Dodaj do ulubionych

Usunęli mi wątek o Polakach powracających z Iraku

15.11.04, 20:15
Być może zbyt ostrych sformułowań użyłem, ale ponieważ temat jest
intrygujący, więc uznałem, że warto zadbać, aby był dyskutowany. Szczególnie,
że przemyślałem sprawę i mam nowe hipotezy i spostrzeżenia.

Najpierw przypomnę krótko swoje uwagi, że ludzie ci wyemigrowali w czasach
PRL służyć czerwonym w obcym kraju, tak jakby służby sowietom w Polsce było
im mało. Kiedy Polska stała się krajem wolnym, oni nadal służyli złu, zamiast
wrócić do starej ojczyzny. Teraz, kiedy Irak odzyskał wolność, ludzie ci
uciekają ze swojej nowej ojczyzny i są przyjmowani przez SLDowskie władze z
otwartymi ramionami.

Kiedy pierwszy raz otwierałem ten wątek, nie przyszło mi do głowy, że
wracający Polacy mogą uciekać nie przed przypadkowymi terrorystami, ale przed
zemstą Irakijczyków mordowanych przez Partię Baas, dla której Polacy ci
pracowali.

Nie zapominajmy, że naród iracki stał się wolnym narodem dopiero przed chwilą
w skali historycznej, a nawet politycznej. Dla Irakijczyków wciąż
najważniejsze jest to, co działo się przed upadkiem Saddama. Wciąż rodziny
pomordowanych polują na baasowców, prześladowani dawniej szyici polują na
sunnitów, a baasowcy mordują kogo popadnie, bo inaczej żyć nie potrafią.
Wszyscy ci zabijający się barbarzyńcy nienawidzą USA, ponieważ USArmy
przeszkadza im we wzajemnym mordowaniu się.

Która z tych grup zagraża Polakom od wielu lat żyjącym w Iraku i pracującym w
służbie Baas? Z pewnością nie zagrażają im baasowcy – główna siła
terrorystyczna w Iraku. Szyici też nie mają powodu ich ścigać. Najbardziej
prawdopodobne jest to, że grozi im zemsta ze strony tych Irakijczyków, którzy
mają powody się mścić za krzywdy doznane od Saddama.

Można więc powiedzieć, że Polacy ci uciekli przed sprawiedliwą zemstą narodu
irackiego.
Obserwuj wątek
    • 100krotki Re: 100krotki dla Dokowskiego :) 15.11.04, 21:05
      Dokowski
      za ten wątek masz ode mnie 1 stokrotkę
      a może jedna to za mało?
      jak ci Giwi nie usunie tego wątku i wypowie się tu więcej pustoustych czyzuniów
      to za kazdą i każdego z nich wręczę ci bukiecik z 10stokrotek smile
        • Gość: krytyk Re: Dziękuję - kobieta zmienna jest - zaiste IP: HTTP1.* / *.esc11.net 16.11.04, 22:09
          > 100krotki napisała:
          >
          > > Dokowski
          > > za ten wątek masz ode mnie 1 stokrotkę

Przeciez niedawno atakowalas mnie za to samo za co chwalisz tu kogos innego.
          Ja uciekalem przed partia komunistyczna nie nalezac do niej nawet pieciu minut
          czego moge dowiesc w sadzie. Teresa Borcz na przyklad byla aktywistka PZPR.
          Wypowiedzialem sie w poprzednim temacie w klimacie przebaczenia tym ludziom
          w Polsce lat 1976-1989 byla potworna nedza. Irak wtedy zdawal sie byc Eldorado.
          Wszystko jest zmiennym. Krytykujesz mnie w innym miejscu za moje nawoluwanie
          do osadzenia sprawcow polskiej nedzy. Odradzasz przyjazd do Ojczyzny. Nazywasz
          mnie nieznajacym faktow mitomanem. Za to tylko ze odwazylem sie stanac
          wirtualnie w obronie napadnietego esbecka metoda czlowieka ktory stad odszedl
          jak juz widac. Pewnie byl chory umyslowo? Ja tez jestem bo Polske kocham?
          • dokowski Pamiętam tę nędzę 16.11.04, 22:32
            Gość portalu: krytyk napisał(a):

> w Polsce lat 1976-1989 byla potworna nedza

Puste sklepy, kupa pustych pieniędzy i pustych kartek na wszystko, za które nie
            można było nic kupić. Ludzie uciekali na zachód, a nie do demoludów gorszych
            jeszcze niż Polska. Do Iraku jechały tylko aktywne sowieckie pachołki
            • Gość: krytyk Re: Pamiętam tę nędzę IP: HTTP1.* / *.esc11.net 16.11.04, 22:49
              Zgoda - ma Pan racje. Ale sam Pan pisze - WTEDY. Podkreslam te slowo bo chocby
              losy tych Polek swiadcza o tym ze wcale sie do Polski potem nie garnely. Pania
              Borcz do wspolpracy namowil i zwerbowal Polski Konsulat. Okazala sie byc osoba
              nieuczciwa. Ale na swoje konto kradla. Nie wiem czy zna pan realia tych ktorzy
              poza Polska dzis zyja a do Polskosci przyznaja sie glosno - na kazdym szyldzie
              na kazdej wizytowce. Na swoim przykladzie. Tygodniowo otrzymuje trzy-piec
              zaproszen na rozne polskie imprezy spotkania. Bywamy rzadko brak czasu.
              O ile wiem tak samo jest wszedzie. Wyjechaly do Iraku bo tylko tam i do Marokka
              wyjechac wtedy mogly. Zadne inne wolne panstwo nie przyjeloby osoby z PZPR. A
              jesli nawet to nie daloby jej obywatelstwa. Komu mialy te Polki deklarowac
              oddanie jesli nie BAAS - oficjalnej wtedy sojuszniczce PZPR?
    • Gość: krytyk Re: Usunęli mi wątek o Polakach - na temat IP: HTTP1.* / *.esc11.net 16.11.04, 22:33
      Prosze Pana, powtorze swoje slowa ktore w tym usunietym napisalem. Po odbyciu
      kwarantanny (bardzo przykre przezycie ktore znam) te Polskie rodziny wroca do
      swoich. Oczywiscie nie da sie zamazac tego co bylo przekreslic. Ale ci ludzie
      moga byc jeszcze uczciwymi przydatnymi Polsce Polakami. Nie wolno ich ot tak
      przekreslac. Uciekli z Polski tam bo w Europie nikt PZPR-wcowi by wtedy azylu
      nie dal - chyba ze w ZSRR. Nie mieli wyboru ktory jednak mieli niekomunisci.
      Uciekali przed nedza. Moze dzis pomoga Polsce calej przed nedza uciec? Maja juz
      doswiadczenia. Z SLD bym ich nie wiazal. Nie bylo jej kiedy uciekali. To daje
      Nadzieje.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka