• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

po cesarce nie można rodzić naturalnie???

• 25.04.05, 11:35
    Jestem rok po cięciu. Ostatnio bardzo się zdziwiłam, kiedy usłyszałam że jest
    to wg obecnej wiedzy medycznej bezwzględne wskazanie do wykonania kolejnych
    cięć. W sumie domyślałam się, ze drogami natury juz nie urodzę (zresztą nie
    chciałabym, sama chciałam być pokrojona) ale słyszałam skądindąd, że kobiety
    po cesarce są zachęcane do naturalnego porodu. Czy spotkałyście się z taką
    opinią?
    Edytor zaawansowany
    • 25.04.05, 12:45
      Jasne, że po cc można rodzić naturalnie. Trzeba tylko spełnić określone
      warunki - jakie, nie wiem. Gdzieś tu już była o tym mowa smile
      Pozdrawiam, Aga
      --
      Alfabetyczne porządkowanie ciszy...
    • 25.04.05, 17:14
      Jeśli nie ma stałych przeciwskazań do porodu siłami natury (np. choroby matki)
      to jeśli druga ciąża przebiega prawidłowo przeciwskazań do naturalnego porodu
      nie ma. I właśnie teraz jest tendencja do odchodzenia od zasady która była
      kiedyś że jak raz cesarka to zawsze cesarka. Teraz jeśi to możliwe próbuje sie
      rozwiązać kolejną ciążę bez cesarki, ale sala powinna być w pełnej gotowości.
      Tyle słyszałam. I jeszcze jedno - dotyczy to kolejnych ciąż po cięciu pionowym i
      poziomym bo rodzaj cięcia dotyczy tylko powłok brzusznych a macica zawsze jest
      cięta tak samo więc nie ma takiego dużego ryzyka rozerwania macicy jak było
      kiedyś gdy kroili macicę "pionowo".
    • 27.04.05, 09:52
      Można jak najbardziej.
      Sama próbowałam naturalnie za 2 razem ale się nie udało.
      zależy oczywiście jakie były wskazania do pierwszego cc, bo jeśli np. budowa
      miednicy to wskazanie pozostaje na kolejne ciąże ale jeśli położenie dziecka
      czy umiejscowienie łożyska to w drugiej ciąży może być już normalne,
      umożliwiające poród sn.
      Żeby próbować rodzić naturalnie odstęp między porodami musi być min. 2 lata -
      może o to chodziło lekarzowi?
      --
      mamadwojgaludzikow.blox.pl/html
    • 27.04.05, 11:29
      Ależ oczywiście że można a nawet jest to wskazane.Sama jestem tego
      przykładem.Otóż pierwsze dziecko urodzłam przez cesarskie cięcie po kilku
      godzinach prób urodzenia siłami natury. Cztery lata pózniej urodziłam drugą
      córeczkę siłami natury bez żadnych komplikacji i dodam ,że z tą samą
      położną.Poród trwał 2 godz.Cieszę się, że udało mi się urodzić naturalnie co
      bardzo polecam.Mogę odpowiedzieć na pytania.Beata,mama 5 letniej Justynki i
      11miesięcznej Agnieszki.
      • 27.04.05, 18:20
        Lejesz miód na moje serce. Mam nadzieję, że i mi się uda. smile
        1-sze cc miałam z powodu gestozy. Teraz mam nadzieję na psn - o ile dziecko nie
        będzie zbyt duże. Na razie rośnie na 3.5 kg, więc szanse są.
        • 27.04.05, 20:30
          moja córeczka ważyła 3300 i miała 55cm.A pierwsza 3350 i także 55cm.Beata
    • 16.05.05, 14:37
      oczywiscie! na Karowej jedna pania po jednej cesarce "namawiali" oksytocyna do
      natury az 2 tygodnie i urodzila biedactwo tylko jak to przezyla! sama tam
      mialam cc i mowiac szczerze tam nie ma co liczyc na kolejne cc po pierwszym,
      zmusza Cie do naturalnego porodu.
      --

src="lilypie.com/baby1/060430/2/13/1/+1" alt="Lilypie Baby Ticker"
      border="0" /></a>
      • 16.05.05, 15:11
        Dziewczynę z którą leżałam na patologii na karowej tak usilnie "namawiali"
        oksytocyną do porodu sn po cesarce że cudem przeżyła - po całym dniu prób
        rodzenia, po skokach ciśnienia, krwotoku i utracie przytomności wreszcie
        łaskawie w środku nocy zrobili jej drugą cesarkę - dziecko niedotlenione, ona
        parę dni nie mogła się podnieść z łóżka. Ale co się napróbowała to jej sad
        --
        mamadwojgaludzikow.blox.pl/html
        www.jesiennedzieci.com/zosia.html
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.