Dodaj do ulubionych

Witam. Czy to IBS?

23.11.08, 16:32
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i forumowiczki. Mam problem z którym bardzo ciężko mi sie uporać oraz ciężko porozmawiać z kimkolwiek a przy ostatniej wizycie u lekarza spaliłam niezłego buraczka :(
Może zacznę od początku.
Nigdy nie miałam podobnych objawów aż do pewnego momentu, w którym okropnie się zatrułam- a było to ładny kawałek czasu temu (ok 8 mies).
Dokuczała mi gorączka, ogólne osłabienie, biegunka, burczenie w brzuchu i baaardzo obfite gazy. Goniło mnie po dosłownie wszystkim, nawet suchej bułce. Ktoś doradził aby popić kielicha czystej wódki- to przejdzie- faktycznie- jakby złagodniało.
Potem było dziwnie... Na początku, okropne przelewanie w brzuchu, wzdęty brzuch, obecnie od czasu do czasu przelewanie, uczucie pełności, kłopoty z wypróżnianiem, raczej zaparcia. Najgorzej jest wieczorami. Przerabiałam już wszystko- każdą dietę, espumisan, jeszcze jakieś leki wypisane przez lekarza które po kilku dniach szły w odstawkę bo efekt był taki- że było jeszcze gorzej. Nawet poszcąc cały dzień, wzdęcia występowały. żołądek był wklęsły, a dół brzucha był strasznie wzdęty. Dobrze się czułam gdy 2 dni pod rząd wzięłam xennę- wtedy miałam płaski brzuch... czułam się doskonale- tak jak dawniej. Ale trzeciego dnia dostałam okropnych wzdęć i okropnych boleści że już miałam dzwonić po pogotowie- dosłownie mnie rozdzierało. Przybrałam wtedy pozycję kolanowo łokciową z wypiętą pupą i wszystko zaczęło schodzić. Byłam w szoku, że tyle gazu potrafi nagromadzić się w jelitach. Tkwiłam w tej pozycji jakieś 30 minut :(
Przepraszam za te szczegółowe opisy, ale ja już tak dłużej nie potrafie żyć, tymbardziej że od niedawna zaczęłam pracować, przez co moje dolegliwości stały się uciążliwe do granic możliwości :(
Robiłam badania na pasożyty...
Dodam, że cierpię na hemoroidy, odkąd urodziłam dziecko.
A w wieku 17 lat, miałam operację na wyrostek robaczkowy.
Moja babcia zmarła na raka jelita grubego :(
Mam 23 lata
Pomocy :(
Edytor zaawansowany
  • margeritka_1 23.11.08, 17:05
    Siedze tak ze swoim wzdętym brzuchem, który wylewa mi się zza spodki o 2 numery większych, niż te które zakładam rano, czytam wasze posty i szczerze powiedziawszy- zaczynam wątpić... że się wyleczę. świadomość tego że mam to wytrzymywać do końca swoich dni, przytłacza mnie maxylalnie :(
  • mackk84 23.11.08, 17:53
    Po pierwsze absolutnie zapomnij o jakimkolwiek wstydzie przede wszystkim do
    innych forumowiczów- musisz pisać ze szczegółami, zresztą na nikim tutaj nic już
    nie zrobi wrażenia:)
    To samo tyczy się lekarzy, oni już dużo widzieli i słyszeli.

U mnie początki były takie, że też mnie goniło do kibla, biegunka, bóle, potem
    jakby się ustabilizowało i potem zostało jedynie parcie...

Teoretycznie, żeby stwierdzić czy to IBS, powinno się wykluczyć wszystko inne.
    Ale ponieważ piszesz, że Twoja babcia miała problemy jelitowe, to chyba warto
    zrobić badanie końcówki jelita (nie pamiętam jak się nazywa, ale dużo bardziej
    przyjazne niż kolonoskopia. Postaraj się zrobić wszelkie badania kału (ogólne,
    grzyby, pasożyty, jak sie da to także posiew na bakterie- to tylko w
    Sanepidzie), krew i to badanie o którym wspominałem. Przydatne może być także
    USG, chociaż o jelitach nic nei powie, to wyklucze inne rzeczy.

Teoretycznie objawy są typowe dla IBS- wzdęcia, bóle, kłopoty z wypróżnianiem
    (zaparcia/biegunki).

Prowadzisz stresujący tryb życia? Łatwo się denerwujesz?

Pozdrawiam
    Trzymaj się i nie poddawaj:)

• margeritka_1 23.11.08, 18:30
    Mój tryb życia jest bardzo ustabilizowany. Lekka praca, dużo snu, miła atmosfera domowa, raczej nie mam sie nawet czym denerwować :)
    Nawet wtedy gdy występuja jakieś stresujące chwile, nie zauważyłam, aby moje objawy się nasilały.

• hanca84 23.11.08, 20:28
    Wiesz - powinnaś iść do lekarza jednak. Twoje objawy zapoczątkowała
    choroba. Mogło byc tak, ze jakoś uwrażliwiła Ci jelita, bo i to się
    zdarza. Ale tak naprawdę nie wiesz co Ci dolegało. Moze rzeczywiscie
    masz jakieś bakterie w przewodzie pokarmowym? Nie obędzie się baz
    badań. Tym bardziej, że prowadzisz spokojny tryb życia - wielu
    IBSowców to osoby nerwowe, wrażliwe, duzo sie stresujace, a
    niejednokrotnie cierpiace też na stany depresyjne.

Także idź do lekarza, porób badania - moze cos sie rozjasni.
  • kri.sta 23.11.08, 22:29
    Witam, tak to IBS.
    Idź do lekarza albo idź prosto do apteki i tam wykup sobie debretin.
    Wyjdzie na to samo.
    Jeśli jeszcze nie jesteś nerwowa, to szybko zaczniesz. Gwarantuję.
    Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę
  • margeritka_1 23.11.08, 23:08
    > Jeśli jeszcze nie jesteś nerwowa, to szybko zaczniesz. Gwarantuję.

Czemu?
    To jakaś reguła?
    Nigdy nie byłam, a tu nagle IBS- to i nerwowość?
  • margeritka_1 23.11.08, 23:30
    kri.sta ten lek o którym piszesz to inaczej - Debridat?
    Napewno nie na receptę? Kiedyś kupowałam dziecku ale na receptę.
  • mackk84 24.11.08, 10:52
    Debridat jest na receptę.

A czy początki choroby nie zaczęły się po jakiejś kuracji antybiotykowej? Nie
    jadłaś czasem za dużo czosnku? Jeśli Twoje problemy nie mają podłoża
    psychicznego, to może warto by spróbować terapii u dr Ryczkowskiej. Skąd jesteś?
  • margeritka_1 24.11.08, 17:42
    można powiedzieć że zaczęło się po chorobie, w której przyjmowałam antybiotyk. Jeśli ma to jakieś znaczenie- zawsze po antybiotyku miewam grzybice pochwy.
  • hanca84 24.11.08, 18:57
    Mozesz mieć zagrzybiony układ pok. Idź do lekarza, powiedz mu ze
    masz te objawy od określonego czasu, że zaczeły się po chorobie i
    kuracji antybiotykami. To wazne.

Nie kupuj w aptece leków bez recepty. Jeśli to nie IBS nie pomoga
    Ci. Najpierw musisz wykluczyć inne choroby.
  • margeritka_1 26.11.08, 07:31
    Rozpoczęłam leczenie- na własną rękę, ze źródła wiedzy zaczerpniętej w internecie. Od kilku dni jem czosnek, popijam kefir, rumianek no i jak zwykle dieta- jeszcze bardziej restrykcyjna. Musze powiedzeć że póki co- działa- nie mam absolutnie żadnych objawów! Płaski brzuch :)
    Do tego zauważyłam że nie mam juz brzydkiego zapachu z ust rano i nie mam białego języka.
    Wczoraj pozwoliłam sobie na krupnik, po którym nawet w dzieciństwie miewałam wzdęcia. Ale tym razem czułam się wyjątkowo dobrze. hmm...
    Nie wiem co o tym myśleć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka