Dodaj do ulubionych

nietolerancje pokarmowe

17.04.08, 15:44
Sa w Polsce jakies laboratoria, wieksze osrodki w ktorych mozna
kompleksowo sprawdzic czy mamy alergie na jakis pokarm, produkt np.
skrobie, gluten? chcialabym wykluczyc np celiakie itp.
A moze sa jakies testy do kupienia w aptekach?
Edytor zaawansowany
  • corutons 17.04.08, 22:04
    Chyba wszędzie robią takie badania - najpierw robi się IgE
    całkowite - czy jest alergia a później się szuka np.

IgE białko jaja
    IgE sp. orzech ziemny
    IgE sp. soja
    IgE mleko krowie
    IgE śledie
    IgE sp. papryka
    IgE sp. pomidor
    IgE sp. wieprzowina
    IgE sp. wołowina
    IgE sp. indyk
    IgE sp. marchew
    IgE sp. pomarańcza
    IgE sp. ziemniak
    IgE sp. mąka pszenna
    IgE sp. truskawka
    IgE sp. jabłko
    IgE sp. mąka żytnia
    IgE żółtko jaja
    IgE sp. gluten (gliadyna
    IgE sp. kurczak
    IgE sp. seler
    IgE sp. ryż
    IgE banan
    IgE sp. zboża
    IgE pokarmy dziecięce

Badanie na każdy produkt robi sie osobno.

Ceny to IgE całkowite 15,00zł, IgE na każdy produkt po około
    30,00zł - czyli niezła suma wychodzi.

--
    Zapraszam na forum o chorych żołądkach:
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=44750
  • corutons 17.04.08, 22:05
    Zapomniałam dodać, ze te badania można zrobić nawet w mojej
    osiedlowej przychodni wiec nie powinno być problemu z ich
    wykoanianiem.
    --
    Zapraszam na forum o chorych żołądkach:
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=44750
  • kasiaz75 18.04.08, 00:24
    daisy75 mnie na testy pokarmowe, roślinne i skierowała alergolog , na chemiczne
    - dermatolog. Natomiast na gluten, skazę białkową to nie wiem,ale na pewno
    jakieś są. Ciekawostka - w Anglii medycy z chin robią testy a 400 alergenów z
    kępki włosów.
  • daisy75 18.04.08, 00:33
    > Ciekawostka - w Anglii medycy z chin robią testy a 400 alergenów z
    > kępki włosów.
    Wiesz cos wiecej na ten temat?
  • kasiaz75 18.04.08, 08:19
    Tylko tyle przeczytałam z ich ulotki, biorą za to 35 funtów+10 rejestracja
  • evexim 06.04.09, 14:58
    Witam,

Odgrzebuje temat. Szukam testu na nietolerancje pokarmowe, moze jest cos takiego
    do kupienia w aptekach? Może ktoś z Was korzystał i wie czy to warte zachodu?
  • aldish 21.01.10, 12:23
    w tej chwili są dostępne w Polsce testy na nietolerancję pokarmową
  • ryszardkk51 19.06.13, 09:37
    To ja odświeżam temat po kilku latach – dla przyszłych pokoleń  Są różne testy, można pobierać próbki z jelit, można i z krwi. Można nawet zamówić sobie domowy zestaw diagnostyczny – taką tackę, na którą się wylewa rozcieńczoną próbkę krwi i po 40 minutach jest wynik. Tylko trzeba się instrukcji trzymać, bo jak się coś spartaczy, to do wyrzucenia. A zamówić można choćby z netu:
    www.cambridge-diagnostics.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=99&Itemid=3
    Z żoną robiliśmy wspólnie – nic tak nie łączy jak testy wykonywane razem, a ciążowe to nie to samo  W każdym razie wyszły nam nietolerancje na zupełnie inne grupy produktów – było na początku trochę cyrku z wymyślaniem obiadów, ale teraz kiedy nam się i nastroje poprawiły, dzięki wyeliminowaniu szkodliwych badziewi z diety i trawienie lepsze jest cudnie. I to wspomnienie ze wspólnego czekania na wyniki… ;)
  • andrassipio 25.06.13, 08:50
    Dobrze, że odświeżyłeś, bo właśnie szukam informacji na temat podobnych testów. Trudno się je wykonuje? Czytałem instrukcję na stronie Cambridge niby nie wygląda to na skomplikowane, ale jestem ciekawy jak to wygląda w praktyce.
  • willi30 25.06.13, 11:51
    W Centrum Zdrowia Matki, Dziecka i Młodzieży w Warszawie ( www.czmdm) możesz wykonać ( dzieci i dorośli ) między innymi:
    -wodorowy test oddechowy w kierunku nietolerancji laktozy
    -wodorowy test oddechowy w kierunku nietolerancji fruktozy
    -badania genetyczne wykrywające celiakię
    -panel pokarmowy wykrywający alergeny z krwi
    i wiele innych w tym także badnie poziomu kalprotektyny w stolcu wskazujące na ZJD
  • ryszardkk51 26.06.13, 10:31
    andrassipio, jak jesteś kumaty to sobie poradzisz :P W sumie nie ma czego tłumaczyć – pobierasz próbkę lancetką (tak to się chyba nazywało), rozcieńczasz, lejesz na tackę, potem przepłukujesz tacę, zalewasz czymś niebieskim, przepłukujesz… nie ma tu żadnej filozofii. Tylko dokładnie trzeba i nie dotykać wnętrza tacki paluchami :P
  • agusia20d 28.05.16, 14:17
    Witam,
    uprzejmie prosze o wypełnienie ankiety w pelni anonimową, która zajmie dosłownie 5 min, ma tylko 15 pytań. Sporządzona jest na potrzeby pracy zaliczeniowej studiów podyplomowych Menedżer Marketingu w SGH. Ma ona na celu zbadanie potrzeb konsumentów z nietolerancją pokarmową i oszacowanie popytu na nowy produkt.
    docs.google.com/forms/d/1mA0eu4iTGUQ7d7mGsMB0r17Qk10c63qTmMoS0Uy2TUM/viewform?c=0&w=1

Dziekuje!
  • malgorzatateza 22.02.18, 18:20
    Hej, potrzeba jeszcze wypełnić tą ankietę?

eurolinefood.pl/testy/test-na-nietolerancje-pokarmowe/
  • malgorzatateza 22.02.18, 18:19
    Tak, są [URL=http://eurolinefood.pl/testy/test-na-nietolerancje-pokarmowe/] zobacz [/URL]
    Możesz tam zadzwonisz i wszystkiego się dowiesz. Daj znać jak zadzwonisz. Ja się zbieram, żeby do nich zadzwonić, bo jeszcze ich nie sprawdziłam....
  • anabelle11223344 26.03.18, 11:27
    Witam, oczywiście jest możliwość zrobienia badań na 200 składników pokarmowych żeby wykluczyć nietolerancje pokarmowe i zwalczyć stan zapalny w organizmie. Polecam badania Kod Metaboliczny 200 :) najlepiej przez stronę : e-diagnostyka.pl/oferta/kod-metaboliczny-200 ;) Same wyniki które się dostaje są na tyle szczegółowe że wiadomo jest które pokarmy trzeba z diety całkiem wyeliminować a które jeść od czasu do czasu lub włączyć na stałe do diety. Mi pomogło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.