Dodaj do ulubionych

13 grudnia ...

13.12.19, 11:47
13 grudnia 1981 ...
Zdarzylo sie pewnie kilka razy, ze otwieralam watek lub wpisywalam sie
do 'kolezenskiego' bo rocznica wprowadzenia stanu wojennego to
dla mnie wazne i gorzkie wspomnienie. Ciern, ktory utkwil gdzies gleboko
i mimo, ze uplynelo tyle lat - ten ciern sprawia, ze nikt nie musi mi
przypominac obrazow i dzwiekow ... Surrealistycznie piekny
zimowy poranek a w nocy warkot czolgow, ktore jechaly
pacyfikowac stocznie ...

I wlasnie dzisiaj przeczytalam madry (jak zawsze) komentarz
prof. Ewy Letowskiej.

„Spokój ma panować w Warszawie”, tak można zatytułować tekst o zmianach ustrojowych sądownictwa przedstawionych w druku nr 69 – pisze prof. Ewa Łętowska* w syntetycznym komentarzu dla OKO.press, tuż po opublikowaniu formalnie poselskiego projektu na stronach Sejmu późnym wieczorem 12 grudnia 2019. (...)

Projekt zamyka usta sędziom, wprowadzając kauczukowe zakazy „krytyki podstawowych zasad ustroju RP” i uchwał „wyrażających wrogość wobec innych władz RP i jej konstytucyjnych organów”.

Identyczne normy obowiązywały przez wiele lat w PRL. Starsze pokolenie, do którego należę, przeżywa niemiłe déjà vu. (...)

Autorzy projektu z pewnością wiedzą, że projekt jest niekonstytucyjny (co nie znaczy, że zostanie za taki uznany) i niedemokratycznie obraźliwy.
Czy okaże się skutecznym przykładem zarządzania strachem – czas pokaże.

oko.press/prof-letowska-to-projekt-niekonstytucyjny-niedemokratycznie-obrazliwy-dokonuje-sie-polexit/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czy wspolczesne mlode pokolenie potrafi sobie wyobrazic co staloby sie gdyby rzadzacy wczorajszej nocy 'zgasili' internet, sieci komorkowe, kanaly TV (pozostawiajac jeden publiczny, na ktorym lecialby non-stop
komunikat informujacy o zakazach i nakazach) ?

To niemozliwe. W sensie technicznym. Wiem.

Ale gdyby ...

Strach. Panika. Bezradnosc.

Stan porownywalny - toutes proportions gardees - z tym, w jakim
znalezlismy sie (my, starsze pokolenie) 13 grudnia 1981 r.

Ale 'polexitowy' projekt PiS 13 grudnia 2019 r. - kneblujacy i dyscyplinujacy sedziow
- nie wywoluje powszechnej paniki - choc i prof. Ewa Letowska
i sedzia SN Krzysztof Raczka - alarmuja ...

"Ten projekt idealnie wpisuje się w logikę dekretu o wprowadzeniu stanu wojennego - ocenił sędzia Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka. Chodzi o zmiany w ustawie o ustroju sądów powszechnych oraz o Sądzie Najwyższym zaproponowane przez posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem sędziego Rączki, "motywem jest paniczny strach ekipy rządzącej przed anarchią, do której doprowadzili w systemie prawnym" (www.tvn24.pl)

tete
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: 13 grudnia ... 13.12.19, 12:05
      Do tego sankcje USA na niemieckie firmy za Nord Stream II. Pani Tete, same niepomyślne wiadomości, ale na pociechę jest Nobel, więc głowa do góry smile

--
      Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
      • t_ete Re: 13 grudnia ... 13.12.19, 13:52
        qwardian napisał:

> na pociechę jest Nobel, więc głowa do góry smile

PiS-owska wiekszosc sejmowa zdecydowala, ze 'nie bedzie sie zajmowac'
        projektem uchwaly, ktora wyrazilaby uznanie dla Olgi Tokarczuk, laureatki nagrody Nobla.

.....................W natloku zdarzen i nagrod Nobla nieustannie przyznawanych Polakom -
        - PiS 'nie ma kiedy taczek zaladowac' a coz dopiero wyrazic uznanie dla
        literackiej Noblistki.

Swiat Olga Tokarczuk zachwycony ? Tym gorzej dla Olgi Tokarczuk i swiata.

Alez ten PiS szpetny ...

tete
    • oleg3 Re: 13 grudnia ... 13.12.19, 13:41
      > I wlasnie dzisiaj przeczytalam madry (jak zawsze) komentarz prof. Ewy Letowskiej.

A co z warkotem czołgów Tete?

--
      "Nie ma feminizmu bez weganizmu!!!"
      Sylwia Spurek, europoseł Wiosny
      • t_ete Re: 13 grudnia ... 13.12.19, 14:01
        oleg3 napisał:

> A co z warkotem czołgów Tete?

Pamietam.

Dlatego kazda opresyjnosc w stylu ustawy
        proponowanej przez PiS - zle mi sie kojarzy.

A jeszcze gdy dyskusja o tym odbywa sie 13 grudnia ...
        kojarzy mi sie podwojnie zle.

tete
        • oleg3 Re: 13 grudnia ... 13.12.19, 14:14
          > Pamietam.
          Już o tym pisałaś. Ja pytałem czy dziś też słyszałaś.

--
          "Erekcja u mężczyzny nie oznacza, że on cię pragnie ani że cię kocha"
          Led na stronie głównej gazeta.pl
          • qwardian Re: 13 grudnia ... 13.12.19, 14:38
            Jacek Międlar został dzisiaj rano zatrzymany za propagowanie faszyzmu. Czy pozwolą mi zabrać elektryczną szczoteczkę do zębów, jeżeli ktoś jest zorientowany w temacie, będę wdzięczny..

--
            Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
            www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
          • piq PiS nie musi wysyłać czołgów na razie,... 13.12.19, 16:07
            ...ale jest taka możliwość, że będzie musiał, choć nie bezpośrednio w obronie uzależniania sędziów od życzeń wierchuszki politycznej, tylko własnej władzy, bo każdy PiSi instrument rewolucyjny w przyszłości posłuży przeciwko swoim autorom i w takiej sytuacji władzy oddać Patologii i Socjopatii nikomu nie wolno.
        • benek231 Tete, Oleg3 to takze pisior popierajacy :O) 13.12.19, 15:05
          neostalinizm. Jesli wiec sadzisz, ze dotrzesz do niego z czyms rozsadnym to grubo sie mylisz. To taki Albin Siwak PiSu.

t_ete napisała:

> oleg3 napisał:
          >
          > > A co z warkotem czołgów Tete?
          >
          > Pamietam.
          >
          > Dlatego kazda opresyjnosc w stylu ustawy
          > proponowanej przez PiS - zle mi sie kojarzy.
          >
          > A jeszcze gdy dyskusja o tym odbywa sie 13 grudnia ...
          > kojarzy mi sie podwojnie zle.
          >
          >
          > tete
          • t_ete Re: Tete, Oleg3 to takze pisior popierajacy :O) 13.12.19, 15:54
            benek231 napisał:

> neostalinizm. Jesli wiec sadzisz, ze dotrzesz do niego z czyms rozsadnym to gru
            > bo sie mylisz. To taki Albin Siwak PiSu.

Benek, ja po prostu probuje szczerze (i w miare grzecznie) odpowiadac
            na wpisy. Nawet te zaczepne.

Czy moj watek jest 'rozsadny' ? Bo ja wiem ...
            Jest emocjonalny.
            Jak ta data dla mnie ... sad

tete
            • benek231 Re: Tete, Oleg3 to takze pisior popierajacy :O) 13.12.19, 16:31
              t_ete napisała:

Czy moj watek jest 'rozsadny' ? Bo ja wiem ...
              > Jest emocjonalny.
              > Jak ta data dla mnie ... sad
              >
              >
              > tete
              **
              Mnie chodzlo o fragment ponizej, ktory wydaje mi sie rozsadny.

"Ten projekt idealnie wpisuje się w logikę dekretu o wprowadzeniu stanu wojennego - ocenił sędzia Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka. Chodzi o zmiany w ustawie o ustroju sądów powszechnych oraz o Sądzie Najwyższym zaproponowane przez posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem sędziego Rączki, "motywem jest paniczny strach ekipy rządzącej przed anarchią, do której doprowadzili w systemie prawnym"

Emocjonalna jest czesc poprzedzajaca. Dla mnie tez, nawiasem mowiac. Ale z emocjami tym bardziej nie dotrzesz do Olega i jego kolegow. To psychopaci.

Gdzies obok zawiesilem watek o tym wlasnie projekcie ustawy PiSu. To jest banda gotowa zgotowac wam znacznie gorszy zamordyzm niz Jaruzelski. Przy nich to on byl mieczakiem.
    • piq ty się, tete, nie martw,... 13.12.19, 16:14
      ...każdy przePiS jest jak kij. Za jakiś czas tych samych przepisów ktoś użyje przeciwko psychopatom od Ziobry i wtedy odbędzie się spektakl ponurego wycia pokrzywdzonych kanthaków. Podobny do tego, jaki dzisiaj w cichszym wydaniu słychać wśród Paskudztwa i Swołoczy w sprawie Banasia, pośród tego wycia przewija się na przykład niespodzianie wstydliwe słowo "konstytucja", za które umieszczone na koszulce czy transparencie można było całkiem niedawno wylądować na komisariacie.
      • t_ete Re: ty się, tete, nie martw,... 13.12.19, 20:51
        piq napisał:

> ...każdy przePiS jest jak kij. Za jakiś czas tych samych przepisów ktoś użyje p
        > rzeciwko psychopatom od Ziobry i wtedy odbędzie się spektakl ponurego wycia pok
        > rzywdzonych kanthaków. Podobny do tego, jaki dzisiaj w cichszym wydaniu słychać
        > wśród Paskudztwa i Swołoczy w sprawie Banasia, pośród tego wycia przewija się
        > na przykład niespodzianie wstydliwe słowo "konstytucja", za które umieszczone n
        > a koszulce czy transparencie można było całkiem niedawno wylądować na komisaria
        > cie.

Nie mialabym nic przeciwko 'ponuremu wyciu' trzech Amigos (Kanthak, Kaleta i Ozdoba).
        Ono im sie po prostu nalezy.
        Ale problemu nie zalatwi sad
        Kto 'uprzatnie' system prawny z ustaw, nowelizacji ustaw i nowelizacji
        nowelizacji ustaw oraz nowelizacji nowelizacji nowelizacji ustaw,
        ktorymi PiS paskudzi od kilku lat ?
        Kto te pokractwa wyprostuje ?

tete

• dachs Re: ty się, tete, nie martw,... 14.12.19, 06:54
        piq napisał:

> ...każdy przePiS jest jak kij. Za jakiś czas tych samych przepisów ktoś użyje p
        > rzeciwko psychopatom od Ziobry i wtedy odbędzie się spektakl ponurego wycia pok
        > rzywdzonych kanthaków.

Jestem tu pesymistą.
        "Ktoś" będzie zbyt szlachetny, zbyt przyzwoity, by posługiwać sie takimi metodami.
        Kto wie może nawet podjąć próbę przywrócenia kanthaków społeczeństwu.
        --
        Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
    • perla_roztocza Re: 13 grudnia ... 13.12.19, 23:45
      autentyczny opis rozprawy prowadzony przez sędziego na której byłem
      Sądzi się starsza babcia z małżeństwem rolników.
      Poszło o to, że syn tych rolników skrócił sobie drogę rowerem i przejechał po podwórku owej babci. No i ona za to wyrżnęła tego dzieciaka grabiami po plecach. I trochę go uszkodziła.
      Babcia ma adwokata a to małżeństwo rolników nie, bo przecież sprawa jest oczywista.
      Przychodzi sędzia, przegląda papiery i mówi, że on kurwa nie ma czasu na takie sprawy i podpisywać mu tutaj ugodę. Babcia po naradzie z adwokatem zgadza się na ugodę, ale rolnik po naradzie z żoną mówi, że on niczego nie podpisze.
      Sędzia pyta go ile klas skończyłeś, a on, że 4 czy tez 5. Na to sędzia, że za głupi jesteś aby dyskutować, i mówi mu podpisz ugodę bo inaczej sprawę przegrasz. A rolnik, że nie przegra bo świadków opłacił. Na to sędzia ryknął, to ty nie wiesz, że tego nie wolno robić!? Robimy rozprawę i ja ci udowodnię, że przegrasz.
      Krótka piłka, rolnicy sprawę przegrali i zostali skazani na kilka tysięcy złotych grzywny. Właściwie jako pokrzywdzeni to nie wiadomo za co.
      A potem dowiedziałem się, że ta babcia sądzi się ze wszystkimi we wsi, a to rzekome opłacenie świadków polegało na podwózce do sądu.
      Cejrowski ma rację - wszyscy won właśnie.
      • t_ete Re: 13 grudnia ... 14.12.19, 09:57
        perla_roztocza napisał:

> Cejrowski ma rację - wszyscy won właśnie.

Wszyscy won.
        A w zaoranej pustce pozostanie
        Cejrowski.
        I oczywiscie Perla - o ile Cejrowski
        nie uzna (z jakiegos powodu), ze Perla tez 'won'.

tete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka