Dodaj do ulubionych

SM i policja

25.11.12, 16:49
Witam, szukałem wątku o straży miejskiej który kiedyś tu był pisany ale nie mogłem odnaleźć i dlatego założyłem nowy,
Chce opisać może zabawna albo świadczącą o niekompetencji naszej straży i policji , polegli na jednym wydawało by się błahym pytaniu „jaki ma czas na wystawienie mandatu straż miejska od ujawnienia wykroczenia, a konkretnie chodzi o foto z fotoradaru”, zadzwoniłem najpierw do SM odebrał na pan nawet przedstawił się z imienia ale odpowiedz na moje pytanie była następująca „nie wiem” troszkę mnie to zdziwiło, ale ok. twierdzi ze nie maja fotoradarów i nie musi znać wszystkich przepisów.
Na kolejne pytanie kto może wiedzieć na ten temat powiedziano mi ze ITD. lub Policja, więc kolejny telefon tym razem do policji Pruszków, i znów zadałem to samo pytanie jakie było moje zdziwienie kiedy pan odpowiedział „nie wiem” moje kolejne pytanie kto mi odpowie na to i znów „nie wiem” i odłożenie słuchawki, a ze jestem upirdliwy zadzwoniłem jeszcze raz i poprosiłem o rozmowę z oficerem dyżurnym, i mój rozmówca stwierdził ze to on jest oficerem dyżurnym i ze nie musi ze mną rozmawiać, nasuwa mi się tu takie hasło dosyć znane w dawnych czasach „nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera”. Straciłem już nadzieje ze uzyskam odpowiedz na moje pytanie, postanowiłem zadzwonić do warszawy i tu moje kolejne tym razem pozytywne zdziwienie dyżurny z Waliców w Warszawie niemalże wyrecytował z pamięci paragraf, artykuł i treść.
Pytanie czy SM i Pruszkowska policja nie mogły udzielić odpowiedzi czy są uczeni inaczej?????
pozdrawiam
Edytor zaawansowany
 • 25.11.12, 20:41
  Witamy w Pruszkowie :/
 • 25.11.12, 21:52
  A jaki mają czas na wystawienie mandatu? :)
  --
  Sylwia - tarot, zapraszam gg 39519901, mail: algaria@gazeta.pl,sylwiatarot@wp.pl
  pisaninka
 • 25.11.12, 22:25
  Z uzyskanych wiadomości wynika, że mają 60 dni na wystawienie mandatu, a nie na poinformowanie klienta o takim zamiarze. Pozdrawiam.
 • 26.11.12, 13:23
  Dziękuję bardzo za odpowiedź, zawsze taka informacja może się przydać - oby nie, ale lepiej wiedzieć
  --
  Sylwia - tarot, zapraszam gg 39519901, mail: algaria@gazeta.pl,sylwiatarot@wp.pl
  pisaninka
 • 26.11.12, 13:36
  marcin.zal napisał:

  > Z uzyskanych wiadomości wynika, że mają 60 dni na wystawienie mandatu, a nie na
  > poinformowanie klienta o takim zamiarze. Pozdrawiam.

  Zgodnie z art. 97 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego, w przypadku ujawnienia naruszenia za pomocą przyrządu kontrolno-pomiarowego lub urządzenia rejestrującego oraz gdy sprawca nie został schwytany na gorącym uczynku lub bezpośrednio potem i nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu, może ją nałożyć w ciągu 180 dni od daty ujawnienia czynu. W sytuacji natomiast, gdy podstawą do ukarania jest art. 96 § 3 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń (stanowiący o niewskazaniu, wbrew ustawowemu obowiązkowi, komu powierzyło się pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie), czas na nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego wynosi 90 dni od daty wpływu do CANARD wypełnionego oświadczenia woli, zawierającego zgodę na przyjęcie mandatu karnego z tego tytułu.

  --
  Niektóre sprawy trzeba widzieć z przymrużeniem oka, jednak to drugie warto wtedy mieć szeroko otwarte.
 • 26.11.12, 14:19
  To jak widać Policja i SM w każdym komisariacie nie zna prawa.

  pozdrawiam

 • 26.11.12, 17:02
  Wygląda na to że jak sam nie poszukasz to wiedzieć nie będziesz :) Dziękuję jeszcze raz :)
  --
  Sylwia - tarot, zapraszam gg 39519901, mail: algaria@gazeta.pl,sylwiatarot@wp.pl
  pisaninka

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.