Dodaj do ulubionych

ilu Żydów ma swe drzewko w Jad Waszem?

17.11.08, 16:35
no bo chyba byli tacy Żydzi co ratowali innych Żydów.
A może Żydom nie wolno swego drzewka mieć? Pytam dlatego, iż widzę,
że chyba pewnym ludziom nie wolno drzewka mieć. Tak jak temu
przyzwoitemu człowiekowi, który faktycznie Żyda uratował, ale jeden
minus miał - chodził w mundurze niemieckim właśnie.

pl.wikipedia.org/wiki/Wilm_Hosenfeld
Obserwuj wątek
    • pozarski Ty masz oko, pierdla! 17.11.08, 16:43
      I jeszcze te pytania. Czlowiek po prostu musi sie pochylic nad ta polska
      przenikliwoscia. Nie wiem,czy przeczytales do konca. Bo tam stoi jak byk:
      "Postać Hosenfelda została spopularyzowana dzięki wspomnieniom Władysława
      Szpilmana "Pianista", sfilmowanym następnie przez Romana Polańskiego. O pamięć
      dla Wilma Hosenfelda walczy też syn Władysława Szpilmana, Andrzej, który od lat
      stara się, by jerozolimski instytut pamięci ofiar Holocaustu Yad Vashem przyznał
      mu miano Sprawiedliwego wśród Narodów Świata – na razie bezskutecznie.", wiec
      pewnie nie wszystko stracone i "dobry Niemiec" (tak tam, w wiki) dostanie swoje
      drzewko dzieki staraniom Zydow (ojca i syna). Zadowolony?
      --
      Zdaniem Janka Lityńskiego mój szanowny współautor jest stuknięty, ja nabyłam
      świra drogą osmozy, a to wszystko dlatego, że pisujemy w faszystowskiej gazecie,
      czyli "Rzeczpospolitej".autor:pejszns
    • dana33 Re: ilu Żydów ma swe drzewko w Jad Waszem? 17.11.08, 16:53
      At Yad Vashem, Israel's national Holocaust memorial, close to 15,000
      persons have thus far been identified and honored, under a program
      created by law (1963). These are the "Righteous Among the Nations."

Those so recognized are awarded the Righteous Medal and a
      certificate of honor (to their next-of-kin in the event of a
      posthumous recognition) and their names are inscribed on the Wall of
      Honor in the Garden of the Righteous at Yad Vashem. This is the
      highest honor bestowed by the Jewish people, through the State of
      Israel, on non-Jews.
      www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2003/6/The%20Righteous%20Among%20the%20Nations

highest honor bestowed by the Jewish people, through the State of
      Israel, ON NON-JEWS.

JEWS RESCUED JEWS DURING THE HOLOCAUST
      www.wfjcsh.org/rescuers/Jewish_Rescuers_ChanaYV.htm
    • 3nd Re: ilu Żydów ma swe drzewko w Jad Waszem? 17.11.08, 17:01
      Perła , znasz przykazanie z Tory " Ratujący jedną duszę (człowieka) jakby
      uratował cały Świat " ? Także nie Żyda . Dlatego Żyd widzi pomoc
      bliżniemu sprawę naturalną n.p. pomoc innym krajom w wypadku trzęsień
      ziemi. On nie potrzebuje drzewek za ratowanie bliżniego.
      p.s. nie wyskakój z Palestyńczykami , odpowiedż znasz bardzo dobrze.
      • dana33 Re: ilu Żydów ma swe drzewko w Jad Waszem? 17.11.08, 17:05
        te wszystkie forumowe typy a la perliczkowaty, udaja, ale
        rzeczywiscie sa takimi durniami, ze nie rozumieja, ze w czasie wojny
        kazdy zyd byl zaszczuty, bez papierow, bez pieniedzy, bez kontaktow,
        z praktycznie biorac zerowa mozliwoscia uratowania siebie samego...
        jaki zyd, lub jaki polak, ze zdrowym rozsadkiem, zwrocilby sie o
        pomoc do takiego, ktory sam potrzebowal pomocy?
        to ich standartowe pytanko, zeby "udowodnic" ze zydzi nikogo nie
        ratowali.
        nu, moja matka wyprowadzila z getta warszawskiego okolo 15 zydow...
        czesc z nich zginela pozniej, czesc przezyla.
        rowniez i mojej matce i ojcu paru zydow pomoglo w czasie tej wojny.

perliczkowaty i ta cala reszta pojecia nie maja o czym mowia. ale
        jak im sie wydaje, ze moga dokopac, to napisza kazda brednie....
        • perla dane33 17.11.08, 17:10
          ja tyllko zapytałem czy Żydom nie wolno swoich drzewek mieć.
          Z tego co napisałaś, wynika, że twoja matka powinna takie drzewko
          mieć. Ma?
          • uri_ja Re: dane33 17.11.08, 17:25
            o co kaman?
            ja sie lapie na tym, ze nie rozumiem smile
            ze co? Zydzi maja domagac sie oliwek w parku sprawiedliwych ? wedlug
            Ciebie, czy?
            ja pytam serio. intencji nie czuje.
            --
            "Cóż można począć w takim świecie? Jak nie zwątpić, jak nie upaść na
            duchu, gdy wszystko zamurowane nad swoim sensem i wszędzie tylko
            stukasz w cegłę, jak w ścianę więzienia?"
            Bruno Schulz "Sanatorium pod klepsydrą"
          • 3nd Re: dane33 17.11.08, 17:33
            Perła, przeczytaj mój wcześniejszy post
            "Perła , znasz przykazanie z Tory " Ratujący jedną duszę (człowieka) jakby
            uratował cały Świat " ? Także nie Żyda . Dlatego Żyd widzi pomoc
            bliżniemu sprawę naturalną n.p. pomoc innym krajom w wypadku trzęsień
            ziemi. On nie potrzebuje drzewek za ratowanie bliżniego.
            p.s. nie wyskakój z Palestyńczykami , odpowiedż znasz bardzo dobrze."
            • perla to rasistowski tekst jest 17.11.08, 17:38
              3nd napisał:

> "Perła , znasz przykazanie z Tory " Ratujący jedną duszę
              (człowieka) jakby
              > uratował cały Świat " ? Także nie Żyda . Dlatego Żyd widzi pomoc
              > bliżniemu sprawę naturalną n.p. pomoc innym krajom w wypadku
              trzęsień
              > ziemi. On nie potrzebuje drzewek za ratowanie bliżniego.

ten tekst stawia Żydów wyżej od innych. Dla Żydów ratowanie
              bliźniego to sprawa naturalna, gojowi trzeba za coś takiego drzewko
              dać, bo to rzadkość u goja jest.
              No nieźle...
              • pozarski Re: to rasistowski tekst jest 17.11.08, 17:48
                Strasznie upierdliwy jestes, pierdla. Co w tym rasistowskiego,ze Zydzi
                uwazaja,ze kto ratuje jedno zycie,ratuje caly swiat? Tak powinni wszyscy myslec.
                Wtedy nie byloby ani Holocaustu,ani Rwandy,ani Pol Pota,a pierdla by sie
                wreszcie zamknal.
                --
                świra drogą osmozy, a to wszystko dlatego, że pisujemy w faszystowskiej gazecie,
                • perla co ty mi tu z Rwandą wyjeżdżasz? 17.11.08, 18:00
                  kiedy w Rwandzie rzeź była, to transporty z bronią szły z Tel Avivu
                  od brytyjskiej firmy Mil-Tec, której zarząd zaraz potem "ewakuował"
                  się do Israela.
                  Faktycznie, ratowali jak mogli, broń mordercom sprzedając.
                  A tekst rasistowski jest poprzez stwierdzenie, że dla Żydów
                  ratowanie naturalne jest i im drzewka niepotrzebne są. W
                  zestawieniu, że inne nacje mają drzewka, to znaczy, że u innych
                  ratowanie nie jest stanem naturalnym właśnie.
                  • pozarski Re: co ty mi tu z Rwandą wyjeżdżasz? 17.11.08, 18:06
                    W Rwandzie Czarni mordowali Czarnych maczetami. Gdzie im do broni jakiejs
                    izraelskiej firmy? Pomysl troche i nie zapominaj o wojskach ONZ,ktore swiatly i
                    ludzki Kafe Anal wycofal za 5 dwunasta,tak zeby mordy mogly byc popelniane bez
                    problemu. Ty zawsze znajdziesz igle w stogu siana,ale samego siana za zywego
                    boga nie spostrzezesz.
                    --
                    • perla Re: co ty mi tu z Rwandą wyjeżdżasz? 17.11.08, 18:08
                      pozarski napisał:

> W Rwandzie Czarni mordowali Czarnych maczetami. Gdzie im do broni
                      jakiejs
                      > izraelskiej firmy?

Transporty broni z Mil-Tec obejmowały:

6 czerwca 1993 ($549 503 za amunicję z Tel Awiwu do Kigali);
                      17 - 18 kwietnia 1994 ($853 731 za amunicję z Tel Awiwu do Gooma);
                      22 - 25 kwietnia 1994 ($681 200 za amunicję i granaty z Tel Awiwu do
                      Goa);
                      29 kwietnia - 3 maja 1994 ($942 680 za amunicję, granaty, moździerze
                      i karabiny z Tirany do Goa);
                      9 maja 1994 ($1 023 840 za amunicję, moździerze i karabiny z Tirany
                      do Goa);
                      18 - 20 maja 1994 ($1 074 549 za amunicję, moździerze, karabiny i
                      wyrzutnie rakiet z Tirany do Goa);
                      13 - 18 lipca 1994 ($753 645 za amunicję i rakiety z Tirany do
                      Kinszasy).[4]
                      • pozarski Re: co ty mi tu z Rwandą wyjeżdżasz? 17.11.08, 18:12
                        I co z tego? Wszyscy sprzedaja bron tam gdzie sa kupcy. Masz pretensje do
                        Izraela,ale nie do Kafe Anala; do Izraela,ale nie do kosciola katolickiego,ktory
                        w osobach m.in francuskich ksiezy nawolywal do mordow. Ech,pierdla,wez sie i
                        popraw,bo trafisz do piekla. Tam ci dopiero Zydzi pokaza,co to znaczy znalezc
                        sie w ich lapskach. To nie beda czule paluszki rebecyne.wink
                        --
                          • pozarski Re: co ty mi tu z Rwandą wyjeżdżasz? 17.11.08, 18:27
                            Przede wszystkim nie wplatuj wszystkich Zydow do prywatnych interesow Zydow
                            handlujacych bronia. Sam bys nie chcial byc oskarzany o szmalcownictwo tylko i
                            wylacznie z tej racji,ze Polacy sie trudnili ta profesja,nie? A poza tym, co ma
                            piernik do wiatraka? Gdzie jest powiedziane,ze Zydzi tylko ratuja? Zydzi sa jak
                            inni,ale przynajmniej w ich Biblii nakazuje sie ratowanie zycia,bo 1 zycie jest
                            jak caly swiat. Niech ci to Miriam wytlumaczy,bo to nie jest takie proste,jak
                            sie wydaje.
                            --
                    • caromina pozarski puszcza farbę 17.11.08, 18:14
                      pozarski napisał:

> ludzki Kafe Anal

Ty pozarski stanowczo za duzo przebywasz w kregach dziwnych by ich
                      nie ocenić mocniej. Popatrz, jaka paskudna literówka przytrafiła Ci
                      się, chłopcze. Psycholog mógłby niejedno powiedzieć. Kafe Anal ha ha
                      ha! Kafe - od bywania w kawiarniach? A co w kawiarniach się dzieje?
                      Więc o "anal" - nie pytam, bez komentarza.
                      Opamiętaj się. A fe!

A poza wszystkim Kofi Atta Annan - KOFI ANNAN
                      • pozarski Re: rebecyne jak zawsze:kula w plot.;) 17.11.08, 18:21
                        Rebecyne,ty jak cos powiesz,to boki zrywac. To zadna literowka przecie! A tu
                        pierdla,cos dla ciebie,bo ty masz takie wspaniale wyobrazenie o Zydach i w
                        ogole. Wiec ja chce,zebys wiedzial,ze nie wszystko takie rozowe i u Zydow.wink

Officials: Israeli Mob Boss Killed in Car Bombing
                        Monday, November 17, 2008 10:30 AM

JERUSALEM — A car carrying one of Israel's top mafia kingpins exploded as it
                        traveled in central Tel Aviv on Monday, killing him and threatening to unleash
                        an all-out war in Israel's increasingly violent underworld.

Israeli police officials identified the dead man as Yaakov Alperon — known
                        informally as "Don Alperon" — the head of one of the country's most powerful
                        crime families. The bloodied body was wearing the same polo shirt Alperon was
                        seen sporting earlier in the day at a Tel Aviv courthouse.

Medics said three bystanders were also lightly wounded in the explosion,
                        including a 13-year-old boy.

Israelis are accustomed to violence with their Palestinian neighbors but have
                        traditionally felt relatively safe from violent crime. In recent years, however,
                        mob wars also have plagued Israeli towns and cities.

Rival underworld gangs have waged bloody battles for control of gambling and
                        protection rackets, including one involving bottle recycling.

They target each other with bullets, bombs and even anti-tank missiles in
                        violence that has killed dozens of gangsters and at least eight bystanders in
                        the last three years. Monday's noontime attack was by far the most high-profile
                        to date.

The brazen, midday assassination quickly dominated the news, pushing Palestinian
                        rocket attacks from Gaza and a summit between the Israeli and Palestinian
                        leaders off the airwaves. TV stations broke into their scheduled programming.

Police officials identified the victim as Alperon, speaking on condition of
                        anonymity because the identification had not been officially made public. Police
                        spokesman Micky Rosenfeld would say only that he was a "well known" underworld
                        figure.

Alperon, Israel's most famous criminal, had also become something of a cultural
                        icon. He and his brothers have given frequent TV interviews and were parodied on
                        comedy shows. His immediate family even took part in a reality TV show.

Alperon had many enemies, including convicted drug lord Zeev Rosenstein — who
                        himself has survived at least seven assassination attempts — and the rival
                        Abutbul and Abarjil families, with whom the Alperons battled over a lucrative
                        bottle recycling racket.

Bottle recycling adds up to a $5 million-a-year industry, according to estimates
                        by police and environmental groups. Police say criminals sell restaurants
                        protection in exchange for empties, which leave no paper trail and offer crime
                        families a relatively legitimate source of income.

Organized crime, long overshadowed by the Arab-Israeli conflict, has become such
                        a part of everyday life that Israel has its own "Sopranos"-style TV series, "The
                        Arbitrator," in which even synagogues are no refuge from hit men.

In the past, rival families would settle their scores quietly. But as the pot
                        gets richer they are getting bolder, taking more risks and posing a greater
                        threat to public safety. Most crime bosses now travel with bodyguards in armored
                        vehicles.

Last May, Yaakov Alperon's older brother, Nissim, survived the ninth
                        assassination attempt against him. A three-man hit team dispatched to get him
                        was intercepted by police, and in the ensuing gunbattle a policeman was
                        seriously wounded and one
                        --
                        • caromina Re: rebecyne jak zawsze:kula w plot.;) 17.11.08, 18:28
                          pozarski napisał:

> Rebecyne,ty jak cos powiesz,to boki zrywac. To zadna literowka
                          przecie!

No i co z tego? krotochwilnie pożartować nie można? Odwrócić troszkę
                          rozmówek? A Ty zawsze musisz być tak "śmiertelnie poważny"? Zerwij
                          trochę te boki, na pewno Ci się przyda. Poczucia humoru
                          życzę smile smile smile
                          • pozarski Re: rebecyne jak zawsze:kula w plot.;) 17.11.08, 18:30
                            Gdybys zalozyla humorystyczny watek to dlaczego nie. Ale w tym watku,za sprawa
                            twojego przyjaciela, wcale mi nie do smiechu. Wszystko ma swoj czas,jak prawi
                            Kohelet.wink
                            --
                            • caromina Re: rebecyne jak zawsze:kula w plot.;) 17.11.08, 18:35
                              pozarski napisał:

> Gdybys zalozyla humorystyczny watek to dlaczego nie. Ale w tym
                              watku,za sprawa
                              > twojego przyjaciela, wcale mi nie do smiechu. Wszystko ma swoj
                              czas,jak prawi
                              > Kohelet.wink

Nie masz czasu na Kohelet, ani na żadną poważną księgę. Wysiadujesz
                              tu jak kura na... grzędzie, i piszesz w nieskończoność.

Trzeba też, pozarski, umieć odczytywać znaki czasu, jak prawi
                              ksiega I-ching. Odczytaj je, i wyluzuj. Na Aqua nie ma
                              tzw "poważnych tematów"

smile
                              • pozarski Re: rebecyne jak zawsze:kula w plot.;) 17.11.08, 18:39
                                Czy ty aby nie w zwiazku z tym ubeckim synkiem,drf-em? On tez z Lodzi i tez
                                wie,co robie i jak,choc nie widzielismy sie juz cale lata. Ty tez wiesz na co
                                mam czas. Czy myslisz,ze mi sie chce wchodzic w jakies rozmowy z toba? To sie
                                mylisz. Zaloz ten humorystyczny watek,a zaloze sie,ze wszystkie dowcipy beda
                                mialy brode tak dluga, jak ulica Piotrowska w twoim miescie.wink
                                --
                                  • pozarski Re: rebecyne jak zawsze:kula w plot.;) 17.11.08, 18:47
                                    Tak myslisz? No, mysl co chcesz. Mamy wolnosc. A z jakiej linii pierdla,twoj
                                    mily przyjaciel jest wlasnie? Moze masz takie wlasnie predylekcje, exrebecynko?
                                    Wiecej humoru ci zycze wlasnie.wink
                                    --
                                  • dana33 Re: rebecyne jak zawsze:kula w plot.;) 17.11.08, 19:37
                                    carominska.... ja ciebie pardon, ze sie wtracam, ale ty jestes
                                    ostatnia, albo jedna z ostatnich, ktora ma prawo krytykowac innych
                                    za chamstwo..... a ten twoj perliczkowaty z jego gnidami i szmatami.
                                    tez akurat nie grzeszy uprzejmoscia...
                                    wiec lepiej wiesz... popatrz sie na siebie, zanim zaczniesz ogladac
                                    innych...
                                      • pozarski Re: kula w plot.;) 17.11.08, 19:48
                                        Moznaby pomyslec,ze jestes klonem pierdly. Zamiast jego ucywilizowac,on ciebie
                                        zdecywilizowal. To smutne,ale prawdziwe.crying
                                        --
                                      • dana33 Re: kula w plot.;) 17.11.08, 19:49
                                        nu, widzisz jak ladnie potwierdzila swoje chamstwo?
                                        ale nicha.... wole byc wielka jak ten big mac, ale nie lamie
                                        przynajmniej ZADNEGO przykazania boskiego.... ty lamiesz...
                                        • caromina Re: kula w plot.;) 17.11.08, 20:05
                                          dana33 napisała:

> nu, widzisz jak ladnie potwierdzila swoje chamstwo?
                                          > ale nicha.... wole byc wielka jak ten big mac, ale nie lamie
                                          > przynajmniej ZADNEGO przykazania boskiego.... ty lamiesz...

Otóż Porky, lamiesz stara chuliganko wszytkie przykazania. I
                                          swietnie o tym sama wiesz. A teraz wzywaj na pomoc swoj zwierzyniec,
                                          belgijke polska, czy jak tam, i te, ktora z nitka biega, a
                                          wyprowadzic cie z labiryntu - nie potrafi, dziadka na biegunach i tę
                                          kobiete, ktora juz jest offowa, he he he.

• pozarski Re: kula w plot.;) 17.11.08, 20:12
                                            Widze,ze lekarstwa tez na ciebie nie dzialaja. Moze zwieksz dawke? Tobie sie nic
                                            stac nie moze. Co najwyzej zasniesz na podlodze z flaszka pod stolem.wink
                                            --
                                            • polska_belgijka Re: kula w plot.;) 17.11.08, 20:23
                                              pozarski napisał:

> Widze,ze lekarstwa tez na ciebie nie dzialaja. Moze zwieksz dawke? Tobie sie ni
                                              > c
                                              > stac nie moze. Co najwyzej zasniesz na podlodze z flaszka pod stolem.wink

A te ziolka co to filozofia przaegryzajac zazywa, to pies? Aaa? Bog jeden wie
                                              (bo ona sama na pewno nie) co chla i cpa zeby tak od rzeczy pitolic - ani kupy
                                              ani dupy sie nie trzyma a to wszystko z chaotycznego zycia seksualnego.
                                              Przynajmniej tu Zygmunt F. mial racje! wink
                                              • pozarski Re: kula w plot.;) 17.11.08, 20:28
                                                Musisz,ale to musisz wiecej takich tekstow dawac na aqua. Moze sie odsmieci?
                                                Tylko nie po lacinie,pliz.wink
                                                --
                                          • polska_belgijka Pizdzielcu! 17.11.08, 20:15
                                            caromina napisała:

A teraz wzywaj na pomoc swoj zwierzyniec,
                                            > belgijke polska, czy jak tam

Zamknij ten skrzeczacy dziob i zabierz sie za cos pozytecznego, bo widac, ze juz
                                            nie wiesz na czym ci dupa jezdzi. Jesli czujesz bluesa na dolnym podworcu, to
                                            zostan tam a nie przyzywaj imion porzadnych ludzi wulgarnie i nadaremno. Paszla
                                            won i skulila ogon i uszy miala po sobie, balucka dziewko publiczna!
                                            • pozarski Re: Pizdzielcu! 17.11.08, 20:18
                                              polska_belgijka napisała:

> caromina napisała:
                                              >
                                              > A teraz wzywaj na pomoc swoj zwierzyniec,
                                              > > belgijke polska, czy jak tam
                                              >
                                              > Zamknij ten skrzeczacy dziob i zabierz sie za cos pozytecznego, bo widac, ze ju
                                              > z
                                              > nie wiesz na czym ci dupa jezdzi. Jesli czujesz bluesa na dolnym podworcu, to
                                              > zostan tam a nie przyzywaj imion porzadnych ludzi wulgarnie i nadaremno. Paszla
                                              > won i skulila ogon i uszy miala po sobie, balucka dziewko publiczna!

Nnnno,zatkalo mnie, Belgijko! Brawo! Gdybym tak potrafil!wink
                                              --
                                            • caromina Re: Pizdzielcu! 17.11.08, 20:33
                                              Kurko belgijska nie grzej sie tak, bo ressztki piorek wyleca, he he
                                              he. A na Kamiennej moglabys dziwkom podłogi myc w ich kwaterach,
                                              gdzie przyjmuja ferajne. Chyba nawet nie.
                                              • polska_belgijka Re: Pizdzielcu! 17.11.08, 20:36
                                                caromina napisała:

> Kurko belgijska nie grzej sie tak, bo ressztki piorek wyleca, he he
                                                > he. A na Kamiennej moglabys dziwkom podłogi myc w ich kwaterach,
                                                > gdzie przyjmuja ferajne. Chyba nawet nie.

Na Kamiennej, kurtyzano z lewej oficyny, to jest etos, ze ho, ho - ty o tym
                                                oczywiscie nie wiesz, bos ty cichodajka z Parku Sledzia.
                                                • caromina Kuresia belgijkowata napisala! 17.11.08, 20:37

> caromina napisała:
                                                  >
                                                  > > Kurko belgijska nie grzej sie tak, bo ressztki piorek wyleca,
                                                  he he
                                                  > > he. A na Kamiennej moglabys dziwkom podłogi myc w ich kwaterach,
                                                  > > gdzie przyjmuja ferajne. Chyba nawet nie.
                                                  >
                                                  > Na Kamiennej, kurtyzano z lewej oficyny, to jest etos, ze ho, ho -
                                                  ty o tym
                                                  > oczywiscie nie wiesz, bos ty cichodajka z Parku Sledzia.
                                                  • polska_belgijka Re: belgia, spokojnie 17.11.08, 20:46
                                                    perla napisał:

> co ci jeszcze menstruacja z wrażenia powróci i znów menopauzą męczyć
                                                    > będziesz musiała się właśnie.

U mnie dziedzicznie menopauza pozno przychodzi rasowa jestem i dobrze zywiona
                                                    - mozesz i pogrzebac w moich majtkach, jak dworski cham, nie dam ci po lapach,
                                                    ciesz sie wiec specjalisto od damskich kanalizacji, bo tylko zabi rechot ci
                                                    pozostal.
                                                  • caromina z pamietnika starej kury 17.11.08, 20:50

U mnie dziedzicznie menopauza pozno przychodzi rasowa jestem i
                                                    dobrze zywiona - mozesz i pogrzebac w moich majtkach, jak dworski
                                                    cham, nie dam ci po lapach,ciesz sie wiec specjalisto od damskich
                                                    kanalizacji, bo tylko zabi rechot ci
                                                    pozostal.

jak oni sie sami sypia, to nie-do-uwierzenia! ha ha ha!
                                                    Posiada "damska kanalizacje" juz tylko. Ryczaca obleśna 60-tka. W
                                                    sumie bardzo zabawny zwierzyniec. Taka wiecej gorylowata.

• polska_belgijka Re: z pamietnika starej kury 17.11.08, 21:07
                                                    caromina napisała:

> jak oni sie sami sypia, to nie-do-uwierzenia! ha ha ha!
                                                    > Posiada "damska kanalizacje" juz tylko. Ryczaca obleśna 60-tka. W
                                                    > sumie bardzo zabawny zwierzyniec. Taka wiecej gorylowata.

Psychanalityczka z sutereny. Dla ciebie nie Walter Benjamin a Otto Weininger,
                                                    tyko tego w poczekalni u dentysty nie daja. Czujesz, ze spadasz? Niech cie
                                                    zawisc zezre - idz pobaw sie - do Manufaktury, zrob sobie dobrze - faktycznie,
                                                    dla takich jak ty, to tylko chinszczyzna.
                                                  • dana33 Re: z pamietnika starej kury 17.11.08, 21:52
                                                    zas pare lat belgijko, to i carominska bedzie emerytka... smile smile
                                                    ale czy jej rozumu przybedzie do tego czasu, to bardzo watpliwe...
                                                    natomiast stan emerytki bardzo mi sie podoba.... jestem dzisiaj
                                                    bardziej zajeta, niz przed emerytura... smile
                                                  • perla Re: belgia, spokojnie 17.11.08, 20:53

> mozesz i pogrzebac w moich majtkach,

ja to dziękuję, ale tak sobie myślę, że pozerski chętny by był. On
                                                    lubi zaślinić się.
                                                  • pozarski Re: belgia, spokojnie 17.11.08, 20:56
                                                    Co ty wiesz,pierdla, o moim zaslinianiu? Zostan przy swoich Arabach, chlopczyku.wink
                                                    --
                                                  • polska_belgijka Re: belgia, spokojnie 17.11.08, 20:57
                                                    perla napisał:

> polska_belgijka napisała:
                                                    >
                                                    > > mozesz i pogrzebac w moich majtkach,
                                                    >
                                                    > ja to dziękuję, ale tak sobie myślę, że pozerski chętny by był. On
                                                    > lubi zaślinić się.

Takie kawalki cie rajcuje Rasputinie amputowany, nie? No dalej, dalej - ja
                                                    dzisiaj mam czas.
                                                  • caromina Re: belgia, spokojnie 17.11.08, 21:06

> dzisiaj mam czas.

Ty emerytka jak i dana jestes. "Dzisiaj ma czas" - napiela sie! Juz
                                                    masz czas. Zapal sobie swieczke czekajac na godota, romantyczniej ci
                                                    bedzie pacanko w wybieraki szarpana!
                                                  • polska_belgijka Re: belgia, spokojnie 17.11.08, 21:17
                                                    caromina napisała:

> Ty emerytka jestes.

Zeby byc emerytka, to sie najsamprzod trzeba najac do roboty tobie widac, moj
                                                    luksus nie grozi, bo na utrzymanke sie nie nadajesz, prostaczko z magla na
                                                    Wschodniej.
                                                  • pozarski Ty pierdla nic,tylko 17.11.08, 20:46
                                                    fizjologia? To cie kreci? Wsadz se palce w gardlo i czekaj na kolacje.wink
                                                    --
                                                • caromina belgijska kura 17.11.08, 20:45

Nareszcie wyszło szydło z wora smile Wiedziałam, że to parle franse to
                                                  pic. smile Wykurzyłam ją z jej picerunku, Park Sledzia znajaca, zapewne
                                                  tam poznawała tajniki ars amandi w gronie kolesiów bynajmniej nie z
                                                  Kamiennej. Jacyś amatorzy! Łyk patykiem pisanego... romantycznosc...
                                                  ha ha ha! Powiedz czy to prawda, że wesołe jest życie staruszki?

smile
                                              • pozarski Re: Pizdzielcu! 17.11.08, 20:36
                                                Do piet naszej Belgijce nie siegasz, exrebecyne. Rzuc chlanie,wloz spodnie,
                                                zasiadz do jakiej niepowaznej lektury i zglos sie za rok.wink
                                                --
                                              • polska_belgijka Re: ale się belgia zagotowała 17.11.08, 20:41
                                                perla napisał:

> to miłe widzieć jak wścieka wulgarnie się.

Ja sie wsciekam? Dziubus, ja sobie tylko takie wpraweczki pisuje, gamy
                                                dzieciece. Tys mnie jeszcze wscieklej nie widzial i nie zobaczysz.
                                                Ja mam ryby w horoskopie wykute jak ten Azja Tuhajbejowicz na piersi.
                                                A ryba zimna jak nozki w galarecie w "Simie". Ponjal?
                                                  • caromina Re: co ty masz wykute na piersi to mnie nie inter 17.11.08, 20:54

> perla napisał:
                                                    >
                                                    > > zgłoś się z tym do odpowiedniej dzielnicy w Brukseli. Może jakiś
                                                    > > Arab ma wolne 1 euro właśnie.
                                                    >
                                                    Eeeee, musiałaby nieźle zapłacić temu arabowi zeby ja chciał.
                                                    Wyrznełaby w tłusty debet i denko w karcie kredytowej.
                                                    Kto chciałby grzebac w kanalizacji i w dodatku starej, w której już
                                                    niejeden grzebał i zostawił w cholere.
                                                  • polska_belgijka Re: co ty masz wykute na piersi to mnie nie inter 17.11.08, 21:39
                                                    dana33 napisała:

> a to wylazi z carominskiej.... arystokratka dla biednych....
                                                    > co za slownictwo....
                                                    > ty sie carominska nie denerwuj tak strasznie.... brzydko wygladasz...
                                                    > mykwa nie pomoze....

Phhhhiiii wink) Tez mi slownictwo - ja sie jeszcze nie rozgrzalam... smile)))
                                                    Mykwa? To ona do mykwy chadza??? Zartujesz! Raz w roku do Lazni Miejskiej na
                                                    Rzgowskiej... jak dobrze pojdzie.... smile))
                                                  • perla ciekawe jest 17.11.08, 21:46
                                                    caromina napisała:

>
                                                    > Raz w roku do Lazni Miejskiej na
                                                    > > Rzgowskiej... jak dobrze pojdzie.... smile))
                                                    >
                                                    >

widać zna tą łaźnię skoro pisze o niej.
                                                    Wspomnienia z dzieciństwa czy trauma właśnie?
                                                  • polska_belgijka Zwierze sie zwierza, mimochodem 17.11.08, 21:49
                                                    caromina napisała:

>
                                                    > Raz w roku do Lazni Miejskiej na
                                                    > > Rzgowskiej... jak dobrze pojdzie.... smile))

Ja znam dobrze moje miasto. Od podszewki, od pololen, kazdy zakatek, kazdy
                                                    skwer, kazdy park, kazda kamienice.... A ty? Taka z ciebie Zydowka jak
                                                    lodzianka, z doskoku - kazdy, kto czyta tu twoje wpisy (kazdy, kto ciut, ciut,
                                                    zdrowo mysli) czuje chyba falsz na odleglosc - ja w kazdym badz razie czuje a
                                                    rzadko sie myle, mimo slowianskiego nosa.
                                                  • caromina Re: Zwierze sie zwierza, mimochodem 17.11.08, 22:09

> Ja znam dobrze moje miasto. Od podszewki, od pololen,

włóż te zabki wysiedziane u dentysty, seplenisz... nie watpimy, ze
                                                    jestes starsza niz Sukiennice

kazdy zakatek, kazdy
                                                    > skwer, kazdy park, kazda kamienice....
                                                    > lodzianka, z doskoku -

Ty możesz co najwyzej czuc zaduch zblizajacej sie formaliny i
                                                    własnych przepoconych bamboszy.
                                                    A potem, otwórz sobie czasem okno w tej facjacie.

Jam wrocławianka.

Co do nosa... od poczatku za bardzo parlowałaś, szamotałaś sie z
                                                    brylantem, bielizna i piorkiem w... wiedziałam, że kawał wieśniary
                                                    siedzi w tobie, ty nawet nie z Lodzi, z jakiegos Ozorkowa czy
                                                    Zgierza, Parzeczewa... najgorszy miot. Naftaliną i tandeta jechało
                                                    od samego poczatku.

To mówisz, żeś u dentysty miała library? Jakies efekty, choc
                                                    mizerne - sa? Starczyło "luksusów"? wink wink

A teraz odczołgaj sie.

Jestem z Wrocławia
                                                  • perla widziałaś dane33 te taksówki? 17.11.08, 22:01
                                                    no bo z obłędem po raz kolejny piszesz o tym.
                                                    I słuchaj, jak znów będziesz w Polsce to zapamiętaj. Otóż jak
                                                    zamawiasz pizzę to nie możesz potem kłócić się, iż za 1/3 pizzy nie
                                                    zapłacisz bo nie zjadłaś.
                                                    I z tą lekcją zachowań zapraszamy do Polski właśnie.
                                                  • perla Re: co ty masz wykute na piersi to mnie nie inter 17.11.08, 20:55

> Od Arabow to ty specjalista jestes - cos widocznie jest na rzeczy,
                                                    ze tak ich
                                                    > lubisz, bo wiesz, oni tez....te meska robote... z
                                                    przyzwyczajenia...

ja Arabów nie lubię, ale tylko taki żul na zasiłku załapie się na
                                                    wspomniany widok właśnie.
                                              • pozarski W ogole pierdla nie 17.11.08, 20:42
                                                czujesz bluesa. To ta twoja bredzi bezmyslnie i proboje nasza Belgijke
                                                nasladowac. Ale, jak kazda kopia - na smietniku moze tylko lsnic swoim odbitym
                                                blaskiem.
                                                --
                                          • off_nick Coś Ci powiem 17.11.08, 20:21
                                            caromina napisała:

niebożątko pasione łodygami krwawnika;do pięt nie urastasz Belgijce i mnie,mózgowie masz niedotlenione sieroto,wiem,bo widziano Ciebie dzisiaj w Manufakturze z bardzo tłustym włosiem wink
                                            Czyżbyś kumulowała tłuszcz do smażenia potraw w Cafe Tuwim?

Dania główne
                                            - ryba Sola w cieście piwnym 28.oo zł
                                            - ryba Sola w ziołach orientalnych 30.oo zł
                                            - ryba Morszczuk w cieście piwnym 26.oo zł
                                            - ryba Morszczuk w ziołach orientalych 28.oo zł
                                            - łosoś 28.oo zł
                                            - szaszłyk z łososia 28.oo zł
                                            - karp smażony 25.oo zł
                                            - stek z tuńczyka 30

--
                                            Искусство-половина святости. Уменье-половина спасенья.
                                            ooyeer.notlong.com/
                                            • pozarski Re: Coś Ci powiem 17.11.08, 20:26
                                              Jakie szczescie,ze kupilem dzis pange,bo smaku mi narobilas. Czy mozna prosic o
                                              wiecej sprawozdan z comings&goings of our dearest caromina?wink
                                              --
                                            • caromina Re: Coś Ci powiem 17.11.08, 20:36
                                              Wiem, ze delirka wami wszystkimi tu trzesie, przeciez widze, ha ha
                                              ha! Do manufaktury chadzam rzadko bardzo, i zwykle w niedziele.
                                              Trzecia płci kobieto, zebys wiedziała, ze twoi roztrzesieni koledzy
                                              maja telepke i widze to czego nie widza smile

off_nick napisała:

> caromina napisała:
                                              >
                                              > niebożątko pasione łodygami krwawnika;do pięt nie urastasz
                                              Belgijce i mnie,mózg
                                              > owie masz niedotlenione sieroto,wiem,bo widziano Ciebie dzisiaj w
                                              Manufakturze
                                              > z bardzo tłustym włosiem wink
                                              > Czyżbyś kumulowała tłuszcz do smażenia potraw w Cafe Tuwim?
                                              >
                                              > Dania główne
                                              > - ryba Sola w cieście piwnym 28.oo zł
                                              > - ryba Sola w ziołach orientalnych 30.oo zł
                                              > - ryba Morszczuk w cieście piwnym 26.oo zł
                                              > - ryba Morszczuk w ziołach orientalych 28.oo zł
                                              > - łosoś 28.oo zł
                                              > - szaszłyk z łososia 28.oo zł
                                              > - karp smażony 25.oo zł
                                              > - stek z tuńczyka 30
                                              >
                                              >
                                              >
                                              >
                                              >
                                              • pozarski Re: Coś Ci powiem 17.11.08, 20:39
                                                Heheh,telepke to ty masz. To sie widzi po twoim bezmyslnym klepaniu w
                                                klawiaturke.Heheh, rznij glupa dalej,cara.wink
                                                --
                                              • dana33 Re: Coś Ci powiem 17.11.08, 20:45
                                                ojej carominska...... caly mit uduchowionej, wszystko wiedzacej,
                                                inteligentki i muzy kultury zydowskiej, ktora sciska don vip'om i
                                                czyta poezje, mit tej pierwszej i ultymatywnej zydowki lodzkiej
                                                pada tutaj z kazdym postem coraz nizej.... a broch.....
                                                • polska_belgijka Re: Coś Ci powiem 17.11.08, 20:52
                                                  dana33 napisała:

> ojej carominska...... caly mit uduchowionej, wszystko wiedzacej,
                                                  > inteligentki i muzy kultury zydowskiej, ktora sciska don vip'om i
                                                  > czyta poezje, mit tej pierwszej i ultymatywnej zydowki lodzkiej
                                                  > pada tutaj z kazdym postem coraz nizej.... a broch.....

Lodzka Zydowka??? Lodzka mitomanka z Widzewa-Wschod moze..., bo nawet nie z
                                                  porzadnej lodzkiej kamienicy.
                                                  • caromina na koniec kurkom 17.11.08, 21:01

Widzicie, ja potrafię rozmawiać i z królową, i z kurwą.
                                                    Wy od bidy należycie do ostatniej, wymienionej kategorii, heh.
                                                    Od rasowych kobiet, a i od rasowych kurew od dzieciństwa dzieliły
                                                    was lata świetlne. Należycie do trzeciej płci rur kanalizacyjnych,
                                                    którym z łaski jakiś podpity Bolek ulitowawszy sie nad waszym
                                                    proszalnym skowytem moze coś tam...
                                                  • pozarski Re: na koniec kurkom 17.11.08, 21:19
                                                    Prostaczko z magla na wschodniej. Heheh.wink
                                                    --
                                                  • dana33 Re: na koniec kurkom 17.11.08, 21:50
                                                    ty farsztejst, carominska... prawdziwa rasowa kobieta w rozmowie z
                                                    krolowa i w rozmowie z ku... uzywa zupelnie innego slownictwa...
                                                    ty nie rasowa... ty taka imitacja..... do tego zla...

wiesz.... ja to na tym watku zostawie cie sama... nigdy nie lubilam
                                                    falszywej bizuterii udajacej prawdziwa.... jak brylant, to nawet jak
                                                    maly, ale musi byc prawdziwy... a jak plastik... nu, to niech
                                                    wyglada jak plastik.... pewnie niezrozumiesz... ale nicha...
                                                    podrobki zawsze mysla, ze inni ich wezma za ten oryginal....
                                                  • caromina Re: na koniec kurkom 17.11.08, 21:55
                                                    dardanelska, nie nalezysz do zadnej z wymienionych kategorii, o
                                                    emerytach, nie pisalam, dociera? Ty i twoj wierny Alzheimer, nie
                                                    zasmiecajcie for swoimi wpisami, macie wlasny smietnik, ty przeciez
                                                    zalozycielska - dardanelska smile
                                          • dana33 Re: kula w plot.;) 17.11.08, 20:21
                                            nu, carominska..... nie wszystkie, nie wszystkie.... tego jednego to
                                            napewno nie lamie... smile
                                            a oprocz tego, to wiesz.... ja nie pisze w kazdym poscie haszem tu i
                                            haszem tam i haszem powiedzial i haszem zrobil.... ja nie wierzaca,
                                            wiec zadnych boskich przykazan nie lamie... smile

troche grubiansko sie smiejesz.... a powinnas delikatniej, jesli juz
                                            takas uduchowiona w haszem i tak elegancka....
                              • off_nick Otóż bywają "poważne tematy" na Aqua, 17.11.08, 18:57
                                caromina napisała:
                                > Trzeba też, pozarski, umieć odczytywać znaki czasu, jak prawi
                                > ksiega I-ching. Odczytaj je, i wyluzuj. Na Aqua nie ma
                                > tzw "poważnych tematów"

ale toną i giną w powodzi postów rozwadnianych przez quasi-intelektualistów i "politologów".
                                Napomknęłaś łaskawie o I Ching,czy zapytałaś już wyrocznię koncentrując się na pytaniu?
                                Używałaś monet do otrzymania hexagramu,czy też łodyg krwawnika?

--
                                ooyeer.notlong.com/
                                  • pozarski Re: Otóż bywają "poważne tematy" na Aqua, 17.11.08, 19:03
                                    Powiem ci cara,znalem 1 dziewczyne,ktora juz nie wiedziala za co sie
                                    zlapac;zlapala sie za I Ching. Popelnila samobojstwo,ale ona uzywala monet.
                                    Uwazaj,bo i z lodygami mozesz nie dac rady.crying
                                    --
                            • off_nick A polactwu rodzimemu polecam 17.11.08, 18:39
                              pozarski napisał:

> Gdybys zalozyla humorystyczny watek to dlaczego nie. Ale w tym watku,za sprawa
                              > twojego przyjaciela, wcale mi nie do smiechu. Wszystko ma swoj czas,jak prawi
                              > Kohelet.wink

dzisiaj oglądanie TVP-pis,program 1,godz.20.20...

Przywracanie Pamięci - Polakom ratującym Żydów w czasie Zagłady

Relacja z uroczystości wręczenia odznaczeń Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie zagłady. Podobnie jak w ubiegłym roku, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej aka Mamrotek uhonoruje bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej oraz zasługi w obronie godności człowieczeństwa i praw ludzkich. Bohaterom tamtych dni, przez lata zapomnianym, Mamrotek wręczy najwyższe odznaczenia państwowe.
                              Na pohybel Mamrotkowi...

--

ooyeer.notlong.com/
                              • pozarski Re: A polactwu rodzimemu polecam 17.11.08, 18:40
                                Na szczescie nie posiadam szklanego ekranu.wink
                                --
              • uri_ja Re: to rasistowski tekst jest 17.11.08, 17:48
                no i mamy co chcielismy smile
                intencje juz znam.

--
              • caromina Re: to rasistowski tekst jest 17.11.08, 18:05

Haszem nazwał naród ten, "narodem wybranym". Haszem czyli Bóg Ojciec
                w chrzescijanskiej nomenklaturze, o którym to Ojcu zapominacie,
                wciąż pamiętając o Jego Synu, który, przypominam, "nie przyszedł
                zmieniać Zakonu ( czyli Tory, Prawa) nawet na jotę" czy też nawet o
                literę, nie pamiętam, no i "przyszedł najpierw do Zydów a później do
                Greków". jego własne słowa. Tak więc i Syn, jest chrzescijańskim
                Bogiem, urodzony Zydem ("Król Zydowski"). Naród żydowski zatem ma
                prowadzić inne narody i nauczać, a tym samym bardzo pedagogicznie
                posadzić drzewko za dobry uczynek.

Przepraszam Cię Perła, ale Pan Bóg chyba lepiej od Ciebie wiedział,
                jaki naród wybrać, hę? smile Ty chcesz z Nim dyskutowac???

smile smile
              • polska_belgijka A ty kto, buddysta? 17.11.08, 18:22
                perla napisał:

> ten tekst stawia Żydów wyżej od innych. Dla Żydów ratowanie
                > bliźniego to sprawa naturalna, gojowi trzeba za coś takiego drzewko
                > dać, bo to rzadkość u goja jest.
                > No nieźle...

To sie nazywa Piecioksiag i dla ciebie, chrzescijanina to rasistowski tekst
                jest? Przeciez to podstawa chrzescijanstwa jest wlasnie.
                Ty Polak-katolik, czy Polak-alkoholik?
                • perla kolejna kretynka jest 17.11.08, 18:25
                  ja się odniosłem to słów 3enda:
                  "Dlatego Żyd widzi pomoc bliżniemu sprawę naturalną n.p. pomoc innym
                  krajom w wypadku trzęsień ziemi. On nie potrzebuje drzewek za
                  ratowanie bliżniego."
                  • polska_belgijka Salony taniec chromozomow 17.11.08, 18:48
                    perla napisał:

> ja się odniosłem to słów 3enda:
                    > "Dlatego Żyd widzi pomoc bliżniemu sprawę naturalną n.p. pomoc innym
                    > krajom w wypadku trzęsień ziemi. On nie potrzebuje drzewek za
                    > ratowanie bliżniego."

No wlasnie sie odniosles do slow 3enda, ktory to przytoczyl cytat z Tory, czyli
                    Piecioksiagu a ty uwazasz, ze to rasistowski tekst jest, co z kolei oznacza, ze
                    chrzescijanstwo.... Umiesz liczyc do trzech?
          • dana33 Re: dane33 17.11.08, 19:28
            ty perliczkowaty, nie znacz angielskiego nagle, czy co?
            ten tytul, to wyjatkowe wyroznienie, dostaja bardzo nie wyjatkowi
            ludzie, NIE-ZYDZI....

zamiast bredzic dzien w dzien, idz sie naucz angielskiego.
    • caromina w kwestii drzewek jeszcze 17.11.08, 17:51

Znam taki przypadek, że osoba, która uratowała dwoje dzieci
      żydowskich, NIE CHCIAŁA drzewka. "Adyć nie, cała wieś sie dowie" -
      powiedziała na propozycję, albowiem i w czasie ukrywania - wieś nie
      wiedziała o niczym, a i potem miało tak pozostać. Dzieci z chałupy
      nie wychodziły, a jeśli już, to grubą nocą, na pole, pod płachtę
      przykrywająca nie wiem co, jakieś zielsko na zimę. Wczołgiwały się
      pod nią, i tak trwały - bywało po kilka dni, a wtedy idąc polem
      można było w znanym miejscu upuścić nieznacznie brukiew, albo
      ugotowaneych ziemniaków trochę, czy cokolwiek, co też czyniono...

Tak więc wieś wspolczesna polska była taka, że niekoniecznie
      zareagować mogła sympatycznie, a i dzieci Józi (Józefa miała na imię
      niewiasta ukrywająca) porodzone w czasie wojny, raczej już nie z
      tych, ukrywających, jako ich matka, i to także trzeba zrozumieć i
      uszanować. Józia drzewka nie chciała.

Zamiast drzewka Józia była obficie "namaszczana" przez skromną
      liczebnie, przetrzebioną bardzo przez wojnę, rodzinę uratowanych
      dziaciaków - ona i jej rodzina. Ostatecznie praktyczna osoba wink

Ojcem dzieci był bardzo przystojny pan, dość rzec, iż Józia była
      niepospolitej urody niewiastą i oboje bardzo przypadli sobie do
      gustu. Pan był elegancki i światowy, panna śliczna, pan oprócz mile
      szeleszczących banknotów, traktował Józie z nieznaną jej
      szarmancyą wink i Józia straciła dosłownie głowę dlań, wzięła jego
      dzieci i ukryła, jak mogła.

Tak więc można podsumować, że gdyby nie liczebne myślenie jej świeżo
      poślubionego męża, który pieniądz przepił, Józia ukryła żydowskie
      dzieci z miłości. Co tam drzewko.

wink

• uri_ja Re: w kwestii drzewek jeszcze 17.11.08, 17:56
        pierwszy akapit...
        bardzo prawdziwy.
        w czasach, gdy lodzkich sprawiedliwych zylo wiecej- niestety juz
        niewielu jest tutaj, bywalam na ich zebraniach.
        nie chwalili sie tym sasiadom. znajomym tez nie.
        symptomatyczne to.
        --
      • 3nd Re: w kwestii drzewek jeszcze 17.11.08, 18:06
        Wielu Sprawiedliwych nie chcialy tego drzewka z tego czy innego powodu.
        Trzeba to uszanować. Szczegulnie gdy za pomoc groziła śmierć całej
        rodzinie . I byli ludzie którzy za tą pomoc zginęli . Cześć ich pamięci.
      • perla Re: w kwestii drzewek jeszcze 17.11.08, 18:08
        czasy były wtedy niepewne to ludzie się bali mówić. PRL od początku
        straszył Niemcami, że Wermaht się zbroi, i co tam miał mówić chłop
        innym, skoro propaganda komunistyczna non stop mówiła, że znów na
        Polskę napaść chcą. Więc milczeli na wszelki wypadek gdy znów
        Niemiec pojawił się.
    • goldbaum Re: ilu Żydów ma swe drzewko w Jad Waszem? 17.11.08, 20:03
      3nd napisał:

> Perła , znasz przykazanie z Tory " Ratujący jedną duszę (człowieka)
      > jakby uratował cały Świat " ? Także nie Żyda . Dlatego Żyd widzi
      > pomoc bliżniemu sprawę naturalną

I to jak "naturalna"

"Israeli officer: I was right to shoot 13-year-old child"
      "he would have killed her even if she was three years old."

www.guardian.co.uk/world/2004/nov/24/israel
      --
      "Popre kazdego, nawet diabla, zeby nie bylo meczetow weuropie"
      "podpisze natychmiast: niech bedzie skrajnie prawicowa,nazistowska"
      ---"dostalam potwierdzenie...smile"--- (1) (2) (3)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka