Dodaj do ulubionych

żłobek lub przedszkole prywatne Pruszków

27.02.17, 16:35
Witam!
Czy ktoś poleciłby mi jakieś niepubliczne przedszkole dla 2,5 latka? Czy ktoś ma może wyrobioną opinię o przedszkolu Źródełko w Pruszkowie? bardzo proszę o odpowiedzi :) mieszkam w Pruszkowie od niedawna i potrzebuję pomocy "obeznanych" mieszkańców :)
Edytor zaawansowany
  • gloggi 27.02.17, 23:28
    Witam,
    Sama szukam obecnie przedszkola dla mojego szkraba i nie jest łatwo. Ciągle się waham. Kilka tygodni temu założyłam taki post na forum ale nadal pozostał bez odpowiedzi. Więc podzielę się swoimi wrażeniami z wycieczek po przedszkolach.

Jeśli chodzi o Źródełko to chodzimy tam na zajęcia dla maluchów (takie z rodzicami) - Pani Maria, która je prowadzi jest cudowną osobą. Moja pociecha kocha te zajęcia :). Rozważam Źródełko ale ma ono jak dla mnie jeden mankament - nie ma własnego placu zabaw i dzieciaczki codziennie wędrują na pobliskie publiczne place zabaw :(. Jestem z tych strachliwych mam dlatego to nie daje mi się tak łatwo zdecydować. Poza tym Źródełko jest wręcz idealne - przestronna jasne sala (sal jest kilka ale na zajęciach widziałam tylko jedną), bardzo ciekawe zajęcia plastyczne (jest okazja podziwiać efekty w przedszkolu), nieobowiązkowe leżakowanie i przede wszystkim bardzo miłe i ciepłe Panie (widziałam je w akcji przed i po zajęciach). A Pani Maria to wręcz anioł :).

Drugim przedszkolem o jakim myślę są Misie Patysie w Komorowie. Nasza sąsiadka tam chodzi i sobie chwali. Obiekt zamknięty z wejściem na kartę. Własny plac zabaw i jak jest ciepło dzieci spędzają ponoć duuuużo czasu na podwórku. Miejsce jest bardzo przytulne, a dzieciaczki biegają tam wesołe. Jest mniej miejsca niż w Źródełku i nie widziałam Pań "w akcji" ale to co udało mi się zobaczyć i posłuchać zapowiada się obiecująco :).

Jest jeszcze trzecie przedszkole na Prusa Montessori (takie niebieskie przy parku). Też z polecenia sąsiadki :) Panie Magda zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Dzieci mają tam jak w domu tzn. zajęcia-zabawy typowo domowe (np. podlewanie roślinek, robienie "prania" itp) dodatkowo sale pozwalające poznawać świat np sala kosmiczna gdzie dzieci uczą się o kosmosie planetach. Nie ma tam grup wiekowych - jest jak w domu wszystkie dzieci razem (młodsze uczą się od starszych, a starsze opiekują się młodszymi). Poza tym własny duży ogródek. Minusem jest to, że nie ma miejsc. My jesteśmy zapisani na liście rezerwowej.

Byłam jeszcze w Smykach (w Komorowie), Bavi (w Pęcicach), Koziołkach (w Kaniach). Tam mi się raczej nie podobało z różnych powodów.

Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam. Życzę owocnych poszukiwań :)
  • daneczka42 01.03.17, 19:54
    Witam,
    Ja też chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Przetestowałam dwa przedszkola, w smykach byłyśmy na godzinkach, a w bavi jeden miesiąc. Niestety nie spodobała nam się tam atmosfera, tzn. w bavi. Było jakoś tak nijak. Niby nie źle, ale też nie jakoś bardzo dobrze. Wróciłyśmy do smyków i ogólnie jesteśmy zadowolone. W szczegółach nie będę się wypowiadać, może taka wypowiedź wystarczy.
  • sylwia175 02.03.17, 12:39
    Moje córki chodziły do Promyka. Ja byłam bardzo zadowolona. przedszkolepromyk.edu.pl/promyk.html
  • cirilla85 02.03.17, 15:46
    gloggi, daneczka42, sylwia175 - serdecznie dziękują za odpowiedzi!!!
    Myślę o źródełku, gdyż tam mam najbliżej, ale oczywiście - nie to jest najważniejsze. O tym przedszkolu Bavi (w Pęcicach) pierwszy raz słyszę...
    gloggi, a co nie spodobało Ci się w Smykach? Pytam, bo jest to moja druga opcja, gdyż tam w ofercie jest możliwość posłania dziecka np. tylko na 3 dni, a właśnie tak chciałabym zrobić.
  • gloggi 02.03.17, 16:31
    Mój mąż po wizycie Smykach powiedział: "skoro tak niewiele trzeba, żeby założyć punkt przedszkolny to może założymy ". Oczywiście z przymrurzeniem oka. Nam się po prostu wydało tam strasznie smutno ponuro i mało miejsca. Pani do pomocy radziła sobie o wiele gorzej niż Pani , która nas oprowadzała ( ta była bardzo miła i widać że "ogarnięta").

Jeszcze jedno. Może się czepiam ale... Zdziwiło mnie ze maluchy dokarmialy ptaki mimo ogólnego zakazu lekarza weterynarii na nasz region w tym czasie - może Panie nie wiedziały, że taki jest.
  • ipotulicka 25.05.17, 13:39
    Witam,
    Moje dziecko już drugi rok chodzi do Żłobka Sasanka. Synkiem opiekują się dwie panie i pomoc, w grupie jest tylko 12 dzieci. Mój synek od początku a miał roczek jak go zapisałam do Sasanki nie płakał, rano chętnie wchodził na salę i niechętnie wieczorem wychodził. Jak dziecko odbieram to jest najedzone, przebrane i zadowolone, dziecko w domu powiela zabawy które nauczyło się w żłobku, oraz śpiewa po angielsku. Cenię sobie w tym żłobka ładne, czyste i przestronne sale, plac zabaw jest na posesji. Dyrekcja dba aby dzieci były bezpieczne. Super żłobek, POLECAM z czystym sumieniem. Dane dla zainteresowanych: www.przedszkolesasanka.pl.
  • rajuncajun 29.05.17, 13:03
    na Anielin 1 powstało jakieś fajne przedszkole
  • mary_jane1988 11.06.18, 17:23
    Czy ktoś z Państwa ma doświadczenie z przedszkolem na Zielonym Wzgórzu na Księcia Józefa 35 oraz o Pogodnym Przedszkolu na Targowej 6?
  • ipotulicka 27.08.18, 19:34
    Polecam Żłobek i Przedszkole Sasanka, w tym roku moje dziecko poszło do grupy przedszkolnej, będzie je uczyła miła nauczycielka, która kiedyś była opiekunką w żłobku Sasanka, zna moje dziecko. Cieszę się, że od kilu lat pracują w Sasance te same Panie. Są to przyjazne i życzliwe opiekunki. Dyrektor i właścicielka kompetentne i profesjonalne. Cieszę się, że mogę iść spokojnie do pracy, skupić się na niej, wiedząc, że moje dziecko dobrze się czuje w Sasance. Dodam jeszcze, że w Sasance bardzo przestrzegane jest przyjęcie dziecka zdrowego, nie da się wcisnąć chorego, dzięki temu choroby nie rozprzestrzeniają się, moje dziecko w zeszłym roku miało prawie 100 procent frekwencji:)
  • beatka13 17.07.19, 14:33
    Dzień dobry,
    szukam przedszkola dla dziecka (3 lata). Na razie odwiedziłam kilka przedszkoli prywatnych i skłaniam się w kierunku Pomarańczowej Ciuchci. Zachęciła mnie dobrze zorganizowana adaptacja i możliwość spotkań w wakacje, żeby od razu przyzwyczajać dziecko. Nie wiem jednak jak wygląda nauka i zajęcia w ciągu roku. Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka