WIZY DLA OBYWATELI UKRAINY - HANBA DLA POLSKI Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Bylem trzy dni we Lwowie, skad wrocilem w oststni poniedzialek.
    Spotkalem tam wspanialych ludzi, ktorzy zachowali to, co u nas, w Polsce,
    czesto wielu dawno sprzedalo za pieniadze - bezinteresowna GOSCINNOSC,
    UCZYNNOSC I ZYCZLIWOSC.
    Pierwszego dnia po prostu chodzilem i usmiechalem sie do ludzi NA ULICY Z
    WZAJEMNOSCIA!!!!
    W sierpniu jade znowu.
    Jedynym zgrzytem calej wyprawy byl...Pijany funkcjonariusz polskej Strazy
    Granicznej zujacy gume i ordynarnie odzywajacy sie do ludzi podczas sprawdzania
    paszportow przy wjezdzie DO KRAJU...Dziekuje za taka Unie Europejska...bylem
    jedynym Polakiem w autobusie..BYLO MI WSTYD!!!

Czy za rok, od 1 lipca 2003 roku taki wyjazd juz nie bedzie mozliwy?
    Czy trzy dni spedzone w tym cudownym miescie wsrod wspanialych ludzi bedzie
    wymagalo uprzednich wielomiesiecznych staran i wize, ktorej koszt bedzie
    wiekszy niz koszt pobytu we Lwowie?

Czy moi ukrainscy Przyjaciele, ktorych bede chcial zaprosic w ramach rewanzu na
    wspolna wyprawe w polskie gory ( DO CZEGO JAKO OBYWATEL PLACACY PODATKI MAM
    PRAWO), beda musieli na polska wize czekac kilka miesiecy w dlugich kolejkach i
    zaplaca za nia rownowartosc sredniej miesiecznej ukrainskiej pensji?

Czy do Polski z Ukrainy beda przyjezdzac tylko bogaci biznesmeni lub przestepcy
    no bo ich na wizy stac bedzie zawsze, nawet gdyby kosztowaly 100 dolarow (
    wszedzie na calym swiecie urzednikami sa chyba tylko debile, ktorym sie wydaje,
    ze w tego typu procedury powstrzymuja przestepczosc, a nie dotykaja
    przecietnego uczciwego obywatela...hahahaha)

CZY KRAJ, KTORY NIE MOZE DECYDOWAC O WLASNEJ POLITYCE IMIGRACYJNEJ, O ZASADACH
    PRZEKRACZANIA WLASNYCH GRANIC JEST JESZCZE NIEPODLEGLY???????

WARTOBY NAGLOSNIC SPRAWE ZAMIARU WPROWADZENIA WIZ W RUCHU MIEDZY POLSKA A
    UKRAINA (DYKTAT UNII EUROPEJSKIEJ!!!!!).

Rozmawialem niedawno o tym z urzednikiem ministerstwa spraw zagranicznych i
    wbrew temu, co sie pisze w polskiej prasie, zamierzenia ida w kierunku
    DRASTYCZNEGO OGRANICZENIA RUCHU OSOBOWEGO, a rzekome ulatwienia ( wielokrotne
    tanie wizy sa MYDLENIEM OCZU, bo o procedurze ich wydawania nie bedzie
    decydowac Polska. Poza tym nawet armia urzednikow w raptem 4 konsulatach
    polskich na Ukrainie nie bedzie wstanie wkleic w ciagu roku do ukrainskich
    paszportow PIECIU MILIONOW naklejek zwanych wizami... ).

COS Z TYM TRZEBA ZROBIC!!!!!

Nawiasem mowiac, to, co sie pisze i mowi w polskich mediach o Ukrainie jest
    celowa dezinformacja i ordynarnym klamstwem.
    Bylem ostatnio na Ukrainie 7 lat temu. W porowaniu z tym, co widzialem teraz
    widac, ze zmiany sa KOLOSALNE, wrecz imponujace.

O TYM NIGDZIE SIE PRZECIETNY POLAK NIE DOWIE, BO JAKOS W MEDIACH DZIWNIE O TYM
    CICHO!!!
    Propaganda prounijna probuje wywolac wrazenie, ze za wschodnia granica NIC NIE
    MA, procz brudu, przestepczosci i balaganu, wiec sie trzeba od tego odgrodzic
    zelazna kurtyna...

Och, jaka nasza pamiec jest krotka...juz nie pamietamy MURU BERLINSKIEGO,
    GRANICY NRD-OWSKO NIEMIECKIEJ, CZECHOSLOWACKO-AUSTRIACKIEJ...
    JAK SAMI STALISMY W KOLEJKACH PO WIZY DOCELOWE I TRANZYTOWE...
    A TERAZ CHCEMY ZAFUNDOWAC TO NARODOWI, Z KTORYM TYLE NAS LACZY!!!
    I KTOREMU JESTESMY COS WINNI...

Przez 3 dni nie zobaczylem jednego pijanego osobnika na ulicy, nie widzialem
    zasmarowanych graffiti swiezo odnowionych kamienic, nie slyszalem, aby ktos
    glosno przeklinal w miejscu publicznym.
    A Lwow jest schludniejszy od Warszawy!!!
    To samo trzeba powiedziec o wielu ukrainskich wioskach. Moze jest skromnie, ale
    czysto.

NIE WOLNO POLSCE I POLAKOM ODWRACAC SIE OD UKRAINY I UKRAINCOW!!!!!!

• Gość: Lisek IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 14.06.02, 21:32
      Gość portalu: JULO napisał(a):

>
      > COS Z TYM TRZEBA ZROBIC!!!!!
      >

Moim zdaniem trzeba wprowadzic takie przepisy, ktore umozliwia wydawanie wiz na
      granicy za niska oplata. Tak jak jest np. w Turcji.

Lisek
      • Gość: JULO IP: *.amwaw.edu.pl 14.06.02, 21:46
        Pytalem sie o to...niestety procedury unijne nie przewiduja takich mozliwosci.
        W koncu na pieczatkach mozna dopisac slowo "wiza" i wcale nie pobierac za to
        oplat. Ale Bruksela nam na to nie pozwoli i to pomimo tego, ze nawet po wejsciu
        Polski do Unii kontrola celna i paszportowa na naszej zachodniej i poludniowej
        granicy pozostanie przez wiele lat.
        • Gość: mosi IP: *.p.lodz.pl / 10.1.13.* 14.06.02, 23:23

> Pytalem sie o to...niestety procedury unijne nie przewiduja takich mozliwosci.
          > W koncu na pieczatkach mozna dopisac slowo "wiza" i wcale nie pobierac za to
          > oplat. Ale Bruksela nam na to nie pozwoli i to pomimo tego, ze nawet po wejsciu
          >
          > Polski do Unii kontrola celna i paszportowa na naszej zachodniej i poludniowej
          > granicy pozostanie przez wiele lat.

Ta kontrola i wizy mają na celu ograniczenie przyjazdu do Polski gości tu
          niepożądanych. Wielcy przestępcy wjadą - masz rację. Nimi zajmą się służby typu
          CBŚ. Nie wjadą natomiast ukraińskie "mrówki" handlujące na bazarach wódką z
          technicznego spirytusu, nie wjadą prostytutki ani drobni bandyci grasujący na
          drogach. Co do wizerunku Ukrainy w Polsce, to nie jest tak tragicznie, jak
          piszesz. Ukraina staje się coraz częstszym celem wycieczek; sam planuję taką
          podróż w przyszłości. Chcesz zaprosić przyjaciół - proszę bardzo. Skoro wiza ma
          kosztować równowartość miesięcznej pensji - dołóż się znajomym do niej, jeśli ich
          na to nie stać. Myślę, że również twoim przyjaciołom będzie w Polsce raźniej ze
          świadomością, że dzięki wizom nie zatrzyma ich na drodze żaden rekietier.
          • Gość: JULO IP: *.amwaw.edu.pl 15.06.02, 03:08
            Podziwiam Twoja wiare w moc uzdrawiajaca idiotycznych przepisow...
            Techniczny spirytus owszem, przemycaja, ale nie mrowki, tylko grube ryby, a
            nasze sluzby graniczne maja z tego dole, o czym wszyscy dobrze wiemy, tylko
            glosno nie mowimy ( poprawnosc polityczna).

Propozycja, zebym ja mial placic za wizy po 40 euro od lebka jest CYNICZNA, nie
            rozumiesz w ogole skali prblemu. Ja jestem lekarzem, wiec mnie byc moze na to
            bedzie stac, ale studenci polscy poznznych w gorach studentow ukrainskich juz
            nie zaprosza. Wiec zanim cos takiego napiszesz, co napisales, pomysl GLOWA.

Jesli wybierasz sie na wycieczke, wsiadz po prostu w autobus lub pociag. Wtedy
            moze poznasz kraj i ludzi. Bo jesli jedziesz na wycieczke zorganizowana, z
            przewodnikiem, po "amerykansku" w drogim hotelu, nie zobaczysz nic, ale tez nie
            zrozumiesz, jak wiele heroizmu jest w tych ludziach, umiejacych sie cieszyc z
            rzeczy malych, ktorzy wiedza, ze moga liczyc tylko na siebie, ze im zadna unia
            nie pomoze. I moze dlatego, choc zyja skromnie, nie ma tak powszechnego
            narzekania na wszystko, jak w Polsce. A wiedze lepiej czerpac z wlasnych
            obserwacji niz z gazet sponosorowanych za europejskie pieniadze.

A mowiac o wizach wartoby dodac, ze tym co piszesz, pospisujesz sie tez pod
            obowiazkiem wizowym dla Polakow, ktorzy pozostali na ziemiach, z ktorych
            pochodza...

Spojrz na sprawy bardziec calosciowo.

• Gość: mosi IP: *.p.lodz.pl / 10.1.13.* 15.06.02, 15:54
              Spójrzmy na sprawę całościowo. Podoba mi się jakiś samochód - jest dość drogi,
              nie stać mnie na niego. Czy protestuję przeciwko cenie tego samochodu?
              Oczywiście nie, oszczędzam na niego, biorę kredyt, etc. Ukraińcy chcą
              przyjechać do Polski? Proszę bardzo - niech oszczędzą na wizy, skoro dla nich
              one są drogie. Wprowadzenie wiz ma swoje cele, które wcześniej wyjaśniłem, i
              uważam je za dobry pomysł, choć cena rzeczywiście nieco wygórowana, jak na wizę
              turystyczną. Choć z drugiej strony, dziewczyna mojego kumpla, obywatelka Rosji
              musi co roku płacić ponad 500 zł za wizę, a Polak jadący do Rosji (jako
              turysta) musi kupić voucher za chyba ok. 20$. Jak widać, takie uregulowania
              istnieją na całym świecie i jest to rzecz normalna. Za próbę wprowadzenia wiz
              należy też winić Ukrainę, że nie zdołała z polskim rządem dojść do porozumienia
              w sparawie przemieszczania się obywateli. A ty nie podchodź do sprawy tak
              emocjonalnie.
              • Gość: Misza IP: *.ic.ru / *.ic.ru 17.06.02, 08:02
                Przynajmniej tyle kosztowal 2 lata temu, kiedy jezdzilem do POslki i z
                powtrotem wink)

Misza
              • Gość: JULO IP: *.banacha.amwaw.edu.pl / 10.1.0.* 17.06.02, 09:39
                Masz krotka pamiec...uwazasz, ze branie kredytow, ktore potem trzeba splacac za
                jakis stempelek w paszporcie to rzecz trzymajaca sie kupy?

Czy to, ze gdzieniegdzie na swiecie nadal funkcjonuja idiotyczne rozwiazania,
                to powod, zeby sie na nie powolywac?

Skad Twoja wiara w sprawcza potege BIUROKRACJI?
                Jestes urzednikiem?

Ja jestem lekarzem!
                • Gość: snajper IP: *.acn.waw.pl 15.02.03, 20:42

> Masz krotka pamiec...uwazasz, ze branie kredytow, ktore potem trzeba splacac
                  za
                  >
                  > jakis stempelek w paszporcie to rzecz trzymajaca sie kupy?
                  >
                  > Czy to, ze gdzieniegdzie na swiecie nadal funkcjonuja idiotyczne rozwiazania,
                  > to powod, zeby sie na nie powolywac?
                  >
                  > Skad Twoja wiara w sprawcza potege BIUROKRACJI?
                  > Jestes urzednikiem?
                  >
                  > Ja jestem lekarzem!

Wizy nie są idiotycznym rozwiązaniem. Utrzymywanie wiz ma swoje silne
                  uzasadnienie, które tu już były przytaczane. Więc po co bijesz pianę ? Cóż z
                  tego, że jesteś lekarzem ? Czy jest to powód, że możesz pleść bzdury na tematy,
                  które nie są związane z medycyną ?

Snajper.
      • Gość: Rob Roy IP: *.proxy.aol.com 15.06.02, 20:27
        Prawdziwa z ciebie radziecka glowa !! Pokombinowac przechytrzyc !!UE obejdzie
        sie bez twojego typu medrkow! Nie mam nic oczywiscie przeciw Ukraincom,
        zwlaszcza tym cywilizowanym. Mam nadzieje,ze zrobia wszystko i to w szybkim
        tempie aby dolaczyc sie do krajow Wolnego Swiata. Tego im zycze !!
        • Gość: +++IGNORANT IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 15.02.03, 03:18
          Sława!

Chyba Cię zupełnie powaliło!

Ue to wolny świat?

Z bruxelską biurokracja i totalizmem...

Z prostowanymi banami?

Pozdrawiam w nadziei, że przejrzysz na oczy...

Ignorant
          +++

Gość portalu: Rob Roy napisał(a):

> Prawdziwa z ciebie radziecka glowa !! Pokombinowac przechytrzyc !!UE obejdzie
          > sie bez twojego typu medrkow! Nie mam nic oczywiscie przeciw Ukraincom,
          > zwlaszcza tym cywilizowanym. Mam nadzieje,ze zrobia wszystko i to w szybkim
          > tempie aby dolaczyc sie do krajow Wolnego Swiata. Tego im zycze !!
    • Właśnie zaprosiłem przyjaciół z byłego ZSRR.
      Biurokracja straszna. Trzeba udowodnić, że się posiada równoeartość USD
      70/osobę na dzień, lub, że się taką sumę zarabia, bo inaczej nie poświadczą
      zaproszenia.
      • Gość: JULO IP: *.amwaw.edu.pl 15.06.02, 03:15
        A moglbys napisac, ktory to Wysoki Urzad takie zasady stosuje? I Ile teraz
        trzeba bedzie zaplacic za LUKSUS ZAPROSZENIA PRZYJACIELA Z UKRAINY DO POLSKI?

Chetnie wystosuje odpowiednia epistole do Tegoz Urzedu.

Swoja droga gdtybym ja mial na swoje potrzeby i mojej rodziny 70 dolcow
        dziennie, chyba nie wiedzialbym, co robic z pieniedzmi.

A moze wartoby sie domagac takiego honorarium za prace w Klinice
        Otolaryngologii, gdzie mam zaszczyt pracowac jako asystent, skoro na utrzymanie
        goscia w moim wlasnym domu Wysoki Urzad przewiduje taka kwote.

Bardzo to wszystko ciekawe, moze jeszcze jakies kwiatki wyjda!!!

• Chodziles i usmiechales sie na ulcach do ludzi ,jak piszesz ! Hmm a nie
          wzieli cie za idiote ? Uwazaj bys sie nie zesral z ta ukrainska przyjaznia.
          • Gość: JULO IP: *.amwaw.edu.pl 15.06.02, 04:08
            Byles tam kiedys?
            Ja rozumiem, ze przecietnemu warszawskiemu smutasowi to sie w glowie nie miesci.
            Wlasnie dlatego zwrocilem na to uwage.
            W konluzji stac Cie tylko na wulgarna pointe....

Wejdz sobie do autobusu czy tramwaju w Warszawie. Kazdy z nosem w swojej
            gazecie.
            We Lwowie, jak starsza osoba wchodzi, z siedzenia podnosi sie kilka osob
            naraz...frajerzy, powiesz, co?
    • Gość: gaduła IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 15.06.02, 20:17
      straz graniczna ma oficjalna stronęi form dyskusyjne, na nie mozesz wyslac
      komentarz wraz z podaniem daty, miejsca i godziny i opisu sytuacji !
      takie zachowania nalezy tepic !
      sam tam czasami pisze swoje uwagi,
      • Gość: JULO IP: *.banacha.amwaw.edu.pl / 10.1.0.* 17.06.02, 09:41
        Oni tego w ogole nie czytaja i nie odpowiadaja...pisalem tam kiedys.
        Straz graniczna to sitwa. Mam znajomego celnika na granicy poludniowej i wiem
        cos nie cos.
        • Gość: gaduła IP: *.IOd.krakow.pl 17.06.02, 10:57
          forum SG - powiem ze odpowiadaja z opóżnieniem ale czytają i sa reakcje
          • Gość: JULO IP: *.banacha.amwaw.edu.pl / 10.1.0.* 18.06.02, 13:52
            Ja tylko chcialbym miec satysfakcje, ze moje podatki nie sa wywalane w bloto.
            Patrzac na prace Strazy Granicznej, nie tylko na granicy wschodniej, ale i
            poludniowej odnosze wrazenie, ze oni nadal sa WOPem, nie zas profesjonalna
            sluzba policyjna.
            Wspomniany przeze mnie pijany chlystek w SG-owskim mundurze to tylko jeden z
            dowodow, ze sposo musi sie zmienic.
    • i ja tam byłam,
      i bimber piłam,
      i mam inne wspomnienia.
      a szalety publiczne już są na miarę Europy?
      • Gość: JB IP: *.inetia.pl 17.06.02, 09:31
        Ja tez tam byłem rok temu. I wielu jest miłych ludzi. Ale wielu też sika na
        Katedrę Łacińską, że o grubszych rzeczach nie wspomnę. I inni mieszkańcy tego
        miasta (Lwowiacy nie przechodzą mi przez gardło) nic sobie z tego nie robia.
        Podobnie jest w innych miastach i miasteczkach. Wszystkie ślady po Polakach i
        jak to określają Ukraińcy "po Polskich Żydach" są zacierane. Zburzono synagogę
        w Żółkwi, kościół w Olesnie wygląda jak pegieerowski dom kultury, kościół w
        Komarnie (renesansowy, tak jak ten z Olesna), jest wychodkiem. Ukraińscy
        pogranicznicy poniżają Polaków. Sam stałem tam z dwójką małych dzieci 4
        godziny, bo nie uiściłem opłaty dla tych skorumpowanych urzędasów.
        Nik tam nie czeka na Polaków z otwartymi ramionami, oprócz garstki tych
        rodaków, którzy jak szczury pochowali się przed ukraińską nienawiścią.

Votre JB
        • Gość: JULO IP: *.banacha.amwaw.edu.pl / 10.1.0.* 17.06.02, 09:46
          Chyba byles dawno temu, albo po prostu jestes chory z nienawisci.
          Koscioly bylly zamieniane z polecenia wladz sowieckich a nie ukrainskich na
          inne budynki.

Natomiast, moze tego nie wieez, bo w polskich gazetach tego nie pisza i w
          telewizji nie mowia, ze to Lwowianie ( tak, Ci wspolczesni ) uratowali to
          miasto przed zaglada, bo Sowieci chcieli je wyburzyc i postawic bloki i
          monumentalne budowle a'la MISK BIALORUSKI...

Lwow jest czyms niezwykla waznym dla Ukrainy chory z nienawisci czlowieku!!!
          Przyczynil sie do odzyskania i utrwalenia niepodleglosci.
          • Gość: JB IP: *.inetia.pl 17.06.02, 13:45

> Chyba byles dawno temu, albo po prostu jestes chory z nienawisci.
            > Koscioly bylly zamieniane z polecenia wladz sowieckich a nie ukrainskich na
            > inne budynki.
            >
            > Natomiast, moze tego nie wieez, bo w polskich gazetach tego nie pisza i w
            > telewizji nie mowia, ze to Lwowianie ( tak, Ci wspolczesni ) uratowali to
            > miasto przed zaglada, bo Sowieci chcieli je wyburzyc i postawic bloki i
            > monumentalne budowle a'la MISK BIALORUSKI...
            >
            > Lwow jest czyms niezwykla waznym dla Ukrainy chory z nienawisci czlowieku!!!
            > Przyczynil sie do odzyskania i utrwalenia niepodleglosci.

Nie jestem chory. Opanuj się i weź trzy głebokie oddechy. Byłem we Lwowie w
            sierpniu zeszłego roku. Napisałem nawet post po tym wyjeździe.
            Taka jest ukraina i nic tego obrazu nie zmieni. Jest brudna i stłamszona. Bez
            szacunku dla przeszłości.
            Widziałeś kościół w Komarnie, albo ten u podnóza zamku w Olesku?
            Porozmawiałeś z ludźmi tam mieszkającymi. Porozmawiałeś z Polakami z Żółkwi?

Obudź się.

JB
      • Gość: JULO IP: *.banacha.amwaw.edu.pl / 10.1.0.* 17.06.02, 09:42
        W Polsce tez sa szalety dalekie od tzw. Europy...sluze adresami...w STOLICY!!!!
    • Gość: doku IP: *.mofnet.gov.pl 17.06.02, 11:06
      choćby się tam w UE mieli zesrać ze strachu przed nimi
    • Gość: doku IP: *.mofnet.gov.pl 17.06.02, 11:26

> CZY KRAJ, KTORY NIE MOZE DECYDOWAC O WLASNEJ POLITYCE IMIGRACYJNEJ, O ZASADACH
      > PRZEKRACZANIA WLASNYCH GRANIC JEST JESZCZE NIEPODLEGLY???????

Jeżeli wprowadzimy wizy dla Ukraińców, to będzie to suwerenna decyzja naszego
      narodu, nawet jeśli będzie ona podjęta w powiązaniu z innymi decyzjami. Można
      będzie tę decyzję nazwać zdradziecką, hańbiącą, czy jakoś jeszcze inaczej, ale
      nie uciekniemy przed odpowiedzialnością za nią, chowając się za jakąś
      postsowiecką demagogię o rzekomej niesuwerenności Polski.

Jeżeli za kilka nędznych miliardów euro dla rolników sprzedamy naszą świeżą
      przyjaźń z Ukrainą, a takim trudem budowaną i taką jeszcze kruchą, to będziemy
      musieli żyć ze świadomością sprostytuowania się. A Unii tak naprawdę to wisi i
      powiewa, czy Ukraińcy będą musieli mieć wizy czy nie - w ogóle nie odczuliby
      różnicy. Polska nie może zgodzić się na tak poważne ustępstwo w sprawie tak mało
      ważnej dla UE.
      • Gość: bodzio IP: 202.163.129.* 17.06.02, 16:04
        te milardy ktore maja splynac na rolnikow i nie tylko to troche dzielenie skory
        na zywym misiu, z ta UE to chyba chodzi raczej o kilkaset moze wiecej wygodnych
        intratnych i ladnie brzmiacych (jak my kochamy tytuly na wizytowkach)stanowisk
        w Brukseli dla tych ktorzy juz sie do tego pala i maja wejscia, a jesli juz
        musimy wprowadzic te wizy to powinny byc one symboliczne i blyskawiczne do
        zalatwienia bo to przeciez bedzie pracowalo w obie strony
        • Gość: Pietrek IP: 212.182.57.* 19.02.03, 09:01
          Gość portalu: bodzio napisał(a):

> a jesli juz
          > musimy wprowadzic te wizy to powinny byc one symboliczne i blyskawiczne do
          > zalatwienia bo to przeciez bedzie pracowalo w obie strony

BŁYSKAWICZNE!!!!??????????????? w polskich urzędach, czy TY odwiedzasz urzędy
          w Polsce ???
      • Gość: snajper IP: *.acn.waw.pl 15.02.03, 20:53
        Gość portalu: doku napisał(a):

> Gość portalu: JULO napisał(a):
        >
        > > CZY KRAJ, KTORY NIE MOZE DECYDOWAC O WLASNEJ POLITYCE IMIGRACYJNEJ, O ZASA
        > DACH
        > > PRZEKRACZANIA WLASNYCH GRANIC JEST JESZCZE NIEPODLEGLY???????
        >
        > Jeżeli wprowadzimy wizy dla Ukraińców, to będzie to suwerenna decyzja naszego
        > narodu, nawet jeśli będzie ona podjęta w powiązaniu z innymi decyzjami. Można
        > będzie tę decyzję nazwać zdradziecką, hańbiącą, czy jakoś jeszcze inaczej, ale
        > nie uciekniemy przed odpowiedzialnością za nią, chowając się za jakąś
        > postsowiecką demagogię o rzekomej niesuwerenności Polski.
        >
        > Jeżeli za kilka nędznych miliardów euro dla rolników sprzedamy naszą świeżą
        > przyjaźń z Ukrainą, a takim trudem budowaną i taką jeszcze kruchą, to będziemy
        > musieli żyć ze świadomością sprostytuowania się.

To wizy przeszkadzają przyjaźni między narodami ??? To wizy tylko dla wrogów
        się wprowadza ? W takim razie jesteśmy wrogiem USA, W.Brytanii i wielu innych
        państw.

Snajper.

> A Unii tak naprawdę to wisi i
        > powiewa, czy Ukraińcy będą musieli mieć wizy czy nie - w ogóle nie odczuliby
        > różnicy. Polska nie może zgodzić się na tak poważne ustępstwo w sprawie tak
        > mało ważnej dla UE.
    • Gość: gaduła IP: *.IOd.krakow.pl 17.06.02, 12:10
      nie zgadadzam się z toba !
      to jest normalna procedura,
      sam widzialem w Meksyku w konsulacie USA było chyba z 20 okienek gdzie
      załatwiano sprawy wizowe,
      u nas tez trzeba zrobić z tym porządek,
      a cena wizy jest ustalana bardzo różnie przez każde państwo wedlug swoich cen
      za usługi urzedników,
      a UKRAINA NIE CHCE WPROWADZAC WSPÓLNYCH KONTROLI GRANICZNYCH - były takie i po
      pół roku zostały zlikwidowane na wniosek strony ukraińskiej !
      bo chodzi o lewa kasę !
      ja jestem za wprowadzeniem wiz !

• Gość: JULO IP: *.banacha.amwaw.edu.pl / 10.1.0.* 18.06.02, 13:11
        Na szczescie jeszcze dlugo Ameryka nie bedziemy, nawet jak wprowadzi sie
        ustawowy przymus chodzenia do McDonalda....

Swoja droga porownania Ukrainy z Meksykiem sa po prostu podle.

Nie mam nic do dodania.
        • Gość: gaduła IP: *.IOd.krakow.pl 18.06.02, 13:29
          tak się złożylo że w trzy miesiącie później po pobycie na Ukrainie bylem w USA
          i nie tylko i mogłewm wiele porównać,
          USA nie lubię, a na Ukrainie przez caly czas pobytu chodziłem głodny, w hotelu
          brakowalo wody, jedzenie bylo podłe i jeszcze mialem duża awanture z
          recepcjonistka bo chciała zatrzymac moj paszport przez caly czas pobytu w
          hotelu jako zastaw ze zaplace rachunek za pobyt,
          byla porzadna awantura aż w końcu oddała paszport, a pozniej przy placeniu
          rachunku była druga gdy rozdała sie na cala morde ze dostala za malo pieniedzy
          za pobyt, ludzie którzy stali za mna w kolejce do recepcji patrzyli na mnie
          najpierw jak na zlodzieja, a pozniej ta kobieta powiedziala po cichu bardzo
          pana przepraszam zgadza sie wszystko - wiesz gdzie to bylo w hotelu George we
          Lwowie !
          a pozniej byla granica w medyce u to co tam ja widziałem to powiem dlatego ja
          jestem za wizami !
          • Gość: JULO IP: *.banacha.amwaw.edu.pl / 10.1.0.* 18.06.02, 13:40
            Kiedy byles na Ukrainie?
            Poza tym...masz jakas wielka wiare w moc sprawcza wiz. Ze zalatwia jakis
            problem.
            Jesli Tobie sie Ukraina nie podoba, po prostu tam nie jezdzij, ale nie zabieraj
            glosu w sprawie ograniczania swobody podrozowania innych.

Ja nie bylem w hotelu tylko mieszkalem u zwyklych ludzi.
            Nie jestem biznesmenem tylko lekarzem.

A co do wiz, uwazam, ze Polska w ogole powinna zrezygnowac z czegos takiego,
            jak WIZY wjazdowe, bo to jest KRETYNIZM niczemu nie sluzacy.

Osob niepozadanych mozna po prostu nie wpuszczac na granicy. Wystarczy tylko,
            zeby Straz Graniczna zaczela spelniac swoje funkcje rzetelnie.
            WIZY sa tylko uciazliwoscia dla zwyklych uczciwych ludzi.
            Powiesz, ze pracuja nielegalnie w Polsce?
            Tak i to popieram. Sam niedawno zalatwilem prace pewnej osobie, ktora w ten
            sposob zarabia na studia dla swojej corki, ktora samotnie wychowuje.
            Ja tez kiedys pracowalem na Zachodzie, z punktu widzenia tamtejszego prawa
            nielegalnie.
            Mysle, ze Ukraincom jestesmy cos winni...
            • Gość: snajper IP: *.acn.waw.pl 15.02.03, 21:06

> Kiedy byles na Ukrainie?
              > Poza tym...masz jakas wielka wiare w moc sprawcza wiz. Ze zalatwia jakis
              > problem.
              > Jesli Tobie sie Ukraina nie podoba, po prostu tam nie jezdzij,ale nie zabieraj

Coś Ci się pozajączkowało. Wizy oczywiście są niezbędne, aby mozna było ich
              niektórym nie dawać. Nie ma to nic wspólego z tym, czy ja na Ukrainę jeżdżę,
              czy nie.

> glosu w sprawie ograniczania swobody podrozowania innych.
              >
              > Ja nie bylem w hotelu tylko mieszkalem u zwyklych ludzi.
              > Nie jestem biznesmenem tylko lekarzem.
              >
              > A co do wiz, uwazam, ze Polska w ogole powinna zrezygnowac z czegos takiego,
              > jak WIZY wjazdowe, bo to jest KRETYNIZM niczemu nie sluzacy.

Nieprawda. Jest to niezbędny instrument pozwalający filtrować tych, co wjechać
              mają ochotę.

> Osob niepozadanych mozna po prostu nie wpuszczac na granicy. Wystarczy tylko,
              > zeby Straz Graniczna zaczela spelniac swoje funkcje rzetelnie.

Straż graniczna nie jest od wydawania decyzji, czy ktoś ma prawo wjechać, czy
              też nie.

> WIZY sa tylko uciazliwoscia dla zwyklych uczciwych ludzi.
              > Powiesz, ze pracuja nielegalnie w Polsce?
              > Tak i to popieram. Sam niedawno zalatwilem prace pewnej osobie, ktora w ten
              > sposob zarabia na studia dla swojej corki, ktora samotnie wychowuje.
              > Ja tez kiedys pracowalem na Zachodzie, z punktu widzenia tamtejszego prawa
              > nielegalnie.
              > Mysle, ze Ukraincom jestesmy cos winni...

Winni ????? Ciekawe, co i za co ?

Snajper.
        • Gość: snajper IP: *.acn.waw.pl 15.02.03, 21:01

> Na szczescie jeszcze dlugo Ameryka nie bedziemy, nawet jak wprowadzi sie
          > ustawowy przymus chodzenia do McDonalda....
          >
          > Swoja droga porownania Ukrainy z Meksykiem sa po prostu podle.

A cóż podłego jest w takim porównaniu ? Uważasz, że Meksyk tak przegonił
          Ukrainę, że ich porónywać nie można ????

Snajper.
    • Masz Julo absolutną rację, a moim zdaniem my na tej Unii wyjdziemy jak
      Zabłocki na mydle.
      Kiedyś chciałem byłem zwolennikiem wejścia Polski do UE (wybaczcie, byłem
      młody i głupi) ale teraz widząc to co się dzieje zagłosuję w referendum
      przeciwko. Jednym z powodów są właśnie wizy dla obywateli takich krajów jak
      Ukraina, Litwa czy Białoruś.
      • Gość: JULO IP: *.banacha.amwaw.edu.pl / 10.1.0.* 18.06.02, 13:08
        Ja tez wahalem sie, czy w referendum glosowac za, czy przeciw.
        Teraz nie mam zadnej watpliwosci, i na dodatek wezme aktywny udzial w akcji na
        rzecz GLOSOWANIA PRZECIW CZLONKOSTWU POLSKI W UNII NA TAKICH WARUNKACH, JAK SIE
        NAM TERAZ PROPONUJE.

Tutaj golym okiem widac, ze chodzi o lukratywne unijne posadki dla kilku dupkow
        wycierajacych sie bajeczkami o rzekomym rozwoju rolnictwa, itp...

Sprawa wiz dla Ukraincow, w tym tez POLAKOW MIESZKAJACYCH NA UKRAINIE - moich
        krewnych jest tylko kielichem goryczy, ktory przebral miare.

W Polsce zreszta nigdy nikomu nie zalezalo za naszych rodakach, ktorych
        historia pozostawila za wschodnia granica. Powod? Nie maja KASY!!!!

Czytajac niektore wypowiedzi dotyczace rozpoczetego przeze mnie tematu naprawde
        zastanawiam sie, dlaczego jestesmy TACY WREDNI.
        Pozdrawiam Cie sredecznie i dziekujesmile
        • Gość: ted IP: *.035-48-73746f21.cust.bredbandsbolaget.se 18.06.02, 19:34

> Ja tez wahalem sie, czy w referendum glosowac za, czy przeciw.
          > Teraz nie mam zadnej watpliwosci, i na dodatek wezme aktywny udzial w akcji na
          > rzecz GLOSOWANIA PRZECIW CZLONKOSTWU POLSKI W UNII NA TAKICH WARUNKACH, JAK SIE
          >
          > NAM TERAZ PROPONUJE.
          >
          > Tutaj golym okiem widac, ze chodzi o lukratywne unijne posadki dla kilku dupkow
          >
          > wycierajacych sie bajeczkami o rzekomym rozwoju rolnictwa, itp...
          >
          > Sprawa wiz dla Ukraincow, w tym tez POLAKOW MIESZKAJACYCH NA UKRAINIE - moich
          > krewnych jest tylko kielichem goryczy, ktory przebral miare.
          >
          > W Polsce zreszta nigdy nikomu nie zalezalo za naszych rodakach, ktorych
          > historia pozostawila za wschodnia granica. Powod? Nie maja KASY!!!!
          >
          > Czytajac niektore wypowiedzi dotyczace rozpoczetego przeze mnie tematu naprawde
          >
          > zastanawiam sie, dlaczego jestesmy TACY WREDNI.
          > Pozdrawiam Cie sredecznie i dziekujesmile

Popelniasz jeden blad (buond) braciaszku Julo. To wlasnie w interesie Ukrainy
          lezy, aby Polska jak najszybciej weszla do UE. Zaden Ukrainiec ze Lwowa ci tego
          nie powiedzial? To poczytaj co o tym mowia oficjalne ukrainskie czynniki, np.
          Prezydent.
          Polska poza Unia stanie sie dla Ukrainy zupelnie nieinteresujaca. Ukraincy beda
          wtedy rozmawiac z Berlinem i Bruksela ponad naszymi glowami.
          Ja tez bylem szereg razy we Lwowie i spotkalem tam rewelacyjnych Ukraincow.
          Natomiast dzieki Bogu nie bylem swiadkiem tych najgorszych antypolskich rautow
          OUN-u na Prospekcie Swobody, gdzie m in wycierano sobie buty polska flaga.
          Tak ze moze bez zbyt wielkich uogolnien, ani w jedna ani w druga strone.
          I moze tez troche spokojniej i bez tylu emocji, ktorymi bryzgasz na prawo i na
          lewo. To nigdy nic dobrego nie dalo, takze w stosunkach polsko-ukrainskich.
          Zeby nie bylo watpliwosci: jestem za maksymalnym ulatwieniem dla obywateli
          Ukrainy jezeli chodzi o wizy i wszystko inne co ulatwia wzajemne kontakty,
          wizyty, wymiane gospodarcza i turystyke(takze stypendia, ulatwienie podejmowania
          pracy w Polsce itp).
          Poza tym maksymalne wspieranie Ukrainy jest najlepiej pojeta polska racja stanu,
          nie wiem czy na dzien dzisiejszy nawet nie najwazniejsza.
          Jezeli chodzi o Polakow na Wschodzie to juz dawno powinna byla zostac uchwalona
          Karta Polaka. A Wegry Karte Wegra juz dawno uchwalili!
          Pozdrawiam kresowo

• Gość: Widz IP: *.pl 18.06.02, 21:06
            Witam
            Jeśli czujesz sie taki pohanbiny jako Polak, to masz proste wyjscie: popros o
            azyl polityczny na Ukrainie albo lepiej u tow. Lukaszenka. Zamieszkasz w
            czystym miasteczku bez grafitti....

Bo my do Unii wejdziemy z Tobą lub bez - i co wtedy?
            Ja wolę bez Ciebie - i mam serdeczną prośbę - zabierz ze sobą jeszcze LPR,
            Samoobronę i jeszczę trochę "mądrych inaczej". (Ale nie wszystkich, dla
            rownowagi spolecznego "ekosystemu" ponoc troche idiotow jest potrzebne - no ale
            bez przesady.....)

Widz
        • Gość: snajper IP: *.acn.waw.pl 15.02.03, 21:08

> Ja tez wahalem sie, czy w referendum glosowac za, czy przeciw.
          > Teraz nie mam zadnej watpliwosci, i na dodatek wezme aktywny udzial w akcji na
          > rzecz GLOSOWANIA PRZECIW CZLONKOSTWU POLSKI W UNII NA TAKICH WARUNKACH,JAK SIE
          > NAM TERAZ PROPONUJE.
          >
          > Tutaj golym okiem widac,ze chodzi o lukratywne unijne posadki dla kilku dupkow
          > wycierajacych sie bajeczkami o rzekomym rozwoju rolnictwa, itp...

Skoro to właśnie widzisz gołym okiem, to je lepiej ubierz.

> Sprawa wiz dla Ukraincow, w tym tez POLAKOW MIESZKAJACYCH NA UKRAINIE - moich
          > krewnych jest tylko kielichem goryczy, ktory przebral miare.
          >
          > W Polsce zreszta nigdy nikomu nie zalezalo za naszych rodakach, ktorych
          > historia pozostawila za wschodnia granica. Powod? Nie maja KASY!!!!
          >
          > Czytajac niektore wypowiedzi dotyczace rozpoczetego przeze mnie tematu napraw
          > de zastanawiam sie, dlaczego jestesmy TACY WREDNI.
          > Pozdrawiam Cie sredecznie i dziekujesmile

Snajper.
    • Gość: wikul IP: *.acn.waw.pl 18.06.02, 22:03

> Bylem trzy dni we Lwowie, skad wrocilem w oststni poniedzialek.
      > Spotkalem tam wspanialych ludzi, ktorzy zachowali to, co u nas, w Polsce,
      > czesto wielu dawno sprzedalo za pieniadze - bezinteresowna GOSCINNOSC,
      > UCZYNNOSC I ZYCZLIWOSC.
      > Pierwszego dnia po prostu chodzilem i usmiechalem sie do ludzi NA ULICY Z
      > WZAJEMNOSCIA!!!!
      > W sierpniu jade znowu.
      > Jedynym zgrzytem calej wyprawy byl...Pijany funkcjonariusz polskej Strazy
      > Granicznej zujacy gume i ordynarnie odzywajacy sie do ludzi podczas sprawdzania
      >
      > paszportow przy wjezdzie DO KRAJU...Dziekuje za taka Unie Europejska...bylem
      > jedynym Polakiem w autobusie..BYLO MI WSTYD!!!
      >
      > Czy za rok, od 1 lipca 2003 roku taki wyjazd juz nie bedzie mozliwy?
      > Czy trzy dni spedzone w tym cudownym miescie wsrod wspanialych ludzi bedzie
      > wymagalo uprzednich wielomiesiecznych staran i wize, ktorej koszt bedzie
      > wiekszy niz koszt pobytu we Lwowie?
      >
      > Czy moi ukrainscy Przyjaciele, ktorych bede chcial zaprosic w ramach rewanzu na
      >
      > wspolna wyprawe w polskie gory ( DO CZEGO JAKO OBYWATEL PLACACY PODATKI MAM
      > PRAWO), beda musieli na polska wize czekac kilka miesiecy w dlugich kolejkach i
      >
      > zaplaca za nia rownowartosc sredniej miesiecznej ukrainskiej pensji?
      >
      > Czy do Polski z Ukrainy beda przyjezdzac tylko bogaci biznesmeni lub przestepcy
      >
      > no bo ich na wizy stac bedzie zawsze, nawet gdyby kosztowaly 100 dolarow (
      > wszedzie na calym swiecie urzednikami sa chyba tylko debile, ktorym sie wydaje,
      >
      > ze w tego typu procedury powstrzymuja przestepczosc, a nie dotykaja
      > przecietnego uczciwego obywatela...hahahaha)
      >
      > CZY KRAJ, KTORY NIE MOZE DECYDOWAC O WLASNEJ POLITYCE IMIGRACYJNEJ, O ZASADACH
      > PRZEKRACZANIA WLASNYCH GRANIC JEST JESZCZE NIEPODLEGLY???????
      >
      > WARTOBY NAGLOSNIC SPRAWE ZAMIARU WPROWADZENIA WIZ W RUCHU MIEDZY POLSKA A
      > UKRAINA (DYKTAT UNII EUROPEJSKIEJ!!!!!).
      >
      > Rozmawialem niedawno o tym z urzednikiem ministerstwa spraw zagranicznych i
      > wbrew temu, co sie pisze w polskiej prasie, zamierzenia ida w kierunku
      > DRASTYCZNEGO OGRANICZENIA RUCHU OSOBOWEGO, a rzekome ulatwienia ( wielokrotne
      > tanie wizy sa MYDLENIEM OCZU, bo o procedurze ich wydawania nie bedzie
      > decydowac Polska. Poza tym nawet armia urzednikow w raptem 4 konsulatach
      > polskich na Ukrainie nie bedzie wstanie wkleic w ciagu roku do ukrainskich
      > paszportow PIECIU MILIONOW naklejek zwanych wizami... ).
      >
      > COS Z TYM TRZEBA ZROBIC!!!!!
      >
      > Nawiasem mowiac, to, co sie pisze i mowi w polskich mediach o Ukrainie jest
      > celowa dezinformacja i ordynarnym klamstwem.
      > Bylem ostatnio na Ukrainie 7 lat temu. W porowaniu z tym, co widzialem teraz
      > widac, ze zmiany sa KOLOSALNE, wrecz imponujace.
      >
      > O TYM NIGDZIE SIE PRZECIETNY POLAK NIE DOWIE, BO JAKOS W MEDIACH DZIWNIE O TYM
      > CICHO!!!
      > Propaganda prounijna probuje wywolac wrazenie, ze za wschodnia granica NIC NIE
      > MA, procz brudu, przestepczosci i balaganu, wiec sie trzeba od tego odgrodzic
      > zelazna kurtyna...
      >
      > Och, jaka nasza pamiec jest krotka...juz nie pamietamy MURU BERLINSKIEGO,
      > GRANICY NRD-OWSKO NIEMIECKIEJ, CZECHOSLOWACKO-AUSTRIACKIEJ...
      > JAK SAMI STALISMY W KOLEJKACH PO WIZY DOCELOWE I TRANZYTOWE...
      > A TERAZ CHCEMY ZAFUNDOWAC TO NARODOWI, Z KTORYM TYLE NAS LACZY!!!
      > I KTOREMU JESTESMY COS WINNI...
      >
      > Przez 3 dni nie zobaczylem jednego pijanego osobnika na ulicy, nie widzialem
      > zasmarowanych graffiti swiezo odnowionych kamienic, nie slyszalem, aby ktos
      > glosno przeklinal w miejscu publicznym.
      > A Lwow jest schludniejszy od Warszawy!!!
      > To samo trzeba powiedziec o wielu ukrainskich wioskach. Moze jest skromnie, ale
      >
      > czysto.
      >
      > NIE WOLNO POLSCE I POLAKOM ODWRACAC SIE OD UKRAINY I UKRAINCOW!!!!!!
      >

Napisałeś pean ku czci i zakończyłeś pow.hasłem więc wytłumacz mi co własciwie
      dzieje sie na granicy ukraińskiej gdzie sznury samochodów ukraińskich
      wyładowanych po brzegi polska żywnością nie są wpuszczane na Ukrainę .
      A więc kto się od kogo odwraca ?

• Gość: Stroyer IP: *.p.lodz.pl / 10.5.10.* 19.06.02, 03:51
      Julo - ty jednak jesteś niezły baran. Piejesz nad smutną dolą Ukraińców
      odciętych od bratniej Polski. A wiesz, gdzie oni mają Polskę? - Głęboko w
      rzyci. Najlepszy dowód - wlokąca się od lat sprawa cmentarza Orląt Lwowskich.
      Radnym Lwowa, który ma być rzekomo rajem na Ziemi, przeszkadza (rzekomo) jedno
      zdanie na tablicy. Tak na prawdę, to radni mają na uwadze walkę z centralą w
      Kijowie, i mało ich obchodzi współpraca z Polakami. Zanim się cały oplujesz z
      oburzenia, Julo, zapytaj swoich ukraińskich zanjomych, co oni sądzą o tej
      sprawie.

• Wielki przyjacielu ukraincow.juz na innym forum a i natym napisalem zes tak
      falszywy jak twoi ukraincy. zapowiedzialem ci ,ze to co ja powiedzialem
      wulgarnie inni powiedza kulturalniej.oczywiscie mozesz pieprzyc glodne kawalki
      o tych prymitywnych nacjonalistach i pozeraczach sloniny.to twoja sprawa.ale
      historia lubi sie powtarzac-oni zdradza ,tak jak zdradzali i okradna tak jak
      okradali zawsze swoich sasiadow.Chyba wiesz ,ze Rosja oficjalnie oskarzyla
      ukraine o kradziez z gazociagu.Nie ludnosc a panstwo.I mysle ,ze polska ma dosc
      swoich problemow .na cholere zajmowac sie Ukraina ?Polskie ambicje grania
      wielkich pomocnikow i mediatorow ,koncza sie zostaniem z gola dupa i wstydem.
      • Gość: wikul IP: *.acn.waw.pl 15.02.03, 01:55
        Kuczma: Polacy bez wiz na Ukrainę

(PAP) 13-02-2003, ostatnia aktualizacja 13-02-2003 14:00

13.2.Huta - Prezydent Ukrainy Leonid Kuczma poinformował w czwartek po
        rozmowach z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, że od 1 lipca obywatele
        polscy będą jeździć na Ukrainę bez wiz, a Ukraińcy będą otrzymywali polskie
        wizy bezpłatnie

Słowa ukraińskiego prezydenta potwierdził Aleksander Kwaśniewski dodając, że
        decyzja ta została uzgodniona z premierem Leszkiem Millerem i ministrem
        finansów Grzegorzem Kołodką. (PAP)

No i nie wstyd ci ? A gdzie są ci wszyscy wypisujacy głupoty na ten temat ?
        Pogratulować dobrego samopoczucia .

• Gość: Sitkowski IP: *.stmnca.adelphia.net 15.02.03, 05:44
          TEKSTY

Wiadomo gdzie są dobre teksty.

Objętość: 2 strony.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniędzy, możesz przeciąć kartki i kopiować na
          obu stronach połówek. Ale wtedy tekst musisz skrócić i zrobić treściwym,
          ponieważ litery (fonty) wuszą być wielkie. Jak będzie pisane maczkiem,
          czytelnik wyrzuci po przeczytaniu o co chodzi.

Jeżeli możesz wykosztować się na cztery strony, użyj wielkiego formatu
          papieru i po skopiowaniu złam go wpół.

Na każdej ulotce napisz na pierwszej stronie u góry z prawej: PODAJ DALEJ -
          OPOWIEDZ ZNAJOMYM. Ewentualnie możesz powtórzyć u spodu tekstu, dodając:
          SKOPIUJ.

Pisz w dwóch kolumnach długich na całą długość strony. Litery (fonty) winny
          być większe niż w tygodnikach, czy dziennikach.

Tytuły u góry strony na szerokość obu kolumn. Im prościej, tym mniej czasu Ci
          zajmie.

KONIECZNE: akapity!
          Nie zgęszczaj tekstu, ale pisz blokami. Odstęp między liniami po każdej myśli
          (informacji). Najidealniej co zdanie, jeżeli treść pozwala.

Hasło: pod albo nad tekstem na drugiej stronie.
          Nie podwajaj wykrzykniki, czy znaki zapytania.

KOPIOWANIE

Czy masz dostep do drukarki i xerokopiarki?

Może masz dojście do kopiarki w prywatnym posiadaniu? Wyjdzie taniej nawet,
          gdybyś zapłacił za wymianę patron z barwnikiem. Niektóre mają dwa, trzy
          kolory, ale wystarczy czarny druk.

Ile powinno kosztować skopiowanie jednej strony, 10 groszy?

Jedna edycja: 200 ulotek x 0,20 zł = 40 zł.
          Papier 0,01 zł. X 200 ulotek = 2 zł.
          Razem: 42 zł

Kto może "stracić " tyle dla dobra sprawy?

Z okazji demonstracji antyunijnej można zwerbować chętnych do zaofiarowania
          własnej robocizny przy kopiowaniu, które jest czasochłonne.

DYSTRYBUCJA:

Przy wyjściu PO PRACY z zakładu pracy.
          Przed dworcem, lotniskiem.
          Przy wyjściu, po imprezie, ze stadionu.
          Przy wyjściu z kościoła, po mszy.
          Za wycieraczkę samochodów zaparkowanych na czas jakiegoś zajścia czy imprezy,
          także w miejscach zamieszkania.
          Przed konferencjami, obiadami, zebraniami w publicznych miejscach jak hotele,
          restauracje możesz położyć ulotkę na każdym krześle, ale dyskrecja i
          grzeczność wymagana, najlepiej rozeznaj się w atmosferze przychylności I
          zapytaj gospodarza, zwłaszcza, gdy nie jesteś uczestnikiem.

W poczekalniach i wnętrzach, salach musisz wiedzieć jakie są ogólne prawa i
          lokalne przepisy. Zwłaszcza na lotnisku.

Na demonstracji antyunijnej szkoda ulotek, bo tam nie trzeba przekonywać
          przekonanych.

Na demonstrację należy przygotować ulotki z napisem:
          PODAJ DALEJ - OPOWIEDZ ZNAJOMYM WYBORCOM.
          Nie rozdawać każdemu. Zapytać grupę, kto skopiuje i rozda wśród ludzi i wtedy
          wręczyć chętnym po dwa egzemplarze. A jeżeli wiesz gdzie tanio kopiować,
          przygotuj kartki z adresami i załącz.

• Gość: jarek IP: *.fastres.net 16.02.03, 21:00
      czy zamiast zadac wisy nie bylo to prosciej jak robia w Singapurze albo w
      Japonii ze co dadza na granicy przydawke do paszportu ktora moszisz oddac jak
      wyjezdzasz, gdzie jest nazwisko i dlugosc dozwolonego przebytu, przydawka bedzie
      tylko wazna w Polsce jak glugo Polska nie wejdzie do Shengen , a potem sie
      zobaczy.
    • Gość: doku IP: *.mofnet.gov.pl 19.02.03, 09:37
      ... wizy dla Ukrainy - pisałem już o tym na tym forum. Unia musi nas przyjąć
      bez wiz dla Ukrainy. Wizy dla Rosji i Białorusi są potrzebne i słuszne, ale dla
      Ukrainy są nie do zaakceptowania. W razie czego trzeba Unii obiecać, że wizy
      takie wprowadzimy, a potem obietnicy nie dotrzymamy. Choćby nas mieli z Unii
      wyrzucić.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.