Dodaj do ulubionych

Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O)

07.12.19, 15:22
2019-12-02
>>
Uważam, że problem w naszym kraju jest znacznie większy, niż tylko sprawa ataków na sędziów za to, że przestrzegają prawa. Mamy chaos prawny, przed którym przestrzegliśmy już cztery lata temu, oraz bunt społeczny i pierwsze objawy paniki w obozie rządzącym.

Czym grozi chaos prawny? Najtrafniejsza odpowiedź brzmi: wszystkim. Prawo jest systemem operacyjnym państwa, jest zbiorem reguł, wedle których funkcjonują wszystkie instytucje, przedsiębiorstwa, organizacje, a nawet w pewnym stopniu obywatele.>>
(...)
>>
Najgroźniejsza z dowolnych interpretacji prawa brzmi: Jak mam władzę, to mogę wszystko. Chaos w wojsku, w służbie zdrowia, w szkołach i wielu innych miejscach jest skutkiem właśnie takiej dowolnej interpretacji prawa.

Kolejnym elementem chaosu prawnego są działania upolitycznionej prokuratury.

Już kilkanaście lat temu ostrzegałem, że koncepcja Lecha Kaczyńskiego (a wcześniej Jerzego Jaskierni) uzależnienia politycznego prokuratury, po to, by prowadzić „politykę karną”, jest szalenie niebezpieczna dla państwa i obywateli. Niestety, jakbym mówił do lasu. No i mamy skutki. Mamy prokuraturę, która właśnie prowadzi „politykę karną”, czyli realizuje poważne przestępstwo przeciw prawu. Bo w praworządnym kraju prokuratura powinna kierować się wyłącznie prawem, a nie jakąkolwiek polityką.

Mamy wiec prokuraturę, która na zamówienie polityczne ściga uczciwych ludzi i chroni przestępców, bo prawo przestało być kryterium decyzji. Zastąpiła ją reguła: chronić naszych, a niszczyć tych drugich. Kryterium ścigania nie jest czyn, tylko przynależność.

Powstaje grupa ludzi z definicji bezkarnych. Jarosław Kaczyński może bez obaw zatajać w oświadczeniu majątkowym konsumowanie usługi za 1.600.000 złotych (tyle partia wydaje rocznie na jego ochronę i służbę dworską), mógł zataić, że dostał 400 tysięcy na adwokata w prywatnej sprawie, może nie być nawet przesłuchiwany w sprawie 50 tysięcy łapówki, podczas gdy Sławomira Nowaka postawiono przed sądem za nie wpisanie zegarka za 17 tysięcy.

Bezkarni są też z definicji narodowcy i stadionowa żulia, gdy tylko przy okazji burdy wzniesie parę faszystowskich okrzyków. Prokuratura Zbiory ma w ustawie zapis, że prokurator dopuszczający się „rażącej obrazy prawa” pozostaje bezkarny. Stąd nowe definicje czynów, a nawet nowe techniki walki, jak atak plecami na nogę w wyskoku. Ciągnięcie kobiety za włosy po asfalcie, kopanie kobiety w plecy, wieszanie na szubienicach portretów uczciwych ludzi, to tylko „wyrażanie opinii”. >>

studioopinii.pl/archiwa/196073
Powyzej znalazlem jeszcze jedno potwierdzenie poprawnosci mojego przekonania, ze tamten Kaczynski niewiele roznil sie od tego Kaczynskiego. Znaczy, ze byli "po jednych pieniadzach".

Obserwuj wątek
      • dachs Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 07.12.19, 15:59
        xiazeluka napisała:

> Kretynie52, wszystkie Twoje przekonania są poprawne.

I to daje pewien komfort, bo konserwatysta bezpiecznie czuje się w świecie, w którym już nikt nic nowego nie wymyśli, bo Krzyś już wcześniej wszystko wiedział. smile

--
        Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.
        • babaobaba Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 08.12.19, 19:02
          dachs napisał:

> xiazeluka napisała:
          >
          > > Kretynie52, wszystkie Twoje przekonania są poprawne.
          >
          > I to daje pewien komfort, bo konserwatysta bezpiecznie czuje się w świecie, w
          > którym już nikt nic nowego nie wymyśli, bo Krzyś już wcześniej wszystko wiedzia
          > ł. smile
          ==============================
          No i z czego się bałwanie śmiejesz?, Że luka to kretyn wiedziałem od dawna, ale ze ty....
          Siedzisz bezpiecznie u Merkel a nam w Polsce nie do śmiechu. Nie znam słów, którymi mógłbym wyrazić moje oburzenie po twoim wpisie.

--
          Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
          • xiazeluka Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 08.12.19, 21:07
            Jakim "nam" nie jest w Polsce do śmiechu? Pełowcom, kodorastom, Obywatelom SB? A, tak, tym kreaturom owszem, humorek może się zawiesił. A Totalna Targowica to nie cały TenKraj, a Wy z pewnością nie posiadacie mandatu trybuna ludowego.

--
            Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
          • dachs Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 08.12.19, 22:44
            babaobaba napisał:

> Nie znam słów, którymi mógłbym wyrazić moje oburzenie po twoim wpisie.

Czego się kolega właściwie indyczy?
            To już sobie z Krzysia podworować nie można?
            Tym bardziej, że przechwałki mojego ulubionego misia Uszatka mają rzeczywiście coś wspólnego z troską, z jaką patrzę na sytuację w Polsce.
            Nawet jeśli obserwuje ją, jako przedstawiciel ościennego mocarstwa. smile
            --
            Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.
    • benek231 Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 08.12.19, 18:52
      "Już kilkanaście lat temu ostrzegałem, że koncepcja Lecha Kaczyńskiego (a wcześniej Jerzego Jaskierni) uzależnienia politycznego prokuratury, po to, by prowadzić „politykę karną”, jest szalenie niebezpieczna dla państwa i obywateli."
      **
      I teraz bardzo wyraznie widac jak podlegla Ziobrze prokuratura na jego zlecenie przesladuje jednych, a odwraca wzrok od krymnalnych zachowan ludzi z sitwy Kaczynskiego.

A ja, gdy wychwalano Lecha, kilkakrotnie stwierdzalem na tym forum, ze nie byl on wcale lepszy od Jaroslawa, a jedynie w tamtych czasach i okolicznosciach nie mogl pozwolic sobie na pelne odsloniecie swego oblicza.
      Osobiscie zwrocilem na niego uwage gdy jako prezydent Warszawy nie wyrazil zgody na Marsz Rownosci. Bo byl taki sam tepy i zacofany leb jak jego braciszek.
      • felusiak1 Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 08.12.19, 19:43
        Towarzyszu beneku, jak papuga powtarzacie utarte slogany obozu nienawisci.
        Prokuratura jest zawsze i wszedzie polityczna. W stanie, gdzie zamieszkujecie tez jest uzależniona z tym, ze wam z tym po drodze. W moim stanie byloby wam nie po drodze i krytykowalibyście. Taka macie wybiórcza glowe, która ciagle pozostaje utkwiona w doopie wraz z uszami i dlatego nie dociera do was i w oczy ciemno.
          • felusiak1 Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 08.12.19, 20:16
            Towarzysz raczy zartować. Znaczy wydaje sie towarzyszowi, ze posiada poczucie humoru.
            Towarzysz byl ostatnio swiadkiem politycznego sledztwa federalnej prokuratury, ktora wiedziala że czlowiek jest niewinny od samego poczatku a mimo to ciagneła sprawę przez 23 miesiace.
            Wymusiła na co najmniej dwoch osobach przyznanie sie do winy za czyny niepopelnione. Towarzysz mieszka w dziwnej krainie.
            Prokurator w stanie Nowy Jork oskarzyl Manaforta o te same przestepstwa za ktore siedzi w federalnym wiezieniu tylko dlatego żeby nie wyszedl na wolnośc jesli zostanie ulaskawiony przez prezydenta jesli zostanie skazany na podstawie prawa stanowego. I wy towarzyszu mówicie, ze nie robi sie spraw na polityczne zapotrzebowanie. Wyjmijcie swoją glowę z doopy.
            W stanie Oregon w 2017 legislatura zmienila prawo w kwestii wyrokow tak aby mniej czarnych trafialo za kratki.
              • babaobaba Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 08.12.19, 21:45
                benek231 napisał:

> Czyli o co wam chodzi, Felusiak? Czy podoba wam sie w koncu taki stan rzeczy w
                > ktorym prokuratura robi sprawy na polityczne zamowienie, czy wam sie nie podoba
                > ?
                >
                > Bo mnie wyglada na to, ze zawiazaliscie sie na supelek.

=======================
                On chciałby by w Polsce było tak samo czyli jak za komuny i śmie jeszcze pisać do ciebie towarzyszu. Qrwa, co za pierdolone forum. Mam już go dość. Tu można nabawić się nerwicy jakiejś. Znikam.

--
                Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
              • felusiak1 Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 08.12.19, 22:29
                Piszę z towarzyszem od dluższego czasu i towarzysz do dzisiaj nie zauważył o co chodzi? Chodzi o to, ze towarzysz wierzy w kit wciskany przeż tak zwanych publicystow ekspertów. Prokuratura wszedzie jest organem politycznym. Władza korumpuje ze swojej istoty a prokuratura jest organem władzy zatem nie jest wolna od korupcji. Jeśli prokurator oskarży o coś towarzysza i nastepnie rozpocznie sledztwo dzieci towarzysza i zaproponuje towarzyszowi przyznanie sie do winy i za to odpuści dzieciom to co to jest?
                • benek231 Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 08.12.19, 22:42
                  Nie, towarzyszu glupku, tu chodzi o niszczenie opozycji z uzyciem prokuratury, przez aktualnie rzadzacych.
                  Probujecie wylgac sie z tego, ale jasne jest, ze popieracie taki system w ktorym prokuratura chodzi na pasku rzadzacych, jest kompletnie dyspozysycyjna, i jest jedynie slusznym przedluzeniem ramienia partii rzadzacej.

A skoro nie chcecie zrozumiec powyzszego to znazy, ze jescie tez ruskim trollem oraz antydemokratycznym gownem, towarzyszu... smieciu.
                  • felusiak1 Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 09.12.19, 00:00
                    Towarzyszu beneku, nikt nie nieszczy opozycji w Polsce poza samą opozycją która dokonuje codziennych aktow samobojstwa. Wolne media mają sie w Polsce bardzo dobrze co dowodzi wasz inicjujacy watek wpis.
                    Dodatkowo towarzyszowi puszczaja nerwy co czyni towarzysza niezdolnym do myslenia, które i tak juz jest utrudnione zwazywszy na pozycje glowy przebywajacej w doopie towarzysza co sprawiło iz towarzysz zapomniał nazwać mnie katolicja qrwą.
              • dachs Re: Krzysztof Łoziński: Beztrybizm :O) 08.12.19, 22:49
                benek231 napisał:

> Czyli o co wam chodzi, Felusiak? Czy podoba wam sie w koncu taki stan rzeczy w
                > ktorym prokuratura robi sprawy na polityczne zamowienie, czy wam sie nie podoba?
                > Bo mnie wyglada na to, ze zawiazaliscie sie na supelek.

Felusiak napisał, ze mu sie taki stan jednoznacznie nie podoba. I, co bardzo ważne, w żadną stronę.
                Że Ty tego nie widzisz, to nie dziwota, ale co dałeś do picia Babieobabie?

--
                Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
                /G.K. Chesterton/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka