Dodaj do ulubionych

Czy pod sądem w Pruszkowie coś się dzieje?

20.07.17, 17:19
Czy pod sądem w Pruszkowie coś się dzieje? Czy są lub będą jakieś demonstracje?
Edytor zaawansowany
  • anetam1984 20.07.17, 23:18
    A po co Ci demonstracje?
  • a_qq 23.07.17, 11:59
    a po co Ci wolność?
  • anetam1984 23.07.17, 12:17
    niech najpierw wszyscy Ci protestujacy zapoznaja sie z trescia ustawy, polowa tych ludzi nie wie nawet o co "walczy". Poszli, bo TVN tak mowil. Wystarczy obejrzec w necie filmiki z przepytywania tych ludzi po co tam sa.
  • iprize 23.07.17, 15:54
    nic się nie dzieję, o 2030 chyba jest zbiórka, ludzie będą spacerować i wyrażać swoje zdanie, jeszcze mogą
  • pako1977 23.07.17, 21:55
    Widzisz, nie każdy potrafi czytać ustawy, rozporządzenia, czy inne akty prawne. I nie każdy musi umieć. Po to właśnie są media, żeby człowiek, który nie jest prawnikiem, czy kimś, kto potrafi interpretować przepisy prawa, mógł w prosty sposób dowiedzieć się, co oznacza wprowadzenie nowych ustaw.
    A swoją drogą ja przeczytałem i wiem, że ustawy te są dużym zagrożeniem dla wolności i demokracji.
  • anetam1984 24.07.17, 13:50
    O mój Boże serio polegasz na tym co Ci media przedstawia? 😁 To gratuluję. Wiesz argumenty typu: "jestem tu, bo PiS łamie konstytucję" to trochę za mało. Na pytanie w jaki sposób lamie konstytucję juz ludzie odpowiedziec nie potrafili. Szkoda. Przypominam, że w 2013 roku PO odrzuciło 1000 poprawek do ustawy o OFE, była opinia prawna, że praca nad ustawą była niezgodna z konstytucją. Gdzie wtedy byłeś?
  • nclk 26.07.17, 12:33
    Jeśli już "Boże..." to radzę zapoznać się ze stanowiskiem Episkopatu. Ponieważ PiS chce zrobić z sądami to co zrobił z Prokuraturą - uzależnić je od władzy wykonawczej, vide: list od leśniczanki, stłuczka P. Premier, stłuczki BOR-owców. Jeśli w Konstytucji jest napisane "sześć lat" to nie można temu zaprzeczyć zamiarem reorganizacji sądownictwa. Weta P. Prezydenta zablokują wymianę sędziów na swoich jeszcze przez jakiś czas. "Zero" ma decydować który z sędziów SN może pozostać w jego składzie? To jest konstytucyjne?
  • a_qq 26.07.17, 18:54
    Przypominam, że w wyborach 2015 roku frekwencja wyniosła 50,92 procent. PiS został wybrany głosami ~19 procent wszystkich Polaków uprawnionych do głosowania (5 711 687). PO zebrała analogicznie ~12 procent (3 661 474). To jest mniej niż 1/3 wszystkich pełnoletnich i dysponujących prawem głosu obywateli RP. Słowem - jest to bardzo ale to bardzo słaby mandat do sprawowania władzy i decydowania w imieniu ogółu. 2/3 Polaków nie chce ani PiS ani PO.
  • nclk 27.07.17, 10:21
    Jeszcze więcej Polaków nie chce przedstawicieli pozostałych partii razem wziętych. Prawie połowa Polaków nie ma świadomości, ze od udziału w wyborach zależy ich los. Tak wyedukowane jest nasze społeczeństwo.
  • anetam1984 27.07.17, 14:03
    Alez ja nigdzie nie napisalam, ze zgadzam sie z tym co PiS chce zrobic:-) ale badzmy obiektywni i spojrzmy wstecz, gdyz PO tez zgodnie z konstytucja nie dzialalo. Tylu ludzi krzyczy teraz, ze PAD nie zawetowal ustawy o sadach powszechnych i ze minister bedzie sobie mogl wybierac sedziow. Widzisz polegaja tylko na tym co im tvn powie, bo jakby sie wysili, poczytali to wiedzieliby, ze minister musi przedstwic swoich kandydatow KRS, KRS moze wybor tych kandydatow zawetowac i minister musi przedstawic innych. Wlasnie dzieki PAD, ktory zawetowal ustawe o KRS, PiS nie bedzie mogl sobie wziag kogo bedzie chcial.
  • anetam1984 27.07.17, 14:05
    Ludzie nie chodza glosowac, bo nie maja na kogo! A nie dlatego, ze sa zle wyedukowani. U nas wybory to jak wybieranie miedzy dżuma, a cholera.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka