Dodaj do ulubionych

Przejazd rowerem z Warszawy-Natolina do Pruszkowa

14.06.07, 21:01
Mamy z żoną dwa rowery, które są obecnie u rodziców w Natolinie (Ursynów). Namawiałem żonę na podróż rowerową do Pruszkowa, ale Ona słyszeć o tym nie chce, sugerując, iż jest to wyprawa śmiertelna. Blachosmrodem jeździmy Alejami Jerozolimskimi, Łopuszańską, Sasanki, Taśmową, Cybernetyki, Postępu, Kłobucką, Poleczki, Pileckiego, Kazury. Jako droga przejazdu rowerem (w odwrotnym kierunku, ale to i tak nieistotne) faktycznie nie brzmi zachęcająco. Wśród Forumowiczów są zapewne zapaleni cykliści, którzy potrafiliby wskazać nam trasę przejazdu dość bezpieczną, a przy okazji malowniczą?
Za ew. sugestie wielkie dzięki.
Edytor zaawansowany
  • karol7979 15.06.07, 09:04
    Nie wiem, czy coś pomogę, ale spróbuję.

Na pewno do z Kabat do Zalesia Górnego można dojechać zgodnie z tą mapą zieloną
    trasa rowerową lub przez Konstancin Jeziorna szlakami pieszymi niebieskim i
    zielonym:
    www.piaseczno.pl/images_menus_big/213/4270b3bac6400/szlaki_rowerowe.jpg
    Ja jechałem przez Konstancin i trasa jest bardzo malownicza i nie samochodowa.

Potem czerwonym szlakiem pokonuje się odcinek: Zalesie Górne - Magdalenka, a
    dalej do Granicy koło Komorowa. A z Granicy do Pruszkowa jedzie się wzdłuż lasu.
    Proponuję spojrzeć na mapę i ten odcinek opracować samemu, bo nie czuję się na
    siłach wytłumaczenia tej trasy. Problemem jest przedostanie się przez szosę
    krakowską i katowicką. Szosę krakowską pokonuje się bez przejścia dla pieszych,
    przechodząc przez barierę energochłonną. Więc może lepiej skręcić w prawo (jadąc
    od Magdalenki i podjechać do świateł.

Cała trasa to jakieś 60 km. Nie pamiętam dokładanie, podaje orientacyjnie.
    Trzeba zaplanować ją na cały dzień, bo rzadko jedzie się asfaltem.

Powodzenia
  • jabaal 18.06.07, 21:34
    Dzięx za mapkę. Z różnych powodów narazie nie skorzystam, ale za kilka tygów zapewne tak. Akurat dla mnie odcinek Granica - Pruszków stanowi problem najmniejszy.
  • iipw 15.06.07, 09:48
    No to i blachosmrodem też jeździsz na około - proponuję tak - nie znam nazw
    ulic, więc podaję orientacyjne miejsca skrętu - wyjeżdzając z Ursynowa na ul.
    Puławską kierujesz się w lewo w stronę Piaseczna - zakładam, że wjeżdżasz na
    wysokości GEANT/REAL przy ul. Pułwaskiej - niedługo po wjeździe na ul.
    Puławską, jadąc w stronę Piaseczna po prawej stronie mijasz kościół (z surowej
    cegły) - zaraz za Kościołem jest skrzyżowanie ze światłami a za tym
    skrzyzowaniem mała uliczka w prawo (prowadzi do Raszyna przez Dawidy) -
    skręcasz zatem w prawo i jedziesz, jedziesz, jedziesz :)))) - przejeżdzasz tory
    kolejowe (te z W-wy do Piaseczna) - po przejechaniu przez tory musisz skręcić w
    lewo w 3 z możliwych do skrętu dróg (charakterystyczne jest że przy tej drodze
    jest wskazówka dojazdu do firmy TOLAK)- skręcasz w lewo i jedziesz jak prowadzi
    Cię droga główna - wyjeżdzasz w Jankach, w al. Krakowskiej, na wysokości stacji
    benzynowej - po przecięciu al. kierujesz się przez Sokołów i Pęcice do
    Pruszkowa - samochodem cała droga od Puławskiej do Pruszkowa zajmuje ok. 20-25
    min.
    Kolejna możliwość - zjeżdzasz z Puławskiej w prawo w następną ulicę po tek,
    która jest przy salonie Toyota - jadąc jak droga prowadzi wyjeżdzasz w
    Lesznowoli/Janczewice - i tu 2 opcje: 1. Magdalenka/ las
    Parzniewski/Komorów/Pruszków lub 2.Janczewice/Janki i jak wyżej
  • iipw 15.06.07, 09:53
    co do malowniczości proponowanych dróg - to i owszem - pierwszą i trzecią z
    proponowanyc dróg zaliczysz stadninę koni, stawy raszyńskie, pęcickie
    krajobrazy; drugą zaś - lasy magdaleńskie, sękocińskie i komorowskie
  • mantra1 16.06.07, 23:36
    iipw napisała:

> No to i blachosmrodem też jeździsz na około - proponuję tak - nie znam nazw
    > ulic, więc podaję orientacyjne miejsca skrętu - wyjeżdzając z Ursynowa na ul.
    > Puławską kierujesz się w lewo w stronę Piaseczna - zakładam, że wjeżdżasz na
    > wysokości GEANT/REAL przy ul. Pułwaskiej - niedługo po wjeździe na ul.
    > Puławską, jadąc w stronę Piaseczna po prawej stronie mijasz kościół (z surowej
    > cegły) - zaraz za Kościołem jest skrzyżowanie ze światłami a za tym
    > skrzyzowaniem mała uliczka w prawo (prowadzi do Raszyna przez Dawidy) -
    > skręcasz zatem w prawo i jedziesz, jedziesz, jedziesz :)))) - przejeżdzasz tory
    Ta pierwsza ulica to Baletowa, a druga to Karczunkowska, czy jakoś tak :-)
    --
    Zastanawiam się nad nową sygnaturką...
  • jabaal 18.06.07, 21:37
    Pewnie blachosmrodem też będę musiał tak jeździć jak się zacznie przebudowa skrzyżowania Aleje Jerozolimskie/Łopuszańska - oj, będzie się działo...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka