Dodaj do ulubionych

O katolickich sklonnosciach do nienawisci :O)

30.10.19, 04:25
>> Niewiele zatem trzeba, żeby otrzymać etykietę „polakożercy” bądź „zdrajcy”. Wystarczy jedna wypowiedź sprzed lat, która godzi w jakiś współczesny dogmat, a od razu można znaleźć się na liście anty-Polaków. A z tej trudno się wypisać, nie ma odwołania, a i o przebaczenie nie łatwo. Dyskusja się kończy, a osoba ta latami może być postrzegana przez pryzmat jednej wypowiedzi.

Jednak mechanizm ten działa wybiórczo; jednym wypominane jest każde nieprawomyślne słówko, wypowiedzi innych dziwnym trafem są pomijane lub wyciszane. Tak było w przypadku Jarosława Kaczyńskiego, którego słowa z kwietnia 1998 roku przeszły w zasadzie bez echa. Mówił wtedy o dwóch modelach działalności rosyjskiej w Polsce. „[…] Drugi wzorzec nazywam targowickim. Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. Czyż Targowica nie była właśnie narodowa, katolicka, czyż nie pałała szacunkiem do polskiej przeszłości?”. Mimo takich stwierdzeń nikt nie odsądzał prezesa od czci i wiary, nie podważał jego polskości, nie stosował najwyższego stopnia przymiotnika…>>

studioopinii.pl/archiwa/195586
Tokarczuk ma szczescie, ze oprocz narodowego katolicyzmu jest jeszcze w Polsce troche zdrowego rozsadku i uczciwosci. Inaczej przede wszystkim ona zostalaby zjedzona.
Obserwuj wątek
  • benek231 O katolickich sklonnosciach do nienawisci :O) 30.10.19, 16:43
   "Wystarczy jedna wypowiedź sprzed lat, która godzi w jakiś współczesny dogmat, a od razu można znaleźć się na liście anty-Polaków. A z tej trudno się wypisać, nie ma odwołania, a i o przebaczenie nie łatwo. Dyskusja się kończy, a osoba ta latami może być postrzegana przez pryzmat jednej wypowiedzi."
   **
   Co ciekawe tak to wyglada jedynie po jednej stronie politycznego spectrum - po prawej. Typowo uczniacka mentalnosc i typowo uczniackie zachowania gowniarstwa przez lata przedrzezniajacego czyjes przypadkowe poslizniecie jezykowe, na przyklad. Mentalnie polska prawica to takie wlasnie durne szczyle.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka