Dodaj do ulubionych

“WOŚP zbiera na aborcję i eutanazję”

25.11.19, 21:01
Ludzie wyszli z mszy po skandalicznym kazaniu księdza!
25 listopada 2019netinfo24

Podczas niedzielnej mszy w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich jeden z księży, a mianowicie ks. Piotr Maciejski użył słów, które nie spodobały się większości zebranych w Kościele ludzi. Uderzył on w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uznał, że założyciel fundacji Jurek Owsiak zbiera pieniądze na… aborcję oraz eutanazję.

“Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję” – powiedział o wolontariuszach WOŚP zbierających pieniądze niedaleko Kościoła. Po tak drastycznych słowach wiele osób przerwało swój udział w nabożeństwu. “Sama od lat wspieram Orkiestrę, bo wiem ilu ludziom WOŚP już pomogła. Takie słowa ze strony księdza nigdy nie powinny paść” – stwierdziła jedna z parafianek. Zareagować postanowił dziennikarz portalu “nto.pl”, który spotkał się z ks. Maciejskim, by wypytać go o zaistniałą sytuację.

Ksiądz nie pokazał ani trochę pokory. Zapytany został o to, czy uważa za stosowne wyrażanie się w taki sposób o jakiejkolwiek akcji, która ma na celu pomoc innym. “A czy uważa Pan za stosowne zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy później bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję?” – odpowiedział swoim pytaniem ksiądz. “Ale proszę księdza. Ludzie wychodzili z kościoła zbulwersowani…” – zapytał dziennikarz. “A ja byłem zbulwersowany przez pół mszy, patrząc jak pani odwrócona do mnie tyłkiem ściąga pieniążki od biednych ludzi, którzy idą na mszę świętą” – powiedział Maciejski.

=====================
Zaatakowałem kościół katolicki?

--
Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: “WOŚP zbiera na aborcję i eutanazję” 26.11.19, 01:43
      babaobaba napisał:

> Ksiądz nie pokazał ani trochę pokory. Zapytany został o to, czy uważa za stosow
      > ne wyrażanie się w taki sposób o jakiejkolwiek akcji, która ma na celu pomoc in
      > nym. “A czy uważa Pan za stosowne zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy później
      > bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję?” – odpow
      > iedział swoim pytaniem ksiądz. “Ale proszę księdza. Ludzie wychodzili z kościoł
      > a zbulwersowani…” – zapytał dziennikarz. “A ja byłem zbulwersowany przez pół ms
      > zy, patrząc jak pani odwrócona do mnie tyłkiem ściąga pieniążki od biednych lud
      > zi, którzy idą na mszę świętą” – powiedział Maciejski.[/i]
      > =====================
      > Zaatakowałem kościół katolicki?

Bezpardonowo. wink

S.
      --
      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka