Dodaj do ulubionych

Kiedyś napisałem, że F35 będzie ostatnim myśliwcem

15.01.20, 09:43

załogowym.

www.defence24.pl/f-35-bez-offsetu-polska-chce-przystapic-do-programu-duzego-bezzalogowca
www.defence24.pl/loyal-wingman--harpii-szpon-znaki-zapytania-i-mozliwosci-analiza
--
Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
Obserwuj wątek
    • oleg3 Re: Kiedyś napisałem, że F35 będzie ostatnim myśl 15.01.20, 10:24
      Sparafrazuję kol. qwardianie Twoją tezę. Mam nadzieję, że nieźle. Nie będzie już samolotów 6-tej generacji. 5-ta generacja będzie ostatnią. Jesteśmy na początku ery bezzałogowców pierwszej generacji.

--
      "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej"
      18 art. Konstytucji
      • maksimum Re: Kiedyś napisałem, że F35 będzie ostatnim myśl 15.01.20, 16:07
        oleg3 napisał:

> Sparafrazuję kol. qwardianie Twoją tezę. Mam nadzieję, że nieźle. Nie będzie ju
        > ż samolotów 6-tej generacji. 5-ta generacja będzie ostatnią. Jesteśmy na począ
        > tku ery bezzałogowców pierwszej generacji.
        -----------
        Wojny staja sie nieoplacalne,co widac po sankcjach na Rosje za Krym i Donieck.
        Krym mial byc druga Floryda a stal sie zadupiem bez szans na rozwoj.
    • oleg3 Generacje 15.01.20, 10:26
      Praktycznie od początku istnienia lotnictwa wojskowego pojawiające się nowe wynalazki prowadziły do pojawiania się kolejnych generacji samolotów bojowych. Od czasu drugiej wojny światowej i pojawienia się pierwszych myśliwców odrzutowych generacje te zaczęto numerować. I tak do pierwszej zaliczono myśliwce poddźwiękowe uzbrojone przede wszystkim w działka lotnicze. Generacja druga otrzymała dodatkowo pociski naprowadzane termiczne i zdolność do osiągania prędkości naddździękowych. Generacja trzecia wiązała się z poprawionymi możliwościami pocisków, radarami pokładowymi i awioniką, czwarta z fly-by-wire i sprawieniem, że myśliwce stały się wielozadaniowe. Generacja piąta zaś ze zdolnością do utrzymywania prędkości naddźwiękowej przy przelotach bez użycia dopalacza (supercruise), silnym połączeniem sensorów z pokładową awioniką, zdolnością do współdziałania na sieciocentrycznym polu walki, oraz, oczywiście, własnościami stealth.
      www.defence24.pl/loyal-wingman--harpii-szpon-znaki-zapytania-i-mozliwosci-analiza
      --
      "PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji"
      © RAZ
      • qwardian Re: Generacje 15.01.20, 13:23
        W praktyce w pełni uzbrojony F-35 nie spełnia warunków samolotu piątej generacji więc bezzałogowiec był naturalną koleją rzeczy. F-35 ma jedną cechę o której rzadko się wspomina. Jest zdolny przenosić bardzo stare ładunki nuklearne B61 datujące się jeszcze z początków lat 60-tych..

--
        Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka