Dodaj do ulubionych

Antoni M. marszałkiem seniorem

05.11.19, 15:14
- Na marszałka seniora Senatu wyznaczona została Barbara Borys-Damięcka, na marszałka seniora Sejmu pan prezydent wyznaczył pana posła Antoniego Macierewicza - ogłosił Błażej Spychalski.

Jak podkreśli rzecznik Andrzeja Dudy, prezydentowi zależało, by "tak jak to było w 2015 r. marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto ma piękną kartę opozycyjną". - Ktoś, kto zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu został pan Antoni Macierewicz. Pan prezydent poinformował zarówno panią senator, jak i pana ministra Antoniego Macierewicza o swojej decyzji - powiedział Spychalski.

źródło

_______________________________________________________
Prezydent Andrzej Duda ma wytypować marszałka seniora spośród 10 najstarszych wiekiem nowo wybranych posłów. Pierwsza w kolejce jest Iwona Śledzińska-Katarasińska (Koalicja Obywatelska; 78 lat). Drugi najstarszy wiekiem nowo wybrany poseł to Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji (77 lat). Kolejni to Dariusz Rosati z KO (73 lata) i 71-letni Antoni Macierewicz (PiS).

źródło
--
PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji. © RAZ
Obserwuj wątek
  • babaobaba Re: Antoni M. marszałkiem seniorem 05.11.19, 17:21
   Choć najmłodszy to jednak jego wybrano, zatem to nie kryterium wiekowe decydowało a "piękna karta opozycyjna". smile
   Przymioty umysłu zdecydowanie nie były brane pod uwagę....   --
   Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
  • piq rosyjski agent marszałkiem seniorem sejmu RP,... 05.11.19, 20:21
   ...realizator rosyjskiej kampanii hybrydowej "Zamach w drodze do Katynia" wg scenariusza specjalistki Moskwy od wojen behawioralnych Tatiany Karacuby dostaje zaszczytną nagrodę od człowieczka, który zna aneks do raportu z likwidacji WSI. Za największy od czasów Targowicy podział w narodzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka