Dodaj do ulubionych

LO im. Zana

10.11.13, 18:37
Proszę uprzejmie o opinie, może są tu uczniowie tej szkoły? Nie interesuje mnie licytacja Zan-Kościuch, ani wspominki o nauczycielach sprzed 20 czy 30 lat (które skądinąd fajnie się czyta). Wyszukiwarka wypluwa wątek sprzed 10 lat, a ja bym chciała jakieś świeższe wrażenia. Córka rozważa to liceum, dlatego pytam. Chętnie posłucham uczniów, bądź ich rodziców. Dziękuję za uwagę.
Edytor zaawansowany
 • aabb13 10.11.13, 20:53
  Pani zaczeka na SQH. W sumie, to w kamienicy w której to LO się mieści nie ma zbyt dobrych warunków, a na nowy budynek trzeba czekać jeszcze kilka lat. Poziom jak na Pruszków, podobno dość dobry.

  ___________________________________________
  STARY PRUSZKÓW:
  www.youtube.com/watch?v=uwC33IWsrUQ
  www.youtube.com/watch?v=Mv-IGWfioS4

 • sqh 11.11.13, 21:40
  aabb13 napisał:

  > Pani zaczeka na SQH.

  Ale ja nie jestem rodzicem, ani uczniem, tylko nauczycielem, więc każdy ma prawo podejrzewać, że moja opinia o własnym miejscu pracy będzie przesadnie subiektywna. Czy ktoś więc uwierzy, czy nie - jego sprawa; ja napiszę od siebie tylko trzy zdania. Otóż dłużej niż w "Zanie", pracuję również w LO w Warszawie i miewam stamtąd, oraz z innych szkół warszawskich, propozycje wzięcia kolejnych godzin dydaktycznych. Ale odmawiam, gdyż musiałbym wtedy raczej zostawić "Zana". A nie chcę, bo dobrze mi się w nim pracuje.

  Są natomiast dwa zewnętrzne, a więc dość obiektywne, mierniki jakości pracy szkół.

  Pierwszy nazywa się Edukacyjną Wartością Dodaną. Z dziesięciu pruszkowskich szkół ponadgimnazjalnych, opublikowano na razie wyniki z czterech:

  LO im. T. Kościuszki
  LO im. T. Zana
  LO przy ul. Gomulińskiego
  SLO nr 23

  Instrukcja obsługi jest pod tym linkiem. Upraszczając do niezbędnego minimum - im kolorowa plamka bardziej po prawej i na górze, tym lepiej.

  Drugim wskaźnikiem są raporty z całościowej lub problemowej ewaluacji zewnętrznej. Ale te w Pruszkowie objęły na razie tylko trzy szkoły ponadgimnazjalne, bez "Zana" i "Kościucha":

  LO przy ul. Gomulińskiego
  LO Sportowe przy ul. Gomulińskiego
  Technikum przy ul. Promyka

  Ogólnopolska wyszukiwarka tych raportów jest pod tym linkiem.
 • leo48 11.11.13, 22:19
  sqh napisał:
  pracuję również w LO w Warszawie i miewam stamtąd, oraz z innych szkół warszawskich, propozycje wzięcia kolejnych godzin dydaktycznych

  I to mnie ten pan zarzucał przerost "ego" :)


  --
  Postanowiłem dać anons taki do dziennika,
  odpowiednio duży, by uwagę skupiał:
  "CHCĘ ZOSTAĆ PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM - POSZUKUJĘ WSPÓLNIKA"
  Nie będę się SAM wygłupiał.
 • sqh 12.11.13, 12:45
  leo48 napisał:

  > I to mnie ten pan zarzucał przerost "ego" :)

  I to ten pan ma pretensje do całego świata, że gdy tylko coś napisze, natychmiast pojawiają się ujadające pieski…? :-)

  A ja, owszem, jestem jak najbardziej dumny z tego, że mogę pracować tam, gdzie pracuję, robić to, co lubię i że to wszystko w konkretny sposób owocuje. Cieszę się też, że zaliczam się do osób w pełni korzystających i zadowolonych z życia, a nie do frustratów, narzekaczy i tropicieli spisków.

  Ale też rozumiem, jak bardzo wyżej wymienionych może boleć fakt, że inni robią coś konstruktywnego.

  P.S. Podasz jakiś link ze wskazaniem, gdzie konkretnie zarzucam Ci przerost tego czy owego? Bo ja Twoje frustracje mogę zalinkować w dowolnej chwili.
 • leo48 12.11.13, 13:02
  Ja chciałem jedynie, nieśmiało zresztą, zwrócić uwagę, że pytanie dotyczyło zalet szkoły, a odezwał się pedagog- skromniś, który sam siebie zarekomendował jako jedyny walor tej placówki.

  W tej sytuacji odpowiedź na pytanie z pierwszego wpisu może być tylko jedna:

  Zan, Zan i jeszcze raz Zan
  bo tam naucza ten pan :)


  --
  Postanowiłem dać anons taki do dziennika,
  odpowiednio duży, by uwagę skupiał:
  "CHCĘ ZOSTAĆ PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM - POSZUKUJĘ WSPÓLNIKA"
  Nie będę się SAM wygłupiał.
 • sqh 12.11.13, 16:43
  leo48 napisał:

  > Zan, Zan i jeszcze raz Zan
  > bo tam naucza ten pan :)

  No i git majonez - widzisz, też masz się czym pochwalić. Może to jeszcze nie poziom Lechonia, ale na pruszkowskim poetyckim bezrybiu - i rak ryba.

  > odezwał się pedagog- skromniś, który sam siebie zarekomendował jak
  > o jedyny walor tej placówki.

  Jedyny...? No cóż, z dowolnego tekstu każdy wyczyta to, co chce wyczytać :-)

  Nadal więc twierdzę, że wśród naszych wymiocin (do których poetycko i z właściwą sobie kulturą stale porównujesz wypowiedzi tutejszych forumowiczów) pojawiłeś się jedynie po to, by sobie na mnie poujadać.

  Na pytanie z poprzedniego posta nie doczekałem się jeszcze odpowiedzi od Ciebie, a zadam Ci drugie. W wolnej chwili między pisaniem wierszy i prostowaniem znaków drogowych zajrzyj w podane przeze mnie linki (bo jestem bardziej niż pewien, że tego jeszcze nie uczyniłeś) i spróbuj przeanalizować wykresy z Edukacyjną Wartością Dodaną - przypuszczam, że rzetelnemu dziennikarzowi, opierającemu się zawsze na sprawdzonych źródłach informacji, nie sprawi to kłopotu.

  A potem odpowiedz na proste pytanie: które pruszkowskie liceum wypada zdecydowanie najlepiej pod względem *wszystkich* wartości EWD? I jak ma się ten fakt do Twoich twierdzeń, że przyszedłem tu tylko po to, by reklamować "Zana" i własną, niewątpliwie nieskromną, osobę? Odpowiedz oczywiście sobie samemu, po cichu, bo publiczne przyznanie się do błędu nie przechodzi Ci przez gardło - co już na tym forum parę razy udowodniłeś.
 • leo48 12.11.13, 17:03

  Usiłujesz mnie rozbawić, przyznam że z pewnym powodzeniem. Ja natomiast usiłowałbym, o co zawsze apelujesz, trzymać się tematu wątku, co (też przyznaję) nie zawsze mi się udaje.

  Tym razem jednak muszę potwierdzić dobrą renomę Zana, ale na innej podstawie swoją opinię opieram. Nie odezwałem się od razu bo zadane pytanie zakładało, że opinie będą w miarę "ciepłe". Moja opinia natomiast opiera się na wynikach sprzed lat, kiedy to zacne Liceum ukończyła moja latorośl, a wyniesiona stamtąd wiedza pozwoliła jej bez problemu dalsze studia sukcesami uwieńczyć.

  I tu dochodzimy do sedna. Gwarancją sukcesu szkoły były jej kadry oddane swemu pedagogicznemu powołaniu. Wyjaśniam, że były to lata przed zaistnieniem u nas internetu więc nauczyciele po prostu nauczali i doskonalili swoje kwalifikacje. Nie bawili się w żadne administrowanie forami bo ich nie było. Nie wdawali się w żenujące rozgrywki bo nie mieli do tego płaszczyzny ani pokusy, by po mentorsku pouczać wszystkich a nie tylko swoich uczniów.

  Ot i tyle. A Zan, mam nadzieję, że zacny jest nadal. Mimo niektórych "pedagogów". dalsze pouczanie mnie możesz sobie darować bo jestem na wiedzę odporny. Wiesz, pewne zwapnienia swoje robią...
  --
  Postanowiłem dać anons taki do dziennika,
  odpowiednio duży, by uwagę skupiał:
  "CHCĘ ZOSTAĆ PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM - POSZUKUJĘ WSPÓLNIKA"
  Nie będę się SAM wygłupiał.
 • sqh 12.11.13, 20:24
  leo48 napisał:

  > Ja natomiast usiłowałbym, o co zawsze apelujesz, trzymać się tematu wątku

  > Nie wdawali się w żenujące rozgrywki bo nie mieli do tego płaszczyzny ani pokusy

  leo48 napisał w pierwszym swoim poście - rzeczowo, w temacie i nie wdając się w żenującą rozgrywkę:

  > I to mnie ten pan zarzucał przerost "ego" :)

  Innymi słowy: Kali ukraść krowę - dobrze, Kalemu ukraść krowę - źle.

  Zadałem Ci dwa konkretne pytania: 1) gdzie pisałem o przeroście Twojego ego? (zupełnie nie w temacie wątku, ale skoro kogoś o coś oskarżasz, to bądź gotów to udowodnić) i 2) które liceum w Pruszkowie osiągnęło najlepszy wynik według EWD (jak najbardziej w temacie wątku - mogłoby się to np. rozwinąć w dyskusję, dlaczego wyniki wyszły takie, a nie inne). Nie doczekałem się odpowiedzi na żadne z nich, tylko odwracania kota ogonem. Więc w ten sposób kończę rozmowę z Tobą - podjętą dla czystej rozrywki i poprawy humoru, bo konstruktywnego efektu, nauczony doświadczeniem, nie spodziewałem się.

  Oczywiście, nie oznacza to, że uciekam z tego wątku, bo na posty od uczniów mojej szkoły i ich rodziców sam czekam z zaciekawieniem i w rzeczowej dyskusji z wielką chęcią wezmę udział.
 • leo48 12.11.13, 20:37
  sqh napisał
  na posty od uczniów mojej szkoły i ich rodziców sam czekam z zaciekawieniem

  ZADANIE DOMOWE - będą plusy u pana nauczyciela.
  Jakże nissko ten zawód upada :(


  --
  Postanowiłem dać anons taki do dziennika,
  odpowiednio duży, by uwagę skupiał:
  "CHCĘ ZOSTAĆ PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM - POSZUKUJĘ WSPÓLNIKA"
  Nie będę się SAM wygłupiał.
 • pustegatki 12.11.13, 17:46
  Ale wskaźniki i opinie nie zastąpią własnego myślenia.

  --
  11 listopada dzień desperatów pod ambasadą Rosji.
 • leo48 12.11.13, 19:02

  pustegatki napisał:
  wskaźniki i opinie nie zastąpią własnego myślenia

  "Pedagog" swych autoreklamiarskich wynurzeń nie kieruje bynajmniej do osobników myślących. Jego "target" i poziom, na którym się obraca zawiera się w tym:

  im kolorowa plamka bardziej po prawej i na górze, tym lepiej.


  --
  Postanowiłem dać anons taki do dziennika,
  odpowiednio duży, by uwagę skupiał:
  "CHCĘ ZOSTAĆ PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM - POSZUKUJĘ WSPÓLNIKA"
  Nie będę się SAM wygłupiał.
 • pustegatki 13.11.13, 00:20
  Miej litość dla nauczycieli historii. Po ostatnich wydarzeniach czują się bardzo zdruzgotani.

  --
  Palec pod budkę, kto spalił budkę?
 • leo48 13.11.13, 08:29
  Sęk w tym, że dookoła więcej histerii niż historii. Niniejszy wątek jest tego znakomitym przykładem. Admin zareagował kubełkiem jadu i pomyj na moją krótką uwagę, której żartobliwy charakter podkreśliłem stawiając zamiast kropki emotikon :)

  Jeśli chodzi o historię, to on jest nawet ok, ale z tego powodu przestałem uczęszczać w pewne miejsce, gdzie jego częsta obecność, jakkolwiek uzasadniona, stanowi jednak dla mnie osobisty dyskomfort. Jest to bowiem ciekawy przypadek dwóch ludzi, którzy nigdy słowa z sobą nie zamienili, ale się serdecznie nie znoszą, do czego zresztą dali sobie wystarczające powody :)


  --
  Postanowiłem dać anons taki do dziennika,
  odpowiednio duży, by uwagę skupiał:
  "CHCĘ ZOSTAĆ PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM - POSZUKUJĘ WSPÓLNIKA"
  Nie będę się SAM wygłupiał.
 • monika3411 14.11.13, 10:18
  Dziękuję za informacje :-) Może jeszcze ktoś ma coś do powiedzenia na temat tego liceum?
 • pustegatki 16.11.13, 15:21
  Ale w twoim wątku jest wiele odpowiedzi. Nie wszystkie są w prostej relacji do twojej. A zatem nie wal mnie swoimi pantoletami.
 • monika3411 16.11.13, 16:53
  "Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa" - Julian Tuwim.
 • pustegatki 16.11.13, 20:58
  Błogosławione kobiety karmiące trolle. Mniam, mniam, mniam. Zaraz będą pełne gacie ;-)
 • dorenata63 21.11.13, 17:00
  Jestem rodzicem ucznia z Zana. Dwa lata temu moje dziecko zdawało maturę. Powiem tak, jest jak wszędzie. Zależy na jaki zestaw ludzi się trafi (myślę o nauczycielach). Moje dziecko trafiło nieźle ale niestety nie ze wszystkimi nauczycielami. Ludzie są różni. Poziom wysoki, warunki lokalowe takie sobie. Wszystko zależy jak zwykle od stosunków społecznych. Cały okres nauki raczej na tak.
 • monika3411 21.11.13, 22:34
  Dziękuję :-)
 • e235 25.10.17, 19:11
  Nauczyciele znęcają się psychicznie nad uczniami, oceniają tak jak im się podoba, trudno tutaj nawet o 2, mimo przykładania się do nauki- zwłaszcza z historii i wosu, gdzie trzeba napisać słowo w słowo jak jest w podręczniku, bo musi być jak w kluczu;) Nauczyciele od matematyki oceniają jak na maturze, nie ma przebacz, codziennie odpytują, z niektórych przedmiotów nawet nie ma nieprzygotowań. Ogólnie nauczyciele i dyrekcja-wielki minus. Jedynym plusem w tej szkole jest ładny wystrój, nie polecam.
 • perelka121 29.11.17, 14:00
  Zgadzam się w zupełności, przerost formy nad treścią, ocenianie od czapy, wielu uczniów z depresją

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.