Dodaj do ulubionych

Dobrej jakości gaz w Warszawie - gdzie tankować ?

23.07.12, 16:52
Witam,
chciałbym zapytać gdzie tankujecie w Wawie i czy jesteście zadowoleni z jakości tego gazu ?
Ja właśnie szukam stacji z "dobrym" LPG w Wawie.
Z reguły tankuję na prywatnej stacji na Conrada, obok kościoła (jedna z tańszych w okolicy, i zazwyczaj jest tak samo, nie mam problemów z jakością gazu,tzn. silnik na tym gazie zawsze równo i spokojnie pracuje i zazwyczaj ma taką samą moc), ale spalanie bywa różne.
W stosunku do komputera pokładowego mam różnicę w spalaniu + 2,5 do 3,0 litra na 100 km.
tzn. gdy komp w aucie pokazuje mi 9,0 to faktycznie po zatankowaniu wychodzi ok. 12,0.
Za każdym razem oczywiście tankowanie do pełna
Z kolei jak tankowałem kilka razy na Orlenie, który jest bardzo niedaleko, ale o ponad 20 groszy drożej na litrze, to różnica w zużyciu w stosunku do wskazań komputera była w granicach + 2,0 litra na 100 km.
Natomiast raz gdzieś daleko poza Warszawą zatankowałem gaz (chyba na jakiejś stacji "Bliska"), gdzie spalanie z komputera było całkowicie zgodne z tym co zatankowałem na stacji i samochód faktycznie bardzo dobrze jechał.
I tu właśnie się zacząłem zastanawiać, że może jednak tamten gaz był po prostu dobrej jakości...
Nadmienie tylko, że instalacja sekwencyjna, filtry czyste (oba gazowe) i powietrza w aucie i reszta parametrów w czasie jazdy zazwyczaj bardzo zbliżona (ciśnienie w ogumieniu, obciążenie auta, styl jazdy "bez szaleństw", itp.)
Prośba o Wasze spostrzeżenie odnoścnie stacji z tym jakościowo dobrym gazem w Warszawie.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka