Dodaj do ulubionych

Wasze brzuchy po cc

18.07.12, 12:24
Witam
Corke urodzilam prawie trzy lata temu przez cc (ze wzgledu na ułożenie boczne). Do tej pory mój brzuch nie powrocił do stanu normalnego. Jest powiększony jak bym była w pierwszych miesiacach ciąży. Kiedy ćwicze, mięśnie pojawiają się w górnej części brzucha, a dół wisi.. Czy u Was tez tak jest? Czy lekarz zle wykonał zabieg, czy taka mam budowe ciala.
Edytor zaawansowany
  • monia1907 13.09.12, 17:01
    Po I cc doszłam do stanu sprzed ciąży w około 7 m-cy po porodzie (trochę pomogła dieta)
    Dziś mija rok od II cc i niestety nie mogę sobie poradzić z nadmiarem kilogramów, które ulokowały się na brzuchu
  • twitti 14.09.12, 19:47
    tyle ze ja jestem szczuplasad tylko brzuch jakis taki nie moj. Nawet mnie denerwuje, bo jak siedzie, to czuje jakby uciskal mi zoladek
  • mimi258 26.11.12, 09:52
    ja też jestem szczupła, tylko mi ten fałd wisi, ale jestem 2 miesiące po cc. Ktoś z Was czytał książkę "Powrót do formy po cesarskim cięciu" - jakoś tak? Warto?
  • mimi258 26.11.12, 09:53
    o tę książkę www.mamania.pl/ksiazki/cesarskie-ciecie-powrot-do-formy,36

warto? Koleżanka mówiła, że przeglądała i wygląda ciekawie. Ja nie mam możliwości zobaczenia jej na żywo, a w internecie jeszcze mało opinii.
  • ozalla 30.03.13, 20:00
    Ja mam i dzielnie ćwiczęsmile program jest do 6 miesiąca. Są osoby, którym pewnie wystarczy kilka ćwiczeń z netu, ale w książę jest ich naprawdę duzo i wyglądają na dopasowane do czasu po porodzie. Przynajmniej taką mam nadzieję, bo ja jeszcze mam duuużo przed sobą smile
  • olimp.ia 06.10.14, 16:02
    ja jestem świeżo po cc ale już się zastanawiam jak to będzie - chętnie przejrzałabym taką książkę jednak przed zakupem. A może namierzyłyście jakiś sensowny materiał w prasie czy necie?
  • megulenka 01.11.14, 12:18
    Ja dzień po cesarce ważyłam 3kg mniej niż przed ciążą, ale został mi taki mały nawis skóry nad blizną. Nie wiem czy się kiedyś wchłonie? Nie wygląda to za ciekawie. Czy któraś z Was też tak ma?
  • kremka2014 01.11.14, 22:20
    No niestety po II cc jest jeszcze gorzej. Mam nadal takie stwardnienia przy bliznie. Mam nadzieję,ze to się wchlonie i ten mawia trochę tezsmirk
  • kremka2014 01.11.14, 22:21
    Mawia- nawis miało być smile
  • lamciad 03.11.14, 20:47
    A co za różnica czy cc czy sn.To tylko skłonności osobnicze decydują,jak będziemy wyglądały po porodzie.Zakladajac oczywiscie,ze nie zasiądziemy w fotelu na najblizsze lata i nie będziemy wcinac chipsów popijajac colą.
    Ja po dwóch cc wyglądam,jak przed porodem.Kolezanka po 2 sn,jak w 6mcu ciązy,a porod miala 3,5 roku temu...

--
    [url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/sgflp1.png[/img][/url]
    [url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/SRyxp1.png[/img][/url]
  • olka0208 04.11.14, 12:22
    też uważam, że nie ma znaczenia czy rodzi się naturalnie czy przez cc. Ważne jest dbanie o skórę przed ciążą, w trakcie i po ciąży.
  • olimp.ia 11.11.14, 14:34
    nie zgodzę się. tzn oczywiście niektórym niezależnie czy cc czy sn bedzie łatwiej/trudniej wrócić do normy, ale większości jednak będzie tym trudniej po cc - gdzieś czytałam że to kwestia przecięcia mięśni, nie wiem czy to dobre wyjaśnienie,ale coś w tym jest, że trudniej wrócić do sprawności tych partii po cc
  • ketamina7 06.11.14, 12:16
    Ja w pierwszej ciąży miałam CC i brzuch szybko wrócił do stanu poprzedniego. Jakie ćwiczenia wykonujesz? Może w tym tkwi problem? Same brzuszki nie wystarczą.
  • kluzeczka 13.11.14, 17:34
    Oponka po CC zostaje gdy po porodzie nie ściskamy się. Należy nosić specjalny pas by narządy wewnętrzne wróciły na swoje miejsce. Teraz już nic z tym nie zrobisz.
  • ashraf 14.11.14, 09:45
    Co za bzdury... takie sciskanie powoduje wolniejsze gojenie sie ran wewnetrznych i zewnetrznych i rozleniwia miesnie! Po cc nie nosi sie zadnych pasow, jak sie chce wrocic do formy, to dba sie o diete, a po pologu cwiczy. Ja nie mam ani sladu oponki, a nic nie sciskalam...
  • olimp.ia 17.11.14, 17:53
    no z tym pasem to jakiś niewypał totalny; a jakie ćwiczenia oprócz brzuszków? taki zestaw na piłce fitnesowej pomoże?
  • ashraf 17.11.14, 19:43
    Przede wszystkim powoli - mięśnie brzucha muszą się zejść po ciąży. Po porodzie na pewno zauważyłaś rozstęp, który powoli się zmniejsza smile Najlepiej zacząć od ćwiczeń ogólnych, na kondycję + lekki trening obwodowy. Dobre jest też pływanie. Potem można zacząć ćwiczyć brzuszki, ale trzeba pamiętać, że na początku zrobienie 10 będzie sukcesem, nawet jeśli wcześniej robiło się ich 200 wink Stopniowo zwiększaj liczbę powtórzeń. Oczywiście brzuszki można zastąpić dowolnymi maszynami na brzuch lub fitnessem w formie zajęć, byle nie przedobrzyć - powinno się czuć wysiłek, ale nie ból. Z czasem brzuch wraca do normy, ale trzeba ćwiczyć regularnie, 2-3 x tydz. to minimum. Pierwszy trening powinien się odbyć po wizycie lekarskiej na zakończenie połogu i w obecności instruktora poinformowanego, że przeszło się cc smile
    Powodzenia!
  • magma0806 17.11.14, 23:29
    ja jestem 6 miesięcy po cc i brzuch bardzo szybko wrócił do stanu z przed ciąży. Ale myślę, że takie czynniki jak wiek, waga przed i po ciąży, która to ciąża z kolei itp. mogą mieć znaczenie...
  • olimp.ia 26.11.14, 10:15
    dzięki ashraf! ja na pewno na żaden fitness się nie wybiorę zanim choć trochę nie ogarnę sie w domuwink może odważę się basen poza godzinami szczytu (jednoczęściowy kostium jednak trochę zbiera oponkęwink)
  • le.wandowska 26.11.14, 14:48
    Ja też po cc, niestety poród naturalny nie wchodził w grę, bo 2 lata temu miałam wypadek i połamane kości łonowe i krzyżową... Ehhh sad
  • olimp.ia 08.12.14, 11:20
    o jej i jak się trzymasz? już chyba sama ciąża była sporym obciążeniem? mam nadzieję, że będziesz wracać do formy bez problemówsmile
  • alicj_anowak 09.01.15, 13:24
    Odstający brzuch i blizna po cesarskim cięciu nie muszą być pamiątką na całe życie. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego lasera, który skutecznie zwalczy poporodowe zmiany i przywróci dobre samopoczucie. Więcej informacji znajdziecie Panie na stronie naszej kliniki na pozostałe odpowiedzą nasi konsultanci www.estetyka-intymna.pl/

Pozdrawiam,
    Alicja Nowak
    Opiekun Pacjenta Gyncentrum
  • zarmii 28.01.15, 23:08
    www.youtube.com/watch?v=CGUaatR0hfc - Zapraszam do obejrzenia
  • elka2000 17.01.16, 20:17
    A ja zapraszam do obejrzenia kilka filmikow tej dziewczyny
    www.youtube.com/watch?v=DBwIeG1tD-c
  • yellowmoon 02.02.15, 11:16
    Dziewczyny! Dbajcie o swoje brzuchy i ranę nie tylko od zewnątrz, ale i wewnątrz? Sprawdzałyscie jakosc swojej blizny? To naprawdę ułatwia życie... www.siostraania.pl/artykul/pozne-konsekwencje-cesarskiego-ciecia-i-rehabilitacja-blizny
  • pati.solodka 16.10.15, 23:44
    Też tak mam Kochana, nie martw się. I tak jesteśmy piękne!
  • ferries0000 03.12.15, 16:41
    Ważyłam przed ciążą 47,5 kg, jestem po ciąży ważę 48 kg bo karmię, ale brzuszek faktycznie mimo że płaski i ładny to za mocno mnie ciągnęli z jednej strony, jakby nitką, i mam wgłębienie, tez lekki balonik ( jestem 5 miesięcy po cc), nie czuję nic nad blizną, w bliźnie kolejny raz mam ropę ... i blizna jest brzydka niezagojona jakby. Nie wiem czemu. Boli na zmianę pogody, i generalnie w środku ciąglę czuję przecięcie. To moja przygoda smile
  • multimama.pl 14.01.16, 22:07
    to jak wracamy do formy po cc zależy jak już zauważyły poprzedniczki zależy od:
    wieku
    predyspozycji genetycznych

osoba szczupła, która miała cc może albo nie musi wrócić do formy
    wszystko zależy od:
    stanu skóry-czyli wieku, młodsza skóra produkuje kolagen
    oraz predyspozycji genetycznych
    do tego mogą dochodzić takie kwestie jak: nadwaga przed ciążą, rozstęp mięśni na brzuchu (bo może stać się okrągły), nie dbania o siebie.
    i niestety przykre jest, ale czasami osoba która w ciąży przytyła zyliard kilogramów wraca do formy w mig, a osoba, która była szczupła, smarowała się w czasie ciąży, uprawiała sport i przytyła nie wiele zostaje z "balonem". Niestety, tak bywa.
    często wystarczy spojrzeć na swoją mamę, chcemy czy nie, geny dziedziczymy, jak mama miała rozstępy to choćbyś robiła nie wiadomo co, musisz się liczyć z tym, że i u ciebie mogą się pojawić itd.
    jeśli rozeszły się mięśnie na brzuchu to trzeba inaczej ćwiczyć, bo przy zwykłych brzuszkach możemy pogorszyć wygląd brzucha
    i nie należy się poddawać bo wszelkie zabiegi kosmetyczne domowe i gabinetowe, sport, smarowanie i masaże mogą pomóc

--
    www.MultiMAMA.pl Ciąża mnoga bez tajemnic. Wychowywanie większej gromadki. www.multimama.pl/
  • polozna_michalina 14.01.16, 23:26
    Szanowne Panie,
    Jestem studentką drugiego roku studiów magisterskich kierunku Położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie załączonej ankiety, której wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej na temat cięć cesarskich. Pytania zawarte w ankiecie skierowane są do kobiet, które urodziły drogą cięcia cesarskiego w przeciągu OSTATNIEGO ROKU (2015). Zapewniam, że badanie ma charakter anonimowy. smile
    docs.google.com/forms/d/1IiUx2dVRlZJ3dzrWaC_f7CofhXLd1mP2Y_2CKdDKIYU/viewform
  • rurek00 19.01.16, 20:02
    Mała uwaga - w punkcie 12 nie można zaznaczyć wielu odpowiedzi.
  • elka2000 17.01.16, 20:15
    A ja polecam fajny link, jest kilka filmikow smile
  • elka2000 17.01.16, 20:18
    Pierwszy filmik
    Mozna zadawac pytania i dziewczyna szybko odpisuje smile
  • karola_piw 27.01.17, 09:28
    Po naturalnym porodzie kobieta powinna zacząć ćwiczyć juz 10-12h po, a w przypadku CC około 24h za zgodą lekarza. Tylko odpowiednia fizjoterapia są w stanie przywrócić prawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy i przyspieszyć regenerację. Z blizną po cc też należy pracować aby była ruchoma i elastyczna, nie ciągnęła. polecam www.mrsspine.pl
  • typerek111 07.02.17, 23:45
    Różnie bywa. Siostra przez rok dochodziła do siebie, tak śmiesznie wyglądała, ale teraz jest zdecydowanie lepiej, inna kobieta. Po pierwszym dziecku baaaardzo szybko wróciła do "formy", gorzej było właśnie z drugim po cesarskim. Myślę, że nie ma reguły, dieta na pewno pomaga.

• minia1985 23.03.17, 15:28
    To może potrwać, zanim skóra wróci do formy. Mi to zajeło jakieś 4 miesiące ale od przyjaciółek dostałam rewelacyjny kolagen do ciała i maść na blizny - niema po niej prawie śladu - od-natury.pl/amc-noscar-krem-50ml. Kolagen chyba tylko można zamówić przez kontakt ze sklepem. Powodzenia i się nie poddawaj!
    od-natury.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka