Dodaj do ulubionych

Dzieci 4-5-6 które nie chodzą na zajęcia dodatkowe

12.03.19, 12:48
Witam, zdaję sobie z tego, że rozpoczynam dość kontrowersyjny temat i że za chwilę mogę tu oberwać słownie. Tym bardziej proszę o poszanowanie czyjegoś odmiennego zdania, odmiennych poglądów, innego podejścia do życia. Nie chcę tym postem prowokować żadnych kłótni ani nikogo oceniać.

Zastanawiam się, czy są tu (i, naturalnie, w Krakowie) rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (powiedzmy - od 3 do 7 lat), którzy nie zapisują i nie wysyłają swoich dzieci przez większą część tygodnia na zajęcia dodatkowe. Rozumiem przez to, że dziecko uczęszcza na takie zajęcia 1, max 2 razy w tygodniu po południu (nie liczę tu zajęć odbywających się w godzinach wczesnopopołudniowych w szkole czy przedszkolu). Pytam, ponieważ poszukuję także forum lub grupy FB dla takich rodziców. Chciałabym poznać osoby, które większość popołudni spędzają z dzieckiem, nie uważając przy tym, że na takim spędzaniu czasu dziecko traci, natomiast jedyną formą rozwoju jest codzienna lub prawie codzienna praca na zorganizowanych zajęciach bez rodziców.

Kontakt z takimi rodzicami interesuje mnie zarówno pod kątem wymiany informacji (jak bawić się z dzieckiem, gdzie iść na dalszy spacer itp.), jak i w dalszej perspektywie ewentualnych spotkań (mój syn jest jedynakiem, a wszyscy znajomi z dziećmi w podobnym wieku są chwilowo daleko od naszego miejsca zamieszkania - synowi brakuje towarzystwa do takiej zwykłej zabawy na placu zabaw czy w ogródku).

Prośba na koniec - jeśli nawet mój post wydał Ci się obraźliwy, niegrzeczny, czy w jakiś sposób oceniający, proszę o powstrzymanie negatywnych emocji. Pytanie jest zadane bez podtekstów, Słońce nam ładnie świeci, bądźmy dla siebie miłe :)
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka