Dodaj do ulubionych

Nazistowski czołg na ulicach Warszawy, nareszcie..

14.11.19, 06:49
Ten na Placu Piłsudskiego (od salonowicza Mistrz Pługa)..

1. To co rzuca się w oczy już od razu to sylwetka czołgu. Pochylenie przedniej i tylnej płyty pancerza jest analogiczne jak w niemieckich czołgach typu Panzerkampfwagen V Panther i Panzerkampfwagen Tiger Ausf. B, czyli słynnych Panter i Tygrysów królewskich.
Co więcej nie może być mowy o tym, że podobieństwo jest przypadkowe bo w czołgach alianckich występowało nachylenie przedniej płyty ale tylna była wtedy prosta lub nachylona przeciwnie.

2. Źródło inspiracji potwierdza także układ wydechowy analogiczny jak w pojazdach niemieckich. Rzecz jasna tych samych: Panter i Tygrysów królewskich. Panowie performerzy zadali sobie zbyt wiele trudu wiernie odtwarzając ten element pojazdu by był to efekt przypadkowy. Do prostego efektu ta staranność nie miałaby żadnego sensu. Na większości materiałów nie widać zadu tego czołgu. A jednak ktoś włożył w niego sporo pracy. Doceńmy tę pracę! Efekt jest w końcu oczywisty.

3. Kształt wieżyczki czołgu. Kanciasta wieża z zasobnikiem z tyłu charakterystyczna była dla większości niemieckich czołgów. Ten element konstrukcyjny został odtworzony w zasadzie zupełnie niepotrzebnie jeśli
przyjąć, że chodziło o anonimowy czołg.

4. Kamuflaż w drobne centki nanoszone natryskowo zbliżony jest do niemieckich kamuflaży po 1943 roku, choć z przewagą zielonego.

Nadchodzą kolejne. Zastanawiam się, czy nie skonstruować sobie własnego w ogródku..

images92.fotosik.pl/280/c1ea0f89cc3e4f5amed.jpg
--
Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka