Gdzie kupię przedmioty dla leworęcznego dziecka? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moje dziecko. jest leworęczne. Do tej pory udało mi się kupić jedynie
    nożyczki dla leworęcznych. Gdzie można nabyć przedmioty codziennego użytku
    dla leworęcznych? Może znacie takie sklepy (najlepiej w Łodzi wink A może jest
    nawet taki sklep internetowy?

--
    "Dzieci wolniej rozwijające się"
    • Większość przyborów dla dzieci leworęcznych można kupić w dobrze zaopatrzonych
      sklepach z przyborami szkolnymi.
      Jest również internetowy sklep dla leworęcznych:
      www.modnopole.pl/dysleksja/lew9.htm
      Więcej o leworęczności:
      www.modnopole.pl/dysleksja/lewo.htm
    • Swojemu dziecku tez leworecznemu skompletowalam kilka szkolnych produktow.W
      Empiku kupilam nozyczki Maped a takze pióro dla leworecznych Stabilo, ale
      widzialam tez ze sa Geancie i Auchan (chyba tansze).
      • A czego dziecku potrzeba prócz nozyczek (koniecznie!) i ewentualnie pióra?
        Ja kupuję zwykle przybory, wychodzac z załozenia, ze jeśli coś będzie musiał
        zrobić prawą - to może nawet lepiej. Samochodu dla leworęcznych nie kupi.
        na przyklad myszki uzywa dla praworęcznych.
        --
        Mops w naturalnym środowisku

img182.imageshack.us/my.php?image=dsc06454rq.jpg
        • zgłasza sie leworęczna z apelem smile

nie kupujcie dzieciom przedmiotów dla leworęcznych!!! W ten sopsób utrudniacie
          im życie. Nie wszędzie są nożyczki dla praworęcznych, a nie wyobrażam sobie
          chodzenia do pracy z własnym zestawem biurowym w torebce. Zdajcie się na
          dziecięcą inteligencję, a dzieciaki same znajdą sposób na korzystanie lewą reką
          z przedmiotów dla praworęcznych. Jedynym przedmiotem, który chyba może ułatwiac
          życie, to pióro dla leworęcznych, sama takiego nie posiadam, pisze normalnym,
          ale podobno jest różnica.

Hihihihi, a z anegdotek, to:

byłam ostatnio w IKEI - sklepie zasadniczo przyjaznym ludziom - i po zapłaceniu
          w kasie poszlam do takiej beli papieru zapakowac szkło. Okazało się, ze
          nożyczki owszem są, ale przypięte na łańcuchu na tyle krótkim, że nie udało mi
          się ich obsłużyć lewą ręką, mimo wygibasów i wielu prób. Roześmiałam się i
          poprosiłam ochroniarza o pomoc. Najpierw spojrzał ze zdziwieniem: "O co tej
          babie chodzi", a później już ze mną śmiał sie głośno i pomógł mi odciąć
          potrzebny kawalek papieru.

Tak więc apeluję... nie utrudniajcie dzieciom życia kupując im sprzęt dla
          leworęcznych, bo muszą one funkcjonowac normalnie w "praworęcznym świecie" i
          tak naprawdę, to co pozornie wydaje się ułatwianiem życia, znacznie je
          utrudnia.
          --
          www.res-politicus.pl

Zapraszam do dyskusji o polityce i nie tylko.
        • verdana napisała:

> Samochodu dla leworęcznych nie kupi.

No jak to nie, tylko musi wyjechać do Anglii, Australii, Nowej Zelandii, itp. wink
    • 30.08.06, 15:50
      btx
      -
      • przed chwila pierwszy raz uslyszalem o przedmiotach dla leworecznych (poa
        myszka komputerową). Zawsze bylem leworeczny i nigdy nie zwrocilem uwagi na to
        ze przeszkadza mi noz czy nozyczki choc uzywalem tych co wszyscy. Nigdy nie
        mialem najmniejszych problemow z krojeniem czy wycinaniem. Moze naprawde jest
        latwiej, ale wydaje mis ie ze jednak to zbedne (tylko wlasnie zdalem sobie
        sprawe z tego,ze piorem to nigdy jakos nie moglem pisac bo poprostu jakos mi
        nie szlo..(-:

pozdrawiam
        • ja jedyną rzecz z cyklu "dla leworęcznych" to mam pióro i tyle. Nożyczki już od
          wielu lat nauczyłam się trzymać w prawej ręce big_grin
          • tylko fakt że troche niewygodnie tongue_out
          • ja mam pióro dla praworęcznych a piszę nim od dawna. W moim asortymencie nie mam
            nic dla lewusów, choć przyzanje, klawiaturkato ostatnio problem. Przynajmniej
            numeryczna cześć mogła by być z drugiej strony.
            pozdrawiam
          • 02.08.07, 15:44
            kamila010 napisała:

> ja jedyną rzecz z cyklu "dla leworęcznych" to mam pióro i tyle. Nożyczki już
            od
            >
            > wielu lat nauczyłam się trzymać w prawej ręce big_grin

ja trzymam w lewej odwrotnie - kciuk mam w tym miejscu przeznaczonym na 2
            palce. Nauczyłam się tego jeszcze w szkole i nigdy nie miałam kłopotów z
            wycinianiem nawet najbardziej skomplikowanych kaształtów. Problem to mam z
            nożem z ząbakmi, więc nie używam smile

ps. a pióro dla leworęcznych naprawdę sie nie rozmazuje? Przecież to kwestia
            atramentu, a nie pióra. A stalówka i tak sama ustawia sie do ręko, stąd
            powiedzenie, ze pióra sie nie pożycza.

--
            www.res-politicus.pl

Zapraszam do dyskusji o polityce i nie tylko.
    • witam, czego potrzebujesz?
      ile ma lat Twoje dziecko?
      linijki,ekierki,kątomierze,temperówki, stalówki, uchwyty korygujące uchwyt przy
      pisaniu?
      zeszyt z ukośna liniatura? ćwiczenia do pisania? czy pisze pismem lustrzanym?
      co potrzebujesz?wink
      też jestem z łodzi i jak bóg da,(i urząd pracy,smile) (wniosek leży w urzędzie...)
      mam zamiar otworzyć sklep z art. dla osób leworęcznych...
      od trzech miesięcy szukam producentów w całej europie i nie tylko....
      napisz, to pogadamy. TO NIE żART!!!
      POZDRAWIAM
    • Sklepy ze specjalnymi wersjami przedmiotów dla nas(mańkutów) to niestety
      konkretne naciągactwo - ceny jak z kosmosu a jakość jak ze śmietnika wink Łatwiej
      się nauczyć posługiwać ogólnodostępnymi rzeczami, zresztą - w czym tu jest
      problem, nigdy nie miałem szczególnych problemów z nożyczkami, nożami,
      otwieraczami (otwieram po prostu dobrym nożem sprężynowymsmile), etc Nie dam np.
      200zł za tandetną myszkę z dwoma przyciskami, bo mam profilowaną na prawą rękę z
      12 przyciskami a tracę trzymając w lewej tylko 2 przyciskiwink To przykład jakich
      wiele.
      • kupiłam dziecku nożyczki dla leworęcznych i jest 100 % lepiej z
        wycinaniem (np. koło nie ma ząbków), dziecko zadowolone, wreszcie
        może normalnie wycinać, a nie strzępić jakieś zygzaki.
        Czy 5 zł za nożyczki dla leworęcznych to naprawdę dla większości, aż
        taki wydatek? Uważam, że nożyczki są ważniejsze niż pióro, bo nie
        każdy piórem pisze (ja jestem praworęczna i nie piszę). Poza tym
        takie nożyczki są teraz w każdym sklepie z artykułami szkolnymi. A
        dla zaspokojenia co niektórych polecam, wziąć (osobom praworęcznym)
        nożyczki dla leworęcznych i zobaczyć jak się "cudnie" nimi wyciana,
        wtedy lepiej zrozumiecie leworęczne dzieci.
        Odradzam supermarkety tam najtańsze nożyczki dla leworęcznych
        kosztują ok 20 zł. (przynajmniej u nas w tesco)
        --
        mój suwaczek
    • Świetne produkty pismiennicze dostaniesz na stronce www.yoropen.pl
      Podobno maja się niedługo zacząc pojawiac w normalnych sklepach.
    • Wydaje mi się żę szeroki wybór produktów pismienniczych i to
      naprawde dobrych. Od ołówka po mega wypasione długopisy.

Pozdro
    • potrzebuje nozyczki dla dziecka gdzie kupic?
    • rysa9 napisała:

> Moje dziecko. jest leworęczne. Do tej pory udało mi się kupić jedynie
      > nożyczki dla leworęcznych. Gdzie można nabyć przedmioty codziennego użytku
      > dla leworęcznych? Może znacie takie sklepy (najlepiej w Łodzi wink A może jest
      > nawet taki sklep internetowy?
      >
    • Na rynku jest kilka firm które posiadają, w swoim asortymencie przybory dla
      leworęcznych.
      Firma Stabilo, oprócz tego że posiada przybory dla leworęcznych to dodatkowo, są
      one również dostawane do dzieci, do ich małych rączek - bardziej ergonomiczne,
      dzięki temu ułatwiają naukę pisania, wycinania.
      Dodatkowo przedmioty te oprócz wielkości, mają specjalne krzywizny ułatwiające
      chwyt. Zastosowane materiały sprzyjają pewności chwytu. Niewielka waga nie
      wymaga od dziecka użycia dużej siły.
      • Wiesz ja osobiście używam Yoropenków. Dostaniesz je napewno na allegro ale też
        mają swoją stronkę internetową www.yoropen.pl i zaczynają się pojawiać w sklepach.
        • W sieci jest kilka sklepów z produktami dla leworęcznych, m.in.
          www.leworeczni.pl oraz www.lewareka.pl. Można tam znaleźć produkty różnych firm
          i porównać ceny. Czasem trafi się też coś na allegro.Osobiście nie polecam
          Yoropena, ponieważ po pierwsze ma w asortymencie długopisy, a nie pióra, po
          drugie taki jednorazowy długopis kosztuje ok.8-10 zł, a po trzecie nie są po
          prostu ładne. Ja kupiłam pióro Stabilo - dla małego dziecka idealne, bo ma ładne
          kolory i jest tańsze niż pióra dla leworęcznych innych firm.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.