad tacy jak ty, i reszta waszego antydemokratycznego gowna.
        Na co liczy Kaczynski jest dla mnie oczywiste: na powtorke wyborow w zakwestionowanych okregach. Do stracenia nie ma nic a wszystko do wygrania, gdyz liczy na jeszcze wieksza mobilizacje swojego elektoratu i nagonienie do nich niepewnych czy neutralnych. Liczy na to, ze opozycja nie bedzie taka dobra w poderwaniu swych wyborcow. Gra warta jest swieczki bo chodzi o te 3-4 senackie mandaty ktore znowu dadza pisiorom pelna kontrole akcji.
        • oleg3 Re: Totalsi czyli totalitarni klerofaszysci :O) 22.10.19, 20:04
          Ty Benek jesteś nie tylko moralne gówno, ale przede wszystkim kompletny dureń. Opisujesz scenariusz, który Jarkacz mógłby zastosować gdyby był w sytuacji Nateniahu. Wygrana w tych okręgach senackich nie warunkuje rządzenia.

Pies nie może zgwałcić suki. Nawet w Oregonie.

--
          • benek231 Totalsi czyli totalitarni klerofaszysci :O) 22.10.19, 22:02
            Jestes amoralne gowno czym dodatkowo wykazales sie w watku Qwardiana - totalna kompromitacja. Takiej wszawej zaplutej, klamliwej i pokretnej koscienej kurwy jak ty nie widzialem nigdy do tej pory.
            A, ze w dodatku jestes antydemokratyczne gowno wiec ja kompletnie nie znajduje w tobie kandydata na rozmowce. Co najwyzej moge ci splunac w ten wredny klamliwy pisiorski pysk.

forum.gazeta.pl/forum/w,13,168844329,168844329,Proces_pedalenia_dzieci_w_Poznaniu_nie_powiodl_sie.html
    • t_ete A to ... 22.10.19, 20:03
      ................. a to jest swietne :

"Ustalenie, iż część głosów zostało nieprawidłowo uznanych za nieważne, zaś w rzeczywistości powinny być one uznane jako głosy poparcia dla kandydata KW Prawo i Sprawiedliwość decyduje o tym, że najwięcej głosów uzyskał kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość" — napisał we wniosku szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/czy-oboz-wladzy-ma-racje-skarzac-wyniki-do-senatu-sprawdzamy-zarzuty-politykow-pis/b8cvy1h

tete

ps. Krzysztof Sobolewski - przewodniczacy Komitetu Wykonawczego PiS
      • oleg3 Re: A to ... 22.10.19, 20:12
        Tete,

koniecznie chcesz zostać licencjonowaną idiotką (czyli blondynką)? Cytujesz (jak przypuszczam) pismo sądowe, które musi spełniać określone kryteria, a komentujesz je jak wypowiedź w TVN/TVP.

--
        • t_ete Re: A to ... 22.10.19, 22:20
          oleg3 napisał:

> koniecznie chcesz zostać licencjonowaną idiotką (czyli blondynką)? Cytujesz (j
          > ak przypuszczam) pismo sądowe, które musi spełniać określone kryteria, a kome
          > ntujesz je jak wypowiedź w TVN/TVP.

Wkleilam jedynie fragment uzasadnienia.
          Chcialabym przeczytac calosc
          bo fragment jest fascynujacy
          ale niestety - nikt calosci nie cytuje.
          Na stronie PiS tez nie ma ...
          A szkoda.

tete

ps. Oleg, przyznam, ze wisi mi czy zostane uznana za idiotke przez Ciebie czy jakas
          'rade medrcow' z Aquanet ; mozecie mnie przebijac 'osinowym kolkiem' roznych wyrazow
          tak jak to czynicie od dluzszego czasu ... takie zycie wink

• oleg3 Re: A to ... 23.10.19, 11:00
            Tete, nie zostaniesz męczennicą.

Tete napisała:
            "ps. Oleg, przyznam, ze wisi mi czy zostane uznana za idiotke przez Ciebie czy jakas
            'rade medrcow' z Aquanet ; mozecie mnie przebijac 'osinowym kolkiem' roznych wyrazow
            tak jak to czynicie od dluzszego czasu ... takie zycie "

--
    • institoris2 po co tyle emocji? 22.10.19, 23:25
      to zwykla PR akcja ze strony PiSu, robiona dlatego, ze w przeciwienstie wyborow do Sejmu, ktore PiS wygralo zdecydowanie i co wazniejsze, znacznie zwiekszylo poparcie w porownaniu do poprzednich, wybory do Senatu PiS przegralo, bo utracilo kilkanascie mandatow.
      Porazka dla partii, ktora stara sie kreowac mit ugrupowania, ktore zna tylko jeden kierunek, od sukcesu do sukcesu, jest wizerunkowo wyjatkowo niekorzystna.
      Jakos trzeba ta porazke przed wlasnymi wyznawcami wytlumaczyc, wiec czemu nie zasugerowac, ze cos bylo nie tak z liczeniem glosow.
      Jest jeszcze jeden aspekt, a mianowicie szluszna skarga Konfederacji na kurwizje Kurskiego; o tym, po zamecie, jakiego PiS narobil, malo kto bedzie pamietal/wspominal.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka