Dodaj do ulubionych

Co mi pomoglo.

09.06.18, 20:49
Zmagam sie z IBS od kilkunastu lat. Moge jednak powiedziec ze udalo mi sie go w pewnym sensie konrolowac. Nie sadze zebym byl wyleczony, ale lepiej rozumiem co moze powodowac szybka reakcje mojego organizmu. Uswiadomilem sobie tez IBS wystepowal juz kilka razy wczesniej, ale nie mialem swiadomosci ze szybka reakcja po sppzyciu jakiegos dania byla wlasnie z tym zwiazana. W pewnym momencie mojego zycia, te szybkie reakcje nasily sie i staly sie nieznosne. Probowalem kontrolwac co jem, zazywalem probiotyki, kefir itp. Trudno powiedziec czy byla jakas poprawa. Na pewno nie bylo tak jak na poczatku, kiedy biegalem do kibla po zjedzeniu czegokolwiek. Poprawa nastapila dopiero w momencie kiedy zaczalem brac lekarstwo ktore nazywa sie omeprazole. Lekarz mi je przypisal bo mialem tez problemy z trawieniem. Zauwazylem tez ze jest tez jedna rzecz ktora powoduje u mnie reakcje i ktora musze unikac. Jest to tluszcz. Musze unikac roznych mies ociekajacych tluszczem. W przeciwnym przypadku mam gazy, wzdecia i zapewniona wycieszke do kibla. Teraz praktycznie jem wszystko, staram sie tez jednak jesc rzeczy o niskiej zawartosci tluszczu. Niestety omeprazole nie moge odlozyc, bo mam od razu problemy. Tak wiec w moim przypadku kombinacja tych dwoch rzeczy mi pomaga.
Edytor zaawansowany
  • hashitess 26.06.18, 22:16
    sprawdzałeś stan swojej trzustki?

--
    Sentencja Hipokratesa:

Jeśli człowiek sam sobie nie jest lekarzem, jest głupcem,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.