Dodaj do ulubionych

Minęło 80 lat od dnia, o którym wiekszość......

09.11.19, 14:13
....... podhalańskich górali wolałaby zapomnieć.

W czwartek 7 listopada minęło dokładnie 80 lat od dnia, który większość podhalańskich górali chciałoby zapomnieć lub o którym nigdy nie słyszeli. Ich przodkowie skrzętnie tę datę przed nimi ukrywali. W ten dzień – 7 listopada 1939 roku – część działaczy przedwojennego Związku Górali przyjechało z delegacją do powoli rozgaszczającego się na Wawelu generalnego gubernatora podbitej przez nazistowskie Niemcy Polski – Hansa Franka. Górale złożyli mu tam hołd, który powtórzyli kilka dni później w Zakopanem.

Tekst linku

===========================
A na kogo głosują dziś potomkowie dutkożerców?

Górale głosowali na PiS. Niemal 62% głosów na PiS przy frekwencji 45,64%.

Czy dzisiejsze wybory górali mają jakiś związek z tamtymi wyborami?

--
Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.

=========================
Obserwuj wątek
    • institoris2 macie calkowita racje tow. gamon 09.11.19, 14:47
      w linku, ktory tu zawiesiliscie stoi cos takiego:

"I tu własnie dochodzimy do sedna czyli realnego poparcia zwykłych górali dla kolaboracji z Niemcami.
      W czerwcu 1940 na Podhalu został przeprowadzony spis ludności, wykorzystany również do agitacji na rzecz Goralenvolku. Nie zachowały się oficjalne dane, ale naukowcy uważają, że przynależność do Goralenvolku zadeklarowało ok. 18 procent przedwojennej ludności powiatu nowotarskiego. Zrobili to przyjmując góralskie karty rozpoznawcze z literą „G”.

Te domniemane 18%, deklarujacych sie jako gorale/niepolacy, to mniej wiecej tyle, ile obecnie glosowalo na PO (sprawdzac mi sie nie chce ile bylo dokladnie).
      Tak wiec na wasze pytanie towarzyszu smialo mozna udzielic odpowiedzi twierdzacej:
      tak, dzisiejsze wybory maja zwiazek z tamtymi, to nie moze byc przypadek, ze proporcje sie powtarzaja.

(powoli nabieram podejrzen, ze redaktor prowadzacy, to taki sam orzel intelektu, jak i wy)

babaobaba napisał:

> A na kogo głosują dziś potomkowie dutkożerców?
      >
      > Górale głosowali na PiS. Niemal 62% głosów na PiS przy frekwencji 45,64%.
      >
      > Czy dzisiejsze wybory górali mają jakiś związek z tamtymi wyborami?

• babaobaba Re: macie calkowita racje tow. gamon 09.11.19, 21:13
        Udało się wam rozszyfrować redaktora prowadzącego i mnie. Co począć? Jak to dobrze, że można liczyć na forumowych przyjaciół... nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że to byli przyszli PeOwcy Twoje analizy i teksty kładą na łopatki inteligentne teksty niejakiego jenisieja. Dziękuję, że nie zawiodłeś...

--
        Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
        • jenisiej Inteligencja Jenisieja 09.11.19, 23:01
          babaobaba napisał do insti:
          Twoje analizy i teksty kładą na łopatki inteligentne teksty niejakiego jenisieja.

Kolejny raz mnie zaczepiasz. Możesz próbować ze mnie drwić, regulamin nie zabrania - ale ja mam 2 uwagi:

1. Ja się nie chwalę, to inni mnie chwalili (pośrednio). Tuzy forum tego. Ja tylko cytuję wink
          2. Może oni się mylą i moje IQ jest znacznie niższe od 100. W każdym razie wystarcza, żeby Ciebie wpuścić w maliny, co wykazałem tutaj. To był wieczór wyborczy, tłum ludzi na forum, ale Ty jedyny dałeś się nabrać na dość prostą prowokacyjkę sad

Serdeczności smile
          --
          - To zbyt inteligentne teksty jak na XX i zbyt poprawnie napisane - ortografia, niemal brak literówek, bez chaosu, uporządkowane, czyste cytaty, interpunkcja, ogólna estetyka, dbałość o czytelność. Tego nie da się w jednej chwili nauczyć. Jenisiej?
          - Kompletnie o nim zapomnialem. Moze byc Jeni.wink
          - Też o nim myślałem.
          • babaobaba Re: Inteligencja Jenisieja 10.11.19, 11:48
            jenisiej napisał:

> babaobaba napisał do insti:
            > Twoje analizy i teksty kładą na łopatki inteligentne teksty niejakiego jenis
            > ieja.

>
            > Kolejny raz mnie zaczepiasz. Możesz próbować ze mnie drwić, regulamin nie zabra
            > nia

Nie podoba mi się twoja sygnaturka. Rzygam nią. Jest stara jak świat i pustacka, w sam raz dla narcyza.

- ale ja mam 2 uwagi:
            >
            > 1. Ja się nie chwalę, to inni mnie chwalili (pośrednio). Tuzy forum tego. Ja ty
            > lko cytuję wink

Pawlak (w znanym filmie) "ja tylko pociągnął"...

> 2. Może oni się mylą i moje IQ jest znacznie niższe od 100. W każdym razie wyst
            > arcza, żeby Ciebie wpuścić w maliny, co wykazałem tutaj. To był
            > wieczór wyborczy, tłum ludzi na forum, ale Ty jedyny dałeś się nabrać na dość
            > prostą prowokacyjkę sad
            =================
            Trzecia prawda ks. profesora...
            Aquanet to najstarsze forum polityczne więc nie zachłystuj się swoimi przewagami bo, jak sam wspomniałeś, był wieczór wyborczy. Na forum "SPORT" byłbyś górą. Sportem zupełnie się nie interesuję i nigdy się w materii sportowej nie wypowiadałem zatem tym razem również nie.

A poza tym... wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości, Jeni smile Trochę to Święto na wyrost bo co raz częściej mam wrażenie, że jesteśmy niczym Meksyk, rządzą u nas kartele pisowskich hotelarzy i sutenerów i też mają poparcie Kościoła. Mimo tego raz jeszcze...

> Serdeczności smile

--
            • jenisiej Nie utyje, kto żółcią żyje :-( 11.11.19, 01:28
              (Aleksander Fredro)

babaobaba napisał:
              Nie podoba mi się twoja sygnaturka. Rzygam nią. Jest stara jak świat i pustacka, w sam raz dla narcyza.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/rg/qb/rfp2/4ttzhxEyRJZdlwjyBB.jpg

Skutki wymiotów żółcią:
              Mogą pojawić się bóle brzucha i kał tłuszczowy, a także tłusta wydzielina z odbytu, która brudzi bieliznę.
              Częste wymiotowanie działa źle na przełyk, zęby i jamę ustną. Może doprowadzić do odbarwienia zębów, starcia szkliwa, nadżerek w jamie ustnej.

Szczerze współczuję. Może antywymiotne czopki doodbytnicze Ci pomogą?

wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości, Jeni smile
              Dzięki. W rewanżu przyjmij nieco spóźnione życzenia z okazji 102. rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej smile

--
              - To zbyt inteligentne teksty jak na XX i zbyt poprawnie napisane - ortografia, niemal brak literówek, bez chaosu, uporządkowane, czyste cytaty, interpunkcja, ogólna estetyka, dbałość o czytelność. Tego nie da się w jednej chwili nauczyć. Jenisiej?
              - Też o nim myślałem.
              • babaobaba Re: Nie utyje, kto żółcią żyje :-( 11.11.19, 09:26
                Narcyz Jeni był napisał:

Może antywymiotne czopki doodbytnicze Ci pomogą?

Nie pomogą. To kwestia podświadomości. Moja podświadomość nie znosi narcyzów i pedałów.
                Piszesz:
                W rewanżu przyjmij nieco spóźnione życzenia z okazji 102. rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej
                Pozostanie twoją tajemnicą dlaczego właśnie mnie miałoby to zainteresować.... jeżeli jestem komuchem to ty "inną płcią", i kto wie czy nie mam racji - zainteresowanie moim odbytem może stanowić klucz do rozwiązania tej zagadki.smile

Niemniej, nieustające serdeczności wink

--
                Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
                  • babaobaba Re: Nie utyje, kto żółcią żyje :-( 11.11.19, 20:35
                    xiazeluka napisała co "wiedziała"

Oczywiście, że jesteście komuchem, tow. baobab. Dlaczego się wstydzicie swoich przekonań?

My nie mamy przekonań. Posługujemy się instynktem. Zwierzęta, jak niektórym wiadomo, posługują się instynktem. Nie oznacza to jednak, że są gotowe zapisać się do PiS. Przeciwnie, właśnie dlatego się nie zapisują..

--
                  • babaobaba Re: Nie utyje, kto żółcią żyje :-( 12.11.19, 09:30
                    xiazeluka napisała:

> Oczywiście, że jesteście komuchem, tow. baobab. Dlaczego się wstydzicie swoich
                    > przekonań?
                    >
                    =====================
                    Lubisz być tak miedzy wódką a zakąską? Podpowiem - to kiepska pozycja. Możesz zarobić w dziób od tego, który chce wypić i od tego, który chce zakąsić smile

A może "wpadłeś" się przywitać... to witaj smile

--
                    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
                • jenisiej Kłopoty z podświadomością 11.11.19, 21:16
                  babaobaba napisał (napisała? napisały?):
                  Moja podświadomość nie znosi narcyzów i pedałów.
                  (...)
                  jeżeli jestem komuchem to ty "inną płcią"

"Logika" z piaskownicy. I kto to pisze? Trans o ksywce dwie baby? Faktycznie masz chyba problem z podświadomością - z samoakceptacją konkretnie, i stąd te projekcje. To już lepiej być narcyzem, problem braku samoakceptacji odpada.

Niemniej, nieustające serdeczności wink
                  Niemniej, wzajemnie wink

--
                  - Też o nim myślałem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka