Dodaj do ulubionych

druga ciaza po cc czy 6 miesiecy to wystarczajacy

10.02.10, 09:58
Witam,
druga ciaza po cc czy 6 miesiecy to wystarczajacy okres czasu by starac sie o drugie dziecko i pytanie ktore nie daje mi spokoju czy dalyscie rade z malym dzieckiem i nastepna ciaza?Czy dzwiganie dzidzi i ogolnie duzo jest pracy przy takim maluszku jest bezpieczne dla ciazy.Czy lepiej poczekac?Bardzo prosze o rade doswiedczonych mamusieksmile
Obserwuj wątek
      • moka2 Re: druga ciaza po cc czy 6 miesiecy to wystarcza 08.04.10, 22:21
        u mnie bedzie 20 mies roznicy mieszy dzieciaczkami.
        jak masz ciaze nie zagrozona to nie jest źle. to nie to samo jak przy pierwszysm
        dziecku gdzie mozesz sie pooszczedzac i powypoczywac z racji ciazy. niestety.
        z maluchem trzeba sie narobic, nie powiem. czasem trzeba ponosic bo takie male
        to nie rozumie za bardzo czemu mamusia nie chce na raczki wziąć.
        dla mnie koniec ciazy jest dosc ciezki bo nawet na kolana nie wchodzi taki maly
        czlowiek bo brzuch zajmuje cale miejsce - przynajmniej u mnie tak jest.
        powiem Ci ze bardziej jak ciazy przy maluchu boje sie tego co bedzie jak juz sie
        urodzi drugie...
        ale dasz rade. tyle kobiet dalo wink) to tylko kwestia organizacji i checi.
        pozdrawiam
        --
        [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3vfxmbjh6ptn7.png[/img][/url]
    • alisa222 Re: druga ciaza po cc czy 6 miesiecy to wystarcza 05.05.10, 22:47
      wg mojego gina od 1 cc do nastepnej ciazy warto zaczekac 2 l bo wtedy organizm
      jest zregenerowany. Drugą ciążę stwierdziłam mc po 2 urodzinach mojej pierwszej
      córki.
      Ale powiem tak: to co gin mowi to jedno a świadomosc tego jak sobie poradzisz
      będąc w ciąży i mając małe dziecko ktore nie do konca rozumie dlaczego nie
      mozesz go ponosic to dwa, trzecia sprawa to taka ze 3 latek juz jest w miare
      samodzielny tzn bez pieluch, sam zje czy pobawi sie na placu zabaw pod twoja
      opieka.
      U mnie jest 2 i 8 mcy (rocznikowo 3) różnicy jak byłam w ciąży z młodszą córką
      starsza nie chciała żadnego dzidziusia i złościła się jak tlumaczyłam dlaczego
      nie mogę jej ponosic, jak tylko zobaczyła siostrę nie chciała jej nikomu oddac.
      Teraz trzymają taka sztame, ze az miło.
      --
      alisa222 mama Oliwii /2003r./ i Hani /2006r./
      • justyska.0 Re: druga ciaza po cc czy 6 miesiecy to wystarcza 30.05.10, 17:29
        U mnie między pierwszym a drugim cięciem jest 21 miesięcy.
        Gin po pierwszej cesarce mówił że kolejna ciąża może być już po 3 miesaiącach pod warunkiem że wszystko się dobrze goi, ale to trzeba uzgodnić ze swoim lekarzem. Ale podobno optymalne jest dwa lata między pierwszym a drugim cięciem.
        Myślę że wszystko zależy od tego jak bardzo masz zaborcze starsze dziecko. Moja córcia na początku nie mogła zrozumieć czemu nagle się coś zmienia ale później przyzwyczaiła się że musi szukać kogoś innego do tego by ją podniósł. Jeżeli masz w miarę samodzielne dziecko i przynajmniej jedną osobę skłonną do pomocy to nie ma się czego bać.
        Ja za dwa tygodnie mam wyznaczony termin drugiego cięcia a już od trzech tygodni mam przykaz "reżimu łóżkowego" co jest oczywiście nierealne przy małym dziecku no ale staram się wykorzystywać męża i więcej odpoczywać.
        • mroofka94 Re: druga ciaza po cc czy 6 miesiecy to wystarcza 04.10.10, 12:14
          Witajcie!

Moja ginka twierdzi ze po cc trzeba odczekac 6 tygodni.
          Przewertowalam co moglam [zagramaniczne] na ten temat i ma racje!!!
          Moj znajomy studiowal medycyne i praktykowal w UK - mowil to samo ze 6-8 tygodni po cc mozna juz zachodzic w ciaze.
          W druga ciaze zaszlam po 7 miesiacach od pierwszego cc.
          Czulam sie bardzo dobrze.

--
          [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/vf/nd/arml/KPUzYcZArnLzKLLJZA.jpg[/img]
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka