Dodaj do ulubionych

Bezp. wtrysk benzyny , a LPG- oto jest pytanie???

31.08.05, 16:18
A jak sprawa Waszym zdaniem wyglada z zagazowywaniem nowych silników typu FSI
z grupy VW lub 1,8 motor Forda 130KM?
Czy stracą na mocy? Wydaje mi sie, ze w niedługiej przyszłości w wiekszość
motorów takich będzie, czy to oznacza zmierzch LPG?
Obserwuj wątek
      • dadun Re: Bezp. wtrysk benzyny , a LPG- oto jest pytani 02.09.05, 10:44
        Znaczy sie w bezposrednim wtrysku paliwa GDi czy FSi czy jak zwal tak zwal po zalozeniu LPG
        beznynowe wtryski padaja po 20 kkm podczas dyskusji w necie dostalem info, ze holendrzy poradzili
        sobie z tym problemem i zasilaja auta z bezp. wtryskim w stosunku 30% wachy 70% LPG, benzyna
        ponoc ma "chlodzic wtryski podczas przeplywu przez nie paliwa"

ale to vyba jest jak zwykle zmowa prducentow aut i pompiarzy aby wacha dalej plynela strummieniem,
        bo wg mnie zastosowanie bezposredniego wtrysku paliwa niedaje nic poza kilkoma % korzysci i
        dumnym znaczkiem FSI na tylknej klapie ;))))) ech ja znowu o swojej teorii spiskowej ;-)

--
        dad z DC
        1.8 T + LPG
    • herbatnik2000 Re: Bezp. wtrysk benzyny , a LPG- oto jest pytani 02.09.05, 15:34
      Ta,
      weżmy dwa motory np. forda. Konstrukcja ta sama, wszystko to samo, jeden ma
      125KM, drugi 130KM, większa moc wynika z zastosowania bezpośrednigo wtrysku.
      Montując gaz do jednego i drugiego, wydaje mi sie, ze moc auta na LPG będzie
      podobna do tego słabszego motoru, jako ze wtryskiwacze benzynowe nie pracują.
      Czy dobrze rozumiem?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka