Dodaj do ulubionych

Marsz Niepodleglosci_2019

08.11.19, 12:58
Plakat tegorocznego Marszu zostal 'internetowo przedyskutowany'...
Jedni chwalili, inni sie oburzali. Niby - jak zawsze.

Ja uznalam go za groteskowy ... bo jak powiazac haslo
'Miej w opiece narod caly' z zacisnieta piescia opleciona rozancem ?
Zacisnieta piesc jako wyraz sily ? gniewu ? sprzeciwu ? triumfu ? ...
... z rozancem ???

Episkopat zachwytu nie wyrazil ale i mocno nie protestowal.

Inaczej - arcybiskup Depo : "Tu jest prośba o opiekę nad całym narodem, umocnienie wiary i zdrowego patriotyzmu, a nie nacjonalizmu, który występuje przeciwko innym. Chciałbym widzieć raczej otwarte,
gotowe do modlitwy dłonie oplecione różańcem niż pięść nawołującą do walki.

Abp Depo odwołał się do skrytykowanej przez włoskich biskupów postawy Mateo Salviniego,
który ostentacyjnie używał różańca w politycznej działalności. –
Nie zgadzam się z przedmiotowym, politycznym wykorzystywaniem różańca i modlitwy,
z nadużywaniem chrześcijańskich symboli
. "

Ale co tam arcybiskup.
Na twitterze caly hasztag : 'nie wstydze sie rozanca' ... (jakby zacisnieta piesc
byla czyms oczywistym).
A przeciez to wlasnie zacisnieta piesc jest kontrowersyjna a nie rozaniec.

Znalazlam dzisiaj tekst na S24. Bloger Alpejski apeluje (choc osobiscie nie sadze by
ten apel cokolwiek zmienil) :

"Chrześcijanin nie modli się z piąchami wzniesionymi w górę. Postawa modlitwy to rozłożone ręce i otwarte dłonie. Dłonie wyrażające otwarcie na boże dary. Postawa błagalna, to też złożone do modlitwy dłonie, ale nigdy złożone w pięści! Pięści to wyraz buntu i nieposłuszeństwa. To wyraz przemocy i siły.

Moim zdaniem ten symbol jest prowokacją mającą pokazać światu mitycznych „polskich nazioli”, jakich od paru lat media starają się wykreować w swoich nienawistnych Polsce doniesieniach. Rzekomych polskich nazioli w przerażającej liczbie wielu setek tysięcy. Czy tego chcecie? Czy chcecie, aby niechętne Polsce media miały gotowy materiał ilustracyjny pod kłamliwe o Polsce reportaże?

Apeluję do Was kochani Polacy, którzy dumnie poniesiecie w ten dzień polskie flagi, zrezygnujcie z prezentowania na marszu tegorocznego logo z pięścią! Obraża ono Boga i obraża Polskę, nawiązując do neonazistowskiej symboliki.

Zrobicie jak zechcecie, ale obowiązkiem każdego kochającego Polskę i Polaków człowieka jest zwrócenie uwagi na tę niestosowność, czy może nawet świadomą prowokację."

www.salon24.pl/u/alpejski/998665,slow-kilka-i-apel-w-sprawie-logo-promocyjnego-marszu-niepodleglosci
Bloger Alpejski nazywa to logo - 'prowokacja'.

Nie uzylabym tego okreslenia, to celowy zabieg.
'Ktos' potrzebuje paliwa do 'my Polacy-katolicy kontra 'lewacka' reszta swiata'.
Trzeba stale 'grzac pod kociolkiem' (politycznym).

Bo oczywiste jest przeciez w jaki sposob 'zachodnie media' beda komentowac plakaty
z zacisnieta piescia kojarzaca sie z 'White Power'. To najprostsze skojarzenie.

I oczywiste takze - kto publicznie bedzie gratulowal.

tete
Obserwuj wątek
    • oleg3 Masz Tete rację, ale 08.11.19, 13:15
      nie jesteś odpowiednią osobą do krytyki MN. A to dlatego, że krytykujesz zawsze i stale. Powód krytyki jest nieistotny.

Kłopot z symbolem MN2019 jest jeszcze taki, że ta zaciśnięta pięść została zerżnięta z "White Power” i ze swej istoty nie może być chrześcijańska.

--
      "Nie ma feminizmu bez weganizmu!!!"
      Sylwia Spurek, europoseł Wiosny
      • t_ete Re: Masz Tete rację, ale 08.11.19, 14:31
        oleg3 napisał:

> nie jesteś odpowiednią osobą do krytyki MN. A to dlatego, że krytykujesz zawsze
        > i stale. Powód krytyki jest nieistotny.

Tak Oleg, krytykuje MN - i przyczyny owej krytyki zawsze obszernie wyjasniam.
        Teraz rowniez.

Uwazasz, ze jestem 'nieodpowiednia osoba do krytyki MN' - a kto jest
        'odpowiedni' ?

> Kłopot z symbolem MN2019 jest jeszcze taki, że ta zaciśnięta pięść została zerż
        > nięta z "White Power” i ze swej istoty nie może być chrześcijańska.

Cieszy, ze to dostrzegasz.

tete
        • oleg3 Re: Masz Tete rację, ale 08.11.19, 14:43
          t_ete napisała:

> Tak Oleg, krytykuje MN - i przyczyny owej krytyki zawsze obszernie wyjasniam.
          > Teraz rowniez.

I nie żałujesz ani czasu ani atłasu. smile

--
          "PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji"
          © RAZ
    • sz0k Re: Marsz Niepodleglosci_2019 08.11.19, 13:29
      t_ete napisała:

> Episkopat zachwytu nie wyrazil ale i mocno nie protestowal.

Ojej... Episkopat znowu nie dorósł do oczekiwań tete. Nie to co kościół z Czerskiej, ten zawsze potępia stanowczo, zdecydowanie i z przytupem. Oczywiście tylko to co uzna za warte potępiania wg. podręcznej "Biblii postempaka". Resztę zbędzie milczeniem lub wręcz pochwali (profanacje, naigrywanie się z rzeczy świętych, bluźnierstwa, bluzgi wobec "wrogów nieubłaganego postempu", itp. itd.).

--
      "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
      Karol Marks
      • sz0k Innymi słowy 08.11.19, 13:46
        sz0k napisał:

> t_ete napisała:
        >
        > > Episkopat zachwytu nie wyrazil ale i mocno nie protestowal.
        >
        > Ojej... Episkopat znowu nie dorósł do oczekiwań tete. Nie to co kościół z Czers
        > kiej, ten zawsze potępia stanowczo, zdecydowanie i z przytupem. Oczywiście tylk
        > o to co uzna za warte potępiania wg. podręcznej "Biblii postempaka". Resztę zbę
        > dzie milczeniem lub wręcz pochwali (profanacje, naigrywanie się z rzeczy święty
        > ch, bluźnierstwa, bluzgi wobec "wrogów nieubłaganego postempu", itp. itd.).

1. Różaniec w zaciśniętej dłoni? Łolaboga, gwałtu, rety, grajcie larum! Papież niech rzuca ekskomunikę i na kolanach przeprasza tete i Michnika, posypując głowę popiołem!
        2. Różaniec włożony w ekskrementy, w kształcie fallusa w kolorach tęczy, czy tam inne chore profanacje? No co? Wolność artystyczna, wolność słowa i wyrazu! O co te katole sie plują? "Obraza uczuć religijnych" - a co to za debilizm?

--
        "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
        Nicolás Gómez Dávila
        • t_ete Re: Innymi słowy 08.11.19, 14:51
          sz0k napisał:

> 1. Różaniec w zaciśniętej dłoni? Łolaboga, gwałtu, rety, grajcie larum! Papież
          > niech rzuca ekskomunikę i na kolanach przeprasza tete i Michnika, posypując gło
          > wę popiołem!
          > 2. Różaniec włożony w ekskrementy, w kształcie fallusa w kolorach tęczy, czy ta
          > m inne chore profanacje? No co? Wolność artystyczna, wolność słowa i wyrazu! O
          > co te katole sie plują? "Obraza uczuć religijnych" - a co to za debilizm?

Ale sie podekscytowales.
          To niepotrzebne.

Jesli uwazasz piesc z rozancem za stosowne logo MN - to po prostu
          o tym napisz.

O 'rozancach w ekskrementach' napisal juz Jacek Dehnel relacjonujac 'Marsz Rownosci' w Bialymstoku :

"Różańce przemieszane z ekskrementami (...) Zwykli, zupełnie zwykli ludzie, pan Staszek z działki, pan Włodek, który kupuje w tym samym sklepie, pan Ryszard spod szóstki. Tyle, że z tymi porozciąganymi maskami zamiast twarzy, pozmienianymi w jakiś koszmarny sposób; z oczami nabiegłymi krwią, ze schrypłymi głosami. I kurwy, i dupy, i pedały – żadnego wykropkowywania tych słów, niech tu leżą i kłują w oczy. Że te różańce, że te krzyże, te trzymane wysoko ikony z obliczem Jezusa są utytłane w brudzie, przemieszane z najgorszymi słowami, ze językowymi ekskrementami, że to dopiero jest prawdziwa profanacja, o której żaden biskup się nie zająknie".

tete

• sz0k Re: Innymi słowy 08.11.19, 15:04
            t_ete napisała:

> Ale sie podekscytowales.
            > To niepotrzebne.

Super jakbyś większość tych swoich uwag kierowała zawsze w pierwszej kolejności do siebie. O "niewystarczającej reakcji", o "podekscytowaniu", itd. To nie ja założyłem ten pełen oburzenia i obłudy wątek.

--
            "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
            Karol Marks
            • t_ete Re: Innymi słowy 08.11.19, 15:20
              sz0k napisał:

> Super jakbyś większość tych swoich uwag kierowała zawsze w pierwszej kolejności
              > do siebie. O "niewystarczającej reakcji", o "podekscytowaniu", itd. To nie ja
              > założyłem ten pełen oburzenia i obłudy wątek.

Fakt, nie Ty zalozyles ten watek.
              Ale nie rozumiem dlaczego jest w Twojej opinii 'obludny'.
              To nic dziwnego, ze interesuje mnie wydarzenie, ktore
              swietuje rocznice niepodleglosci.

Wyrazilam swoje zdanie, przytoczylam komentarz Arcybiskupa Depo,
              wkleilam cytat z bloga Alpejskiego - jest link, mozna poczytac wpisy
              pod tekstem (niektore komentarze sa zbiezne z moimi
              odczuciami, inne z Twoimi).

tete

• sz0k Re: Innymi słowy 08.11.19, 16:15
                t_ete napisała:

> Ale nie rozumiem dlaczego jest w Twojej opinii 'obludny'.

Cóż tete, tak sobie tylko porównuję rakcje na ten plakat vs przeróżne tam "cipkomaryjki", bluźniercze parodie Mszy Św. czy obrazy świętych w kolorach LGBT.

--
                "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
                Fryderyk D. Wilhelmsen
                • t_ete Re: Innymi słowy 10.11.19, 12:40
                  sz0k napisał:

> Cóż tete, tak sobie tylko porównuję rakcje na ten plakat vs przeróżne tam "cipk
                  > omaryjki", bluźniercze parodie Mszy Św. czy obrazy świętych w kolorach LGBT.

A w Twoim watku, w ktorym wyrazales oburzenie w/w -
                  jaka wyrazilam opinie ? jaka byla moja reakcja ?

tete
                  • sz0k Re: Innymi słowy 11.11.19, 14:34
                    t_ete napisała:

> sz0k napisał:
                    >
                    > > Cóż tete, tak sobie tylko porównuję rakcje na ten plakat vs przeróżne tam
                    > "cipk
                    > > omaryjki", bluźniercze parodie Mszy Św. czy obrazy świętych w kolorach LG
                    > BT.
                    >
                    > A w Twoim watku, w ktorym wyrazales oburzenie w/w -
                    > jaka wyrazilam opinie ? jaka byla moja reakcja ?

Droga t_ete czy ja mam robić za Twojego prywatnego googla? Doprawdy nie znasz swoich własnych poglądów? Czy po prostu specjalnie grasz pierwszą naiwną i niewinną licząc, że oponentowi nie będzie się chciało przeczesywać forum? No rzeczywiście nie chce mi się, ale prostą kwerendę jeszcze mogę zrobić:

1. Tete broniąca bluźnierczej "Klątwy":
                    forum.gazeta.pl/forum/w,13,167521028,167521028,To_chyba_o_Klatwie_.html?p=167537393
                    2. Tete dumająca nad "obrazą uczuć religijnych" jako "chorobą psychiczną":
                    forum.gazeta.pl/forum/w,13,163470069,163470069,Tym_razem_o_uczuciach_bedzie_.html?p=164123074
                    (ciekawe czy analogiczne rozważania można zastosować do religiantów z Czerskiej i ich "nazifobii"?)

3. Tete broniąca profanacji obrazu Matki Bożej logotypem LGBT:
                    forum.gazeta.pl/forum/w,13,168064161,168064161,Pytania_o_obraze_uczuc_religijnych_.html?p=168064161
                    --
                    "Namaszczenie z Bożej łaski ograniczało władzę monarchy; przedstawiciel ludu jest reprezentantem absolutnego absolutyzmu."
                    Nicolás Gómez Dávila
                    • t_ete Re: Innymi słowy 11.11.19, 15:30
                      sz0k napisał:

> Droga t_ete czy ja mam robić za Twojego prywatnego googla? Doprawdy nie znasz
                      > swoich własnych poglądów? Czy po prostu specjalnie grasz pierwszą naiwną i niew
                      > inną licząc, że oponentowi nie będzie się chciało przeczesywać forum? No rzeczy
                      > wiście nie chce mi się, ale prostą kwerendę jeszcze mogę zrobić:

Czyli - pomimo oburzenia - nie utworzyles ani jednego watku, ktory wrazal
                      dezaprobate wobec 'obrazy uczuc religijnych'. Jak to mozliwe ?
                      Przeciez to wazny dla Ciebie
                      temat...
                      Ale oczekujesz, ze ja je bede otwierac
                      i w dodatku wypelnione taka trescia, z ktora sie zgadzasz ?
                      To tak nie dziala.

Nie rozumiem dlaczego
                      piszesz komentarze, ktore sa sprzeczne
                      z zalinkowanymi tekstami
                      .

> 1. Tete broniąca bluźnierczej "Klątwy":

Watek o 'Klatwie' zalozylam sama.
                      A dlaczego ? Wyjasnienie jest w otwarciu watku.

> 2. Tete dumająca nad "obrazą uczuć religijnych" jako "chorobą psychiczną":

Watek zalozyl Blueelvic. Wystarczy przeczytac moje wpisy by zrozumiec
                      co o tym mysle.

> (ciekawe czy analogiczne rozważania można zastosować do religiantów z Czerskiej
                      > i ich "nazifobii"?)

No widzisz. Gdybys moje wpisy przeczytal - mialbys pewnosc.

> 3. Tete broniąca profanacji obrazu Matki Bożej logotypem LGBT:

I znow moj watek.
                      Nie zauwazyles, ze w otwarciu znalazly sie pytania o to
                      - co jest profanacja uczuc religijnych ?

Z pewnoscia nie bronilam 'teczowej profanacji' obrazu Matki Boskiej -
                      bo dla mnie teczowa aureola nie profanuje obrazu. Ale bylam
                      ciekawa opinii innych forumowiczow - takze w sprawie
                      ohydnych dewocjonaliow (np. plastikowa figurka Matki Boskiej
                      jako pojemnik na wode swiecona).

tete
                      • sz0k Re: Innymi słowy 11.11.19, 16:11
                        t_ete napisała:

> Czyli - pomimo oburzenia - nie utworzyles ani jednego watku, ktory wraza
                        > l
                        > dezaprobate wobec 'obrazy uczuc religijnych'. Jak to mozliwe ?
                        > Przeciez to wazny dla Ciebie
                        > temat...
                        > Ale oczekujesz, ze ja je bede otwierac
                        > i w dodatku wypelnione taka trescia, z ktora sie zgadzasz ?
                        > To tak nie dziala.

Ale ja porównuję tylko Twoje reakcje, opinie i poglądy w bardzo podobnych sytuacjach (w końcu odpowiadam, na Twoje zdziwienie moim słowem "obłuda" w odniesieniu do twojej twórczości). Co mają do Tego moje poglądy, czy wątki które ja zakładałem?

>
                        > Nie rozumiem dlaczego
                        > piszesz komentarze, ktore sa sprzeczne
                        > z zalinkowanymi tekstami
                        .
                        >
                        > > 1. Tete broniąca bluźnierczej "Klątwy":
                        >
                        > Watek o 'Klatwie' zalozylam sama.
                        > A dlaczego ? Wyjasnienie jest w otwarciu watku.

Czyli nie bronisz w nim "Klątwy"? Bo ja to napisałem, a zarzucasz mi że napisałem nieprawdę. Co ma do tego autorstwo wątku?

> > 2. Tete dumająca nad "obrazą uczuć religijnych" jako "chorobą psychiczną"
                        > :
                        >
                        > Watek zalozyl Blueelvic. Wystarczy przeczytac moje wpisy by zrozumiec
                        > co o tym mysle.

Przeczytałem i oczekuję konsekwencji w dość zbliżonej sytuacji, którą opisuje ten wątek, który otworzyłaś.

> Z pewnoscia nie bronilam 'teczowej profanacji' obrazu Matki Boskiej -
                        > bo dla mnie teczowa aureola nie profanuje obrazu. Ale bylam
                        > ciekawa opinii innych forumowiczow - takze w sprawie
                        > ohydnych dewocjonaliow (np. plastikowa figurka Matki Boskiej
                        > jako pojemnik na wode swiecona).

Znowu nie widzę co ma do czegokolwiek kto był autorem wątku? A "bronisz" w sensie nie widzisz nic niestosownego (w odróżnieniu od sytuacji z plakatem). Innymi słowy:
                        1. Matka Boska Częstochowska w kolorach LGBT - wyrozumiałość, zero zdziwień (ewentualnie tylko w kierunku tych oburzonych), akceptacja ("mnie nie obraża").
                        2. Różaniec w zaciśniętej pięści - oburzanko, larum, jak tak można, a co na to Kościół, wstyd, powinni tego zakazać, to obraza Boga i religii.
                        Widzisz obłudę?

--
                        "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
                        Fryderyk D. Wilhelmsen
                        • t_ete Re: Innymi słowy 11.11.19, 22:52
                          sz0k napisał:

> Ale ja porównuję tylko Twoje reakcje, opinie i poglądy w bardzo podobnych sytua
                          > cjach (w końcu odpowiadam, na Twoje zdziwienie moim słowem "obłuda" w odniesien
                          > iu do twojej twórczości). Co mają do Tego moje poglądy, czy wątki które ja zakł
                          > adałem?

Alez te sytuacje wcale nie sa podobne.

Piesc owinieta rozancem jest w moim odczuciu groteskowa
                          szczegolnie w zestawieniu z - 'Miej w opiece narod caly ...'.
                          Niektorzy (katolicy) wyrazali sie o niej entuzjastycznie, inni byli
                          oburzeni. Przedstawiciele KK tez mieli rozne opinie.

> Czyli nie bronisz w nim "Klątwy"? Bo ja to napisałem, a zarzucasz mi że napisał
                          > em nieprawdę. Co ma do tego autorstwo wątku?

Nie.
                          Zalozylam watek poniewaz w necie co i rusz pojawialo sie
                          stwierdzenie, ze podczas spektaklu 'Klatwa' 'odbywa sie zbiorka pieniedzy dla zabojcy
                          Kaczynskiego' - co powodowalo gromkie protesty, ze podczas przedstawienia
                          'publicznie nawoluje sie do zbrodni' i zadania by 'zdjeto spektakl'.
                          Odbywala sie ta zbiorka czy nie ? Fakt czy interpretacja ?
                          Znalazlam tekst Bartlomieja Kozlowskiego, ktory poddal analizie
                          'teatralne wydarzenie' (w kontekscie zarzutu protestujacych)
                          - i uznalam, ze to 'dobre pole' do dyskusji
                          dla tych, dla ktorych wolnosc slowa jest bardzo wazna - czemu dawali
                          wyraz czesto - tu - na forum.

> Przeczytałem i oczekuję konsekwencji w dość zbliżonej sytuacji, którą opisuje t
                          > en wątek, który otworzyłaś.

Ale tematy tych watkow sa kompletnie rozne.
                          Dla Ciebie byc moze sa podobne. W kazdej z tych spraw
                          dojrzysz profanacje/bluznierstwo -
                          i odpowiedz jest prosta.
                          Moje oceny i emocje sa inne.

> Znowu nie widzę co ma do czegokolwiek kto był autorem wątku? A "bronisz" w sens
                          > ie nie widzisz nic niestosownego (w odróżnieniu od sytuacji z plakatem). Innymi
                          > słowy:
                          > 1. Matka Boska Częstochowska w kolorach LGBT - wyrozumiałość, zero zdziwień (ew
                          > entualnie tylko w kierunku tych oburzonych), akceptacja ("mnie nie obraża").

Teczowa aureola jest ladna. Moim zdaniem nie spaskudza wizerunku
                          Matki Boskiej, nie 'odbiera' Jej swietosci. Ja - mowiac
                          szczerze - nie mam zlych skojarzen z tecza.
                          Nic na to nie poradze.

> 2. Różaniec w zaciśniętej pięści - oburzanko, larum, jak tak można, a co na to
                          > Kościół, wstyd, powinni tego zakazać, to obraza Boga i religii
                          .
                          > Widzisz obłudę?

A nie nie ... Prosze mi nie dopisywac.
                          Napisalam, ze 'Piesc z rozancem' to groteska (czyli pomieszanie roznych swiatow
                          - tu sprzeciwu/gniewu/sily - z modlitwa).

Bardziej intryguje mnie to, ze ludzie, ktorzy mocno podkreslaja swoja religijnosc
                          akceptuja 'Piesc z rozancem' i jednoczesnie sklonni byliby wsadzac do wiezienia
                          za 'bluznierstwo' w postaci teczowej aureoli Matki Boskiej.

To bardzo ciekawe.

tete
                          • sz0k Re: Innymi słowy 12.11.19, 00:45
                            t_ete napisała:

> Teczowa aureola jest ladna. Moim zdaniem nie spaskudza wizerunku
                            > Matki Boskiej, nie 'odbiera' Jej swietosci. Ja - mowiac
                            > szczerze - nie mam zlych skojarzen z tecza.
                            > Nic na to nie poradze.

Tete rżnięcie głupa i wmawianie że 6-kolorowy logotyp środowisk LGBT (jednoznacznie wrogich Kościołowi) to "zwykła tęcza" (która ma 7 kolorów!) i "nie ma nic złego" w przystrajaniu nim wizerunków świętych, jest robieniem z siebie i ze słuchaczy idiotów. Zupełnie analogicznym do tego, które Ci się nie spodobało w odniesieniu do tłumaczeń o "niewinności i nieszkodliwości" zaciśniętej pięści (rzeczywiście dość śmieszne, nie ukrywam). Ja tylko proszę o odrobinę konsekwencji!
                            No i oczywiście wyrażam szczerą nadzieję, że wszystkie "zaciśnięte pięści" wywołują u Ciebie jednakowe, negatywne skojarzenia. Łącznie z tymi od "Black lives matter", "Czarnych panter", itd.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/51/Protest_march_in_response_to_the_Philando_Castile_shooting_%2828084964251%29.jpg/1024px-Protest_march_in_response_to_the_Philando_Castile_shooting_%2828084964251%29.jpg

--
                            "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
                            Nicolás Gómez Dávila
                            • snajper55 Re: Innymi słowy 12.11.19, 03:45
                              sz0k napisał:

> Tete rżnięcie głupa i wmawianie że 6-kolorowy logotyp środowisk LGBT (jednoznac
                              > znie wrogich Kościołowi) to "zwykła tęcza" (która ma 7 kolorów!) i "nie ma nic
                              > złego" w przystrajaniu nim wizerunków świętych, jest robieniem z siebie i ze sł
                              > uchaczy idiotów.

Zwykła tęcza, ta na niebie, ma nieskończenie wiele kolorów. Ponieważ nie jesteśmy w stanie narysować takiej tęczy, rysujemy jej uproszczony widok mający 6, 7, 9, 17 czy 342 kolory. Każdy z nich jest obrazem zwykłej tęczy.

S.
                              --
                              Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
                              • sz0k Re: Innymi słowy 12.11.19, 08:15
                                snajper55 napisał:

> > uchaczy idiotów.
                                >
                                > Zwykła tęcza, ta na niebie, ma nieskończenie wiele kolorów. Ponieważ nie jesteś
                                > my w stanie narysować takiej tęczy, rysujemy jej uproszczony widok mający 6, 7,
                                > 9, 17 czy 342 kolory. Każdy z nich jest obrazem zwykłej tęczy.

Snajper usłyszał 'idiotów' i poczuł konieczność się zameldować. Nic się nie stało towarzyszu, śpijcie dalej, nikt was nie wołał.

--
                                "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem."
                                Ludwik Pasteur
                            • t_ete Re: Innymi słowy 12.11.19, 10:04
                              sz0k napisał:

> Tete rżnięcie głupa i wmawianie że 6-kolorowy logotyp środowisk LGBT (jednoznac
                              > znie wrogich Kościołowi) to "zwykła tęcza" (która ma 7 kolorów!) i "nie ma nic
                              > złego" w przystrajaniu nim wizerunków świętych, jest robieniem z siebie i ze sł
                              > uchaczy idiotów.

Alez nikomu nic nie wmawiam.
                              Napisalam o tym jakie we mnie to budzi emocje
                              a nie o tym - jakie powinny to byc emocje.

A to oznacza, ze nie wyzywam ludzi,
                              ktorzy czuja sie 'teczowa Madonna' - urazeni.

>Zupełnie analogicznym do tego, które Ci się nie spodobało w od
                              > niesieniu do tłumaczeń o "niewinności i nieszkodliwości" zaciśniętej pięści (rz
                              > eczywiście dość śmieszne, nie ukrywam). Ja tylko proszę o odrobinę konsekwencji
                              > !
                              > No i oczywiście wyrażam szczerą nadzieję, że wszystkie "zaciśnięte pięści" wywo
                              > łują u Ciebie jednakowe, negatywne skojarzenia. Łącznie z tymi od "Black lives
                              > matter", "Czarnych panter", itd.

Nie moze byc jednakowych skojarzen.
                              Poniewaz wazny jest kontekst, emocje.
                              Zacisnieta piesc uniesiona w gore -
                              symbolizuje sprzeciw, protest, gniew.
                              Wazne przeciwko czemu ten protest
                              i jaki bedzie jego skutek.

Przywolales przyklady
                              - organizacji radykalnych.
                              Ja moge dodac jeszcze inna radykalna - White Power.

Dodaj do tego rozaniec i modlitwe.

Mozna polaczyc 'obalenie kapitalizmu bialych'
                              czy 'supremacje bialej rasy'
                              z modlitwa by Matka Boska miala w opiece
                              'narod caly' ?

Nie mozna.

Powtorze jeszcze raz : zacisnieta piesc z rozancem
                              i modlitwa 'Miej w opiece narod caly' -
                              jest groteskowa poniewaz probuje polaczyc
                              sprzeciw/gniew z symbolem religijnosci i modlitwa.

tete
                              • sz0k Re: Innymi słowy 12.11.19, 10:39
                                t_ete napisała:

> Nie moze byc jednakowych skojarzen.
                                > Poniewaz wazny jest kontekst, emocje.

No właśnie tete, no właśnie. Więc dlaczego zaciśnięta pięść nie ma być, jak to nazwałaś, wyrazem "gniewu/sprzeciwu" wobec dajmy na to grzechu, nieprawości, niezgody wobec deprawatorów polskich dzieci i młodzieży, wrogów polskiej tradycji, kultury, itd.?
                                Twoje rozumienie kontekstu i Twoje emocje związane z zaciśniętą pięścią mają być wykładnią? OK. Tylko przyjmij, że w takim razie moje rozumienie kontekstu i moje emocje związane z zastosowaniem logotypu LGBT na rzeczach dla mnie świętych i ważnych też jest wykładnią i przestań mi wciskać te kity o "niewinnej tęczy".

--
                                "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem."
                                Ludwik Pasteur
                                • t_ete Re: Innymi słowy 12.11.19, 16:02
                                  sz0k napisał:

> No właśnie tete, no właśnie. Więc dlaczego zaciśnięta pięść nie ma być, jak to
                                  > nazwałaś, wyrazem "gniewu/sprzeciwu" wobec dajmy na to grzechu, nieprawości, ni
                                  > ezgody wobec deprawatorów polskich dzieci i młodzieży, wrogów polskiej tradycji
                                  > , kultury, itd.?
                                  > Twoje rozumienie kontekstu i Twoje emocje związane z zaciśniętą pięścią mają by
                                  > ć wykładnią?

Wykladnia ?
                                  Co Ty pleciesz ...

Po raz kolejny tlumaczyc nie bede.
                                  Stworzylam watek, wyjasnialam Ci kilka razy co mysle o 'Piesci z rozancem',
                                  i dlaczego.

Koniec kropka.

> OK. Tylko przyjmij, że w takim razie moje rozumienie kontekstu i m
                                  > oje emocje związane z zastosowaniem logotypu LGBT na rzeczach dla mnie świętych
                                  > i ważnych też jest wykładnią i przestań mi wciskać te kity o "niewinnej tęczy"

Alez prosze bardzo.
                                  Przyjelam juz znacznie wczesniej - czego zdajesz sie nie zauwazac.

tete

• benek231 Re: Innymi słowy 12.11.19, 16:20
                                t_ete napisała:

> Mozna polaczyc 'obalenie kapitalizmu bialych'
                                > czy 'supremacje bialej rasy'
                                > z modlitwa by Matka Boska miala w opiece
                                > 'narod caly' ?
                                >
                                > Nie mozna.
                                **
                                Mozna mozna, klero-faszysci nie maja z tym najmniejszych problemow poniewaz wszyscy inni niz oni to, po prostu, nie jest narod.
                          • benek231 Re: Innymi słowy 12.11.19, 04:47
                            t_ete napisała:
                            >
                            > Bardziej intryguje mnie to, ze ludzie, ktorzy mocno podkreslaja swoja religijno
                            > scakceptuja 'Piesc z rozancem' i jednoczesnie sklonni byliby wsadzac do wiezienia
                            za 'bluznierstwo' w postaci teczowej aureoli Matki Boskiej.
                            >
                            > To bardzo ciekawe.
                            **
                            – Wykorzystanie symboli do wszelkiego rodzaju zewnętrznych manifestacji jest dla mnie zawsze sytuacją, budzącą wielką wątpliwość i nieporozumienie. Mówiłem już w przeszłości, kiedy dotyczyło to użycia krzyża na jakimś marszu, na którym padały hasła ksenofobiczne czy rasistowskie. Mówiłem zdecydowanie, że nie można iść pod krzyżem głosząc jednocześnie nienawiść do drugiego człowieka – wskazywał Prymas Polski.

natemat.pl/290121,marsz-niepodleglosci-2019-abp-polak-krytycznie-o-logo-z-piescia-i-rozancem

Bardzo interesujaca jest religijnosc tych roznych Sz0kow, ktorym niewlasciwe uzycie symboli religijnych przeszkadza tylko wowczas gdy robia to "oni".

• t_ete Re: Marsz Niepodleglosci_2019 08.11.19, 14:35
        sz0k napisał:

> Ojej... Episkopat znowu nie dorósł do oczekiwań tete. Nie to co kościół z Czers
        > kiej, ten zawsze potępia stanowczo, zdecydowanie i z przytupem. Oczywiście tylk
        > o to co uzna za warte potępiania wg. podręcznej "Biblii postempaka". Resztę zbę
        > dzie milczeniem lub wręcz pochwali (profanacje, naigrywanie się z rzeczy święty
        > ch, bluźnierstwa, bluzgi wobec "wrogów nieubłaganego postempu", itp. itd.).

A oprocz tradycyjnej 'mantry' - bedzie cos na temat ?
        Na przyklad komentarz do wypowiedzi Arcybiskupa Depo nt. piesci
        z rozancem ?

tete
        • sz0k Re: Marsz Niepodleglosci_2019 08.11.19, 14:56
          t_ete napisała:

> A oprocz tradycyjnej 'mantry' - bedzie cos na temat ?
          > Na przyklad komentarz do wypowiedzi Arcybiskupa Depo nt. piesci
          > z rozancem ?

A jaki może być komenatrz? Odpowiedź bardzo dobra, taka jak powinna być. No ale dla tete przecież nie wystarczająca.

--
          "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
          Nikołaj Gogol
          • t_ete Re: Marsz Niepodleglosci_2019 08.11.19, 15:03
            sz0k napisał:

> A jaki może być komenatrz? Odpowiedź bardzo dobra, taka jak powinna być. No ale
            > dla tete przecież nie wystarczająca.

Alez jest wystarczajaca.
            Piesc z rozancem to dla Ciebie takie logo 'jakie powinno byc'.

tete
            • sz0k Re: Marsz Niepodleglosci_2019 08.11.19, 15:09
              t_ete napisała:

> sz0k napisał:
              >
              > > A jaki może być komenatrz? Odpowiedź bardzo dobra, taka jak powinna być.
              > No ale
              > > dla tete przecież nie wystarczająca.
              >
              > Alez jest wystarczajaca.

Tete w poście otwierającym: "Episkopat zachwytu nie wyrazil ale i mocno nie protestowal."
              Tete teraz: "ależ jest wystarczająca"...
              Tete za 5 minut: któż to zdoła odgadnąć?

> Piesc z rozancem to dla Ciebie takie logo 'jakie powinno byc'.

I to wywnioskowałaś po tym jak napisałem, że odpowiedź arcybiskupa Depo była "bardzo dobra"... nie mam więcej pytań Wysoki Sądzie...

--
              "Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek."
              Gilbert Keith Chesterton
              • t_ete Re: Marsz Niepodleglosci_2019 08.11.19, 15:29
                sz0k napisał:

Pogubilam sie, nie rozumiem o co Ci chodzi.

- o jednozdaniowy 'skrot' z komentarza Episkopatu ?

Tu jest cala wypowiedz Rzecznika Episkopatu i inne komentarze.

gloria.tv/post/HqFXasXYtvLW44hrHMJjQAmpf

tete
              • t_ete Jednak nieporozumienie 08.11.19, 15:35
                sz0k napisał:

> I to wywnioskowałaś po tym jak napisałem, że odpowiedź arcybiskupa Depo była "b
                > ardzo dobra"... nie mam więcej pytań Wysoki Sądzie...

Zrozumialam, ze ta 'piesc z rozancem' jest bardzo dobra (jako logo).
                Stad moj pozniejszy komentarz.

Jesli napisales to o odpowiedzi arcybiskupa Depo - uznaj moj komentarz za
                nieistniejacy. No i przepraszam

tete
      • babaobaba Re: namawiam do wsparcia 10.11.19, 20:23
        institoris2 napisał(a):

> marszniepodleglosci.pl/wplaty/

========================
        Drodzy Parafianie, wpłacajcie kasę na gilotynę, którą utniemy wam głowę. Bedzie dobrze naostrzona - nie będzie bolało... wink

--
        Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
        • qwardian Re: namawiam do wsparcia 10.11.19, 21:53
          Po co ten dziecinny protest? Utrzymujesz rodziny Narodowców w sejmie, Grzegorza Brauna, Roberta Winnickiego, Krzysztofa Bosaka. Dokładasz się do pięknych inwestycji Ojca Tadeusza Rydzyka, które zapewnią ciepło w domach toruńskich mieszkańców. Dlaczego nie mógłbyś się dołożyć dla organizatorów Marszu Niepodległości..

--
          Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
          www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
    • benek231 Re: Marsz Niepodleglosci_2019 08.11.19, 16:34
      Skoro rutynowo walili przeciwnikow po lbach krzyzem, do dlaczego nie uzyc rozanca do walenia po szczekach i w nos(?) Wlasnie tak jak na tym logo owija sie rozaniec wokol piesci. Bo uzywanie kastetu byloby nieprzyzwoite i ktos moglby sie przyczepic. Co innego poharatac komus ryja przedmiotem swietym - o to nie mozna miec pretensji. A jak ktos je bedzie mial to zapewne dopusci sie bluznierstwa przeciwko rozancowi, i bedzie mozna przylozyc mu raz jeszcze.
      • t_ete Re: Marsz Niepodleglosci_2019 10.11.19, 12:38
        benek231 napisał:

> Co innego poharatac komus ryja przedmiotem swietym - o to nie mozna
        > miec pretensji. A jak ktos je bedzie mial to zapewne dopusci sie bluznierstwa
        > przeciwko rozancowi, i bedzie mozna przylozyc mu raz jeszcze.

Mam podobne odczucie.
        Rozaniec 'uswieca' przemoc ...

tete
        • benek231 Re: Marsz Niepodleglosci_2019 10.11.19, 18:59
          Tete napisała:

Mam podobne odczucie.
          Rozaniec 'uswieca' przemoc ...
          **
          Oczywiscie. Po to dodaja do swych bandyckich rysunkow te rozne krzyzyki i matki boskie.
          Tak sie zlozylo, ze wczoraj obejrzalem film Wolyn. Zwrocilem uwage na przygotowania Ukraincow do rzezi Polakow - to zbiorowe skandowanie (patriotycznych) sloganow i formulek (zupelnie jak ci narodowcy skandujacy "kto ty jestes, Polak maly...), namaszczanie mordercow przez jednego z popow, zagrzewanie ich do "boju" przez przywodcow, oraz ich samych rozpalonych i kipiacych zadza wykonania swego "patriotycznego obowiazku". Sluchajac tego skandowania powiedzialem do zony, ze w poniedzialek to samo bedzie w Warszawie. Bo to ta sama nacjonalistyczna holota, zdolna do najpaskudniejszych czynow. Jesli nie dzis jeszcze, to z cala pewnoscia juz jutro.
          • t_ete Re: Marsz Niepodleglosci_2019 11.11.19, 00:05
            benek231 napisał:

> Tak sie zlozylo, ze wczoraj obejrzalem film Wolyn. Zwrocilem uwage na przygotow
            > ania Ukraincow do rzezi Polakow - to zbiorowe skandowanie (patriotycznych) slog
            > anow i formulek (zupelnie jak ci narodowcy skandujacy "kto ty jestes, Polak mal
            > y...), namaszczanie mordercow przez jednego z popow, zagrzewanie ich do "boju"
            > przez przywodcow, oraz ich samych rozpalonych i kipiacych zadza wykonania swego
            > "patriotycznego obowiazku". Sluchajac tego skandowania powiedzialem do zony, z
            > e w poniedzialek to samo bedzie w Warszawie. Bo to ta sama nacjonalistyczna hol
            > ota, zdolna do najpaskudniejszych czynow. Jesli nie dzis jeszcze, to z cala pew
            > noscia juz jutro.

Ja z 'Wolynia' zapamietalam interpretacje biblijnej przypowiesci o zbozu i chwastach.
            Ukrainscy nacjonalisci uwierzyli wowczas, ze ich polscy sasiedzi sa 'chwastami' w zdrowym
            zbozu. Trzeba je wiec wyrznac, powiazac w snopki - i spalic.

Mechanizm zawsze jest taki sam.

Poniewaz w ludziach zawsze jest jakas gorycz,
            zawisc, zal, upokorzenie, poczucie porazki,
            niesprawiedliwosci (czesto sluszne, uzasadnione)
            - najprosciej wskazac winnego.
            Podgrzac.
            A gdy znajdzie sie przypowiesc biblijna, ktora
            mozna wykorzystac - tym lepiej ...

tete
            • xiazeluka Re: Marsz Niepodleglosci_2019 11.11.19, 07:39
              Towarzysze Kretyn52 i Hipokrytka, o czym Wy ględzicie? Jaki żal, jakie pretensje, co za gorycz?

Mowa jest o manifestacji patriotyzmu, dumy narodowej, świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości, przywiązania i obroby wartości podczas radosnego, kolorowego, spokojnego święta. Wasze fantazje, towarzysze, nijak się mają do rzeczywistości. Przestańcie oglądać TVN i czytać Trybunę Wybiórczą ponieważ Wam to ewidentnie szkodzi.

--
              Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
              • qwardian Re: Marsz Niepodleglosci_2019 11.11.19, 09:26
                xiazeluka napisała:

> Mowa jest o manifestacji patriotyzmu, dumy narodowej, świętowaniu rocznicy odz
                > yskania niepodległości, przywiązania i obrony wartości podczas radosnego, kolor
                > owego, spokojnego święta.

Piękne słowa. Jako nie etniczny Prusak czuję w Polsce zalążek przetrwania porządku, dyscypliny, kultywowania tradycji, oraz religii w zupełnie niepruskiej formie. Nie gustuję w kolorach pstrokatych, uważam, że czarne jest najpiękniejsze, ale drobne niuanse nie powinny przesłaniać doniosłości tego święta..
            • qwardian Re: Marsz Niepodleglosci_2019 11.11.19, 07:59
              t_ete napisała:

> Ukrainscy nacjonalisci uwierzyli wowczas, ze ich polscy sasiedzi sa 'chwastami'
              > w zdrowym zbozu. Trzeba je wiec wyrznac, powiazac w snopki - i spalic.

Moja ocena się pokrywa z powyższym. Poczucie wyższości kosmopolitycznych arogantów i administracji polskiej pogardliwie traktującej lokalnych mieszkańców musiała tak się skończyć. Trudno mieć pretensje do moich ukraińskich braci w tubylczych sotniach, którzy stracili cierpliwość do wrogo nastawionych intruzów będących w dodatku w sojuszu ze zbrodniczym Związkiem Radzieckim..

--
              Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
            • benek231 Re: Marsz Niepodleglosci_2019 11.11.19, 15:17
              Tete napisala:
              **

Na ostatnich dwoch MN widzialem glownie duzo mlodych ludzi cos tam manifestujacych swoja obecnoscia. Najprawdopodobniej glownie wlasna obecnosc. Ale nie wykluczam, ze przylaczyli sie do Marszu takze z pobudek patriotycznych. Mam tu na mysli tych niezorganizowanych i nieumundurowanych uczestnikow Marszu.
              Natomiast ci w strojach organizacyjnych najbardziej, czy tez wylacznie, manifestowali samych siebie, swoje organizacyjne barwy, swoja ideologie. Slyszalem jak skandowali te swoje napompowane kretynizmy majace oznaczac dume narodowa. Ale zwazywszy powszechne lamanie prawa, oraz przepisow ruchu drogowego, co owocuje tragediami najzupelniej niewinnych i postronnych ludzi, to ja juz wolalbym aby ci mlodzi ludzie manifestowali narodowa dume i patriotyzm poprzez przestrzeganie praw, oraz poszanowanie innych obywateli - na codzien a nie tylko od wielkiego dzwonu, czy tez tylko pomiedzy spowiedzia a komunia.

A tak widzialem na tych marszach kupe ponurych nienawistnikow gotowych glanowac kazdego inaczej myslacego.

• xiazeluka Re: Marsz Niepodleglosci_2019 11.11.19, 19:40
                "Ale zwazywszy powszechne lamanie prawa, oraz przepisow ruchu drogowego, co owocuje tragediami najzupelniej niewinnych i postronnych ludzi"

Łojezusiczkumaryjo, co to za bełkot???

"A tak widzialem na tych marszach kupe ponurych nienawistnikow gotowych glanowac kazdego inaczej myslacego."

Ilu inaczej myślących "nienawistnicy" zglanowali, notoryczna kłamczucho?

--
      • t_ete Re: Marsz Niepodleglosci_2019 10.11.19, 12:36
        qwardian napisał:

> Zaciśnięta pięść z różańcem jest starą tradycją. Oraz najbardziej skuteczną..

To co widnieje na zdjeciu - to nie sa zacisniete piesci.
        To przesuwanie paciorkow rozanca...

Zacisnietej piesci owinietej kilkakrotnie rozancem
        (wybranej na logo tegorocznego MN) mozna
        uzyc - ale z pewnoscia nie do modlitwy.

tete

• qwardian Re: Marsz Niepodleglosci_2019 10.11.19, 21:05
          Trudno jest przesuwać paciorki kciukiem i wskazującym palcem bez zaciśniętej pięści, chociaż akrobata to zrobi stopą u nogi. Można również umieścić w otwartej dłoni na wyprostowanej ręce, wywołując kolejną histerię.
          Każdy ma swoją interpretację i robi na swój sposób,

--
    • perla_roztocza Re: Marsz Niepodleglosci_2019 10.11.19, 22:29
      akurat stoję w Europejskim na Krakowskim Przedmieściu i dzisiaj byłem na wyścigach konnych z koleżanką córki. Wygrałem 50 zł, a jutro idę na marsz, a potem zmiatam do mojej puszczy bo w tej warszawce za dużo kolorowych i komunistów jest właśnie.
      • qwardian Re: Marsz Niepodleglosci_2019 11.11.19, 07:38
        Nie mógłbym dzisiaj maszerować w marszu ze swastyką, bo zostałbym pochopnie oceniony. Ale zrobiłem dla Narodowców sporo w tym roku, żeby zaistnieli w sejmie więc czuję się częściowo zrehabilitowany..

--
    • t_ete Logo schowane ... 11.11.19, 23:39
      t_ete napisała:

> Plakat tegorocznego Marszu zostal 'internetowo przedyskutowany'...
      > Jedni chwalili, inni sie oburzali. Niby - jak zawsze.

Plakat z 'Piescia z rozancem' chyba poszedl 'na przemial' poniewaz
      nie zaistnial (chyba ?) w wersji wiekszej niz sprzedawana przypinka.

Na Marszu Niepodleglosci - jak zawsze : wygrywa 'radosc z niepodleglosci'
      w estetyce kibolskiej czyli dym, race, petardy, kominiarki, zasloniete
      twarze. I hasla, ktore czynia z MN - przemarsz gniewu, protestu.
      Moze tak wlasnie 'lubimy' swietowac ?

"Kilkuletnia, może dziesięcioletnia dziewczynka siedzi na plecach dorosłego mężczyzny, rozmawiającego przez telefon. Dziecko w czapce z białymi i czerwonymi akcentami, z uniesioną w górę pięścią intonuje hasła, które skwapliwie powtarza tłum. Najpierw wykrzykuje "Bóg, honor i ojczyzna", potem zaczyna śpiewać, na kibicowską modłę: "a na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Mężczyzna, na którego plecach siedzi dziecko, nie reaguje."

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/dziewczynka-intonuje-a-na-drzewach-zamiast-li%C5%9Bci-wideo-z-marszu-niepodleg%C5%82o%C5%9Bci-budzi-kontrowersje/ar-BBWBpfZ

tete

• sz0k Re: Logo schowane ... 12.11.19, 01:07
        t_ete napisała:

> Na Marszu Niepodleglosci - jak zawsze : wygrywa 'radosc z niepodleglosci
        > '
        > w estetyce kibolskiej czyli dym, race, petardy, kominiarki, zasloniete
        > twarze. I hasla, ktore czynia z MN - przemarsz gniewu, protestu.
        > Moze tak wlasnie 'lubimy' swietowac ?
        >
        > "Kilkuletnia, może dziesięcioletnia dziewczynka siedzi na plecach dorosłego męż
        > czyzny, rozmawiającego przez telefon. Dziecko w czapce z białymi i czerwonymi a
        > kcentami, z uniesioną w górę pięścią intonuje hasła, które skwapliwie powtarza
        > tłum. Najpierw wykrzykuje "Bóg, honor i ojczyzna", potem zaczyna śpiewać, na ki
        > bicowską modłę: "a na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Mężczyzna
        > , na którego plecach siedzi dziecko, nie reaguje."

Różni się to czymś od relacji sprzed roku czy Agora już tylko kopiuj-wklej z gotowca robi?

--
        "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
        Nikołaj Gogol
        • snajper55 Re: Logo schowane ... 12.11.19, 03:51
          sz0k napisał:

> Różni się to czymś od relacji sprzed roku czy Agora już tylko kopiuj-wklej z go
          > towca robi?

A ten marsz narodowców, kiboli, szowinistów, rasistów i nazistów różni się czymś od marszu zeszłorocznego? Ach, fakt, różni się. Tym razem rządzący poszli po rozum do głowy i woleli się z maszerującymi nie pokazywać, tym razem chcieli, aby ich z marszem jak najmniej łączyło. Wstyd? Raczej nie, to ludzie nie wiedzący co to wstyd. Raczej taktyka wyborcza. W końcu głosy samych nazioli to za mało, aby wygrać wybory prezydenckie. Normalnych ludzi jest dużo więcej i rządzący nie chcą ich do siebie zrażać, nie chcą aby ich łączono z tym nazistowskim rykowiskiem.

S.
          --
          Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
          • benek231 Re: Logo schowane ... 12.11.19, 04:10
            snajper55 napisał:

Normalnych ludzi jest dużo więcej i rządzący nie chcą ich do siebie zrażać, nie chcą aby ich łączono z tym nazistowskim rykowiskiem.
            **
            Tez tak to widze - "nazistowskie rykowisko". Wczesniej napisalem, ze oni chca zaprezenowac samych siebie, przede wszystkim, a nie patriotyzm czy milosc do ojczyzny. Na ten temat to ci "wolnosciowcy" niewiele wiedza.

• xiazeluka Re: Logo schowane ... 12.11.19, 08:05
            Towarzyszu nazikomunisto S55, prawie Was żal, że się tak wściekacie sfrustrowani kolejnym udanym marszem polskich (czyli nie Waszych) patriotów. Kolorowe, huczne, radosne celebrowanie wartości, które Wy, nazikomuniści, macie zamiar unicestwić. Jak widać - jeszcze Polska nie zginęła, zdrajco.

--
          • sz0k Re: Logo schowane ... 12.11.19, 08:23
            snajper55 napisał:

> sz0k napisał:
            >
            > > Różni się to czymś od relacji sprzed roku czy Agora już tylko kopiuj-wkle
            > j z go
            > > towca robi?
            >
            > A ten marsz narodowców, kiboli, szowinistów, rasistów i nazistów (...)

Ahh, teraz rozumiem te powody insomni. Jak tu spokojnie spać jak za oknem maszerują 'polnishe nazisten und banditen'... A Michnik przecież przestrzegał, że podniosą łeb...

--
            Karol Marks
        • t_ete Re: Logo schowane ... 12.11.19, 09:18
          sz0k napisał:

> Różni się to czymś od relacji sprzed roku czy Agora już tylko kopiuj-wklej z go
          > towca robi?

Marsz ogladalam w roznych mediach, takze na youtube - w 'mediach niezaleznych'.

tete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka