• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Moszna - stawy- jeziorka

• 27.06.06, 09:38
    Chodzi oczywiscie o te dwa zbiorniki - niemal naprzeciw komina. Kapalem sie
    tam tak jak przed rokiem kilka razy, ale caly czas mnie nurtuje skad tam tyle
    wody. O ile ten male jeziorko ma jeszcze sens, o tyle te wieksze za walem
    ewidentnie wyglada na zrobione reka czlowieka. Ktos wie wiecej o tym. Na co
    to? Po co? Czy to jest czyste? A moze lepiej tam nie chodzic bo mozna cos
    zlapac. Ps. moze ktos zna glebokosc tego? Czekam na wszelkie info.
    Edytor zaawansowany
    • 27.06.06, 14:08
      Są to "niedoszłe zbiorniki wody chłodzącej dla równie niedoszłej elektrociepłowni" - przynajmniej tak napisał kiedyś sqh:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=132&w=27805675&a=27998305
      --
      Pruszków: zdjęcia i panorama
      • 27.06.06, 15:04
        To niezly prezent nam budowniczowie z PRL-u zrobili. Ciekawe czy bada te
        zbiorniki sanepid jako kapieliska.
        • 27.06.06, 19:42
          kol napisał:

> To niezly prezent nam budowniczowie z PRL-u zrobili. Ciekawe czy bada te
          > zbiorniki sanepid jako kapieliska.

nie bada bo nie jest to kapielisko tylko "rezerwowy zbiornik wody chłodzącej", głębokość ok 3 metrów, zbiornik jest zarybiony. Zakaz wstepu, teren prywatny. A co do prezentu to zrobili go okoliczni mieszkańcy ( gmina Brwinów ) i ekolodzy ( kwadratowe jajka i czarne mleko ) więc 100 milionów dolarów poszło sie j..........
          Są ( były? ) plany przekazania terenu gminie ale co wyjdzie nie wiem.
          --
          www.vattenfall.pl/www/vf_pl/vf_pl/index.jsp
          www.pdaclub.pl/
          • 27.06.06, 21:44
            To rzeczywiscie szkoda kasy i roboty. Z drugiej strony warto by z tego zrobic kapielisko, bo ono i tak powstalo. Tylko, ze na dziko. Jesli tego nie ogrodza i nie postawia psa to ludzie i tak tam beda. Pytanie tylko czy Pruszkow jest zainteresowany tym w ogole. Nie samym torem kolarskim czlowiek zyje.
            • 27.06.06, 22:07
              Ech fakt

A troche z innej beczki, rodzice mi kiedys opowiadali - ze na stawach potulickich dawien dawno bylo kompielisko (przynajmniej bylo tak czysto iz ludzie przychodzili i kompali sie tam

Wie ktos cos wiecej na ten temat (moze jakies fotki)?
              • 27.06.06, 22:34
                derekpl napisał:

> A troche z innej beczki, rodzice mi kiedys opowiadali - ze na stawach potulicki
                > ch dawien dawno bylo kompielisko (przynajmniej bylo tak czysto iz ludzie przych
                > odzili i kompali sie tam
                >
                > Wie ktos cos wiecej na ten temat (moze jakies fotki)?

Kompieliska nie pamiętam ale pamiętam przystań wodną z łódkami i rowerami wodnymi. W niedzielę stało sie nawet 2-3 godziny w kolejce.
                --
                www.pdaclub.pl/
                • 01.07.06, 00:05
                  He he, to to i ja pamietam.
                  Swego czasu na rozpoczecie sezonu nawet wygralem maskotke, nie za pierwsze miejsce - ale za ostatnie (jako jedyny plynolem tylem ;P)
              • 28.06.06, 10:17
                kąpielisko na pewno było na Utracie w rejonie żeliwnego mostka niedaleko
                wspomnianej przez wfe przystani; kiedyś czytałem o tym w archiwalnym numerze
                Przeglądu Pruszkowskiego i tam były jakieś fotki. To miejsce nazywało się chyba
                Babi Dołek czy jakoś tak.
                Ale to było w czasach, kiedy w Utracie można było się kąpać;)
                --
                dziennik prowincjonalny
            • 27.06.06, 22:33
              kol napisał:

> Jesli tego nie ogrodza i nie postawia psa to ludzie i tak tam beda.

Prędzej wyrównaja teren i oddadzą gminie i nie Pruszków tylko Brwinów.
              Dwa zbiorniki ( po prawej stronie drogi )już zostały zlikwidowane.

--
              www.pdaclub.pl/
              • 28.06.06, 09:58
                To bylaby najglupsza rzecz jaka mozna by zrobic. Moze warto podzialac zeby
                zrobili tam kapielisko. Jeden basen to troche za malo. Sprobujew sie
                zorientowac w obu gminach.
    • 30.06.06, 12:00
      z tego co pamietam duzy zbiornik to mial byc zbiornik popiolow mokrych ,
      zbiorniki wody chlodzacej byly przy drodze na pruszków te ktorych juz nie ma .
      Za mojej mlodosci kapielisko bylo na glinkach zbikowskich , byl tam nawet
      drewniany plywajacy basen i bywalo fajnie Bylem tam po dlugiej przerwie w tym
      roku ale basenu ani sladu . Moze ktos wie co sie z nim stalo
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.