Dodaj do ulubionych

Czasy pogan – 2520 lat, czy 42 miesiące?

02.10.15, 16:47
W tej kwestii wystarczy porównać zapowiedź Jezusa zanotowaną w tekście Łukasza 21:24b, z zapowiedzią z Księgi Objawienia 11:2. Nietrudno jest zauważyć, że jest tu mowa dokładnie o tym samym, o przyszłym ucisku mniejszości chrześcijańskich.

"a Jerozolima będzie deptana przez narody, aż się dopełnią wyznaczone czasy narodów".

"a one [narody] będą deptać święte miasto przez czterdzieści dwa miesiące".

W obu tekstach jest mowa o narodach, które będą deptać (symbol ucisku) święte miasto Jerozolimę. W tekście Łukasza jest mowa o tym, że to deptanie będzie trwało przez wyznaczony czas. O tym jak długi to będzie czas mówi natomiast tekst z Księgi Objawienia 11:2. Czy tekst ten potwierdza naukę Towarzystwa Strażnica, mówiącą o okresie 2520 lat? Tak, jest tu wyraźnie mowa o tym, że "czasy pogan", albo inaczej mówiąc "wyznaczone czasy narodów" to nie 2520 lat, lecz 42 miesiące przyszłego ucisku symbolicznej Jerozolimy.

Nauka o roku 1914 jest fundamentalną nauką świadków Jehowy. Ta nauka opiera się na dwóch błędach. Pierwszy to data zburzenia Jerozolimy (nie 607 p.n.e., lecz 587 p.n.e.). Drugi to okres deptania (ucisku) świętego miasta Jerozolimy (nie 2520 lat, lecz 42 miesiące).

Kilka dni temu rozmawiałem na temat daty zburzenia Jerozolimy z byłym nadzorcą okręgu. Pokazałem mu przykład w jaki sposób wprowadza się w błąd szeregowych świadków Jehowy. Poprosiłem go, aby zwrócił uwagę w jaki sposób w przekładzie Nowego Świata oddany jest tekst z Księgi Daniela 1:1,2. Czytamy tu: "W trzecim roku królowania Jehojakima, króla Judy, Nebukadneccar, król Babilonu, przybył pod Jerozolimę i zaczął ją oblegać. Z czasem Jehowa wydał w jego rękę Jehojakima, króla Judy, i część sprzętów z domu prawdziwego Boga, toteż przeniósł je on do ziemi Szinear, do domu boga swego; i przeniósł te sprzęty do skarbca swego boga".
Towarzystwo Strażnica naucza, że siedemdziesięcioletnia niewola babilońska rozpoczęła się dopiero w 11 roku Sedekiasza. Z powyższego tekstu natomiast wynika, że rozpoczęła się już w trzecim roku królowania Jehojakima. To z kolei wskazuje jednoznacznie, że Jerozolima została zburzona w roku 587 p.n.e.

W jaki sposób zmylono tu szeregowych świadków Jehowy? Otóż na początku tekstu Daniela 1:2 wprowadzono mylące czytelnika wyrażenie: "Z czasem". Nie ma go w tekście hebrajskim.

Mój rozmówca był obrażony na mnie, gdy mu to pokazałem. Chciałem też pobudzić go do głębszej analizy wizji z 11 rozdziału Księgi Daniela, pokazującej gdzie faktycznie znajdujemy się w strumieniu czasu. Niestety, nawet nie chciał otworzyć Biblii na tym fragmencie. Kilka dni wcześniej zapytałem go jak rozumie ostatni szczegół z 28 wersetu i pierwszy z wersetu następnego ("i wróci [król północy] do swej krainy. W wyznaczonym czasie wróci"). Gdy po kilku dniach wróciłem do tego tematu, stwierdził, że wyjaśnienie jest w publikacjach Towarzystwa Strażnica. Zapytałem więc: Jakie? Nie potrafił odpowiedzieć, gdyż są tam tylko ogólniki dopasowane do nauki o roku 1914. Szczegóły zignorowano.

Według niego nie grozi nam w przyszłości trzecia wojna światowa. Uważa, że przed nami jest teraz ogłoszenie pokoju i bezpieczeństwa, a potem końcowy wielki ucisk. Ci ludzie nie zrobią nic, aby zabezpieczyć się przed grożącym im niebezpieczeństwem. Nie reagują na żadne ostrzeżenia. Ślepo ufają swoim przewodnikom, którzy ich zwodzą.
Edytor zaawansowany
  • 15.12.15, 16:37
    A jak można zabezpieczyć się przed wojną światową? Zbudować schrony i zgromadzić zapasy? Ty ze swoją sektą już tak zrobiliście?

--
    Suwalszczyzna jest odwieczną ziemią litewską i wróci do Macierzy
  • 16.12.15, 19:10
    Nie należę do żadnej sekty, ani nie mam zamiaru tworzyć nowej. Jak można się zabezpieczyć? Przeczytaj, co zrobili Szwajcarzy i inni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.