Dodaj do ulubionych

"Przyjemna" kolonoskopia w Warszawie

07.06.06, 16:58
Witam wszystkich,
niestety muszę zrobić kolonoskopię... raz próbowalam sigmoidoskopię bez
znieczulenia, więc jak wiedzą wszyscy ci, co przeżyli - mam złe wspomnienia i
boję się...
Czytałam już, że ze znieczuleniem jest całkiem ok. więc zbieram się w sobie,
żeby się zapisać, tylko nie wiem który szpital w Warszawie wybrać, bo
znieczulenie znieczuleniem, ale badanie do komfortowych nie należy więc
chciałabym, żeby lekarze byli mili i wykazywali zrozumienie :)
Czytałam, że na Brzeskiej 12 jest miło ale tam maja terminy za 6 miesięcy...
Czy ktoś może polecić jakieś inne miejsce z placówek, które mają podpisaną
umowę z kasą chorych?
Pozdrawiam bratnie dusze z IBS-em :)
Edytor zaawansowany
  • roberto1972 07.06.06, 20:46
    Miałem kolonoskopię na Brzeskiej półtora roku wstecz,byłem uśpiony, nic czułem
    było spoko. I czekałem koło 6 tygodni. Ty piszesz o 6 miesiącach, to chyba jakaś
    pomyłka. W każdym bądz razie oczywiście nic nie znależli i ładna pani doktor
    powiedziała: "jest pan zdrowy"

Pozdrawiam
  • salvia_divinorum 08.06.06, 10:30
    No ja dzwoniłam wczoraj i pani zaproponowała mi druga połowę listopada...
  • sedot 09.06.06, 17:13
    Spróbuj tutaj:
    kolejki.nfz.gov.pl/koc/kolejkiSzukaj.do?idNFZ=07. Wpisz kolonoskopia i warszawa.
    Nie wiem czy to są wiarygodne dane ale zawsze coś. Może gdzieś będzie szybciej.
    Powodzenia.

• milkusia11 12.06.06, 23:24
    kolonoskopia w lubinie w szpitalu mcz u doktora ścieszki bardzo polecam badanie
    jest bezbolesne,nie czuc najmniejszego bolu znieczulenie podaja dożylnie,bylam
    po nim zakrecona i prawie spalam nie czulam kiedy wkladali mi dren i wyciagali:)
  • salvia_divinorum 28.08.06, 15:29
    Hej! Ponieważ zaczęłam ten wątek, to chętnie też się podzielę wynikami poszukiwań.

Jestem juz po kolonoskopii i było super :) W zasadzie największym problemem było
    to, że nie mogłam nic jeść dzień przed, a samo badanie to pestka! Po
    znieczuleniu zasnęłam jak kamień w ciągu 15 sek. i obudziłam się mocno
    zdziwiona, że już po. Po znieczuleniu też czułam się dobrze i nawet mi jakieś
    wycinki pobierali, ale nic nie czułam i gdyby mi nic nie powiedzieli to bym się
    nie domyśliła :)Nie pamiętam nawet kiedy lekarz przyszedł i po badaniu nie
    mialam żadnych odczuć, że coś się tam działo w środku, no tylko to powietrze,
    które wdmuchują trochę rozpierało jelita i było to niekomfortowe, ale to nic!
    Na prawde nie ma się czego obawiać :)

A byłam w Olympusie na Waryńskiego 10a tel: 825 62 99. Badanie może być
    refundowane przez NFZ jeśli ma się skierowanie, tylko jedna ważna rzecz - na
    skierowaniu musi być napisane, że ze znieczulaniem, bo inaczej każą płacić.

• jolzag 31.08.06, 11:26
    witajcie!
    Ja także mam problemy z jelitami już od kilku miesięcy mam na przemian biegunkę
    i zaparcia. Muszę zrobić kolonoskopię. Zapisałam się tak jak koleżanka wyżej na
    Waryńskiego. Terminy niedługie. Mam termin na 27 września a mogłam już być
    przyjęta 7 września tylko jeszcze muszę zrobić badania. Więc ten pierwszy
    termni mi nie pasował. Rzeczywiście w Olympusie na Brzeskiej są zapisy po nowym
    roku. Straszne kolejki. Polecam klinikę na Waryńskiego. Tylko trzeba mieć
    skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. I musi być wyraźnie napisane, że
    badanie musi być przeprowadzone ze znieczuleniem. Koszt badania prywatnie to
    450 zł.
  • radeklodz2 02.05.13, 09:26
    Kolonoskopia powinna być ze znieczuleniem, ale z tego co wiem przeważnie robią bez. Przeczytaj sobie ten artykuł może doda Ci otuchy :P podswiadomosc.eu/zjd-ibs-blog/kategoria/kolonoskopia
  • grzechru 22.07.15, 11:56
    Czy ktoś z Was miał ostatnie to badanie? Od ostatniego wpisu minęło już trochę czasu i zastanawiam się czy technika trochę poszła do przodu. Czytałem artykuł (123zdrowie.pl/kolonoskopia-badanie/) o tym badaniu i chyba nie ma się czego bać, ale chciałbym dowiedzieć się jakie macie doświadczenia z tym badaniem i gdzie je warto w mazowiecki zrobić.
  • ggorzka 08.10.15, 18:55
    robiłam kolonoskopię na początku lipca w Przychodni Polskiej Fundacji Gastroenterologii na Waryńskiego 10a w Warszawie. Wybrałam opcję ze znieczuleniem ogólnym które miało być płatne ale jak się okazało bodajże od 1 lipca zmieniły się przepisy i nie musiałam za nic płacić. Jak trzeba się przygotować i jakie badania zrobić dowiadujemy się przy zapisie. Z samego zabiegu nie pamiętam kompletnie nic, po zabiegu faktycznie byłam bardzo osłabiona ale to szybko minęło. Tak więc zabieg nie był straszny, koszmarnie wspominam za to przygotowania do niego. Wypicie takiej ilości płynu w krótkim czasie to jak tortury w Guantanamo. Na szczęście wycięto tylko małego polipa, poza tym wszystko okazało się w porządku.
    Życzę wszystkim dobrych wyników i nie bójcie się zabiegu
  • kr6liczek 06.06.18, 15:31
    JA robiłe m tutaj kolanoskopiaszybko.pl i bylo na prawdę szybko i bezboleśnie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.